Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2014., 21:03   #41
Quote:
liverpoolfan kaže: Pogledaj post
Prije par godina sam na forumu naišao na priču neog čovjeka koji je sudjelovao u ratu u BiH. I kaže on da su ih tijekom noći u zimi '93 napale nekakve zle-vile demoni i pobile dosta ljudi, raskomadale ih itd. Ne sjećam se točno kako je išlo., pa ako bi netko podijelio priču bio bi mu zahvalan

Čuo sam i ja za tu priču u BIH. Navodno su vidjeli nešto kao duh ili šta već i zapucali, ujutro kada su skupili hrabrosti da izvide šta se dogodilo našli su svoje ljude mrtve sa ujedima na vratu i iskasapljene.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 23:57   #42
Quote:
zagors kaže: Pogledaj post
Čuo sam i ja za tu priču u BIH. Navodno su vidjeli nešto kao duh ili šta već i zapucali, ujutro kada su skupili hrabrosti da izvide šta se dogodilo našli su svoje ljude mrtve sa ujedima na vratu i iskasapljene.
Prije bih rekao da je to vampir nego vila

Iako je očito da je ovo još jedna bapska priča koja nije pravilno dokumentirana ali i ako se stvarno dogodila , na žalost nitko od tih ljudi se nije potrudio pravilno dokumentirati taj događaj. Stoga je najlogičnija stvar odbaciti ovu priču kao lažnu.
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 00:22   #43
Quote:
ArcanumNowus kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da je to vampir nego vila

Iako je očito da je ovo još jedna bapska priča koja nije pravilno dokumentirana ali i ako se stvarno dogodila , na žalost nitko od tih ljudi se nije potrudio pravilno dokumentirati taj događaj. Stoga je najlogičnija stvar odbaciti ovu priču kao lažnu.
Jašta nego lažnu ili se navukli kakve travuljine ili bjeline
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 19:40   #44
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Danas nekako sva ta bića iščezavaju iz pojavnoga svijeta, što je posljedica promjena na gore koje se u njemu događaju, protuprirodnih pojava, antropocentrizma. U "Gospodaru prstenova" također vilinski svijet nestaje, odlazi u "sive luke" i dalje na zapad, a zapad znači smrt. Kod nas su ti procesi stigli tek sad. Ali su stigli, fuck......
Quote:
ludi mjesec kaže: Pogledaj post
Nema tih viđenja danas zbog elektromagnetskih zračenja,buke i sl koje onemogućavaju pojavu astralnih bića.U nekim sjevernim zemljama čak ni ne grade cestu tj skrenu je ako se "tu" događa nešto slično.Moš mislit kako je to danas kod nas kad dođeš s motorkom u šumu i tim neprirodnim zvukom poremetiš ravnotežu ,a o dalekovodima ,odašiljačima i sl netreba ni pričati.
Da malo oživim temu...a gornje mi upalo u oko.

Uglavnom, sve što se dešava na ovoj našoj razini je pod jako dobroj kontroli viših entiteta.

Vrlo naivno je razmišljati da mi ljudi pravimo ovo sve što opažamo da pravimo, bez pomoći i navođenja od strane entiteta koje ne percipiramo i ne razumijemo.

Još naivnije je razmišljati da smo mi ljudi u prirodu ubacili svoje "izume" koji su rastjerali entitete koji egzistiraju iznad nas.

To bi bilo otprilike kao razmišljati da ovca izumi nešto i time poplaši svog pastira...koji se onda više ne pojavljuje u krugu ovaca.
Možda je logičnije razmišljati da ako se pastir ne pojavljuje u videokrugu ovaca, da je pastir taj koji je postavio/izumio električnu žicu s kojom čuva ovce?


Btw. čudesa se dešavaju i danas, samo nisu svakodnevna i za svačije oči, jer onda nebi bila "čuda".

Čuda sama po sebi nisu čuda, nego čudima nazivamo pojave koje su rijetke i neobjašnjive. Da su česte, pa unatoč i što ih nebi znali objasniti...nebi ih zvali čudima.
Magnetizam nikada nije objašnjen...ali kako svatko može imati magnet, onda se magnetizam neće zvati čudom.

Zato, ako tražite istinska čuda...zagledajte se u bilo koji djelić svemira, najobičniji list drveta.... i shvatit ćete da vam se istinsko čudo odvija pred očima.
Ako baš tražite rijetka čuda, onda ćete ipak malo duže morati tražiti...prvenstveno jer su rijetka..i trebat će vam nešto da "shvatite" kako ih ugledati.
Za početak je dobro da krenete od jednog jako rijetkog čuda u svemiru, a imate odličnu perspektivu da ga istražujete. To ste vi osobno. Jedinstveno čudo ovog svemira, a imate tu čast da gledate kroz oči tog čuda. Onog momenta kada se iskreno i ustrajno počmete zanimati "Tko sam to ja?", otkrit će vam se mnoga čuda samo da vam odgovore na to pitanje.


Btw. prekrasna je činjenica da ima diljem interneta analognih priča o susretu sa vilama, iako je ovaj svemir dovoljno čudo i bez toga.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2020., 15:35   #45
Lightbulb

Moja sadasnja zena i ja dok smo se zabavljali pre 7-8 godina otisli smo sto se kaze bogu iza tregera u neku vikendicu, priroda ne moze lepsa, oko nas nikoga kilometrima. Prvo vece, sumrak, ona isplela venac od cveca, stavila na glavu i igra, glupira se izigrava vilu. Noc, ja gledam tv, ona otisla na sprat, da namesti krevet, vraca se izbezumljena i pita me da li verujem u vile? Rekoh joj bezi bre tamo nemoj sad da me plasis! Ona kaze eno je jedna igra ispred kuce! Kad je otvorila prozor na spratu ugledala je devojku duge ridje kose u beloj haljini sva u cvecu kako igra na livadi ispred vikendice, gledala je u nju i dozivala rukama. A moja zena tada nije znala da je i moja majka vidjala vile i duhove kao mala, mislila je da joj necu verovati hehe Po prici moje majke vidjala ih je mnogo puta kaze da postoje takve sumske, ali i neke male (opis bas kao Zvoncica) koje su joj par puta dolazile i u sobu uvece.
Mislite da vas lazem?
Aries. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2020., 21:13   #46
Quote:
Aries. kaže: Pogledaj post
Kad je otvorila prozor na spratu ugledala je devojku duge ridje kose u beloj haljini sva u cvecu kako igra na livadi ispred vikendice, gledala je u nju i dozivala rukama. A moja zena tada nije znala da je i moja majka vidjala vile i duhove kao mala, mislila je da joj necu verovati hehe Po prici moje majke vidjala ih je mnogo puta kaze da postoje takve sumske, ali i neke male (opis bas kao Zvoncica) koje su joj par puta dolazile i u sobu uvece.
Mislite da vas lazem?
Ima kakvih međugorskih?
Trajla CeDeE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.