Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2015., 21:53   #61
Hvala!
Ne smeta mi plaćanje avansa, i tako ću keširati ostatak uskoro kad stigne .
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 22:18   #62
Sve ok, odlučio si kupiti benzinca, jeftiniji je, mala kilometraža... no auto je veliki trošak i s malom kilometražom a daleko je veće zadovoljstvo (meni) voziti dizelaša nego (u svakodnevnoj vožnji) slabijeg benzinca. Vozim 3008 koji je malo manji od tucsona, 150ks dizel, slabiju motorizaciju nikad ne bih uzeo ako kupujem novi auto.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 22:24   #63
A čuj, zato i postoje ponude s različitim motorima jer smo i mi kupci različiti ..
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 22:33   #64
Mislim da si dobro izabrao, jer je kilometraža stvarno mala... Aute s tako malom kilometražom, te od prvog vlasnika se uvijek jednostavno proda za poštenu cijenu (nevezano jel benzinac ili dizelaš).
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 22:17   #65
Ima li netko kome je stiao novi Tucson da podijeli s nama iskustva?
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 22:23   #66
Mislim da si ti jedini na ovom forumu koji je kupio Tucsona.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 07:10   #67
So far ..
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:29   #68
Quote:
NameSurname kaže: Pogledaj post
So far ..
Gdje si ga uzeo?
Ja imam drugi ix35, oba s 1.6gdi benzincem. S prvim prosao 130t km u 3g. Drugog kupio u 4mj. Pros. potrosnj 7,7. Govorim o stvarnoj potrosnji, pratim ju u aplikaciji odnosno upisujem u spritmonitor. Voznja mjesovita, grad, otvorena cesta, ac. Motor mi je super, jako tih i miran u leru a i u voznii, elastican, dovoljno snage, potrosnja ok, pouzdan. Od problema sa starim i novim autom nisam imao nista osim redovnog servisa i sitnih potrosnih stvari. Starog sada vozi punac. Ako ce novi tuscon biti takav onda svaka preporuka.
franeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 22:28   #69
Ako će mi taj motor u Tucsonu trošiti 7,7 bit ću prezadovoljan. Može link na tvoj spritmonitor profil? Paziš da ga voziš ga na niskim okretajima?
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 22:50   #70
http://www.spritmonitor.de/en/detail/583690.html

Vozim normalno, mozda malo penzionerski, mada ne pretjerujem ni sa niskim okretajima. Drzim ga na okretajima gdje se motor ne gusi tj ne ba preniskima.
Sada sam stavio zimske gume pa bude porasla potrosnja.
Takodjer thule aero sipke su stalno gore.
franeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 06:19   #71
Piše da točiš "Premium Gasoline 100". Kakvo točno gorivo točiš i na kojoj pumpi? I zašto?
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 07:36   #72
Tocim u pravilu 100ku na petrolu. Cisto subjektivno mi njihive pumpe najvise pasu. Imas htpu postova da tociti premium ili ne, na kraju svatko bira za sebe . Inace ti gdi motori generalno su osjetljiviji na gorivo nego bez gdi-a mada kazem ja nisam nikad imao problema a ni frend koji takodjer ima isti.
franeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 21:19   #73
Quote:
yd4d2 kaže: Pogledaj post
upravo to je realna razlika u potrošnji, osim toga računaš eksploataciju kroz razdoblje od 10 godina, ne znaš što će se promjeniti u tom razdoblju, nije to par mjeseci, možda dobiješ novi posao, preseliš se itd....tada ti se kilometraža može samo povećati, a što se tiče priča o problemima sa DPF-om ili drugim dizelskim boljkama, objesti to mačku o rep, pa zapadna europa kupuje dizele s udjelom od oko 60 % od ukupno prodanih, pa nisu to budale....zato drugoročno, kupuj dizela, početno iskeširaš više, ali kod svakog tankiranja ti izazove smješak na licu, o elastičnosti motora ne treba trošiti riječi, to pišem iz iskustva jer u obitelji vozimo benzinca i dizela...
1.6 gdi i mpi su sjajni motori,vrlo ugladjeni, malo trose i elasticni su, elasticniji od dizela. vecina vas koji ih komentiraju uopce ih nije vozila nego isticu onako opce fraze o odnosu dizelasa i (atmo) benzinaca ili citaju podatke o ubrzanju iz brosura. (i ja vozim dizela i bas ovog benzinca doduse u drugom modelu, uz to i razne sluzbene)
dizel-turbak vuce na "botun", ili nista do odredjenih okretaja, onda eksplozija(sa odogodom od par sekundi) kad ih dostigne i onda opet nista.

