Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2016., 18:54   #1
Ima li pitanja? by I wonder - IV dio

Ispunili smo i u trećoj temi točno 10 000 postova.
Kolegici mala-ruri nastavite pomagati u novoj temi, a ovako izgleda problem:

Quote:
mala-ruri kaže: Pogledaj post
Dobar dan, lijepi moji... pred nekih 20-ak (ako ne i više ) strana pisala sam o svom golfu..
Dakle, imam maalog golfa IV, 1.9 tdi, 2002. godina, 130 KS koji me zaj...ava..
Zacukava kad ubrzavam u trećoj i četvrtoj i onda se skulira.
Promjenila nosač motora, pregledala dizne, promjenila strujnu letvu, MAF senzor.. I dalje ista priča..
Što još? (Najbolje auto..)

Ahh da.. i dok je auto hladan, nekako mi se malo previše trese...
Linkovi na staru temu i na prve dvije teme su tu:


Ima li pitanja? by I wonder - III dio

Ima li pitanja? by I wonder - II dio

Ima li pitanja? by I wonder - I dio
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 07.05.2016., 21:32   #2
Sto mi je bolje uciniti za malo prociscavanje motora? Ispuhivanje, dodat aditiv ili oboje. Konkretno sam htio dodat liqui moly injection cleaner.
Lucky-ZG is offline  
Old 08.05.2016., 23:07   #3
Bilo je govora ne bas davno o paljenju auta sa i bez kvačila i ja sam nešto spomenuo da se motor u kanadi na velikim minusima gasio kad se pusti kvačilo...(netko mi bas i nije vjerovao, uglavnom nasao sam taj video), doduse mozda sam spominjao manje minuse, no nebitno
https://www.youtube.com/watch?v=dIsG_8TVokw

edit: el.grijac je bio upaljen 4 sata
Nikomah is offline  
Old 08.05.2016., 23:35   #4
jel bi i na automobilu koji ima cijeli otvoren protočni ispuh - vrijedilo da kad usred večeg gasa, nakratko prekineš dovod struje - da puca iza?

Geralt is offline  
Old 09.05.2016., 11:22   #5
Ima netko iskustva sa ovom firmom?

http://www.kupi-ulje.hr/

Vidim da svasta imaju u ponudi a blizi mi se izmjena ulja i nekih filtera pa gledam da bih mozda narucio.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 09.05.2016., 12:11   #6
Ja nisam... al nedavno sam u Metrou uzeo ulje, po skoro 20% boljoj cijenu. Vjerujem da bi se moglo naći još boljih ponuda...
wasx is offline  
Old 09.05.2016., 14:51   #7
Malo off, ali sad kad si spomenuo... Je li istina da u Metrou nije moguće kupovati kao fizička osoba? Naime, išao sam jednom s curom, a ona je kupovala za firmu u kojoj radi, s njihovom karticom(nešto kao MPC od konzuma, samo što se navodno ne može kupovati bez nje, a karticu mogu dobiti samo firme)?
rocket86 is offline  
Old 09.05.2016., 14:55   #8
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Malo off, ali sad kad si spomenuo... Je li istina da u Metrou nije moguće kupovati kao fizička osoba? Naime, išao sam jednom s curom, a ona je kupovala za firmu u kojoj radi, s njihovom karticom(nešto kao MPC od konzuma, samo što se navodno ne može kupovati bez nje, a karticu mogu dobiti samo firme)?
Istina je.

Moras imati njihovu karticu. Znao sam par puta otici u Metro i onda zamolim osobu ispred ili iza mene na blagajni da mi posudi karticu.

Ne znam cemu ta fora ali fora je za
fat_boy_slim is offline  
Old 09.05.2016., 14:59   #9
Karticu mogu dobit i fizičke osobe koje obavljaju neku djelatnost

