Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2015., 16:16   #41
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam...po ovom novom zakonu koji je izasao u rujnu prosle
godine a koji je naknadno ukinut i ponovno se vratilo na stari, sud je forsirao
zajednicko skrbnistvo. Ipak taj zakon nije aktualan osim ako sad vec nije donesen
neki novi.
Koliko znam, zajedničko skrbništvo je svako osim ako je naglašeno u presudi da je skrbništvo dobila jedna strana. Zajedničko znače da oba roditelja skrbe o djetetu, a ne da to rade zajedno (otprilike). Dijete se dodjeljuje jednoj strani na brigu i odgoj, ali obe strane skrbe o djetetu.

Slično je i sa statusom samohranog roditelja. To nije onaj kod kojeg dijete provodi većinu vremena nego samo onaj roditelj koji je udovac/udovica ili se drugi roditelj ne zna tj. nije upisan u rodni list.
__________________
.......................
savrsena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:57   #42
Quote:
savrsena kaže: Pogledaj post
Slično je i sa statusom samohranog roditelja. To nije onaj kod kojeg dijete provodi većinu vremena nego samo onaj roditelj koji je udovac/udovica ili se drugi roditelj ne zna tj. nije upisan u rodni list.
I ako je drugom roditelju pravomoćnom sudskom odlukom oduzeto pravo skrbništva nad djetetom
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:35   #43
Zajedničko skrbništvo se može provesti u dijelo ako roditelji žive blizu jedan drugome, pretežno se gleda ako su u istoj ulici jer dijete ne može živjeti na dvije adrese, ići u dvije škole i sve ostalo. Ako sud presudi zajedničko skrbništvo - smatra se da dijete provodi podjednako vremenski kod oba roditelja ( pola mjeseca mami, pola tati) i onda sud (radi troškova života) može presuditi da alimentacija se uplaćuje pola od zakonskog iznosa ili čak presude da roditelji međusobno si uplaćuju mjesečni iznos (npr.žena mužu 1000 kn mjesečno, on njoj 1 000 kn mjesečno). Nedavno sam prolazila kroz razvod pa znam.
"Novi" obiteljski zakon je srušen na Ustavnom sudu i sve što se pokrene po trenutnom (starom zakonu) po njemu će se i donjeti presuda.

Nemoj se plašiti, idi pripremljena na sud i u Centar, stavljam djecu u prvi plan - ne sebe. Neće te nitko tamo ugristi ili pojesti, to su ljudi isto, ti si njima samo broj, ne očekuj suosjećanje jer si im samo slučaj, kao i što sam im ja bila i milijuni prije mene a i poslije mene.

Ako želiš živjeti sa svojom djecom - bori se za njih. Ali nemojte se ti i bivši muž prepirati i prepucavati preko djece.
man1girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.