Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2015., 11:23   #281
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ovo ne umanjuje Isusovo Božanstvo , jer Isus je jednak s Ocem u tome da je iste klase nestvorena bića, ali nije jednak (podređen) s Ocem u ulozi.

Alfa i Omega
Ne pričamo otom dal Isus je ili nije božansko stvorenje jer pričamo otom da nije alfa i omega.
(a to je citat iz Matej 20:23 više nego bistro pojasnio)

Pročitaj Psalam 119:176 koji kaže "Zalutao sam kao ovca izgubljena. Potraži slugu svojega, jer nisam zaboravio zapovijedi tvoje!", pa odgovori kome se David obraća, pa ne valda Isusu.

Pokušaj izjednačavanje Isusa sa Jehovom Bogom nema podršku Biblije. To će ti reći svaki Jehovin svjedok ali čak i neko ko Svjedok nije ali razumije Sveto pismo.
Osobno sve što zaključujem je činjenica da religije nisu u poziciji učiti/poučavati Jehovine svjedoke jer stvar je obrnutog procesa, Js uče njih.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 16:01   #282
Psalam 144:15. Sretan je narod kojemu je Bog Jehova !!!:klap:
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 21:52   #283
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

(a to je citat iz Matej 20:23 više nego bistro pojasnio)

Pročitaj Psalam 119:176 koji kaže "Zalutao sam kao ovca izgubljena. Potraži slugu svojega, jer nisam zaboravio zapovijedi tvoje!", pa odgovori kome se David obraća, pa ne valda Isusu.
I opet se moramo vratiti na Bibliju, točnije na Isusov odgovor pismoznancima u Lk 22, 41.44: A on im reče: "Kako kažu da je Krist sin Davidov? Ta sam David veli u Knjizi psalama: Reče Gospod Gospodinu mojemu: 'Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!'David ga dakle naziva Gospodinom. Kako mu je onda sin?

Time je htio reći da je on nešto više od Mesije, Sina Davidova kojeg su Židovi očekivali, i da je već kralj David to znao i u psalmu najavio.

Na kraju ne preostaje mi nego da ponovno citiram Gospodinov upit Petru i apostolima: "A vi, za koga me vi držite?" Crkva je na to odavno odgovorila, ali prema našoj raspravi čini se da je riječ o pitanju upućenom svakom čovjeku ponaosob od Isusova vremena pa do konca svijeta. O tome odgovoru ovisi ne samo sudbina svakog čovjeka, nego i sudbina čovječanstva u cjelini.

To nije akademsko pitanje: ako je Isus Bog, tad ne može opstati unitarijarna slika Boga, nego mora postati trojstvena. Ako pak Isus nije Bog, tad je bilo kakav kršćanski unitarijanizam besmislen, te bi tadašnji židovi i Rimljani bili u pravu što su ga razapeli, jer je samo smućivao narod.



