Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2015., 01:46   #1
Razvod u inozemstvu

Prvi puta sam ovdje... pokusati cu ukratko opisati situaciju. Trenutno zivimo u Irskoj. Drzavljani smo RH... Muz zaposlen ja ne... Tu je dijete od 5 godina... Nakon svih situacija odlucila sam se rastati. Ovdje nemogu nista vjerojatno poduzeti jer nismo godinu dana ovdje... On me vec mjesec dana tjera iz stana, naravno bez djeteta... sto ja necu da ucinim...necu napustiti dijete... otisla bi ja u Hr podnijeti zahtjev ali bojim se da mi nece dozvoliti da se vratim u stan ovdje. Pitanje je... sta mislite i kakva su mi prava, kad bi svi isli na godisnji u Hr , da ja tamo podnesem zahtjev za razvod i ostala bi sa djetetom tamo... dali bi mi pripalo dijete? I ako nebi... Dali bi on uopce mogao dijete odvesti ponovo u Irsku ?
martynazm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:55   #2
to pitanje bolje postavi na pdf pravo, zvuči malo zapetljano

koliko znam (neslužbeno) da kad postoje dva staratelja, kao u vašem slučaju, svaki djetetov prelazak granice mora biti odobren/potpisan od drugog staratelja

to jel bi mogao vjerojatno ovisi o procjeni i koliko je podoban za starateljstvo, koji su uzroci rastave i slično
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 02:06   #3
Mozes i postom poslati zahtjev za razvod.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 02:10   #4
Postom? I postupak bi se u Hr vodio...? Ja ovdje ne radim i nemam gdje ....
martynazm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 13:16   #5
Gdje je dijete rođeno?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 12:07   #6
Quote:
martynazm kaže: Pogledaj post
bojim se da mi nece dozvoliti da se vratim u stan ovdje.
Ali ti ionako ne namjeravaš vraćat se u taj stan, koliko sam shvatila, zašto ti je to onda problem?

Teoretski, kod razvoda se braka uvijek može dogoditi da dijete bude povjereno na brigu i odgoj i drugom roditelju. Misliš da bi to bilo loše za dijete? Jeste li i u jednom trenutku sjeli i razgovarali o tome što je najbolje za dijete?

Predlažem da se raspitaš kod nekoga tko zna ponešto o obiteljskom pravu, možda na podforumu Pravo, ali uopće ne razumijem zašto bi išta poduzimala u Irskoj i da jeste tamo godinu dana, niste državljani, dijete vam nije irski državljanin, kakve veze itko od vas ima s Irskom?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:14   #7
Ukoliko je dijete rođeno u zemlji koje je državljanin jedan od roditelja, to bi mogao bit problem.

Ovako, teško da bi te Irska mogla obavezivat na išta vezano za odluku gdje će dijete živjet.

Ukoliko ste se vjenčali u Hrvatskoj i Hrvati ste, razvodite se u Hrvatskoj i po hrvatskim zakonima. Pa nećete se u Irskoj razvodit.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.