Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2015., 06:43   #21
Iskreno, očekivao sam baznu cijenu puno jaču tak da neloše. Izvana mi je bolji od IX35 vizualno, ali top modeli su prenabrijani po cijeni, mislim na ove 2.0 CRDI sa 184 ks. Radije ubodem ovaj sa 136 pa ga čipnem na 184. I fali 2.0 atmo benzinac sa 177 ks. Vani mislim da ima u ponudi. Tog bi ja sa plinjarom...

Brijem da će na akcijama bit povoljniji, samo kad krenu...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 09:17   #22
Prednja maska

Aston Martin ==> Ford ==> Hyundai
Pepitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 11:15   #23
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Sportska sjedala već u osnovnoj opremi? Možda je doplata. Opći dojam: nije loše
Di ti vidiš sportska sjedala?

Dizajn bogu za plakat. Izvana je čak i pristojan,instant dizajn,unutra opet stara korejska priča. Pozdrav 2000-itim godinama. Nemaštovito,bezidejno,bezbojno,dosadno,a ovaj u osnovnoj opremi i ružan.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 13:16   #24
Vanjski dizajn neloše. Oku ugodan svakako s nešto dinamike i agresije, ali opet relativno smiren. Interijer (crveni) je OK, a osnovni je malko presiv, s tim da meni sjedala ne djeluju sportski Jesu lagano profilirana, ali to je gotovo normalno sjedalo. Treba probati, ali po nekoj mojoj procjeni ovako jače profilirano sjedalo bi bilo sportsko.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 15:28   #25
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Di ti vidiš sportska sjedala?
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
S tim da meni sjedala ne djeluju sportski Jesu lagano profilirana, ali to je gotovo normalno sjedalo. Treba probati, ali po nekoj mojoj procjeni ovako jače profilirano sjedalo bi bilo sportsko.
Ok, nisu baš čista sportska al vuku na njih.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 01:58   #26
Zna li netko kada stiže kod nas?
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:05   #27
Za 170.000kn dobiješ auto s ručnom klimom i plastičnim volanom.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:39   #28
ambiciozne cijene, inale jedan od rijetkih suv-ova koji mi izgleda ok
al uz ove cijene nema šanse
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 17:02   #29
Lightbulb

Kakav je Tucson u odnosu na konkurentne modele iz klase, Nissan Qashqai, nova Kia Sportage,..?
Zanima me vaše mišljenje..
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 17:09   #30
A šta točno očekuješ čut o autu koji praktički nije na cestu još došao? Od Sportagea će ga više manje samo estetika dijelit... A Kaškaj i Renolov blizanac mi ostavljaju dojam jako jeftinog vozila, kvaliteta materijala nikakva... čak ga ne moraš s ničim usporedit da dođeš do tog zaključka. U Kia/Hy braći nije takav dojam, a može se dobit i jači motor, ako ti to nešto znači...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 20:25   #31
Čitam u novinama reklame za TUSCON ROAD SHOW s popustima do 10.000,00 kn i specijalnim edicijama(paketima). Auto je na slikama po meni jako napredovao, dizajn je puno bolji nego kod CEED-a, a hvale i bolju kvalitetu unutrašnjosti. Nažalostto prati veća cijena, ali tu trebaju biti oprezni s konkurencijom jer je novi QUASHAI super pogođen i prihvatljiv sa srednjim paketom opreme! Mislim da ako cijene budu umjerene da će ih biti na cestama.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 20:57   #32
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Čitam u novinama reklame za TUSCON ROAD SHOW s popustima do 10.000,00 kn i specijalnim edicijama(paketima). Auto je na slikama po meni jako napredovao, dizajn je puno bolji nego kod CEED-a, a hvale i bolju kvalitetu unutrašnjosti. Nažalostto prati veća cijena, ali tu trebaju biti oprezni s konkurencijom jer je novi QUASHAI super pogođen i prihvatljiv sa srednjim paketom opreme! Mislim da ako cijene budu umjerene da će ih biti na cestama.
TUSCON vs QUASHAI ? Jel to dolazi kod nas? Usporedba s CEED? Wtf
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 09:54   #33
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
A šta točno očekuješ čut o autu koji praktički nije na cestu još došao? Od Sportagea će ga više manje samo estetika dijelit... A Kaškaj i Renolov blizanac mi ostavljaju dojam jako jeftinog vozila, kvaliteta materijala nikakva... čak ga ne moraš s ničim usporedit da dođeš do tog zaključka. U Kia/Hy braći nije takav dojam, a može se dobit i jači motor, ako ti to nešto znači...
Prekjučer sam na kratko imao prilike sjest i vozit Kaškaj i to osnovnjak 1.5 dci 110ks 4WD, i moram priznat nije mi ostavio dojam jeftinoće o kojoj pričaš. Dapače,materijali čak i u osnovnoj opremi mekani(armatura),ništa ne škripi,ne zvecka nema crvčaka,a auto je od firme koju vozi stoka tak da i to nešto znači.