I naravno s ovim završavam na temi Jehovini svjedoci i ostavljam je Jehovinim svjedocima , ali i svim onim koji to nisu da među ovim našim odgovorima pronađu i pravu istinu koja će i odrediti i njihov put ,a ja , sam siguran , da ćemo ili vi(Jehovi) ili ja i ini(Katolici) odgovarati pred Bogom zbog navođenja na krivi ili pravi put. Amen
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 10:15   #284
Psalam 1:1,2. Sretan je čovjek koji uživa u zakonu Jehovinom !
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 10:31   #285
Psalam 73:28.A meni je dobro biti blizu Boga.Svevišnji Gospodin Jehova utočište je moje.
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 10:57   #286
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Gle,sve je to (1914,razorenje Jeruzalema 607-587,144000)već odavno poznato onima koji vide zato slijepci to nemogu!Ne čitate i ne proučavate Bibliju(zamolite Jehovu za pomoć u razumijevanju) a hoćeš saznati u par redaka "istinu"?Opet ti kažem da (Abraham,Izak,Jakov neće na nebo)jer su kao i Ivan Krstitelj živjeli i umrijeli prije dolaska Mesije.Matej 22:29-32.Nato im je Isus rekao."U zabludi ste,...Hebrejima 11:39,40.I svi su oni zbog svoje vjere ....Kažeš,sve su to kalkulacije,ne sve su to proročanstva koja se ispunjavaju a koja ti kao i ostali(jer ste dio svijeta) ne prepoznajete jer imate slijepe vođe.A kad slijepac slijepca vodi ...Odmaknite se od trojstva,reinkarnacije i ostalih sotoninih zamki!!!Otkrit ću ti tajnuit će raj na ZEMLJI i lav će jesti slamu!!!!:klap:
Dokaži Biblijski (ili bilo kako) da je Jeruzalem pao 607.
Jesi li istražio kako su Js došli do tog datuma i znaš li da je datum povijesno osporen?
A bez tog datuma cijeli izračun za 1914. propada.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 11:52   #287
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Dokaži Biblijski (ili bilo kako) da je Jeruzalem pao 607.
Jesi li istražio kako su Js došli do tog datuma i znaš li da je datum povijesno osporen?
A bez tog datuma cijeli izračun za 1914. propada.
Ne,nisam istražio,samo slijepo slušam "bruklinovce i "kulu".A na ovoj temi nisam čuo ni jednu lijepu riječ za izvrsan časopis "Probudite se"?!
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 11:54   #288
To vam Jehovini svjedoci žele da dođe do apokalipse pa da Isus dođe.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 12:45   #289
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
I opet se moramo vratiti na Bibliju, točnije na Isusov odgovor pismoznancima u Lk 22, 41.44: A on im reče: "Kako kažu da je Krist sin Davidov? Ta sam David veli u Knjizi psalama: Reče Gospod Gospodinu mojemu: 'Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!'David ga dakle naziva Gospodinom. Kako mu je onda sin?

Time je htio reći da je on nešto više od Mesije, Sina Davidova kojeg su Židovi očekivali, i da je već kralj David to znao i u psalmu najavio.

Na kraju ne preostaje mi nego da ponovno citiram Gospodinov upit Petru i apostolima: "A vi, za koga me vi držite?" Crkva je na to odavno odgovorila, ali prema našoj raspravi čini se da je riječ o pitanju upućenom svakom čovjeku ponaosob od Isusova vremena pa do konca svijeta. O tome odgovoru ovisi ne samo sudbina svakog čovjeka, nego i sudbina čovječanstva u cjelini.

To nije akademsko pitanje: ako je Isus Bog, tad ne može opstati unitarijarna slika Boga, nego mora postati trojstvena. Ako pak Isus nije Bog, tad je bilo kakav kršćanski unitarijanizam besmislen, te bi tadašnji židovi i Rimljani bili u pravu što su ga razapeli, jer je samo smućivao narod.

I naravno s ovim završavam na temi Jehovini svjedoci i ostavljam je Jehovinim svjedocima , ali i svim onim koji to nisu da među ovim našim odgovorima pronađu i pravu istinu koja će i odrediti i njihov put ,a ja , sam siguran , da ćemo ili vi(Jehovi) ili ja i ini(Katolici) odgovarati pred Bogom zbog navođenja na krivi ili pravi put. Amen
Eto vidiš, odabrao si citat koji također potvrđuje da Jehova je Alfa i Omega.

Bilo bi nemoguće da bi Jehova bio sin davidov, pa onda time je jasno da Isus (nazvan i sinom davidovim) nikako ne bi mogao biti 'alfa i omega'.

A oni koji misle da Jehovin odabrani narod navodi na krivi put... misle oni koji ne poznaju Jehovu Boga.
Znaš, čak i to piše u Bibliji.

Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 15:11   #290
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
I opet se moramo vratiti na Bibliju, točnije na Isusov odgovor pismoznancima u Lk 22, 41.44: A on im reče: "Kako kažu da je Krist sin Davidov? Ta sam David veli u Knjizi psalama: Reče Gospod Gospodinu mojemu: 'Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!'David ga dakle naziva Gospodinom. Kako mu je onda sin?

