Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2014., 09:14   #21
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Meni to znači da žena nije dovoljno prirodno lijepa, pa mora dnevno potratiti tri sata svojeg života na stajanje pred ogledalom

Za ozbiljno, ja jako, jako zavidim ženama koje imaju vremena i volje držati do sebe.
Meni to ide na živce i ne, nije mi životna sreća imati nacrtane cvjetiće na noktima.
Valjda je to tako kada odrastaš s dva brata.
I prirodno lijepa i ne baš prirodno lijepa ne izgledaju lijepo ako ne drže do sebe.
To ne podrazumjeva cvjetiće na noktima nego čistu kosu, kondiciju koliko toliko, čistu i urednu garderobu, brigu o zdravlju...
To učim i kćer i sina tak da ni sa spolom nema veze
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:16   #22
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Znači ako žena uredna izađe van opsjednuta je svojim izgledom.
ne, ali ako tako dodje u teretanu ili na bazen ili tako negdje, onda bi se moglo reci da je opsjednuta..
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:18   #23
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
ne, ali ako tako dodje u teretanu ili na bazen ili tako negdje, onda bi se moglo reci da je opsjednuta..

Naravno, pa gdje sam ja napisao drugačije.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:21   #24
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Naravno, pa gdje sam ja napisao drugačije.
napisao si van.. to je dovoljno sirok pojam..
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:23   #25
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
I prirodno lijepa i ne baš prirodno lijepa ne izgledaju lijepo ako ne drže do sebe.
To ne podrazumjeva cvjetiće na noktima nego čistu kosu, kondiciju koliko toliko, čistu i urednu garderobu, brigu o zdravlju...
To učim i kćer i sina tak da ni sa spolom nema veze
Od ovih koje "drže do sebe" gore su mi valjda jedino te koje same sebi tepaju kako su one dovoljno lijepe da njima ne treba ni depilacija ni farba za kosu ni češalj, a često ni voda i sapun.
Jer su lijepe.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:25   #26
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
ne, ali ako tako dodje u teretanu ili na bazen ili tako negdje, onda bi se moglo reci da je opsjednuta..
Zašto bi netko bio opsjednut ako u teretanu ili na bazen dođe uređen?
To mi je jedna od žešćih misterija...kao idem samo u teretanu pa ne moram imati robu bez rupa i čistu kosu? A ako slučajno imam lak od jučer to obavezno moram skinuti da netko ne pomisli da sam opterećena? Zašto?
Pa ja takva ni po doma ne hodam.
Ako se misli na kompletnu šminku koja se cijedi dok vježba to je svakako pretjerivanje i nerazumno...ali biti uredan i čist i imati neku robu na sebi koja je možda malo fensi ali odgovara prigodi nije nikakva mudrost ni pretjerivanje.

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Od ovih koje "drže do sebe" gore su mi valjda jedino te koje same sebi tepaju kako su one dovoljno lijepe da njima ne treba ni depilacija ni farba za kosu ni češalj, a često ni voda i sapun.
Jer su lijepe.
Ou jea
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:25   #27
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
napisao si van.. to je dovoljno sirok pojam..


Totalni sam amater kad su rasprave na forumu u pitanju.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:36   #28
Koliko vidim u svojoj okolini, taj komentar o držanju do sebe obično se dodjeljuje ženama koje se uvijek može vidjeti s frizurom iz salona (takvima kosa jednostavno nema loših dana), uvijek s kompletnim make up-om, uvijek moderno dotjerane i uvijek na štiklama, uglavnom su svaki tjedan na manikuri ili imaju gelirane nokte itd...a za one pristojno, čisto odjevene, počešljane i čiste kose isl, jednostvano se ništa ni ne komentira, nisu posebno zamjetne.

Tako kad mi se kaže za neku koja drži do sebe, ja podrazumijevam neku vječito nacifranu iz prvog primjera, sama taj izraz rijetko rabim i ide mi na živce.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:36   #29
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Za starije žene koje izgledaju dobro kaže se : Dobro se teta drži. (kao, super izgleda za svoje godine).
Drži do sebe je skroz nešto drugo, to znači da žena vodi računa o sebi. Da neće izaći vani do dućana u šlapama i staroj poderanoj tuti. Da je uvijek lijepo i ukusno obučena, da je fizura postojana u svim vremenskim uvjetima i tako.
I da će se rekreativno bavit kakvim sportom ili nečime.

Naručivanje lakova s eBaya i krpica s Asosa se ne računa.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:37   #30
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ne, nitko osim tebe i Silajn to ne misli.


cek, cemu ovakav odgovor? nesto sam te uvrijedila?

countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:39   #31
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Zašto bi netko bio opsjednut ako u teretanu ili na bazen dođe uređen?
To mi je jedna od žešćih misterija...kao idem samo u teretanu pa ne moram imati robu bez rupa i čistu kosu? A ako slučajno imam lak od jučer to obavezno moram skinuti da netko ne pomisli da sam opterećena? Zašto?
Pa ja takva ni po doma ne hodam.
na ovo sam mislio:

Quote:
Ako se misli na kompletnu šminku koja se cijedi dok vježba to je svakako pretjerivanje i nerazumno...
jer i to spada pod drzanje do sebe.. ono, dodjes se znojiti u teretanu sa puderom, maskarom i slicnim..
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:42   #32
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post


cek, cemu ovakav odgovor? nesto sam te uvrijedila?

