Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 18:44   #81
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Možda sam ja luda, ali vidim najprije aplikaciju Sunca s Merkurom.
Pa ovo je vise nego jasno, ako je njen vladar sedme Merkur koji se nalazi u zagrljaju sunca (Casimi) sto znaci u TA da sunce prima u zagrljaj Merkura i stiti ga, to je u neku ruku kraljevski polozaj za planete kad su udaljene od sunca manje od 17 lucnih minuta.
Pored toga njena sedma kuca je u duplom znaku sto vec samim tim upucuje na vise brakova...
Ljep pozdrav...
__________________
stelanova
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 21:20   #82
Oke, ovo je jako zanimljivo, a i nejasno

Po mojem shvaćanju za mene bi valjda glasilo to da mi je prvi aspekt sunca sa Venerom (muž mi je VAga) , ne kužim da li ću imati više brakova s obzirom da je ovaj na izdisaju?
http://i61.tinypic.com/2ih1r7n.gif
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 24.10.2015. at 21:25. Reason: url
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 22:38   #83
Aha,po ovome bi trebao moj muz Da bude Ovan u horoskopu.
Sunce pravi trigon sa Marsom Aplikativno,to je prvi aspekat
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:55   #84
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Tako je, ovo je jedna od klasicnih metoda za predikciju partnera. Kod mene se ostvarila ko po spagici.

Ovako: imam So na 3:23 Ar, i prvi ulazeci (aplikacioni) aspekt mu je Pl na 5:40 Li (opozicija). Udala sam se za Skorpiona.

Za muskarca (kakva ce mu biti zena) se na isti nacin gleda prvi ulazeci aspekt na njegov Mo.

Moram napomenuti da sam jako pratila metodu, i ne funkcionira uvijek nepogresivo, ali moze se uzeti kao neka opca odrednica. Dakle, So, Asc, ili eventualna planeta na Asc, su znacajke u partnerovoj karti gdje ce se vidjeti ta relacija iz prvog aplikacijskog aspekta na luminar u nasoj karti.
Ovo ne moze biti, jer je ovo Ptolomejevo "pravilo" a u Tradicionalnoj astrologiji nema transsaturna.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 09:27   #85
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Pa kakvi su ti aspekti il bi bolje bilo postavit kartu pa da se lakse tako moze vidjet.

Obe planete su u averziji prema Asc pa onda brak nebi trebao doci u mladim danima. Mada to je samo na osnovu tog , ali obe planete su plodne planete. Cak i venera je takodjer u averziji prema Asc.
http://i63.tinypic.com/2jebbm1.gif

evo karte, činjenica je da brak nije došao u mladim danima...
Hoće li uopće doći do njega?

Hvala
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:59   #86
Quote:
Bijeli badem kaže: Pogledaj post
http://i63.tinypic.com/2jebbm1.gif

evo karte, činjenica je da brak nije došao u mladim danima...
Hoće li uopće doći do njega?

Hvala
Jedno od prvih pravila Ptolomejevih za odredjivanje vremena stupanja u brak tice se razmatranja polozaja Sunca u odredjenim kvadrantima.
Kada je SO u orijentalnim ( od ASC do MC i od IC do DSC ) onda do braka dolaz u ranijim godinama, a kada je u okcidentalnim ( od DSC do MC i od ASC do IC ) onda do braka dolazi u kasnijim godinama.

SA na ASC ume da usporava stvari osobi kojoj se nadje na podznaku, pogotovo sto je retrogradan, jer on ume da iskazuje otpor prema braku i vezivanju a cesto je taj otpor podsvesan.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 21:03   #87
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ovo ne moze biti, jer je ovo Ptolomejevo "pravilo" a u Tradicionalnoj astrologiji nema transsaturna.
Eh

kao da je vrijeme i otkrivanje novih stvari stalo sa Ptolomejem... ma kakvi. U mojoj karti Ptolomejevo pravilo je savrseno proradilo sa Plutonom koji opisuje Skorpiona. Prvi aplikacioni aspekt So = prvi muz. I sad, da ja to zanemarim cisto zato jer Ptolomej nije imao na raspologanju sva saznanja o Suncevom sustavu koja imamo mi u moderno doba, pa nije ni cuo za Pl?

