Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 20:01   #601
S obzirom da se radi o testu sigurnosti, nije bitno koji auto s vecom brzinom prodje test, bitno je da auto prodje test, a ne da padne kao velika vecina VW game i to u 2017 godini...
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:14   #602
Zakon video

https://www.youtube.com/watch?v=6cRhfPOBhpc
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:14   #603
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
S obzirom da se radi o testu sigurnosti, nije bitno koji auto s vecom brzinom prodje test, bitno je da auto prodje test, a ne da padne kao velika vecina VW game i to u 2017 godini...
Ne lupetaj gluposti, pri 40 kmh ce ga proci svi.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:22   #604
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Super video.

E, umro sam kad sam vidio kako Audi skakuće ko divokoza.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:43   #605
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Koliki bih Titanik bio da ga je Škoda radila.
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ti vjeruješ da je ta priča oko Lidlića istinita i da nije pametni marketinški potez?
Inače Lidlu bi bilo bolje da češće testira svoju junk hranu na salmonelu, a lako za okotest gaća i potkošulja koje i nisu baš nešto.
Naravno da vjerujem.. moš mislit što njima treba marketing (pogotovo takav) a ionako im ide vrhunski..

Danas svi u svemu vide neke teorije zavjere..

Dobar mi je Arteon,.. nisam ni znao za njega..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:55   #606
Moose test je specifični test, u njemu se ide svaki put sve brže i brže pa je normalno da jednom auti popuste, svaki na svoj način.
Prema ovome:
http://www.car-engineer.com/the-moose-test-or-vda-test/
za prolaz su potrebna (ili dovoljna) tri uvjeta:
Ne smije se dodirnuti čunj.
Vozač ne smije dirati niti gas niti kočnicu.
Brzina mora biti veća od 60 km/h.
Zbog takvog načina testiranja zaista se događa da se unište gume, ili da se auti na kraju testa nesuvislo ponašaju pa ovo sve u tom filmiću zapravo čak i može biti zlonamjerno prema VAG-u.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:59   #607
Onda bih bilo zlonamjerno i prema drugima.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:19   #608
Quote:
quadrilateri kaže: Pogledaj post
Najbolje ikada odradjen moose test Citroen Xantia Activa V6 koja vec sada punoljetna
Od novih me prilicno iznenadio Peugeot 3008
ma daj? a ovi bijesni multilinkovi i zadnjepogonaši s fantastičnim handlingom? Pa nije to valjda pruska propaganda?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:20   #609
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:26   #610
Xantia je imala hidrauliku. Ne može običan ovjes takvu razinu kontrole imati. Čak i danas sa računalom na svakom amortizeru.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 01:04   #611
Ne treba sad zile rezat i dramit oko tog moose testa ali cinjenica ostaje da su u gotovo svim klasama najgori bas VAG-ovi puleni. To je zanimljivo cisto iz razloga sto u nasim njemackom propagandom zadojenim glavama stoji upravo suprotna misao - kao npr. da su Francuzi udobni ali lelujavi a Nijemci tvrdi ali s razlogom: jer imaju bolji handling i stabilnost.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:48   #612
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Naravno da vjerujem.. moš mislit što njima treba marketing (pogotovo takav) a ionako im ide vrhunski..

