Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 14:30   #21
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam...po ovom novom zakonu koji je izasao u rujnu prosle
godine a koji je naknadno ukinut i ponovno se vratilo na stari, sud je forsirao
zajednicko skrbnistvo. Ipak taj zakon nije aktualan osim ako sad vec nije donesen
neki novi.
Ma znam to. To je kao zajedničko skrbništvo, ali jedan roditelj ima skrb.
Ja svako bi voljela izbječ alimentaciju, ali to je kao nemoguče.
Pa sam se ponadala da možda ipak postoji neka mogučnost..al nema...
Moj suprug naprosto ne može izbječi troškove oko djece i nebi voljela da uplačuje išta meni tj. djeci u vidu alimentacije.I dalje im plača i sport i sve vezano za to.Zašto on to naprosto nebi plačao i dalje?
Nego on će uplatiti meni da , bi ja plačala dalje...Ma sve mi je to..onako...
Ponadala sam se da ipak...
Da l netko zna , koliko sudac/sudkinja prihvača prijedloge glede alimentacije...
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:30   #22
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Unaprijed se izvinjavam ako grijesim ali zajednicko skrbnistvo je kad roditelji zajednicki donese odluke koje se ticu djeteta.
Dijete ne moze da ide tamo ovamo..mora imati uredjen dom na jednom mjestu.
Poznanik je imao djecu svake druge sedmice...pa su isti tamo ovamo, stalno nesto zaboravljali... Meni se to tako ne svidja.

tebi se ne sviđa, ali meni je sasvim Ok, ali to je samo zato jer smo zračne linije udaljeni cijelih 400 m pa djeca mogu i tu i tamo kako god trebaju ili žele.
OvcaObicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:34   #23
Quote:
OvcaObicna kaže: Pogledaj post
tebi se ne sviđa, ali meni je sasvim Ok, ali to je samo zato jer smo zračne linije udaljeni cijelih 400 m pa djeca mogu i tu i tamo kako god trebaju ili žele.
Baš tako.Naša djeca više nisu bebe i mala...I meni je ta opcija idealna..Posebno zbog raznih vannastavnih aktivnosti...
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 17:33   #24
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Svašta
Pa što je trebala?Jer je nezaposlena ostajati u lošem braku u kojem su vrlo vjerovatno i djeca trpjela od te ruvinjave atmosfere?

Draga velbra, na ovom linku pronaći ćeš decidirane odgovore na sve što te zanima u vezi s podjelom skrbništva te alimentacije.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=240529
nije svasta, cisto me zanima kako ce placati rezije, hranu i sto ce reci na centru za socijalnu skrb od ceg ce financirati potrebe djece.
kakvu atmosferu imaju doma to ne znamo. al mozemo pretpostavit kak bi moglo bit ako nece imati djeci za rucak.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 18:16   #25
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
krivo pricas
bivsi i ja imamo zajednicko skrbnistvo. i placa uredno alimentaciju.
takav je bio prijedlog na centru i to je i sud potvrdio. vidja djecu uredno dva puta tjedno plus svaki drugi vikend.
zajednicko skrbnistvo ne znaci da mora dijete bit kod mene koliko i kod njega nego da otac jednakopravno odlucuje o svemu sto se tice djeteta.
zajedničko skrbništvo definitivno podrazumijeva (između ostalog) i to da dijete provodi približno jednako vremena s oba roditelja - problem je u tome što je većina roditelja prekomotna i prelijena da se organiziraju na taj način. ljudima se ne da ni probati, a kamoli održavati takav sistem.

mislim, viđati djecu dva puta tjedno i svaki drugi vikend je mizerno malo i u 95% slučajeva rezultira kilavim odnosom između djece i roditelja.

mogu reći da oko sebe imam i par svjetlih primjera zajedničkog skrbništva gdje klinac provodi tjedan kod mame, tjedan kod tate, praznici se dijele na pola. i ne, to definitivno ne znači da se dijete "seli malo sim, malo tam" - samo treba volje znati se organizirati i znati što je zaista u najboljem interesu tvog djeteta (a tu opet većina uglavnom gleda kako i što je njima lakše, a ne njihovoj djeci).

