Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 13:50   #3641
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Kod pokretne klime najveći problem je spojiti cijev ispuha od kompresora , dakle to bi morao spojiti negdje u neki dimljak koji se ne koristi ili napraviti ispust kroz zid. Sama cijev odvoda je spojena u karnister koji se nalazi unutar klime ,a cijevćica koja je vani je ta kad se napuni karnister da procuri, ili da preko njega isprazniš karnister.
Koliko cca dođu ovakve klime? Trebam mobilnu klimu za manje od 20m2. I da ne moram bušiti zid i izbacivati tu cijev van. Jel to postoji? Ustvari, imam dimnjak koji se zimi koristi, jel bi se moglo tamo spojiti?
Imam fiksnu klimu u stanu, ali htjela bih neku malu mobilnu staviti djeci u sobu, jer smo u potkrovlju i nikakvi ventilatori ne pomažu...

Zadnje uređivanje bktr : 15.07.2010. at 13:58.
bktr is offline  
Old 15.07.2010., 15:25   #3642
Ljudi molim vas pomagajte! Konačno odlučili kupiti klimu... Obzirom da se baš ne razumijemo previše..molila bih savjet!
Dakle, imamo stan od 65 kvadrata, grijanje je na plin.. zanima me da li bi nam bilo bolje uzeti s inverterom i po zimi se i grijati klimom ili ne? Koja jačina bi nam trebala? 3,5 kw? Ili 5? Koliko unutarnjih jedinica ili bi jedna mogla hladiti/grijati cijeli stan? Savjeti pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz!!
Capella is offline  
Old 15.07.2010., 15:33   #3643
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Ljudi molim vas pomagajte! Konačno odlučili kupiti klimu... Obzirom da se baš ne razumijemo previše..molila bih savjet!
Dakle, imamo stan od 65 kvadrata, grijanje je na plin.. zanima me da li bi nam bilo bolje uzeti s inverterom i po zimi se i grijati klimom ili ne? Koja jačina bi nam trebala? 3,5 kw? Ili 5? Koliko unutarnjih jedinica ili bi jedna mogla hladiti/grijati cijeli stan? Savjeti pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz!!
Točan odgovor možete dobiti tek kad napravite tlocrt stana sa površinama svih prostorija,poziciom i površinama staklenih stijena u prostorijama. poziciom stana u odnosu na ostale susedne stanove, položajem stana u odnosu na strane svijeta....
Ako imate centralno na plin ne isplati vam se grijati na klimu, izozetak su jedino prijelazna razdoblja.
mfcc is offline  
Old 15.07.2010., 15:54   #3644
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Točan odgovor možete dobiti tek kad napravite tlocrt stana sa površinama svih prostorija,poziciom i površinama staklenih stijena u prostorijama. poziciom stana u odnosu na ostale susedne stanove, položajem stana u odnosu na strane svijeta....
Ako imate centralno na plin ne isplati vam se grijati na klimu, izozetak su jedino prijelazna razdoblja.
A joj, di ću sad tlocrt radit...
Stan je u odnosu na druge stanove na južnoj strani, najveća površina stana gleda na istok, dio na jug.
Jedna je soba u sredini stana jug, a druga soba zapad. Jeftinije ispadne grijati se na plin ipak nego na struju? Negdje sam čitala na nekom forumu da je liku bilo bolje grijati se klimom nego na plin pa...
Capella is offline  
Old 16.07.2010., 02:14   #3645
U jednom postu procitah da se puno toga moze procitati i nauciti medjutim problemem koji ja imam nisma nasao da je netko imao ili sam preskocio
radi se o sljedecem problemcicu
posjedujem klimu Blomberg 18kW vec 4 ljeta i do sada je sve radilo bezprjekorno sada se pojavio sljedeci problem kondez bez problema izlazi iz unutrasnje jedinice kroz odovod vani ali ventilator unutrasnje jedinice izbacuje kapi u prostoriju (rasprsene) kada se priblizim unutrasnjoj jedinici cuje se kada kap kapne na vetilator unutrasnja jedinica je suha okolo
Hvala
system is offline  
Old 16.07.2010., 07:20   #3646
imam airwell klimu koju da jučer nisam nikada upalila.i,jučer čim sam je upalila na hlađenje pljuskala je voda iz nje i to fajn.inače ima odvod u zid u zgradu.kaj bi moglo biti problem?ima li u zg ovlašteni serivis za tu firmu?thanx!
lasica76 is offline  
Old 16.07.2010., 17:23   #3647
Poludjet cu... napisla sam cijeli post i onda je nekako nestao... kako? Nemam pojma, ali polusat cu ga rekonstruirati jer mi je zaista hitno potrebna pomoc.