Quote:
METRO kartica izdaje se za trgovačka društva (d.o.o., j.d.o.o., d.d., j.t.d., komanditno trgovačko društvo). Također, korisnici METRO kartice mogu postati fizičke osobe registrirane za obavljanje djelatnosti (obrt, umjetnici, poslovne kućne radinosti, sudski tumači, odvjetnici, poljoprivrednici, i sl.), javne ustanove (škole, vrtići, bolnice, organi državne uprave) te ostale organizacije (udruge, zaklade, predstavništva, sindikati, veleposlanstva). Za izdavanje kartice potrebno je priložiti sljedeće: rješenje Trgovačkog suda (ne starije od mjesec dana), obrtnicu ili drugo odgovarajuće rješenje, OIB, IBAN i pečat te osobnu iskaznicu vlasnika. Ako zahtjev za izdavanje kartice podnosi osoba koja nije vlasnik, potrebna je punomoć vlasnika - ovlaštenje (nije potrebno ovjeravati kod javnog bilježnika).
Inače... možeš i bez kartice uz malo snalažljivosti. Nerjetka je situacija da netko zaboravi ili ''zaboravi'' karticu. Pa samo pitaš nekog prije ili poslje sebe da ju posudi.
Čak i balgajnice znaju pitat za drugog... normalna stvar. A vlasniku kartice ne igra nikakvu ulogu tako da...
wasx is offline  
Old 09.05.2016., 15:02   #10
Fora je u veleprodaji Kao i velpro, i metro služi za nabavu, a ne za fizičke osobe(mada, ima stvari koje budu na akciji, ali je regularna cijena neka srednja, odnosno vpc je manja od cijene kod ostalih, a mpc veća).
rocket86 is offline  
Old 09.05.2016., 20:13   #11
Passat 1.9 tdI, 1997.
Pri niskim brzinama (manevriranje pri parkiranju npr.) kad je volan donekle smotan ulijevo i trebam prikočit, zavibrira mi pedala kočnice ko mobitel. Nekako mi se čini kao da se ABS pali nepotrebno. To traje sekundu,dvije i poslije sve normalno bude. Dakle, samo u takvoj situaciji se to događa; kad volanom upravljam u lijevo.
Jel tko imao tako nešto na autu ?
BRAB-STON is offline  
Old 09.05.2016., 20:22   #12
Ispitaj grešku u ABS-u. Nažalost, nije rijetka pojava da ode ABS agregat. To su procesor i hidraulika zajedno, puno love.
Lampica ABS svijetli?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 09.05.2016., 20:47   #13
Ne, ne svijetli ništa ni u jednom trenutku. Jednostavno, u tim uvjetima, zavibrira kočnica. Čak nije ni do kraja stisnuta,a brzina kojom se krećem je jednoznamenkastog iznosa
BRAB-STON is offline  
Old 09.05.2016., 22:18   #14
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva sa ovom firmom?

http://www.kupi-ulje.hr/

Vidim da svasta imaju u ponudi a blizi mi se izmjena ulja i nekih filtera pa gledam da bih mozda narucio.
Kupio od njih par puta i sve bilo ok.
davx12 is offline  
Old 10.05.2016., 00:28   #15
da li je moguce da se zadnje kocione plocice potrose duplo brze nego prednje?? ako su mijenjane u isto vrijeme

do sada sam uvijek imao slucaj da se prednje duplo brze potrose...
Digitall is offline  
Old 10.05.2016., 00:44   #16
Koji auto u pitanju? Moguce je.. Na Astri J se to dogadja. Znam za 4-5 slucajeva, a i iz osobnog iskustva

G3 via Tapatalk
techno_freak is offline  
Old 10.05.2016., 00:51   #17
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Bilo je govora ne bas davno o paljenju auta sa i bez kvačila i ja sam nešto spomenuo da se motor u kanadi na velikim minusima gasio kad se pusti kvačilo...(netko mi bas i nije vjerovao, uglavnom nasao sam taj video), doduse mozda sam spominjao manje minuse, no nebitno
https://www.youtube.com/watch?v=dIsG_8TVokw

edit: el.grijac je bio upaljen 4 sata
Kvacilo ima jednu ulogu

Odvaja kvacilo/lamelu od zamasnjaka i potisne ploce.
Evolution28 is online now  
Old 10.05.2016., 00:52   #18
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
jel bi i na automobilu koji ima cijeli otvoren protočni ispuh - vrijedilo da kad usred večeg gasa, nakratko prekineš dovod struje - da puca iza?

Ako imas mehanicku pumpu goriva i frgu,daj si truda.......voli i truli lonac eksplodirati.
Evolution28 is online now  
Old 10.05.2016., 09:10   #19
Quote:
techno_freak kaže: Pogledaj post
Koji auto u pitanju? Moguce je.. Na Astri J se to dogadja. Znam za 4-5 slucajeva, a i iz osobnog iskustva

G3 via Tapatalk
i30
a sta to znaci da su opcenito tanje ili sto?
jer neko moje misljenje je da opcenito prednje preuzimaju vise opterecenja..
Digitall is offline  
Old 10.05.2016., 09:26   #20
Quote:
davx12 kaže: Pogledaj post
Kupio od njih par puta i sve bilo ok.
Hvala, cini mi se da cu naruciti kod njih, nece biti neka strasna cifra pa cemo vidjeti.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.