Zna se odavno koji transsaturni vladaju kojim znakovima, nije tu nista nejasno i nedoreceno, ili krivo.
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 22:31   #88
Eto,ja imam dva aplikativna,jedan sa Marsom a drugi sa Uranom (koji se ne racuna), i onda kontam da ce biti jedan muz,ili ni jedan ...
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 23:46   #89
A cuj, meni je druga aplikacijska opozicija tog Sunca na Uran - tako da se mogu nadati sad nekom Vodenjakicu moguce. Ili nekom u svakom slucaju drugacijem, inventivnom, originalnom, nekom... pa, cemu biti skroman, nekom posebnom!

A sto ce mi i vise nego dobro sjesti nakon citave drame u tri cina, agravacije i intenziteta onog Skorpiona! :klap:
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 07:31   #90
Kod tebe se ispunila simbolika od oba znaka,,iako ne pritnaju postojanje Urana.moje Sunce ima trigon sa Marsom i opoziciju ssa Uranom pa ni ne znam sto da mislim ,do sada nisam ni imala muza a ne bih da ih bude vise,nadam se :-)
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 11:01   #91
U Tradicionalnoj astrologiji nema UR, NE i PL.
Tako da, ako zelite da vidite po ovoj metodi, onda bi morale da ih izbacite iz tumacenja jer ce vas odvuci na drugu stranu.

Polazi se od toga u kom znaku je SO.
Fiksni znaci daju jedan brak, kardinalni vise brakova, a promenljivi daju dva braka. Onda se posmatraju aplikacije koje SO pravi sa drugim planetama, ali bez transsaturna.
Takodje se po istom principu kao i SO gledaju znaci na vrhu VII kuce, planete u VII i na kraju, vladar VII. Sve se zbraja, kombinuje i onda se iznosi neki zakljucak.
Takodje je dobro kada vladar znaka neke kuce ima aspekt sa tom kucom, kada je vidi, jer averzija ka vrhu ( kada planeta nije u jednom od Ptolomejskih aspekta - 0, 60, 90, 120, 180* ) donosi planetu koja ne moze da upravlja tom kucom, nema nad njom snagu niti uticaja. Takva planeta se ponasa hirovito, kao da joj nesto uvek izmice iz ruku, nema previse uspeha u onome u cemu treba da bude vladar. Pa ako osoba u natalu ima jako dobar ASC i vladara sa njim u aspektu, a vladara VII tako polozenog, ili u averziji ka vladaru ASC i ka vrhu VII, onda su joj partneri cesto slabije licnosti, ili manje sposobne, ili ne umeju da se snadju u zivotu, imaju manje uspeha, ili su partneri cesto razdvojeni, jer partner nema stabilnost, puno putuje, krece se, zivot mu je nestabilan...

Vladar VII u averziji ka vrhu VII ( kada je planeta u nekoj od kuca koje sa njom nisu u aspektu ) ume ili da odlaze brak, partnerstva, da oteze, ili da donese osobu ( partnera ) koja ne ume da se snadje, koja je haoticna, ili razdvaja partnere pa npr, moze da donese osobu koja jako cesto putuje, ili je iz drugog grada, ili drzave. Uglavnom, partneri ne provode previse vremena zajedno, uvek nesto nedostaje...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 15:41   #92
Hvala, MiSterium.

Nesto od gorenavedenog sam vec citala, nesto usvojila itd, vidi se to u mojim postovima na ovoj temi. Nesto nisam. Nikad nisam TA sistemski proucavala, vec moze se reci, najvise naucila od onih modernih astrologa koji su neke aspekte TA usvojili ali i prilagodili danasnjem vremenu u kojem su transsaturni znacajan i bitan dodatak ukupnom poznavanju astrologije.

