Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 12:48   #81
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mislim da nisu tak blesavi - pa gdje će ugrađivat 2.0 ak ne u Insigniu?
Sramota i ako u Astru K ne stave. U Astru J je išao 2.0 biturbo 195ks

Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
I da, pa mora biti 2.0 170ks pa tek su ga nedavno izbacili za Insigniu, a nigdje drugo nego u Insigniu ne može ići. Bilo bi potpuno retardirano razvijat (ok nije potpuno novi motor, ali dosta izmjena ima) za praktički model na odlasku.

Pitanje je samo hoće li izbaciti kroz godinu dvije i neku biturbo varijantu od 200-220 ks
Vjerovatno će tako i biti, gore spomenuti 2.0 biturbo je tek 2012. došao a Insignia A izašla 2009., te je do tada najjači dizelaš bio 2.0 165ks
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:50   #82
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
1.6 biturbo do 160 ks.

Sve iznad - 2.0

V6 dizlo imaju - samo ga nikad nisu istjerali do kraja - ako pogledaš 2.9 V6 i 3.0 V6 koje radi (radio je) VM vidjet ćeš da to nisu isti motori, nije isti ni provrt ni hod ni kubikaža. Taj V6 je najavljen (davno doduše) za Cadilac CTS, neznam jel nešto bilo od toga.
GM je tu fino popusio, da oprostis izrazu.

CTS je trebalo da dobije 2.9 sestak sa oko 250ks i vjerujem da je postojao i prototip. Planirali su da napadnu EU sa dizelasima ali ih je onda pogodila ona kriza i morali su se povuci i smanjiti troskove. Fiat je iskoristio priliku i ugrabio VM.

Cini mi se da je GM prosle godine poceo sa razvojem svojih dizelasa tj barem su tako planirali ali znam da su rekli kako ce to biti spor proces. Pitanje je koliko imaju znanja i koliko im je dizelas uopste bitan jer imam osjecaj da se Cadillac nece nametnuti i da ima raketni pogon.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:51   #83
Izgleda možda malo predimenzionirano (ne kao Mondeo), ali treba ju vidjeti uživo. Inače mi se sviđa.

Što se tiče motorizacije, sad vozim Insigniu 1.6 cdti sa 136 ks, i ide fino, a ova nova je lakša nego moja tako da će to vjerojatno biti najprodavanija kombinacija.
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 20:45   #84
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jesu klinac, no o tom motoru se priča od koje godine, pa u ovaj redizajn će, pa u onaj redizajn će ... VALJDA će u novu, ipak je to pomalo statusni auto, ne vjerujem da će ostat na sadašnjem motoru.

Iako GM ima gadan problem diesela ... 2.0 je Fiatov, već pomalo na zalasku (FCA je izbacio novi 2.2), 3.0 nikad nisu istjerali do kraja nego prodali cijeli VM opet Fiatu (koji ga koristi u Maseratiju).... po meni bi ima dobro došao jedan moderni V6 dizlo za novu Insigniu ... samo otkud?
Što nije najnovija verzija 2.0 dizela u Insignia GM-ov razvoj? Tj. odgovoran je isti onaj odjel u Torinu kojega su dobili tokom razvoda sa Fiatom.
Piezo injektori, SCR... Sve su to stvari koje ne viđamo u Fiat dizelima.

Oni još sanjaju Cadillac u Europi i spominju neke skroz nove dizele za to. Samo to je plan koji traje duže nego li Fiatovo oživljavanje Alfe.

Samo za mene su ovdje najviše pogriješili u nečem drugom. Rade model za cijeli svijet koji na kraju bude najmanje "pogođen" za Europu. Pa ovo je nekih 15 cm duže od novog Passata.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 00:47   #85
Meni se sviđa. Ne znam što se zgražate. Nije da ostavlja bez daha ali nije ni podbačaj. Uostalom ovo su custom fotke s ulice, treba pričekati i vidjeti ju uživo. I aktualna generacija na fotkama iz nekih kuteva izgleda loše dok je uživo bolji dojam.

Ali slažem se za dimenzije. Ne vidim potrebu za tim rastom ali čini se da je većini proizvođača prioritet Rusija i Kina a ne Europa. Evo dimenzija hatchbacka/sedana:

Mazda 6: 4,87
Superb: 4,86
Talisman: 4,85
Optima: 4,86
Mondeo: 4,87
Insignia: 4,89?