ova dva vuku vrlo linearno, upotrebljivi su vec iznad 1500 okretaja za normalan ritam prometa(cak i u 6. brzini-mislim tko ih tako vozi, ali je cinjenica da to mogu), a iza 4000 "polude"

druga je stvar sto nisu bas primjereni za toliki SUV tj taj oblik karoserije, ali to se odnosi i na dizelcice koje imaju u ponudi za njega.
soprano23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 22:39   #74
Quote:
soprano23 kaže: Pogledaj post
1.6 gdi i mpi su sjajni motori,vrlo ugladjeni, malo trose i elasticni su, elasticniji od dizela. vecina vas koji ih komentiraju uopce ih nije vozila nego isticu onako opce fraze o odnosu dizelasa i (atmo) benzinaca ili citaju podatke o ubrzanju iz brosura. (i ja vozim dizela i bas ovog benzinca doduse u drugom modelu, uz to i razne sluzbene)
dizel-turbak vuce na "botun", ili nista do odredjenih okretaja, onda eksplozija(sa odogodom od par sekundi) kad ih dostigne i onda opet nista.

ova dva vuku vrlo linearno, upotrebljivi su vec iznad 1500 okretaja za normalan ritam prometa(cak i u 6. brzini-mislim tko ih tako vozi, ali je cinjenica da to mogu), a iza 4000 "polude"

druga je stvar sto nisu bas primjereni za toliki SUV tj taj oblik karoserije, ali to se odnosi i na dizelcice koje imaju u ponudi za njega.
Ma da da, naravno, elastičniji su brnzinci sa 160Nm negl dizelaš istd snage sa 370 ... a troše sko se potrudiš 6 litara... na 50km
Pišeš o dizelašima ono što si negdje pročitao ili čuo od benzin fanova. Kad jednom probaš voziti dizelaša nećeš više pisati takve nebuloze.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 21:46   #75
Quote:
soprano23 kaže: Pogledaj post
1...dizel-turbak vuce na "botun", ili nista do odredjenih okretaja, onda eksplozija(sa odogodom od par sekundi) kad ih dostigne i onda opet nista...
Kako koji dizel.
Kod nove Mazde 6 (a pretpostavljam i ostalih Mazdi sa tim motorom) imaš linearno ubrzanje o 1000 - 5500 o/min.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:35   #76
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ma da da, naravno, elastičniji su brnzinci sa 160Nm negl dizelaš istd snage sa 370 ... a troše sko se potrudiš 6 litara... na 50km
Pišeš o dizelašima ono što si negdje pročitao ili čuo od benzin fanova. Kad jednom probaš voziti dizelaša nećeš više pisati takve nebuloze.
ne zelim ovo pretvoriti u infantilne rasprave, tko je sto vozio, a kojima si vidim sklon, na forumu imas dosta tema na kojima se da vidjeti da je moment na kotacima ipak malo drugaciji od onog na koji se ti pozivas.

btw. trenutni prosjek mog 1.6 mpi je 5,3l(nekad zna biti i manji)...istina pretezno otvorene magistralne ceste, ali ukljucuje i dva grada (izlazak/ulazakx2 do odredista i nazad)....s klimom je cca 0,2-3l vise... najcesce su to dnevne rute od 150km. slobodan si se provozati sa mnom kad pozelis. .... naravno da bi dizel trosio i manje, pogotovo bi razlika bila veca na brzoj voznji autoputem, ali to sigurno nije velika potrosnja.

ix35 i tuscon su u drugacijoji tezoj karoseriji i naravno da ipak ne mogu trositi bas toliko malo, ali ne trose ni toliko puno koliko tvrde oni koji ih nikad nisu vozili

o tumacenju elasticnosti necu.

Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Kako koji dizel.
Kod nove Mazde 6 (a pretpostavljam i ostalih Mazdi sa tim motorom) imaš linearno ubrzanje o 1000 - 5500 o/min.
kolegica (!) nakon male vjecnosti nekidan docekala "stejt of d art" passata 2.0 tdi DSG 4M 240ks. zivo me zanima kako to cudo ide.
soprano23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 17:13   #77
Evo, da malo dignemo temu ..
Novi Tucson 1.6 GDI iLike sam preuzeo prije nekih mjesec dana. Prvi dojmovi su i više nego dobri. Malo sam bio skeptičan prema ovom benzincu, ali pokazao se kao odličan izbor za mene. Jako je elastičan, po gradu već na 60 km/h ide u 6. brzini bez mučenja i gušenja ..
Prosječna potrošnja mi je do sada 7.4 l/100km što mi je sasvim prihvatljivo obzirom da je riječ o tonu i pol teškom autu ..
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 08:15   #78
Potrošnja je izuzetno dobra, susjed u Zg par ulica dalju vozi ix35 benzinca, mislim isti motor, po gradu 10 litara (i više).
7.4 je moja prosječna potrošnja u dizelašu 150ks sličnih dimenzija tako da tvoja potrošnja je stvarno izuzetan uspjeh. Pa toliko sam trošio sa malim gradskim benzincem od 75ks. Reci koja je tajna tako skromne potrošnje. U Zagrebu očito nisi...

60na sat u 6. To je nekih 1600okr. Kako se ponaša ako mu tada ful stisneš gas? Jesi ga probao voziti u visokim okretajima, po tvorničkim podacima najbolje povuče tek na 4850okr? Po toj logici 60 na sat je za drugu brzinu ako hoćeš biti brz ili ideš uz brdo
Sviđa mi se tucson, baš sam jučer prvi put razgledavao jednog iz bliza, ali mi se motor po specifikacijama čini preslab, a prihvatljiviji motor( iako isto malo preslab, zašto su izbacili iz ponude optimalni motor za taj auto, onaj 2.0crdi sa 150ks), dizel 136ks je strašno skup, 263000kn na dalje...Onog "pravog" sa 184ks izgleda niti nema u Hrvatskoj

Zadnje uređivanje tekac : 10.01.2016. at 09:00.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 13:00   #79
Nisam u ZG već u manjem gradu (čitaj: manja gužva i manje semafora!). U visokim okretajima na niskim brzinama gotovo nikad ne vozim. Prebacujem u višu brzinu otprilike prema preporukama računala (na displeju prikazuje preporuku tijekom vožnje), a to je uvijek ispod 2000 okr.
Meni je ovaj benzinac sa 132 KS sasvim ok. Doduše, nisam baš jako zahtjevan što se tiče snage motora, pa mi je ovaj izbor bio optimalan, posebno zbog relativno male kilometraže koju radim.
Cijena od 174000 kn u iLike opremi uz ovaj motor mi je bila prihvatljiva. Auto stvarno izgleda odlično, meni osobno je najljepši u segmentu, ljepši i od puno skupljih CX-5 i CR-V. A da mu nije samo izgled prednost, pokazuju i mnogi testovi koji ga svrstavaju u sam vrh tog segmenta.
Pogledati:
http://www.caradvice.com.au/375054/h...uv-comparison/ i
http://www.caradvice.com.au/386776/2...arison-review/
NameSurname is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 13:03   #80
Mora da je veliki užitak voziti iza tebe )
__________________
moj frend sledžhemer <3
AS-AD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.