a kako će preživljavati nezaposlena? isto kao što preživljavaju i svi ostali nezaposleni ljudi u ovoj državi, a neće ni biti nezaposlena zauvijek.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 18:36   #26
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
zajedničko skrbništvo definitivno podrazumijeva (između ostalog) i to da dijete provodi približno jednako vremena s oba roditelja - problem je u tome što je većina roditelja prekomotna i prelijena da se organiziraju na taj način. ljudima se ne da ni probati, a kamoli održavati takav sistem.

mislim, viđati djecu dva puta tjedno i svaki drugi vikend je mizerno malo i u 95% slučajeva rezultira kilavim odnosom između djece i roditelja.

mogu reći da oko sebe imam i par svjetlih primjera zajedničkog skrbništva gdje klinac provodi tjedan kod mame, tjedan kod tate, praznici se dijele na pola. i ne, to definitivno ne znači da se dijete "seli malo sim, malo tam" - samo treba volje znati se organizirati i znati što je zaista u najboljem interesu tvog djeteta (a tu opet većina uglavnom gleda kako i što je njima lakše, a ne njihovoj djeci).

a kako će preživljavati nezaposlena? isto kao što preživljavaju i svi ostali nezaposleni ljudi u ovoj državi, a neće ni biti nezaposlena zauvijek.
ne mislim da je to malo ukoliko se otac u tom periodu doista posveti djetetu.
a zivot na dvije adrese za dijete moze i ne mora bit dobar, ovisi o okolnostima, starosti djeteta i mnogocemu. u mom slucaju to bi bio totalni promasaj iako je tata sasvim korektan. to ti hoda ako zivite u istom naselju ili u manjem mjestu i ako su djeca manja.
faktor nezaposlenosti bi joj mogao bit uteg oko noge kad dodje u CZSS.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 20:21   #27
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
krivo pricas
Lijepo je što se on drži te sheme ali to je neki standard i nikako, ali baš nikako se ne može usporediti sa situacijom tjedan za tjedan (zajedničko).
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:04   #28
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ne mislim da je to malo ukoliko se otac u tom periodu doista posveti djetetu.
koliko se kvalitetno netko zaista može posvetiti djetetu kojeg viđa par sati tjedno i tek svaki drugi vikend? da bi se ti kvalitetno posvetila klincu - pa valjda ga moraš redovito viđati, ne?

pogledajmo to iz drugog kuta - tebi bi bilo dovoljno svoju djecu viđati svaki drugi vikend i dva puta tjedno? budi iskrena.

Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
a zivot na dvije adrese za dijete moze i ne mora bit dobar, ovisi o okolnostima, starosti djeteta i mnogocemu. u mom slucaju to bi bio totalni promasaj iako je tata sasvim korektan. to ti hoda ako zivite u istom naselju ili u manjem mjestu i ako su djeca manja.
pa to i nije život na dvije adrese, barem ne onako kako ti to zamišljaš - to znaju jako dobro oni koji su takav sistem i probali & da se razumijemo, ja osobno govorim iz debelog vlastitog iskustva. također - lakše je kad su djeca veća čisto iz razloga što za veću djecu ne moraš imati duplo onog, duplo ovog ili puno stvari. ne moraš toliko visiti nad njima i nadgledati svaki njihov korak.

ali čvrsto stojim iza svoje tvrdnje - tjedan kod jednog roditelja, tjedan kod drugog savršeno funkcionira u 95% slučajeva i puno je bolji za dijete od viđanja 4 dana mjesečno i tu i tamo par sati ALI većina je prelijena i komotna da bi uopće izašli bivšem partneru u susret. idealna je situacija kod onih ljudi koji su fino sjeli zajedno pa dogovorili da se nitko neće seliti u drugo okružje koje je predaleko gdje bi djetetu bilo nemoguće ići u vrtić ili školu ili na ostale aktivnosti.

kod klinaca koji jednog roditelja viđaju po ustaljenom "svaki drugi vikend" rasporedu točno vidiš da s vremenom taj odnos jako oslabi (čast iznimkama) i onda se nađeš u situacijama gdje su djeca bliža s pomajkom/očuhom nego s vlastitom majkom/ocem - vidjela sam oba slučaja.

Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
faktor nezaposlenosti bi joj mogao bit uteg oko noge kad dodje u CZSS.
tu si u pravu, da. moram priznati da sam pretpostavila da autorica ipak nije toliko blesava da se razvodi, a da nema nekakav plan B u vidu financijske pomoći roditelja, rodbine ili skorog zaposlenja.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:23   #29
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Lijepo je što se on drži te sheme ali to je neki standard i nikako, ali baš nikako se ne može usporediti sa situacijom tjedan za tjedan (zajedničko).
mislim da smo utvrdili da zajednicko skrbnistvo ne znaci da dijete zivi tjedan tu, tjedan tamo.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:34   #30
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
koliko se kvalitetno netko zaista može posvetiti djetetu kojeg viđa par sati tjedno i tek svaki drugi vikend? da bi se ti kvalitetno posvetila klincu - pa valjda ga moraš redovito viđati, ne?

pogledajmo to iz drugog kuta - tebi bi bilo dovoljno svoju djecu viđati svaki drugi vikend i dva puta tjedno? budi iskrena.



pa to i nije život na dvije adrese, barem ne onako kako ti to zamišljaš - to znaju jako dobro oni koji su takav sistem i probali & da se razumijemo, ja osobno govorim iz debelog vlastitog iskustva. također - lakše je kad su djeca veća čisto iz razloga što za veću djecu ne moraš imati duplo onog, duplo ovog ili puno stvari. ne moraš toliko visiti nad njima i nadgledati svaki njihov korak.

ali čvrsto stojim iza svoje tvrdnje - tjedan kod jednog roditelja, tjedan kod drugog savršeno funkcionira u 95% slučajeva i puno je bolji za dijete od viđanja 4 dana mjesečno i tu i tamo par sati ALI većina je prelijena i komotna da bi uopće izašli bivšem partneru u susret. idealna je situacija kod onih ljudi koji su fino sjeli zajedno pa dogovorili da se nitko neće seliti u drugo okružje koje je predaleko gdje bi djetetu bilo nemoguće ići u vrtić ili školu ili na ostale aktivnosti.

kod klinaca koji jednog roditelja viđaju po ustaljenom "svaki drugi vikend" rasporedu točno vidiš da s vremenom taj odnos jako oslabi (čast iznimkama) i onda se nađeš u situacijama gdje su djeca bliža s pomajkom/očuhom nego s vlastitom majkom/ocem - vidjela sam oba slučaja.
ljudi se sele gdje mogu i gdje imaju mogucnost. to na zalost cesto nije tri ulice dalje od adrese na kojoj ostaju djeca. bilo bi lijepo kad bi se mogli sjest i rec ja bi sad jednu kucu tu malo dalje od vas a djeca ce sva sretna prihvatit ideju da su malo tu malo tamo. oce ti to bit puno kompliciranije.
po nekoj logici...ako su djeca s tatom 2 puta tjedno i svaki drugi vikend onda su samnom 3 puta tjedno i svaki drugi vikend. skroz smo dovoljno skupa.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:13   #31
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
mislim da smo utvrdili da zajednicko skrbnistvo ne znaci da dijete zivi tjedan tu, tjedan tamo.
Tvoji prespavaju preko tjedna kod oca?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:20   #32
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ljudi se sele gdje mogu i gdje imaju mogucnost. to na zalost cesto nije tri ulice dalje od adrese na kojoj ostaju djeca. bilo bi lijepo kad bi se mogli sjest i rec ja bi sad jednu kucu tu malo dalje od vas a djeca ce sva sretna prihvatit ideju da su malo tu malo tamo. oce ti to bit puno kompliciranije.
ne mora biti kuća, može biti podstanarski stan.
uostalom, ne mora biti 3 ulice dalje. meni ni 5 ulica dalje ne bi bilo predaleko, nije da imamo ne znam kako velike gradove. bitno je da ostaneš u istom okružju u smislu blizine škole i vrtića... ali dobro. nema svatko uvjete za takav sistem, istina.

je, komplicirano je - ali se može. kad se hoće.
problem je u tome što ljudi vrlo često popljuju takav sistem, bez da su uopće probali ili barem razmislili o mogućnostima.

vjeruj mi... stvari ipak nisu tako komplicirane i teške kao što ti misliš.

Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
po nekoj logici...ako su djeca s tatom 2 puta tjedno i svaki drugi vikend onda su samnom 3 puta tjedno i svaki drugi vikend. skroz smo dovoljno skupa.
ispričavam se, nisam znala da klinci ta 2 puta spavaju kod tate. pretpostavila sam da "vidi ih 2 puta preko tjedna" znači da s njima provede par sati - dođu mu na ručak ili nešto slično.

u tom slučaju - to mi je definitivno premalo vremena.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 16:58   #33
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Tvoji prespavaju preko tjedna kod oca?
ovisi kak imaju skolu, ako je ujutro onda mogu.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 17:08   #34
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post



ispričavam se, nisam znala da klinci ta 2 puta spavaju kod tate. pretpostavila sam da "vidi ih 2 puta preko tjedna" znači da s njima provede par sati - dođu mu na ručak ili nešto slično.

u tom slučaju - to mi je definitivno premalo vremena.
ne prespavaju nuzno jer je nespretno. dijeli nas nekoliko autobusnih stanica. bivsi se odselio u kucu svojih roditelja...nije da mu se isplatilo uz alimentaciju placat jos i podstanarstvo.
samo...ako prespavaju tamo to ti nije garancija da se onda radi o vise vremena provedenog s djetetom. kad spavaju onda takionak spavaju, ne?
ako taj tata uzme dijete 2 puta tjedno popodne i doista se s njima bavi do spavanja to obicno onda bude bolje provedeno vrijeme nego sto mnogi tate provode vrijeme inace s djetetom...
sami su i ta dva popodneva tata ne gleda telku, ne tipka po mobu i ne safati po kuci nego je fakat s djecom.

a ako nekom pase tjedan dana tu, tjedan dana tamo...ok. meni (ni nama) nebi pasalo. bas nikom od nas.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 18:15   #35
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
a ako nekom pase tjedan dana tu, tjedan dana tamo...ok. meni (ni nama) nebi pasalo. bas nikom od nas.
ma sve ok (skontala sam da mi postovi zvuče skroz nadrkano, sorry ). uostalom, ti najbolje poznaješ svoju djecu i znaš što je za njih najbolje.

ja sam i dalje nekako mišljenja da je tjedan mama, tjedan tata najbolji sistem za većinu - naravno da tu ima komplikacija i da nije sve peachy.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 11:46   #36
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ti si radije pazi da kao nezaposlena ne ostanes bez djeteta ako se taj tata zainati...
on alimentaciju izbjec ne moze i uz zajednicko skrbnistvo... koje ne podrazumijeva da dijete vucete mao sim malo tam.
ovo da ce ti davati nesto kuna je potencijalni izvor dugorocnih svadji.
i uzasno me zanima kako si se ko nezaposlena odlucila na razvod i kak mislis prezivljavati.
Joj miffy

Meni je npr Centar za minus uzeo to što sam zaposlena i puno trošim na putovanje na posao pa "nisam uvijek dostupna".
A kako misli preživljavati je njen problem, i vjerovatno neće djeca biti ni gladna, ni žedna ni gola ni bosa.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 22:21   #37
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ti si radije pazi da kao nezaposlena ne ostanes bez djeteta ako se taj tata zainati...
on alimentaciju izbjec ne moze i uz zajednicko skrbnistvo... koje ne podrazumijeva da dijete vucete mao sim malo tam.
ovo da ce ti davati nesto kuna je potencijalni izvor dugorocnih svadji.
i uzasno me zanima kako si se ko nezaposlena odlucila na razvod i kak mislis prezivljavati.
Miffy,

Kao što su ti već neke forumašice napisale naravno da nisam blesava i da se nisam odlučila na razvod i da ja i djeca ostanemo na ulici te gola i bosa. Imam pomoć roditelja naravno te sam sad kod njih i smještena. I kako mi je pravnica rekla i prihodi od roditelja se isto računaju kao prihodi od kojeg moja djeca mogu živjet dok se ja ne zaposlim, a na tome naravno radim.
velbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 22:46   #38
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
zajedničko skrbništvo definitivno podrazumijeva (između ostalog) i to da dijete provodi približno jednako vremena s oba roditelja - problem je u tome što je većina roditelja prekomotna i prelijena da se organiziraju na taj način. ljudima se ne da ni probati, a kamoli održavati takav sistem.

