Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2009., 14:08   #21
U nekom trgovačkom centru vidio sam komplet sapnicu (sapnica-ono kao pištolj za pumpanje guma) i metar crijeva za pjeskarenje. Komprimirani zrak je problem korisnika

Staklo se može pjeskariti - dobije se mat! Moraš imati oštar pijesak (kvarcni)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 11:57   #22
A jel' ima koja firma da dolazi doma pjeskarit, budući da je ta cigla već ugrađena.... I da li se možeš sjetit koliko je otprilike koštao taj komplet i gdje si ga vidio? Hvala
__________________
Nikad dosta vremena!!!!!!!!!!!
prosinac15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 13:38   #23
Staklo se može pjeskariti sa finim kvarcnim pjeskom i dobije se mat tako da se ne vidi preko stakla. Ja imam stroj za pjeskarenje i sebi sam pjeskario drvo,kamen,staklo i ostalo. Stroj za pjeskarenje se ne kupuje u trgovačkim centrima nego u firmama koje se bave isključivo time,a u Pevecu nemožeš kupiti ni kompresor koji bi zadovoljavao uvjete za pjeskarenje.
Tomo ZAGIĆ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 19:01   #24
Quote:
Tomo ZAGIĆ kaže: Pogledaj post
Staklo se može pjeskariti sa finim kvarcnim pjeskom i dobije se mat tako da se ne vidi preko stakla. Ja imam stroj za pjeskarenje i sebi sam pjeskario drvo,kamen,staklo i ostalo. Stroj za pjeskarenje se ne kupuje u trgovačkim centrima nego u firmama koje se bave isključivo time,a u Pevecu nemožeš kupiti ni kompresor koji bi zadovoljavao uvjete za pjeskarenje.
Ajde malo tehničkih podataka za home made pjeskarilicu ....
Koji pjesak , gdje nabaviti..?
Koliki protok/tlak kompresora ?.. Gdje nabaviti pištolj ..dojadilo mi je žičana četka i brusni papir .
Znaci za svoje potreba ....blatobran od traktora , dio ograde...dio traktora ...prikolice itd. ..pa makar radio to 3 dana ali da si mogu sam ...Hvala.
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 19:56   #25
Čuli smo da postoji pasta s kojom premažeš staklo i da ona izgrize površinski sloj, pa me zanima jel to moguće... Naime, ta pasta bi bila bolja solucija jel staklena cigla služi kao pregradni zid unutar kuće, pa ako će se pjeskarit sa pijeskom, bit će puuuunnoo prašine.
__________________
Nikad dosta vremena!!!!!!!!!!!
prosinac15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:58   #26
Za pjeskarenje treba kompresor sa više od 6 bara pritiska i dovoljne količine zraka, pištola za pjeskarenje i pijesak (držiš ga u nekoj posudi).

Osobno imam pribor za pjeskarenje(kupljeno komplet) plastična "aktovka" u koju se sipa pijesak, pištola je sa crijevom od oko 2m spojena na njezino dno, a na pištolju, se brzom spojkom, prikljući crijevo iz kompresora
Prilikom pjeskarenja moraš se dobro zaštititi
Staklo (kao i sve ostalo) pjeskarim tzv. dravskim pijeskom
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 17:22   #27
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Za pjeskarenje treba kompresor sa više od 6 bara pritiska i dovoljne količine zraka, pištola za pjeskarenje i pijesak (držiš ga u nekoj posudi).

Osobno imam pribor za pjeskarenje(kupljeno komplet) plastična "aktovka" u koju se sipa pijesak, pištola je sa crijevom od oko 2m spojena na njezino dno, a na pištolju, se brzom spojkom, prikljući crijevo iz kompresora
Prilikom pjeskarenja moraš se dobro zaštititi
Staklo (kao i sve ostalo) pjeskarim tzv. dravskim pijeskom
Daj malo posliakaj taj koplet ..jel to bauHaus ili ?
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:36   #28
Mašina za pjeskarenje izgleda kao plinska boca,imaš od 25 litara pa do 200 litara (ja imam dvije veču i manju,koristim samo veču,znam i cijene tih mašina). U nju se stavi pjesak (NE DRAVSKI JER JE ON ZA GRAĐEVINU) kvarcni može grubi ili fini kojeg možeš nabaviti na Žitnjaku. Za pjeskarenje se koristi dizna koja košta 800 do 1000 kuna. s njom ja pjeskarim i traktore i djelove kamiona i bilo šta drugo. Pritisak iz kompresora može biti 6 bara,ali ovi o debljini crijeva koje ide od kompresora do mašine za pjeskarenje.
Tomo ZAGIĆ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 06:32   #29
Pomažete ali ste još uvjek šturi, nadam se da ne smeta autorici teme .
Posuda sa pjeskom je pod tlakom ili? Kako pjesak dolazi do pištolja ? koliki promjer cijevi mora biti za pjesak ?
Diza , diza je od nekog extra matrijala jer ju pjesak pojede ili je konstrukcijski zahtjevna ?
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 07:42   #30
Quote:
Tomo ZAGIĆ kaže: Pogledaj post
Staklo se može pjeskariti sa finim kvarcnim pjeskom i dobije se mat tako da se ne vidi preko stakla. Ja imam stroj za pjeskarenje i sebi sam pjeskario drvo,kamen,staklo i ostalo. Stroj za pjeskarenje se ne kupuje u trgovačkim centrima nego u firmama koje se bave isključivo time,a u Pevecu nemožeš kupiti ni kompresor koji bi zadovoljavao uvjete za pjeskarenje.

