Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 18:58   #21
Ja se slazem s kleopatrom..
Djeca imaju vecu moc zapazanja od odraslih, pa i da ju je vidjela jednom, zapamtila ju je. Kada je umrla ili kada je umirala vjerojatno je to tuzno raspolozenje preneseno na malu, bilo da je cula ili jednostavno osjetila. Osjetila je da se njezinoj baki pridaje neka vaznost, da ju se spominje. Pa zato mala u svom svijetu maste zamislja da se igra s njom, prica.. Itd.. Puno djece ima izmisljene prijatelje, i to nije nista lose, jer nije halucinacija, nego plod maste, a za djecu je normalno da im masta radi malo jace nego kod odraslih, tj u drugom obliku..
Npr ja mogu zamislit da sam jako bogata i htjet bit jako bogata, to je moja masta kao odrasle osobe, a da imam 4 godine, onda bi se igrala doma da trazim zakopano blago, crtala bi karte blaga, pricala sa zamisljenim ljudima itd..
Nemojte bit praznovjerni
daisy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 22:41   #22
Nas slucaj je slijedeci: prije neku godinu i pol nas sin (tada 4.5 god) bojao se ic sam na wc ili biti sam u sobi kada padne mrak, pricao nam je da ga je strah "striceka".
Na pitanje gdje je stricek i dali ga sada vid, pokazao nam je u smjeru prema wc-a i pitao "tu je mama"
-a sto radi stricek?
- rekao nam je da samo stoji pored vrata wc-a
Ja sam to pripisala djecjoj masti i ubedila ga da nema nista, da nema striceka, al ako ga doista on moze vidjeti i ako ga se boji, predlozila sam mu da uzememo mac i da otjeramo striceka.. Neko vrijeme smo tako isli na wc s macem i popustio ga je strah.. al sada ponovno vidim da se boji i to jos jace i vise no sto se prije bojao
Primjerice kada zeli ici na wc ili u kuhinju jer hodnik je poprilicno dugacak on trci, iako sam ja u spavacoj sa otvorena vrata i svo vrijeme mu pricam (da cuje moj glas i da se ne boji)
Kada ga bitam od cega ga je strah, on vise ne prica da je to "stricek" vec pominje lik iz crtica koji doista nije strasan (mozda zato sto ga ja nisam ohrabrila tada da mi kaze nesto vise o "striceku", pa je tog lika zamjenio za lika iz crtica).
Zbunjena sam jer neznam dali je to samo njegova masta ili doista dijeca do neke dobi mogu vidjeti ono sto mi, odrasli ne mozemo vidjeti?
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 20:45   #23
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
Nas slucaj je slijedeci: prije neku godinu i pol nas sin (tada 4.5 god) bojao se ic sam na wc ili biti sam u sobi kada padne mrak, pricao nam je da ga je strah "striceka".
Na pitanje gdje je stricek i dali ga sada vid, pokazao nam je u smjeru prema wc-a i pitao "tu je mama"
-a sto radi stricek?
- rekao nam je da samo stoji pored vrata wc-a
Ja sam to pripisala djecjoj masti i ubedila ga da nema nista, da nema striceka, al ako ga doista on moze vidjeti i ako ga se boji, predlozila sam mu da uzememo mac i da otjeramo striceka.. Neko vrijeme smo tako isli na wc s macem i popustio ga je strah.. al sada ponovno vidim da se boji i to jos jace i vise no sto se prije bojao
Primjerice kada zeli ici na wc ili u kuhinju jer hodnik je poprilicno dugacak on trci, iako sam ja u spavacoj sa otvorena vrata i svo vrijeme mu pricam (da cuje moj glas i da se ne boji)
Kada ga bitam od cega ga je strah, on vise ne prica da je to "stricek" vec pominje lik iz crtica koji doista nije strasan (mozda zato sto ga ja nisam ohrabrila tada da mi kaze nesto vise o "striceku", pa je tog lika zamjenio za lika iz crtica).
Zbunjena sam jer neznam dali je to samo njegova masta ili doista dijeca do neke dobi mogu vidjeti ono sto mi, odrasli ne mozemo vidjeti?
da djeca do neke dobi obicno do 5 ili 7 godine mogu vidjeti svakakve stvari... ljudske aure energije duhove sve...
s vremenom kako ih roditelji i okolina ogranicavaju oni gube tu sposobnost jer ju potiskuju u strahu od roditelja i okoline ...
a kasnije ljudi opet to zele postici da razmisljaju ko djeca slobodno i cisto...
ali ljudi s vremenom postaju previse optereceni pravilima i ogranicenjima i strahovima koje okolina namece...a na prvom mjestu roditelji pocnu
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 02:04   #24
Pa da zaista vidi nešto onda nebi mjenjao opis toga, valjda..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 09:26   #25
Evo moj slučaj od sinoć.
Dijete (4god) spava između mene i supruge, supruga se probudi, probudim se i ja i vidimo dijete kako sjedi , trese se (jako drhti) i gleda u vrata spavaće sobe i kaže:
Eno ga ćiko sa rogovima i zločestim očima i kaže da upalimo svjetlo.