Ne, sorry, malo sam našpičena.
Al' evo, da objasnim- da, naravno da ono, recimo to tako, dobro držanje do sebe, podrazumijeva integritet, samorealizaciju, napredovanje u duhovnom i intelektualnom smislu.
Bez toga je cijela fasada zakurac.

Al' je činjenica da se ova konkretna fraza koristi u kontekstu fizičkog izgleda, uglavnom za te dobrodržeće gospođe u godinama.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:53   #33
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ne, sorry, malo sam našpičena.
Al' evo, da objasnim- da, naravno da ono, recimo to tako, dobro držanje do sebe, podrazumijeva integritet, samorealizaciju, napredovanje u duhovnom i intelektualnom smislu.
Bez toga je cijela fasada zakurac.

Al' je činjenica da se ova konkretna fraza koristi u kontekstu fizičkog izgleda, uglavnom za te dobrodržeće gospođe u godinama.
ok, no probs.

slazem se, i ja rekoh da mi je prva asocijacija bila izgled.

al me Silajn i neki privatni razgovori odvedose i u drugom smjeru. potencijalno.

mislim da cemo malo-pomalo doci do oronulosti opet. jer, imas pravo, reci da neka 20togodisnjakinja drzi do sebe ... ehm, ne bi mi to bas islo.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:56   #34
Brkate pojmove. Drži do sebe i dobro se drži nije isto.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:58   #35
pa sve mi znači. znači da netko i dobro izgleda i brine se o tome, i ima stav i ne da se zajebavati, i ulaže u sebe.
držiš do sebe i kad ne hodaš raščupan i kad imaš ok odnose jer ti nitko ne pokušava skakat po glavi, jer se cijeniš dovoljno da ne dopuštaš takve situacije.

ne koristim taj izraz.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:58   #36
Za mene je zena koja drzi do sebe npr. Zena od 60-70 god koja se ne pocinje oblacit u one babske sorceve i ravne crne cipele, te se kratko osisa i pusta bijelu kosu, vec zena koja je shvatila da onda diktira godinama i da ae ne mora zapustiti, te odabire vesele boje za obleku, ma moze i crno, al moderne krojeve, oblace jeans hlace, nose cipele ko i svi drugi, farbaju kosu, bave se sportom u okviru svojih mogucnosti, koriste kozmetiku i hranu koja im odgovara te se to na njima i vidi. Bilo to na kvaliteti koze, onog neceg sto im isijava iz ociju. Nemoraju uopce biti dotjerane za modnu pistu

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 09:59   #37
Ninja post.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 10:02   #38
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ne, sorry, malo sam našpičena.
Al' evo, da objasnim- da, naravno da ono, recimo to tako, dobro držanje do sebe, podrazumijeva integritet, samorealizaciju, napredovanje u duhovnom i intelektualnom smislu.
Bez toga je cijela fasada zakurac.

Al' je činjenica da se ova konkretna fraza koristi u kontekstu fizičkog izgleda, uglavnom za te dobrodržeće gospođe u godinama.
Sudeći po odgovorima ovdje, bit će da je stvarno tako Sama ne bih nikad upotrijebila tu frazu u kontekstu nečijeg izgleda, nego isključivo u smislu u kojem sam napisala, ali sad kad prevrtim neke komentare, logično je da, ako se radi o ženama, držanje do sebe odnosi se isključivo na fasadu.

I da, sad sam se sjetila kak ja opisujem ženske osobe bilo koje dobi koje su pažljivo, a ukusno sređene: imaju stila.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 10:04   #39
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Brkate pojmove. Drži do sebe i dobro se drži nije isto.
party, mislim da ne brkamo.

vrlo dobro znam sto znaci "dobro se drzi" al to se moze reci i za zenu koja u sebe ne ulaze gotovo nista nego eto tako pukom srecom, dobrim genima, vodom i niveom, i ne znam cime jos sve ne, dobro izgleda za svoje godine.

osoba koja "drzi do sebe" moze zdravo jesti, joggirati, biti uvijek isfrizirana, nasminkana i sredjena, al ne mora se nuzno "dobro drzati". jer znamo da nekad ni sve pare svijeta ne garantiraju dobar izgled. i obratno. ona moze izgledati bolje od mnogih svojih vrsnjakinja (ili cak mladjih) koje nista od gorespomenutog ne cine za sebe, a opet losije od ove iz moje prve recenica, a koja moze biti i starija od nje.

tak bar ja vidim stvari
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 10:07   #40
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Sudeći po odgovorima ovdje, bit će da je stvarno tako Sama ne bih nikad upotrijebila tu frazu u kontekstu nečijeg izgleda, nego isključivo u smislu u kojem sam napisala, ali sad kad prevrtim neke komentare, logično je da, ako se radi o ženama, držanje do sebe odnosi se isključivo na fasadu.

I da, sad sam se sjetila kak ja opisujem ženske osobe bilo koje dobi koje su pažljivo, a ukusno sređene: imaju stila.
Silajn, svatko ima neki svoj izričaj, al' za neke fraze se jednostavno zna što se njima misli.
To što ti ne misliš, ili ja ne mislim, poprilično je nebitno.

Jbmu, ne znači ni pička žena, pa eto, vrlo često nas se tako naziva.
Jel' lijepo, pošteno, fino i pristojno?
Nije, al' jbga, ja i dalje znam kad netko kaže- "vidi dobru pičku", da ustvari misli na ženu.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.