mislim, viđati djecu dva puta tjedno i svaki drugi vikend je mizerno malo i u 95% slučajeva rezultira kilavim odnosom između djece i roditelja.

mogu reći da oko sebe imam i par svjetlih primjera zajedničkog skrbništva gdje klinac provodi tjedan kod mame, tjedan kod tate, praznici se dijele na pola. i ne, to definitivno ne znači da se dijete "seli malo sim, malo tam" - samo treba volje znati se organizirati i znati što je zaista u najboljem interesu tvog djeteta (a tu opet većina uglavnom gleda kako i što je njima lakše, a ne njihovoj djeci).

a kako će preživljavati nezaposlena? isto kao što preživljavaju i svi ostali nezaposleni ljudi u ovoj državi, a neće ni biti nezaposlena zauvijek.

Skroz se slažem s tobom Ivy. :klap: Mojoj djeci je naprimjer ljepše biti kod tate u smislu slobode zato što je tamo kuća i okućnica, imaju tamo prijatelje dok je ovdje di sam sad stan i nemaju ništa od navedenog. Slažem se s tobom da mnogi roditelji gledaju kako je njima lakše, a ne gledaju dobrobit djece i gdje je njima bolje kao što sam je odlučila kad sam pristala na zajedničko skrbništvo.
Bivši i ja smo u korektnim odnosima i ja mogu kad god mi puhne otić tamo i vidjet djecu ako mi fale ili bilo što trebaju jer živimo na svega 10 minuta hoda udaljenosti. Dobrobit djece je najvažnija a apropo tog ustaljenog viđanja od strane tate svaki drugi vikend i preko tjedna na par sati i meni se to čini mizerno malo i nepravedno. Treba bit čovjek i reć iskreno iako je moj brak bio jako loš i bilo je bolje za djecu da se ja iz njega maknem.
velbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 22:54   #39
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ne mislim da je to malo ukoliko se otac u tom periodu doista posveti djetetu.
a zivot na dvije adrese za dijete moze i ne mora bit dobar, ovisi o okolnostima, starosti djeteta i mnogocemu. u mom slucaju to bi bio totalni promasaj iako je tata sasvim korektan. to ti hoda ako zivite u istom naselju ili u manjem mjestu i ako su djeca manja.
faktor nezaposlenosti bi joj mogao bit uteg oko noge kad dodje u CZSS.
Da li neka od vas žena bila nezaposlena kad je došla na CZS? I dal je to zbilja uteg ako imaš pomoć roditelja, a i nezaposlenost neće vječno trajati ako tražiš posao? Jedna pravnica mi je rekla a tako sam i ovdje čitala da to nije nikakav problem osim u slučaju ako je majka problematičan slučaj u smislu da je narkomanka, prostitutka i sl. Dal je bila u pravu?
velbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 14:52   #40
Quote:
velbra kaže: Pogledaj post
Da li neka od vas žena bila nezaposlena kad je došla na CZS? I dal je to zbilja uteg ako imaš pomoć roditelja, a i nezaposlenost neće vječno trajati ako tražiš posao? Jedna pravnica mi je rekla a tako sam i ovdje čitala da to nije nikakav problem osim u slučaju ako je majka problematičan slučaj u smislu da je narkomanka, prostitutka i sl. Dal je bila u pravu?
"Jedna pravnica je rekla da .. nije problem".
A jedan pravnik je rekao nezaposlenoj majci da je otac djeteta financijski bolje stojeći i kao takav pogodniji za dijete
Na sreću, žena mu je mogla reći- nek tu izjavu proslijedi njezinom odvjetniku s obz da je po pitanju alimentacije izjavio da nema novaca.
Uglavnom, mislim da tu nema nekog pravila što se tiče mozgova na centru, očito ovisi na koga naletiš.
Ali naravno da činjenica da dijete raste u obitelji u kojoj mu ništa ne fali nije nikakav uteg, nego dapače- prednost.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.