Hitno trebam rashladiti dvije prostorije (jedna do druge, ako je to vazno) na 1 katu (iznad je tavan sa slabom izolacijom), velike su po 25m2 svaka, imaju pvc prozore (2,20x1,20) i gledaju na sjever (kontinentalni dio Hr.) Pitanja su:
1. da li kupiti dvije zasebne klime manje jačine (mozda 2.5kW) ili
2. klimu s jednom vanjskom i dvije unutrasnje jedinice (ako da - molim savjet za jacinu; moram napomenuti da se prostorije nece istovremeno rashlađivati) ili
3. jednu jaču klimu koju bi smjestili u hodnik (1,5x11m, udaljen od vanjskih zidova od 4-6m)) i koja bi mozda uspjela temperirati osim te dvije prostorije jos i dodatne kvadrate (sve zajedno ih je oko 100, ali opet napominjem - ne bi se rashlađivalo sve istovremeno - takav nam je tempo rad i zivota). Ova mi se varijanta cini najprihvatljivija iako i najneizvodivija - ne mogu poslati tlocrt kata, ali to izgleda otprilike kao tip "vojarne" hodnik kroz sredinu i sa strane vrata). Prijatelji imaju klimu od 3.6kW smjestenu u hodnik i zaista uspije rashladiti skoro 80 m2 ali kod njih je sasvin drugaciji raspored prostorija, tako da mi se to u nasem slucaju cini neizvodivo, ali ipak pitam...
Molim za brzi odgovor... topimo se
rain40 is offline  
Old 16.07.2010., 20:29   #3648
Quote:
lasica76 kaže: Pogledaj post
imam airwell klimu koju da jučer nisam nikada upalila.i,jučer čim sam je upalila na hlađenje pljuskala je voda iz nje i to fajn.inače ima odvod u zid u zgradu.kaj bi moglo biti problem?ima li u zg ovlašteni serivis za tu firmu?thanx!
Airwell je francuska klime ali ne spada u sam vrh gdje se nalaze japanci. Svrstava se u neku srednju klasu.
Ako vam klima kapa na unutarnjoj jedinici to je znak kako ona dobro radi, međutim začepljen vam je ili odvod kondenzata ili drenažna tavica koja služi kao sabirnik kondenzirane vode sa hladnjaka/isparivača u unutarnjoj jedinici.
Uzrok začepljenu može biti nakupljena prljavština od prašine ili vam je u odvod ušao neki kukac. Kako se to da sanirati tj riješiti možete pročitati u mojim prijašnjim postovima. Ako niste vični tehnici prepustite to serviseru. Njogov rad prilikom saniranja začepljenja dobro pratite kako bi to poslije mogli sami uraditi.
Za riješavanje začepljenja i curenja kondenzata (ako je klima van garancije) nije potreban ovlašteni serviser za Airwell jer to isto može uradit svaki serviser koji se bavi klimama.
Kod velikih količina vlage u zraku, koji puta se zna desiti da odvod kondenzata svu tu vlagu nemože "progutati" pa zna procuriti na vanjskoj jedinici. Taj problem može se riješiti postupnim smanjivanjem željene temp. u prostoriji.
mfcc is offline  
Old 16.07.2010., 20:58   #3649
Poštovani stručnjaci i svi koji se takvima smatraju.
Trebam pomoć.
Već dulje vrijeme razmišljam o klimi. Kontinent, stan 55 kvadrata, stara zgrada, dobra izolacija, sjever-jug bez staklenih zidova, pvc stolarija, starinski raspored.
Dolazi u obzir jedna unutarnja jedinica ( u dnevnu sobu koja je južno orjentirana ) a i vanjska bi gledala na jug . Ne trebam inverter sistem.
Prodavač mi preporučio Haier 12 ( 3,5 hladjenje 3,8 grijanje) A/A je klasa ispalo bi sa ugradnjom 3400 za keš. Malo surfam pa vidim da je klima kineska premda imam na poslu istu i ok je ( osim sto je manji prostor).
Drugi izbor je Toshiba RAS 13SKHP koja je jasno mi je kvalitetnija ali i skuplja. Jasno mi je da je tom snagom teško mogu dobro ohladiti prostor, ali nisam jako zahtjevna bitno mi je da nema vlage ( sada je stan po ovoj vrućini na 29 bez klime ). Nekako pretpostavljam da bi klimu koristila otprilike 2- 3 tjedna maksimalno.
Dakle, što bi bilo bolje.
Najviše me zapravo zanima kakva su vaša iskustva sa tom Haier klimom. Za Toshibu pretpostavljam da je sve super.
domaćica,majka,... is offline  
Old 16.07.2010., 21:02   #3650
Quote:
rain40 kaže: Pogledaj post
Poludjet cu... napisla sam cijeli post i onda je nekako nestao... kako? Nemam pojma, ali polusat cu ga rekonstruirati jer mi je zaista hitno potrebna pomoc.