Time je htio reći da je on nešto više od Mesije, Sina Davidova kojeg su Židovi očekivali, i da je već kralj David to znao i u psalmu najavio.
TIME je hteo reci da je MESIJA =Bozlji Sin , a ne Davidov eto sta je hteo reci


Matej 22:42-46
42"Što mislite o Kristu? Čiji je on sin?" Kažu mu: "Davidov.
43 A on će njima: "Kako ga onda David u Duhu naziva Gospodinom, kad veli:
44 Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje
45 nogama tvojim?`
46 Ako ga dakle David naziva Gospodinom, kako mu je sin?

DAKLE pravi odgovor Farizeja bi trebao glasti: Mesija je Sin Bozlji, a ne davidov


Quote:
Na kraju ne preostaje mi nego da ponovno citiram Gospodinov upit Petru i apostolima: "A vi, za koga me vi držite?"
super Pitanje evo i odgovora:


Matej 16:13-17
13 ... Isus ... upita učenike: Što govore ljudi, tko je Sin Čovječji? 14 Oni rekoše: Jedni da je Ivan Krstitelj; drugi da je Ilija; treći opet da je Jeremija ili koji od proroka. 15 Kaže im: A vi, što vi kažete, tko sam ja? 16 Šimun Petar prihvati i reče: Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga. 17 Nato Isus reče njemu: Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima.


Sta je reko Isusov otac Ko je Isus? Jasno je ko dan: Matej 16:13-17 Sin Čovječji +Krist-Pomazanik(Mesija)+Sin Boga= ISUS
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 19:49   #291
Quote:
S-S-B-F kaže: Pogledaj post
Ne,nisam istražio,samo slijepo slušam "bruklinovce i "kulu".A na ovoj temi nisam čuo ni jednu lijepu riječ za izvrsan časopis "Probudite se"?!
Kad pročitaš "Probudite se!", uzmi svoju Bibliju Prijevod Novi Svijet, pa pročitaj knjigu proroka Zaharije:

1:7, 12: druga godina kraljevanja kralja Darija, prorečenih "70 godina" izgnanstva još uvijek traje

7:1-5: četvrta godina kraljevanja kralja Darija, "70 godina" izgnanstva se upravo navršava

Sad okreni stranicu 1578 i pogledaj kad je knjiga proroka Zaharije napisana (518.pne) i koje vrijeme obuhvaća radnja knjige (520-518.pne) pa izračunaj kad je pao Jeruzalem.
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 11:59   #292
Nego, može za promjenu druga tema.



Sudjeluju li JS organizirano u pomoći izbjeglicama?


Vjerujem da neki JS pojedinci po svojoj savjesti sudjeluju, no zanima me ima li išta od "organiziranog vršenja Božje volje" u ovoj situaciji?
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 12:49   #293
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ovo ne umanjuje Isusovo Božanstvo , jer Isus je jednak s Ocem u tome da je iste klase nestvorena bića, ali nije jednak (podređen) s Ocem u ulozi.
Isus je ipak stvoren

Quote:
Žena je jednaka sa suprugom kao klasa stvorenog bića pod nazivom "čovjek", ali nije jednaka (tj. podređena je) sa suprugom u ulozi. Ef 5:23

Dakle pravi odgovor koji bi vi trebali izgovoriti za onoga koji-- dolazi u rečenici Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog – Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar. --jest Isus ali time bi jasno dali do znanja da Isus jeste Bog i onda vam vjera pada u bunar . Sve mi je jasno .Keep going on .
Ta rjecenica u mom prevodu kaze: אֲנִי הָאָלֶף וְהַתָּו רֹאשׁ וָסוֹף נְאֻם יְהוָֹה אֱלֹהִים הַהוֶֹה וְהָיָה וְיָבוֹא אֱלֹהֵי צְבָאוֹת
Otkrivenja 1:8
Ja sam alfa i omega govori Jehova Bog, onaj koji jest i koji je bio i koji dolazi, Svemogući.