Pa mi se moze reci: "E to ne moze, jer Ptolomej to nije tako, nije tada bilo transsaturna." Ali meni je bitnije sto je sada, nego kako je bilo, i da od TA pokupim sve dobro i korisno ali i da inkorporiram neka vrlo bitna saznanja koja smo stekli u medjuvremenu, i koja mi se, zaista, empiricki dokazuju u zivotu.

Zakljucak: super, vi se drzite TA striktno, zanemarujuci transsaturne, ja ih ne zelim zanemarivati, jer mi funkcioniraju sto se tice ove metode prvog aplikacionog aspekta, i ne vidim dovoljno dobrog razloga da ih zanemarim.

EDIT: @ Rejnna - buducnost ce pokazati U svakom slucaju, sve najbolje zelim!

Zadnje uređivanje UpsyDaisy : 28.11.2015. at 15:53.
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 16:06   #93
Nije da nešto vjerujem u ovu teoriju, ali evo prva apl. majčinog Sunca je s Neptunom, i moj otac je dupla Riba.

Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Pa mi se moze reci: "E to ne moze, jer Ptolomej to nije tako, nije tada bilo transsaturna." Ali meni je bitnije sto je sada, nego kako je bilo, i da od TA pokupim sve dobro i korisno ali i da inkorporiram neka vrlo bitna saznanja koja smo stekli u medjuvremenu, i koja mi se, zaista, empiricki dokazuju u zivotu.
A ovo...Iskreno mislim da bi se i Ptolomej, da ga dignemo iz groba, modernizirao kad bi saznao za nove planete, jer da je bio zatvorenog uma, ne bi se ni bavio time.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 16:12   #94
Quote:
A ovo...Iskreno mislim da bi se i Ptolomej, da ga dignemo iz groba, modernizirao kad bi saznao za nove planete, jer da je bio zatvorenog uma, ne bi se ni bavio time.
Ali bi se sigurno sokirao postojanjima nepostojecih kojima se pridaje vise znacaja nego jednom MO ili SO...

O osnovama TA i zasto je tako kako jeste, bila sam raspolozena pa pisala na jednoj temi.

Naravno, svako je slobodan da tumaci kako misli da jeste, to je stvar licne interpretacije, ali ja pisah na temi o TA, pa smatrala ispravnim da napisem kako se zaista gleda, jer tesko da biste to mogli procitati, osim ako ne pronadjete knjige do kojih je tesko doci.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 12:24   #95
Ja se nadam da mi je Sunce kako kazes racunam u fiksnom znaku Bik i da cu imati jedan brak,iako imam dvije aplikacije ,od kojih se kako si rekla jedna ne racuna,ova sa Uranom,opozicija.a i Sunce ima sekstil sa Mjesecom (vladar 7),i opet se nadam da ce biti ok...iako,Mjesec ima sa Marsom opoziciju sto sam shvatila da daje svadje ,ili grijesim ...
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:10   #96
Mene isto zanima gdje je zapeo moj brak?
Hoće li ga biti?
http://i63.tinypic.com/n6w4co.gif

Hvala
Chloe009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 16:05   #97
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Jedno od prvih pravila Ptolomejevih za odredjivanje vremena stupanja u brak tice se razmatranja polozaja Sunca u odredjenim kvadrantima.
Kada je SO u orijentalnim ( od ASC do MC i od IC do DSC ) onda do braka dolaz u ranijim godinama, a kada je u okcidentalnim ( od DSC do MC i od ASC do IC ) onda do braka dolazi u kasnijim godinama.

SA na ASC ume da usporava stvari osobi kojoj se nadje na podznaku, pogotovo sto je retrogradan, jer on ume da iskazuje otpor prema braku i vezivanju a cesto je taj otpor podsvesan.
Stvarno sada sam još više zbunjena... ima 34 god, pa je logično reći da brak nije došao u mlađim danima,a što se otpora tiče, očito je na podsvjesnoj razini, ako ga ima...
No, zanima me ako bi netko pogledao hoće li doći do braka i kakav će bit budući gospodin Suprug
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.