Molim, lijepo kako obris slike, ili slova iz računala prenijeti na bocu pjeskarenjem. Od čega izraditi šablonu ili...
Naime radim liker od borovnica, rogača i sad bih na bočice malo pjeskario neke riječi ili čak sličice. Kako? Hvala puno. Stroj sam našao, ali ne znam da li smijem napisati web da se ne shvati kao reklama.
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 13:25   #31
Quote:
Tomo ZAGIĆ kaže: Pogledaj post
Mašina za pjeskarenje izgleda kao plinska boca,imaš od 25 litara pa do 200 litara (ja imam dvije veču i manju,koristim samo veču,znam i cijene tih mašina). U nju se stavi pjesak (NE DRAVSKI JER JE ON ZA GRAĐEVINU) kvarcni može grubi ili fini kojeg možeš nabaviti na Žitnjaku. Za pjeskarenje se koristi dizna koja košta 800 do 1000 kuna. s njom ja pjeskarim i traktore i djelove kamiona i bilo šta drugo. Pritisak iz kompresora može biti 6 bara,ali ovi o debljini crijeva koje ide od kompresora do mašine za pjeskarenje.
Ti imaš profesionalni uređaj za pjeskarenje!
Ovo o ćemu ja pričam su amaterski
A da kupujem kvarcni pijesak, nije mi ni na kraj pameti i dravski odradi svoje
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 14:00   #32
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 19:04   #33
ok, al gdje taj hoby kit ima za kupit kod nas ?

ima vani ali to mije malo tlaka naručivat
http://www.manchestertools.co.uk/pre...e-p-27595.html
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 20:24   #34
Šablone za pjeskarenje na boce se izrađuju od mekanog materijala poput tanke gume ili tankog lima kojeg možeš presavinuti preko boce,postoje firme koje se bave baš time. Pjeskario sam staklo,ali gravirao nisam jer je sa time puno posla.
Tomo ZAGIĆ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 14:46   #35
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post
ok, al gdje taj hoby kit ima za kupit kod nas ?

ima vani ali to mije malo tlaka naručivat
http://www.manchestertools.co.uk/pre...e-p-27595.html
Ona pištola na lijevoj slici je kupljena u ZG, gdje -nemam pojma, zaboravio sam za oko 180 kn (Bau-pa nešto, Pevec, Merkur...). Još je bilo oko 1,5 m gumene armirane cijevi za sisati pijesak.

Guglajte"sandblaster gun"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 16:47   #36
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ona pištola na lijevoj slici je kupljena u ZG, gdje -nemam pojma, zaboravio sam za oko 180 kn (Bau-pa nešto, Pevec, Merkur...). Još je bilo oko 1,5 m gumene armirane cijevi za sisati pijesak.

Guglajte"sandblaster gun"
Ako nije problem, zanima me fi usnika. Dakle koliko je velika izlazna rupa na tom poštolju?
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...

Zadnje uređivanje in@ : 25.09.2009. at 17:09.
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 15:15   #37
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Ako nije problem, zanima me fi usnika. Dakle koliko je velika izlazna rupa na tom poštolju?
To je keramička cijevčica L=40 mm, Fv= 8 mm, Fu= 6mm
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 10:00   #38
Trebam pomoć i savjet!

Gdje se u Zagrebu može odnijeti sjedeća garnitura od kovanog željeza kojoj treba skinuti boju i staviti zaštitni premaz protiv korozije? Jedan bravar mi je rekao da boju s kovanog željeza treba pjeskariti jer ručno ima previše posla i nije učinkovito.
Hvala!
caroly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 16:39   #39
Quote:
caroly kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć i savjet!

Gdje se u Zagrebu može odnijeti sjedeća garnitura od kovanog željeza kojoj treba skinuti boju i staviti zaštitni premaz protiv korozije? Jedan bravar mi je rekao da boju s kovanog željeza treba pjeskariti jer ručno ima previše posla i nije učinkovito.
Hvala!
http://www.ivekovic.com/pjeskarenje.htm
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 19:16   #40
User Zoki, puno hvala na linku!!!
caroly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.