eto sad znas da ste u bunar
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 15:44   #294
Pozdrav svima! Moja sestra je u Jehovinim svjedocima nekoliko godina. Zadnjih 4 i pol mjeseca izbjegava kontakt sa mnom i ostatkom svoje zemaljske obitelji u svakom pogledu. Ne javlja nam se na mobitel, e-mail, ne otvara vrata... Nedavno sam je napokon srela na cesti i samo je prošla kraj mene bez da išta kaže. Ne znam da li je to zbog toga jer ja nisam JS ili je nešto drugo u pitanju. Zanima me da li netko ima kakvih sličnih iskustva u svojoj obitelji ili s prijateljima? Nadam se da nema.
razmjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 16:23   #295
Quote:
razmjena kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Moja sestra je u Jehovinim svjedocima nekoliko godina. Zadnjih 4 i pol mjeseca izbjegava kontakt sa mnom i ostatkom svoje zemaljske obitelji u svakom pogledu. Ne javlja nam se na mobitel, e-mail, ne otvara vrata... Nedavno sam je napokon srela na cesti i samo je prošla kraj mene bez da išta kaže. Ne znam da li je to zbog toga jer ja nisam JS ili je nešto drugo u pitanju. Zanima me da li netko ima kakvih sličnih iskustva u svojoj obitelji ili s prijateljima? Nadam se da nema.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:05   #296
Quote:
razmjena kaže: Pogledaj post
Dugii, možda ti izgleda to kao trolanje ili provokacija, ali uvjeravam tebe i ostale potencijalne čitatelje da sam ovo napisala 100% iskreno. Da barem to nije stvarnost koja nosi bol i zabrinutost. Ne skrivam se iza izmišljenog nadimka, ne krivim nikoga niti pišem iz čiste dosade. Možda ponašanje moje sestre nema veze sa JS, ali s obzirom da ona to je zanimalo me da li netko ima slično iskustvo. Sa Jehovinim svjedocima nisam imala puno doticaja pa niti nemam zamjerke. Prvi put sam na ovoj temi i javila sam se doslovno iz očaja jer mi ne preostaje ništa osim čekanja, molitve i strpljenja dok ne dobijem neki odgovor i objašnjenje ove tragične situacije. Zamislite sebe i svoje bližnje u takvoj situaciji.
Naravno da izgleda kao trolanje i kao provokacija.A objasnit ču ti i zašto.
Recimo da je točno to sa tvojom sestrom,zašto njeno ponašanje odmah povezuješ sa JS? I zašto onda tvoj post ovdje?Postoji i podforum psihologija i podforum o obiteljsikim odnosima.Zašto za nekakvo loše,neprimjereno ponašanje kriviti odmah JS?
Jeli znaš išta o JS?
Jesi li ikada sa sestrom razgovarala o njenom ponašanju i pitala je zašto se tako ponaša?
Sad ču ti pojasniti zašto mislim da je tvoj post najobičnija provokacija.Zato što zvučiš kao neko ko je načuo da u nekim slučajevima kod JS dolazi do prekida veze pojedinog svjedoka sa njegovom familijom ili sa pojedinim članom te familije.Da,ima takvih slučajeva ali to su posebni slučajevi i ja neču njih sada ovdje objašnjavati.Tvoj slučaj definitivno nije takav,pitaj sestru da ti pojasni koji su to slučajevi.
Možda se tvoja sestra promjenila kad je postala JS,možda nije baš ona sasvim ista osoba.razgovaraj sa njome o tome ako je to tako.Možda ima osječaj da vi kao njena familija previše je napadate zato što je prihvatila drugu vjeru pa se malo distancirala od vas.Možda je i malo pretjerala u svemu tome zbog možebitne pretjerane revnosti kad je otkrila novu vjeru.Pošten iskren razgovor može obema stranama puno pomoći.I tebi da je bolje razumiješ,i njoj da shvati tvoju zabrinutost.
Niti jednoj vjeri nije cilj razdvojiti sestrinsku ljubav,pa tako ni vjera JS
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 09:39   #297
Dugii, nisam došla na forum da druge provociram ili se tebi koji ne vjeruješ u priču opravdavam. Uostalom, ne znam kako bih ti mogla dokazati da pišem istinu. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Naravno da se pitam je li njezino ponašanje povezano s JS kad je poznajem od rođenja i gledala sam promjene kod nje zadnjih nekoliko godina otkad je JS. Oni ne idu u crkvu tj. Dvoranu Kraljevstva 2 put godišnje nego 2 puta tjedno i idu u službu propovijedanja tako da su jako predani tome. Ne znam koje sve teme postoje na forum.hr jer sam ga do sada koristila za razmjenu sličica za djecu i čitala razne teme prema potrebi. U pravu si da se mogu javiti na podforumu psihologija i obiteljski odnosi.