Hitno trebam rashladiti dvije prostorije (jedna do druge, ako je to vazno) na 1 katu (iznad je tavan sa slabom izolacijom), velike su po 25m2 svaka, imaju pvc prozore (2,20x1,20) i gledaju na sjever (kontinentalni dio Hr.) Pitanja su:
1. da li kupiti dvije zasebne klime manje jačine (mozda 2.5kW) ili
2. klimu s jednom vanjskom i dvije unutrasnje jedinice (ako da - molim savjet za jacinu; moram napomenuti da se prostorije nece istovremeno rashlađivati) ili
3. jednu jaču klimu koju bi smjestili u hodnik (1,5x11m, udaljen od vanjskih zidova od 4-6m)) i koja bi mozda uspjela temperirati osim te dvije prostorije jos i dodatne kvadrate (sve zajedno ih je oko 100, ali opet napominjem - ne bi se rashlađivalo sve istovremeno - takav nam je tempo rad i zivota). Ova mi se varijanta cini najprihvatljivija iako i najneizvodivija - ne mogu poslati tlocrt kata, ali to izgleda otprilike kao tip "vojarne" hodnik kroz sredinu i sa strane vrata). Prijatelji imaju klimu od 3.6kW smjestenu u hodnik i zaista uspije rashladiti skoro 80 m2 ali kod njih je sasvin drugaciji raspored prostorija, tako da mi se to u nasem slucaju cini neizvodivo, ali ipak pitam...
Molim za brzi odgovor... topimo se
Najbolja solucija vam je dvije zasebne klime od 2.5kw (moža da razmislite o 2x3.5kw radi loše izolacije podkrovlja koja dolazi do izražaja kad se temp. iznad 35°C).
Solucija sa jednom vanjskom i dvije unutarnje (miltisplit sistem) je skuplja kako u pogledu nabavne cijene tako i u slučaju montaže (dužina cijevi). Uz to u slučaju da se pokvari neki dio u vanjskoj jedinici ostajete bez klimatizacije obje prostorije.
Solucija sa jednom jačom jeninicom u hodniku nije dobra iz razloga potrebe podhlađivanja hodnika (kako bi takav podlađeni zrak mogao doći do soba), što ima za posljkedicu veću potrošnju e. energije.
mfcc is offline  
Old 16.07.2010., 21:05   #3651
mfcc hvala na uputama vec trazim vase objasnjenje kako doci do te sabirnice
system is offline  
Old 16.07.2010., 21:15   #3652
Quote:
domaćica,majka,... kaže: Pogledaj post
Poštovani stručnjaci i svi koji se takvima smatraju.
Trebam pomoć.
Već dulje vrijeme razmišljam o klimi. Kontinent, stan 55 kvadrata, stara zgrada, dobra izolacija, sjever-jug bez staklenih zidova, pvc stolarija, starinski raspored.
Dolazi u obzir jedna unutarnja jedinica ( u dnevnu sobu koja je južno orjentirana ) a i vanjska bi gledala na jug . Ne trebam inverter sistem.
Prodavač mi preporučio Haier 12 ( 3,5 hladjenje 3,8 grijanje) A/A je klasa ispalo bi sa ugradnjom 3400 za keš. Malo surfam pa vidim da je klima kineska premda imam na poslu istu i ok je ( osim sto je manji prostor).
Drugi izbor je Toshiba RAS 13SKHP koja je jasno mi je kvalitetnija ali i skuplja. Jasno mi je da je tom snagom teško mogu dobro ohladiti prostor, ali nisam jako zahtjevna bitno mi je da nema vlage ( sada je stan po ovoj vrućini na 29 bez klime ). Nekako pretpostavljam da bi klimu koristila otprilike 2- 3 tjedna maksimalno.
Dakle, što bi bilo bolje.
Najviše me zapravo zanima kakva su vaša iskustva sa tom Haier klimom. Za Toshibu pretpostavljam da je sve super.