Zadnja generacija Vectre je bila 4,61 cm
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 00:53   #86
Meni je isto dobar dizajn, uživo će biti još bolji.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 01:19   #87
Eh da, zaboravih reći, nisu se priklonili trendu fake drugog auspuha (barem kad je riječ o sedanki) - tu se dobro vidi da su "pravi": ....1.... ....2...
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 01:38   #88
Bolje da nisu, jer to što rade s fake auspusima je stvarno smiješno. Palac gore za Opel.

Ozada mi se čak sviđa, ali od naprijed mi ne sjeda.

Što se tiče dimenzija, prije su karavanske verzije znale biti puno duže od obične. Danas je ta razlika svedena na par centimetara, a kod nekih je isto. Evo Vectra karavan zadnje generacije je nekih 25cm duža od obične verzije.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 01:46   #89
Vectra karavan je bila na LWB podvozju a sedanaka na SWB, ista platforma - otud i razlika. I kad smo na podvozju - ovo je modernizirana epsilon2 platforma zvana E2XX ali LWB ne SWB na kojoj je Insignia bila do sad. To objašnjava toliki porast razmaka između osovina.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 03:01   #90
https://www.netcarshow.com/vauxhall/...a_grand_sport/
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 08:21   #91
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Eh da, zaboravih reći, nisu se priklonili trendu fake drugog auspuha (barem kad je riječ o sedanki) - tu se dobro vidi da su "pravi": ....1.... ....2...


Hvala Bogu da i oni nisu išli raditi idiote od kupaca. Lažni auspusi mi toliko idu na jetra da zbog tog detalja takav auto odmah križam s popisa. Netko će reći (najvjerojatnije većina) da nisam normalan, ali taj detalj me baš žulja, oštri kamen od centimetra u uskoj cipeli.

Najjači izgovor nekih koji to brane je: "Pa i drugi imaju lažne auspuhe..."

Zadnje uređivanje Henry Miller : 07.12.2016. at 08:36.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:21   #92
A što je ovo?

(velika slika pa stavljam samo link):
https://1.bp.blogspot.com/-lyrxTDyqf...ignia-ST-9.jpg
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:24   #93
Pas mater..

Ranit ću se, majke mi...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:35   #94
Ova bijela grand sport sa linka me od iza podsjeća na bmw 6 gran coupe.

Inače mi je jako dobra nova Insignija, puno bolja od stare koja mi je bila prebublasta.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:49   #95
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Pas mater..

Ranit ću se, majke mi...
Da, katastrofa. Baš prekjučer gledam slike Insignie, sve mi se sviđa i vidim hatchbackicu sa normalna dva auspuha vani i onda ovo

Meni to isto smeta. Pogotovo kad čujem Golf 7 GTD sa onim zvučnicima u auspuhu, to je još gore
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:53   #96
Quote:
techno_freak kaže: Pogledaj post
Da, katastrofa. Baš prekjučer gledam slike Insignie, sve mi se sviđa i vidim hatchbackicu sa normalna dva auspuha vani i onda ovo

Meni to isto smeta. Pogotovo kad čujem Golf 7 GTD sa onim zvučnicima u auspuhu, to je još gore
A to je tolika retardacija da nije vrijedno ni spomena...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:58   #97
Mislim da su ovi fejk auspusi dio OPC line-a ako se ne varam??


Inače baš sam neki dan na jednoj temi spomenio ovu ''problematiku''.. Koliko mi smetaju ti fejk auspusi, isto tako mi je loše kada na autu tipa BMW 3 vidim onu jednu malu usku cijev iza a recimo auto ima M paket opreme, 19'' kotače itd... ili stara C klasa 200 cdi s one dvije uske cijevčice što strše iza... bolje mi je kad je auspuh sakriven iza branika nego kad mi rade ove nakarade u vidu fejk auspuha ili kada cijevčice promjera 2 cm vire van.
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:35   #98
Meni je skroz ok izvana. Nista novo, sve vec videno, ali na kraju dobro izmijesano.
Interijer mi je skroz razocaranje. Izgleda vise kao Astra, nego kao srednja klasa...Na prvu mi je cak i Talisman bolji sto nije bas dobro.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:54   #99
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Meni je skroz ok izvana. Nista novo, sve vec videno, ali na kraju dobro izmijesano.
Interijer mi je skroz razocaranje. Izgleda vise kao Astra, nego kao srednja klasa...Na prvu mi je cak i Talisman bolji sto nije bas dobro.
Također, očekivao sam više maštovitosti, izgleda mi nekako siromašno taj srednji dio. Sjedalo izgleda cool, volan mi je bezvezan.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:14   #100
Super su 4x4 stavili .... prije nije bilo centralnog diffa, sad nema ni zadnjeg ... usrani GKN je gore
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.