Ponavljam, o JS većinom znam iz literature i ono što sam sama vidjela. Ne krivim ih nego pokušavam shvatiti kako je moguće da mi netko u 4 i pol mjeseca ne odgovori niti jednim slovom (kamoli riječi) na niti jednu poruku napisanu na kompjuteru i mobitelu, a niti kaže niti jednu riječ uživo ili na telefonu. I to ne bilo tko nego vlastiti rod kojeg nisam namjerno, a nadam se ni nenamjerno povrijedila. Ja imam svoja uvjerenja, a ona svoja i dok je bilo komunikacije nisam s njom o tome ulazila u dublje diskusije. Kad se posvađamo s nekim ljuti smo zbog teških riječki koje su pale, ali sad sam iskusila da i nedostatak komunikacije boli.

Bez obzira na sve, najvažnije mi je da znam da je živa.


Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Naravno da izgleda kao trolanje i kao provokacija.A objasnit ču ti i zašto.
Recimo da je točno to sa tvojom sestrom,zašto njeno ponašanje odmah povezuješ sa JS? I zašto onda tvoj post ovdje?Postoji i podforum psihologija i podforum o obiteljsikim odnosima.Zašto za nekakvo loše,neprimjereno ponašanje kriviti odmah JS?
Jeli znaš išta o JS?
Jesi li ikada sa sestrom razgovarala o njenom ponašanju i pitala je zašto se tako ponaša?
Sad ču ti pojasniti zašto mislim da je tvoj post najobičnija provokacija.Zato što zvučiš kao neko ko je načuo da u nekim slučajevima kod JS dolazi do prekida veze pojedinog svjedoka sa njegovom familijom ili sa pojedinim članom te familije.Da,ima takvih slučajeva ali to su posebni slučajevi i ja neču njih sada ovdje objašnjavati.Tvoj slučaj definitivno nije takav,pitaj sestru da ti pojasni koji su to slučajevi.
Možda se tvoja sestra promjenila kad je postala JS,možda nije baš ona sasvim ista osoba.razgovaraj sa njome o tome ako je to tako.Možda ima osječaj da vi kao njena familija previše je napadate zato što je prihvatila drugu vjeru pa se malo distancirala od vas.Možda je i malo pretjerala u svemu tome zbog možebitne pretjerane revnosti kad je otkrila novu vjeru.Pošten iskren razgovor može obema stranama puno pomoći.I tebi da je bolje razumiješ,i njoj da shvati tvoju zabrinutost.
Niti jednoj vjeri nije cilj razdvojiti sestrinsku ljubav,pa tako ni vjera JS
razmjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:51   #298
Quote:
razmjena kaže: Pogledaj post
Dugii, nisam došla na forum da druge provociram ili se tebi koji ne vjeruješ u priču opravdavam. Uostalom, ne znam kako bih ti mogla dokazati da pišem istinu. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Naravno da se pitam je li njezino ponašanje povezano s JS kad je poznajem od rođenja i gledala sam promjene kod nje zadnjih nekoliko godina otkad je JS. Oni ne idu u crkvu tj. Dvoranu Kraljevstva 2 put godišnje nego 2 puta tjedno i idu u službu propovijedanja tako da su jako predani tome. Ne znam koje sve teme postoje na forum.hr jer sam ga do sada koristila za razmjenu sličica za djecu i čitala razne teme prema potrebi. U pravu si da se mogu javiti na podforumu psihologija i obiteljski odnosi.