Niste naznačili kolika je površina (kubikaža) dn. boravka kojeg mislite hladiti. U slučaju da je to nekih do 30m2 dosta vam je klima snage 3.5kw.
U vašem slučaju ako imate financijske mogučnosti bez razmišljanja uzmite Toshibu. Osim što ima neupitnu kvalitetu ima i tiši rad kao i kvalitetniju plastiku koja vam na svojim diletacijama uslijed promjene temp. priliklom hlađenja neće proizvoditi pucketanja.
mfcc is offline  
Old 16.07.2010., 21:22   #3653
Kubikaža ? Hm.... Kvadratura za 4x4 m a visina stropa oko 2m dakle to je otprilike to. Zanima me još da li je razlika u kvaliteti tolika da opravdava gotovo dvostruku cijenu ( Toshiba bi bila oko 6500 sa montažom )?
domaćica,majka,... is offline  
Old 16.07.2010., 21:24   #3654
Haier bi što se buke tiče po prospektu bila 39 / 34 / 31. Ne kužim jel to bučno ili ne
domaćica,majka,... is offline  
Old 16.07.2010., 21:31   #3655
Quote:
system kaže: Pogledaj post
U jednom postu procitah da se puno toga moze procitati i nauciti medjutim problemem koji ja imam nisma nasao da je netko imao ili sam preskocio
radi se o sljedecem problemcicu
posjedujem klimu Blomberg 18kW vec 4 ljeta i do sada je sve radilo bezprjekorno sada se pojavio sljedeci problem kondez bez problema izlazi iz unutrasnje jedinice kroz odovod vani ali ventilator unutrasnje jedinice izbacuje kapi u prostoriju (rasprsene) kada se priblizim unutrasnjoj jedinici cuje se kada kap kapne na vetilator unutrasnja jedinica je suha okolo
Hvala
Kod vas je slučaj sa malim preljevanjem drenažne tavice koju potlak koju radi ventilator unutar unutarnje jedinice "privuće" na sebe kapljice kondenzata.
Takav slučaj je moguć kod djelomičnog (ne potpunog) začepljenja odvoda kondenzata, nedovoljno duboke drenažne tavice (pojava preljevanja kod velike vlage u zraku prilikom rada klime sa niskim set pointom željene temp.), nedovoljnog pada cijevi za odvod kondenzara (preporučeni pad je od 7-10° u odnosu na horizontalni položaj klime).
Ako ne želite zvati servisera i kopati po klimi probajte postepeno smanjivati željenu temp. na klimi. Svakih 30-45 minuta spustite željenu temp. za stupanj kako bi klima polagano izvalačila vlagu iz prostorije i kako bi se prostorija polagano počela hladiti.
Napomena: prilikom hlađenja u prostoriji sva varta i prozori moraju biti zatvorene kako nebi imali utjecaj vanjske vlage na klimatizaciju.
mfcc is offline  
Old 16.07.2010., 21:40   #3656
Quote:
domaćica,majka,... kaže: Pogledaj post
Kubikaža ? Hm.... Kvadratura za 4x4 m a visina stropa oko 2m dakle to je otprilike to. Zanima me još da li je razlika u kvaliteti tolika da opravdava gotovo dvostruku cijenu ( Toshiba bi bila oko 6500 sa montažom )?
Ako si možete priuštiti Toshibu nečete zažaliti. Makar i sa Haierom čete isto tako solidno hladiti. Haier je kinez i svrstavaju ga u nižu srednju klasu međutim ima solidnu servisnu podršku, solidan dizajn i kvalitetu i po tome se razlikuje od ostalih no name kineza. Od ostalih kineza uz bok Haieru još je i Midea.
mfcc is offline  
Old 17.07.2010., 12:00   #3657
koju klimu kupiti?