Ima idiotski detalj koji ima svaki japanski auto(tj. kvazi japanski u ovom slučaju),a to su ne osvjetljenji gumbi za prozore ali to je to.Motor preslab za takvu krmaču. Mislim da Hyundai/KIA mogu biti i više nego sretni i zadovoljni ako postignu kvalitetu unutrašnjosti kakvu ima novi Kaškaj(za Kađara ne znam nisam sjeo u njega nit ga vozio).
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 11:51   #34
Upravo se vratio s probne vožnje u osijeku s Hyundai road showa.

Probao Tuccona u iLike opremi s 1.6 GDI opremom.

Vozio ga, za one koje znaju, a za one koje neznaju po ulicama da vide koja je trasa bila, po Osijeku od Trga Ante Starčevića na Strossmyerovu, pa na Svilajsku, Kapelsku, Marjansku, Kozjačku, Čvrsniču, Kalničku, Gundulićevu, pa u Aninu pored groblja na L.B. Mandića, s nje malo brže da priobam kako povuče prije aerodrom ana S-cestu, zatim na obilaznicu opet na L.B Madićana, kružnin tok pa na Reisnerovu, Aninu, Waldingerovu, pa na Strossmayeru i nazad na Trg Ante Starčevića.

Išao tom turom da vidim koliko auto troši normalnom vožnjom po gradslim uvjetima, kreni, stani, skreći, te malo malo brže probat na nekim dijelovima (S-cesta i dio obilaznice).

Prosjek je bio po BC-u kad sam se vratio 8,7 l/100kn. Naravno klima upaljena i s uključeniom start-stop sustavom.

Uživo izgleda izvana boljke negona slikama, unutra nije loše,bolje negona ix35(bar po meni) ali nedostaje multimedija od cca 7" umjesto onog malog monokromatskog za radio.

Iznutra sam brzo našao položaj (185 cm i 96 kg), preglednost OK sa svoju klasu vozila, prostora odozada više nego na ix 35. Sjedi se malom više nego na ix35 i ostaje mi 5 cm za noge do naslona kada sam po sebi namjetio prednje sjedalo.

Ovjes po graskim neravninama sasvim Ok i upijanje rupa i rupica (za razliku od i30 prvog modela, znat će oni koji ga imaju ili su vozili o čemu pričam ).

Čak se ni ne naginje previše za jednog SUV-a u krivini, naravno nije to kompakt ili sedan.

Što se motora tiče u gradskoj vožnji OK, postiže dobro brzinu na otvorenoj, al nema onog osječaja ubrzanja kada dodaješ gas (međuubrzanja) kao npr na dizlašima.
Nije bilo za probu 1.7 CRDi da ga usporedim al za jedno dva tjedna bi ga trebali dobiti u salonu.

Bio je izložen iStart al oprema mi djeluje za moj pojam siromašno, ručna klima, fali nešto opreme što bih ja volio imati, a ima u iLike opremi, te nema sprovedeno hlađenje u zadnji dio s otvorima na srednjem dijelu.

Po meni je najboli izbor iLike oprema s 1.7 CRDI (185.000 kuna) ili 1.6 GDi (174.000 kuna), dok dizelaši 2.0 idu s 4WD i minimalno iThink od 260.000 kuna.

Neću ga uspoređivati s drugima jer druge nisam vozio, al sviđaju se meni i Kadjar i Qashqai
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 20:23   #35
Lightbulb Tucson vs Qashqai

Obzirom da se nisam mogao odlučiti između Hyundai Tucsona i Nissan Qashqaia, jučer sam bio na probnim vožnjama oba auta.
Vozio sam Tucson 1.7 CRDi s opremom iThink i Qashqai 1.6 dCi s opremom Tekna.