Ponavljam, o JS većinom znam iz literature i ono što sam sama vidjela. Ne krivim ih nego pokušavam shvatiti kako je moguće da mi netko u 4 i pol mjeseca ne odgovori niti jednim slovom (kamoli riječi) na niti jednu poruku napisanu na kompjuteru i mobitelu, a niti kaže niti jednu riječ uživo ili na telefonu. I to ne bilo tko nego vlastiti rod kojeg nisam namjerno, a nadam se ni nenamjerno povrijedila. Ja imam svoja uvjerenja, a ona svoja i dok je bilo komunikacije nisam s njom o tome ulazila u dublje diskusije. Kad se posvađamo s nekim ljuti smo zbog teških riječki koje su pale, ali sad sam iskusila da i nedostatak komunikacije boli.

Bez obzira na sve, najvažnije mi je da znam da je živa.
Dobro,evo meni je uistinu žao zbog toga što ne možeš ostvariti normalan kontakt sa svojom sestrom Malo mi je neobično što kažeš da si prije dok nije bila JS bila ok sa njom a onda kad je ona postala JS da više ne želi sa tobom kontakt.Logično je kad neko postane JS da želi o tome pričati i govoriti drugima o svojoj vjeri,zapravo to i je i njihov zadatak,propovjedati vjeru drugima.Kolko ja znam JS,znam kad oni to postanu da imaju želju i volju i entuzijazam govoriti drugima o svojoj vjeri i onda ići u propovjedanje.Logično mi je da ti ljudi prvo počinju o tome pričati svojim najmilijima,svojoj familiji.
Zato bi mi bilo logično da je tvoja sestra i tebi počela o tome pričati i potpuno mi je neobično da ti o JS znaš nešto malo iz literature a neznaš ništa od svoje sestre.Nema logike.Moja je pretpostavka bila da ste je možda vi kao familija napali zbog njenog odlaska u JS pa se ona malo više distancirala od vas ali naravno to su samo moja nagađanja,ja ne mogu znati.U svakom slučaju postupak tvoje sestre je vrlo neobičan jer kao što rekoh logično bi bilo da ona sa tobom želi razgovarati.Vjera JS joj sigirno ne brani to.Možda je neki drugi razlog u pitanju.Neznam.
Kolko ja znam JS koji su recimo jedini u svojoj familiji JS i imaju normalan odnos sa ostalim članovima svoje familije.JS poštuje vjeru svoje familije kao i što ta familija poštuje to što je taj član u drugoj vjeri i imaju normalne odnose.
Zaista ti želim da izgladiš odnose sa svojom sestrom i da si budete dobre.
Nađi načina da dođeš do nje i da sa njom razgovaraš,mirno,sa poštovanjem i ljubavlju kako i treba biti sestrinski odnos.
Sretno
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:14   #299
Dugii, hvala ti na dobrim željama. Izgleda da nisam bila dovoljno jasna kad si došao do nekih krivih zaključaka. Moja sestra je JS već nekoliko godina. Ne znam o njima samo kroz literaturu nego i ono što sam zbog nje vidjela i čula. Donosila mi je Stražarsku kulu i pričala o tome koliko joj Jehova znači i nisam je zbog toga napadala jer nemam razloga. JS koje sam upoznala djeluju mi kao dragi i pošteni ljudi. Želim da zna da su joj moja vrata uvijek otvorena i zato su sve moje poruke pisane s ljubavi, a ne s osudom ili mržnjom. Ovaj prekid komunikacije mi je neobičan pa mi je palo sto razloga na pamet zašto je do toga došlo, ali ne znam koji je pravi. Zanimalo me je da li netko imao neki slični slučaj ili je ovo izolirani slučaj. Možda se bori s depresijom i tko zna od koga se sve maknula i zašto. Ne znam ništa o njezinom životu u zadnja 4 i po' mjeseca tako da samo mogu doći do krivih zaključaka.

Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Dobro,evo meni je uistinu žao zbog toga što ne možeš ostvariti normalan kontakt sa svojom sestrom Malo mi je neobično što kažeš da si prije dok nije bila JS bila ok sa njom a onda kad je ona postala JS da više ne želi sa tobom kontakt.Logično je kad neko postane JS da želi o tome pričati i govoriti drugima o svojoj vjeri,zapravo to i je i njihov zadatak,propovjedati vjeru drugima.Kolko ja znam JS,znam kad oni to postanu da imaju želju i volju i entuzijazam govoriti drugima o svojoj vjeri i onda ići u propovjedanje.Logično mi je da ti ljudi prvo počinju o tome pričati svojim najmilijima,svojoj familiji.
Zato bi mi bilo logično da je tvoja sestra i tebi počela o tome pričati i potpuno mi je neobično da ti o JS znaš nešto malo iz literature a neznaš ništa od svoje sestre.Nema logike.Moja je pretpostavka bila da ste je možda vi kao familija napali zbog njenog odlaska u JS pa se ona malo više distancirala od vas ali naravno to su samo moja nagađanja,ja ne mogu znati.U svakom slučaju postupak tvoje sestre je vrlo neobičan jer kao što rekoh logično bi bilo da ona sa tobom želi razgovarati.Vjera JS joj sigirno ne brani to.Možda je neki drugi razlog u pitanju.Neznam.
Kolko ja znam JS koji su recimo jedini u svojoj familiji JS i imaju normalan odnos sa ostalim članovima svoje familije.JS poštuje vjeru svoje familije kao i što ta familija poštuje to što je taj član u drugoj vjeri i imaju normalne odnose.
Zaista ti želim da izgladiš odnose sa svojom sestrom i da si budete dobre.
Nađi načina da dođeš do nje i da sa njom razgovaraš,mirno,sa poštovanjem i ljubavlju kako i treba biti sestrinski odnos.
Sretno
razmjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 18:08   #300
Quote:
razmjena kaže: Pogledaj post
Dugii, hvala ti na dobrim željama. Izgleda da nisam bila dovoljno jasna kad si došao do nekih krivih zaključaka. Moja sestra je JS već nekoliko godina. Ne znam o njima samo kroz literaturu nego i ono što sam zbog nje vidjela i čula. Donosila mi je Stražarsku kulu i pričala o tome koliko joj Jehova znači i nisam je zbog toga napadala jer nemam razloga. JS koje sam upoznala djeluju mi kao dragi i pošteni ljudi. Želim da zna da su joj moja vrata uvijek otvorena i zato su sve moje poruke pisane s ljubavi, a ne s osudom ili mržnjom. Ovaj prekid komunikacije mi je neobičan pa mi je palo sto razloga na pamet zašto je do toga došlo, ali ne znam koji je pravi. Zanimalo me je da li netko imao neki slični slučaj ili je ovo izolirani slučaj. Možda se bori s depresijom i tko zna od koga se sve maknula i zašto. Ne znam ništa o njezinom životu u zadnja 4 i po' mjeseca tako da samo mogu doći do krivih zaključaka.
Matej 10:
34 "Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač. 35 Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; 36 i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.
37 "Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan. 38 Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan. 39 Tko nađe život svoj, izgubit će ga, a tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga."
>>"Isus Hrist"<<<
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.