Vidim da na ovom forumu ima prvih znalaca, pa vas molim za pomoć!

Klima nam treba ISKLJUČIVO za hlađenje.
Lokacija: centar Zagreba, visina stropa 270cm.

TLOCRT STANA:
http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

8-dnevni boravak i kuhinja, 26m2, ZAPAD
7-spavaća soba, 27m2, ZAPAD
20-honik
22-kupaonica
17-mala soba, 11m2, ISTOK

Kad smo renovirali stan, napravili smo pripremu za klimu (zid između 7 i 8), predviđena je jedna zajednička vanjska jedinica za balkon ispred 7-spavaće sobe i po jedna unutarnja u prostorijama 7 i 8.
Čekali smo dok se financijski ne oporavimo, no situacija se promijenila: ja sam trudna, a vani je 40stupnjeva, poslije 11h je neizdrživo. A preko cijele zapadne i istočne strane stane imamo ogormne prozore! Tako da smo se odlučili kupiti jednu unutarnju jedinicu i staviti je u boravak. Ako to navećer uspije bar malo rashladiti i 7-spavaću sobu, nitko sretniji od mene. Ak ne – spavat ću u boravku!
Na malu sobu ne računamo jer je tamo prijepodne pakao i s time smo se pomirili za sad.

E sad, što odabrati, a da ne potrošimo bogatstvo? Prijatelj mi je rekao da će skoro sniženje Samsunga, pa je to možda opcija... Nama je važno da je kvalitetna (da se ne kvari) i tiha, po mogućnosti da ne troši ko pijani milijarder (A klasa?)...
Da li se isplati uzeti inverter; treba li voditi brgu o ionizatorima; bio-filterima, fitetrima s aktivnim ugljenom, plazma filterima, deodorirajući filterima; kompresorima; čiji su djelovi jefitniji?
Drugim riječima, što bi vi kupili na mojem mjestu? I gdje? Europatrade, Getro, Metro...?


Ako odgovor stigne danas, odmah danas krećemo u akciju!
Unaprijed hvala na odgovoru!
Jelka2 is offline  
Old 17.07.2010., 15:53   #3658
Zaboravila sam napisati da je stan na 3. od 5 katova i da je ukupno velike 78m2.
Jelka2 is offline  
Old 17.07.2010., 19:24   #3659
ljudi koja je trenutno najbolja klima uloženo dobiveno od ovih jeftnijih od 1800-2600

i sta bi preporucili od ovih tipa samsung u metrou za 1800 kn ili panasonic pw 12 cini mi se tako nesto

vidim pevec ih ima sa usisavacem za 2600, dok je isto prijedlog i sa mideom za 2200 iz frigokora....
crotomy is offline  
Old 17.07.2010., 22:49   #3660
A Issati, prva s desna!
nike321 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.