Danas svi u svemu vide neke teorije zavjere..
Daj se ne sramoti nego prvo provjeri činjenice. Zbog takvih somova upravo i prolaze takvi jeftini mamci.. Školski primjer navlakuše.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:58   #613
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
ostaje da su u gotovo svim klasama najgori bas VAG-ovi puleni.
Toje točno, no isto tako je točno da su te sve vrijednosti daleko iznad potrebnih za proći test. Da je film napravljen sa brzinom potrebnom za prolazak testa, svi bi išli kao po tračnicama, zato i mislim da je film bezvrijedan, senzacionalistički, sa željom da ponekog natjera na smijeh.
Neće biti iz toga nikakav moosegate.
Imaju oni većih briga.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:17   #614
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Ne treba sad zile rezat i dramit oko tog moose testa ali cinjenica ostaje da su u gotovo svim klasama najgori bas VAG-ovi puleni. To je zanimljivo cisto iz razloga sto u nasim njemackom propagandom zadojenim glavama stoji upravo suprotna misao - kao npr. da su Francuzi udobni ali lelujavi a Nijemci tvrdi ali s razlogom: jer imaju bolji handling i stabilnost.
Ma to su kod nas ostala stara misljenja kada se dosta njemaca kod nas sklapalo pa si mogao nabaviti te aute a i kada se islo na baustelu u njemacku pa se doslo doma sa njemackim autom dok je ostatak raje vozilo zastavu ili te lokalno sklopljene. Ako gledamo i Renault 4 kao predstavnik francuza, eto i on je bio dobar izbor na tada domacem trzistu. U medjuvremenu sa svim tim sharing platformama, motorima, dijelovima, 2-3 proizvodjaca robota u cijelom svijetu za sve tvornice, standardiziranim protokolima, poznatim procesima gdje se sve outsourca pa svatko prodaje svakom (lak, boje, itd) danas se te neke tradicionalne razlike od prije 40-50 godina izmedju francuza, talijana, njemaca i japanaca manje vise izgubljene. OK, ovaj podesi ovjes na mekse ovaj na tvrdje i to ti je to. Sve ostalo veze nema; vozices jednako dugo ili kratko sto god kupio, ovisno ako su se negdje fundamentalno zeznuli na nekom modelu ili motoru.

No, trenutno gledajuci od Europskih proizvodjaca vozila na nasem trzistu i dostupnim obicnom pucanstvu u vecem broju, dakle B i C segment, ako gledamo ne-diskontne modele, VW grupa trenutno nudi najbolje za ulozeni novac. Auto najnovijih platformi i tehnologije, solidno opremljen za iste pare kao i francuska konkurencija koja kod koje dobijes losije opremljen auto sa losijom motorizacijom a ako hoces isto moras platiti hrpu extra love, a ne znam zasto bi to ucinio. Ne znam sto Renault-Nissan trenutno radi, ali je cijene i pakete opreme kompletno lose postavio u odnosu na konkurenciju. Ako gledamo Japance i Koreance (osim Nissana) oni isto imaju korektniju ponudu, iako i tu Kia/Hyundai pokusava progurati jos stari lager motora; automatici nisu dostupni osim u najbrijanijim paketima gdje je cijena otisla u nebo. Opel je prilicno dobar za value for the money kod Astre. Corsu je pregazilo vrijeme iako je nova.

Ono sto je zanimljivo meni osobno, jest da je B segment u novim izdanjima toliko vec narastao za putnike i prtljagu, dakle bolje je iskoristen prostor a dimenzije su vani jos uvijek prilicno male za lako koristenje po gradu, da je pitanje da li za neku familiju uopce treba C segment, pod muss kao sto je bilo do sada. S time da sto su djeca veca, to ti pase i manji auto. Ako imas malu djecu moras imati stolice za djecu, kolica, hrpetinu igracaka, sklopivi kinderbet, puno extra odjece. Ako imas djecu tinedjere, gdje god ides svako po 1 torbu, posebne stolice nema i to je to - B segment zadovoljava. Doduse vani ekipa kupi B segment dok su mladi na prvom poslu. Pa se ozeni pa uzme C ili D segment kada dodju djeca. Onda ili ostane na C segmentu ili se kasnije pred penziju vrati na B. Kod nas se uzima vise osnovna oprema radi golog lima i prostora. Dakle osnovni B segment jer je jeftiniji ili osnovni C segment jer je cijena i dalje razumnija a prostora ima i za osobnu i za obiteljsku upotrebu. Tako da dobro opremljen B segment malo tko od ljudi koji zive od place kupuju, jer za to dobije C segment koji ima vise funkcionalnosti.