Pošto ovo nisu motori koji su moj izbor za kupnju, obratio sam više pažnju na udobnost, prostranost, vizualni dojam i slično. Prije vožnje nisam imao favorita, ali moram proznati da je mi je sada Tucson definitivno bolji.
U njemu se bolje sjedi, bolji je osjećaj za volanom, ima više prostora. Prtljažnik je znatno viši kod Tucsona. Kod Qashqaia imam osjećaj da dva puna kofera ne bi stala jedan na drugi bez da se izvadi donja podnica.
Također je velika razlika u sjedenju na zadnjem sjedištu. U Qashqaiu se sjedi nekako jako nisko, imaš osjećaj kao da si sjeo na neku dječiju stolicu. Kod Tuscona se i otraga sjedi jako udobno i ima puno više mjesta i za koljena i u visinu za glavu.
Kad smo kod visine, na vozačkom mjestu u Qashqaiu sam podesio sjedalo dosta visoko jer mi se tako sviđa (to sam napravio i u Tucsonu), međutim iz tog položaja kada se nagnem naprijed glava mi zapinje za sjenilo za sunce dok je u sklopljenom položaju (visok sam 180 cm). U Tucsonu je druga priča, puno više je mjesta.

Dakle, ako uzmem u obzir sve osim motora, više mi paše Tucson.
Radim malo kilometara (<10000 kn godišnje) pa bih kod Qashqaia uzeo 1.2 DIG-T (turbo benzinac) sa 115 KS, a kod Tucsona 1.6 GDI (atmosferski benzinac) sa 132 KS. Ova Nissanov mali turbobenzinac hvale da jako dobro vuče i ima relativno malu potrošnju, a za Hyundaijev 1.6 GDI nisam još siguran da li je on dovoljno dobar za Tucsonovu težinu.

Ako netko od vas može reći nešto više o ovom motoru (Hyundai 1.6 GDI 132 KS), bio bih zahvalan. Taj motor je i u ix35 te u Kia Sportage-u. Nisam zahtjevan što se motora tiče i znam da ovaj motor u Tucsonu ne može služiti za neka velika ubrzanja, ali zanima me samo da li je dovoljno dobar.
Da li se s njim, na primjer, može voziti u 5. brzini 50 km/h a da se motor ne guši? Ima li netko iskustva s potrošnjom?

Eto, želim još samo par informacija o tom motoru prije nego zakaparim Tucsona s tim motorom i iLike opremom.
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 20:29   #36
Gledao sam Tucsona i vani puno bolje izgleda od unutrašnjosti. Unuzrašnjost je previše azijska, prtljažnik je pun plastike, loše plastike.
Plus su LED glavna svjetla. Za motore teško, ne vozi puno ljudi takav motor. Imaš 5 god. garanciju, boli te briga.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 22:16   #37
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Gledao sam Tucsona i vani puno bolje izgleda od unutrašnjosti. Unuzrašnjost je previše azijska, prtljažnik je pun plastike, loše plastike.
Plus su LED glavna svjetla. Za motore teško, ne vozi puno ljudi takav motor. Imaš 5 god. garanciju, boli te briga.
Plastika u prtljažniku mi je sasvim ok, a za motor se ne brinem da će se pokvariti već se pitam da li je dovoljno dobar da solidno vuče skoro tonu i pol težak auto i da pri tome ne troši 12 litara u gradu ..
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 22:24   #38
Ovisi šta je tebi dovoljno. Naručio sam i40 1.7 CRDi sa 141KS, auto je 1767kg - meni dovoljno. Znači to je tu negdje, nije puno a nije ni malo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 08:34   #39
Unutrašnjost na Tucsonu ti je previše Azijska a na i40 nije?
Iskreno, manje mi vuče na Aziju Tucson nego novi i40.
Ali očito je ljepota u očima promatrača.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 08:43   #40
Jesi li sjedio u oba auta? Ovisno kako gledaš. Ako gledaš cijelu armaturu Tucson je manje azijski. Ali ako gledaš sitnice poput prekidača je obrnuto.

- prekidač svjetala kod Tucsona je na prekidaču žmigavaca, tipično azijsko
- raspored prekidača sa lijeve strane, u središnjoj konzoli također
- o više plastike da ne govorim a i skuplji je, zato ima više motora u ponudi

Jedan je prilagođen isključivo europskom tržištu.

Nećemo više uspoređivati, tema je Tucson.

Sve je u očima promatrača.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.