U svakom slucaju, trenutno VW grupa sa novim modelima nudi najvise. S time da Skoda ima malo prenapuhane cijene u odnosu npr na Sloveniju. Tako da ako netko uzima na gotovinski nenamjenski kredit ili cash, bolje u Sloveniji kupiti i to je to.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:42   #615
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ne lupetaj gluposti, pri 40 kmh ce ga proci svi.
JA lupetqm gluposti, a pogle sebe?! Gdje si ti vidio da se taj test radi s 40 km/h "pametni" Octaviasu? Pazi da ti pas ne izleti pri 70 km/h da ne bi slucajnu u jarku zavrsio s tom svojom seljo ljepoticom
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:21   #616
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post

No, trenutno gledajuci od Europskih proizvodjaca vozila na nasem trzistu i dostupnim obicnom pucanstvu u vecem broju, dakle B i C segment, ako gledamo ne-diskontne modele, VW grupa trenutno nudi najbolje za ulozeni novac. Auto najnovijih platformi i tehnologije, solidno opremljen za iste pare kao i francuska konkurencija koja kod koje dobijes losije opremljen auto sa losijom motorizacijom a ako hoces isto moras platiti hrpu extra love, a ne znam zasto bi to ucinio.
Za B segment ne znam ali što u C segmentu Megane nije jeftiniji i od Golfa i Octavie (za leona ne znam)?

Tipa cijenom su tu negdje (mislim da je megane nekoliko tisuća kuna skuplji) Golf 1.6TDI DSG Trendline (znači početni paket opreme) vs Megane 1.5dci EDC GTline (znači predzadnji paket opreme).

Motorizacija je nešto lošija kod renola (ali mi se čini da to nisu neke nebeske razlike te da prosječnom kupcu tih par ks razlike neće biti nešto ekstra vidljiv, moment je jednak).

Znači ti sad tvrdiš da je Trendline paket opreme bez doplata bogatiji od GTline paketa? Zanimljivo...

Uostalom,imao si nedavno temu one kolegice kupnja C segmenta, malo jači dizel i nešto bolja oprema od bazne za 160 000 kn pa je općenit zaključak bio Astra 1.6 ili Megane 1.6 dizel i kao alternativa Mazda3 1.5 dizel a nitko nije ni spomenuo ni Golfa i Octaviu? Zbog čega ako su oni po tvojim tvrdnjama zapravo jeftiniji ili jednako koštaju pa daju bolju motorizaciju i bolju opremu?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:25   #617
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
JA lupetqm gluposti, a pogle sebe?! Gdje si ti vidio da se taj test radi s 40 km/h "pametni" Octaviasu? Pazi da ti pas ne izleti pri 70 km/h da ne bi slucajnu u jarku zavrsio s tom svojom seljo ljepoticom
Pa pregazis psa sa 70km/h i nastavis dalje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:36   #618
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
JA lupetqm gluposti, a pogle sebe?! Gdje si ti vidio da se taj test radi s 40 km/h "pametni" Octaviasu?
Da, ti lupetas gluposti, po dobrom starom obicaju. Ne ynam gdje se iyvodi moose test pri 40 kmh, ali pri 60 vise manje svi prolaze. Egzibicije koje gledamo na ovim filmicima su tjeranje auta do limita, obrati paznju na kilometre pri kojima se izvodi test. Jel ti treba crtati, ili si previse tupav da bi to shvatio?

Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
Pazi da ti pas ne izleti pri 70 km/h da ne bi slucajnu u jarku zavrsio s tom svojom seljo ljepoticom
Oprosti, ali sto ti tocno ono vozis?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:50   #619
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Da, ti lupetas gluposti, po dobrom starom obicaju. Ne ynam gdje se iyvodi moose test pri 40 kmh, ali pri 60 vise manje svi prolaze. Egzibicije koje gledamo na ovim filmicima su tjeranje auta do limita, obrati paznju na kilometre pri kojima se izvodi test. Jel ti treba crtati, ili si previse tupav da bi to shvatio?



Oprosti, ali sto ti tocno ono vozis?
Kreće standardni argument imaoca auta na platformi koja ne može na 75 kmh, koliko se voziš po svakoj ozbiljnijoj gradskoj prometnici: Ja sam svoj auto sam preplatio, a kaj ti voziš?
:-)
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:51   #620
Pa cijela fora testa je da ides sve brze i brze da vidis kada ce auto popustiti.
Pa mozes reci da ovaj auto prolazi sa 80km/h a neki drugi prolazi sa 85 km/h a treci sa 74km/h.
Nema smisla napraviti cijeli test track, proc sa 60km/h i reci prolazi. Nego kada sve to imas, ides dok ne nadjes limit. Isto kada ispitujes pucanje celika - ides do limita da vidis gdje pukne.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.