Uglavnom, to se desilo u 03:15, a dijete nije zaspalo do pola pet.
Idemo na posao ujutro i miješaju se osjećaji, prepuštam to fikciji i dječjoj mašti...iako nam nije bilo svejedno, grozan osjećaj.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 10:02   #26
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Evo moj slučaj od sinoć.
Dijete (4god) spava između mene i supruge, supruga se probudi, probudim se i ja i vidimo dijete kako sjedi , trese se (jako drhti) i gleda u vrata spavaće sobe i kaže:
Eno ga ćiko sa rogovima i zločestim očima i kaže da upalimo svjetlo.
Uglavnom, to se desilo u 03:15, a dijete nije zaspalo do pola pet.
Idemo na posao ujutro i miješaju se osjećaji, prepuštam to fikciji i dječjoj mašti...iako nam nije bilo svejedno, grozan osjećaj.
nije li dijete gledalo neki crtić il nešto zadnjih dana?

jer meni se tako nešto nikad nije dogodilo a ni mom djetetu (a ja volim paranormalno) ...a koliko ljudi umre a da to ne želi, nebi li bilo onda često i "normalno" da se nakon smrti javljaju svojim bližnjima?
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 10:43   #27
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
... vidimo dijete kako sjedi , trese se (jako drhti) i gleda u vrata spavaće sobe i kaže:
Eno ga ćiko sa rogovima i zločestim očima...
Što su djeca mlađa to su bliže razini svijesti s koje su se spustila dolje, i normalno vide takva bića i pojave. Ta su bića stvarna. I dobra i loša. Da bi ih vidjeli potrebna je viša razina svijesti, koju mala djeca imaju. Mogu biti bića na drukčijoj vibraciji postojanja manifestiranog tijela, tjelesno nemanifestirana energetska bića, astralna bića, ili projekcije svijesti bića koja su u tom trenutku na drugoj lokaciji. Dijete je točno prepoznalo energetski otisak tog "zlog" bića, bića koje živi iskorištavajući druga bića, njihovu energiju u trenucima ili razdobljima slabosti i nižih razina svijesti.
Nakon negativnog programiranja roditelja i društva djeca povjeruju da takva bića ne postoje i izgube sposobnost njihovog detektiranja, a nekima se kasnije ta sposobnost vrati kada dovoljno podignu svijest.
Negativnih astralnih bića ovdje još ima nekoliko desetaka milijardi, i ona se hrane na našoj energiji kada smo u stanjima niže razine svijesti.
Od tog djeteta imate što naučiti, i sigurno je došlo s važnom funkcijom dolje.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 10:51   #28
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Nakon negativnog programiranja roditelja i društva djeca povjeruju da takva bića ne postoje i izgube sposobnost njihovog detektiranja, a nekima se kasnije ta sposobnost vrati kada dovoljno podignu svijest.
daj mi pojasni ovo jer vidim da si upućena...kako onda ponovo "dobiti sposobnost" detektiranja?
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 11:36   #29
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
nije li dijete gledalo neki crtić il nešto zadnjih dana?

jer meni se tako nešto nikad nije dogodilo a ni mom djetetu (a ja volim paranormalno) ...a koliko ljudi umre a da to ne želi, nebi li bilo onda često i "normalno" da se nakon smrti javljaju svojim bližnjima?
Dijete gleda crtiće na " youtube kids under 2 years" iako smo primjetili ponekad da se uključuji crtići haloweena i slične gluposti...
Za ovo drugo ne znam...
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 11:44   #30
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Što su djeca mlađa to su bliže razini svijesti s koje su se spustila dolje, i normalno vide takva bića i pojave. Ta su bića stvarna. I dobra i loša. Da bi ih vidjeli potrebna je viša razina svijesti, koju mala djeca imaju. Mogu biti bića na drukčijoj vibraciji postojanja manifestiranog tijela, tjelesno nemanifestirana energetska bića, astralna bića, ili projekcije svijesti bića koja su u tom trenutku na drugoj lokaciji. Dijete je točno prepoznalo energetski otisak tog "zlog" bića, bića koje živi iskorištavajući druga bića, njihovu energiju u trenucima ili razdobljima slabosti i nižih razina svijesti.
Nakon negativnog programiranja roditelja i društva djeca povjeruju da takva bića ne postoje i izgube sposobnost njihovog detektiranja, a nekima se kasnije ta sposobnost vrati kada dovoljno podignu svijest.
Negativnih astralnih bića ovdje još ima nekoliko desetaka milijardi, i ona se hrane na našoj energiji kada smo u stanjima niže razine svijesti.
Od tog djeteta imate što naučiti, i sigurno je došlo s važnom funkcijom dolje.
Može li molim malo pojašnjenja oko boldanog, pogotovo drugog dijela rečenice?
Što znači za nas pojava takvog bića?
Čeka nas takvo nešto kasnije?
Vrijeme je da propitamo sami sebe?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 13:25   #31
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
...kako onda ponovo "dobiti sposobnost" detektiranja?
Podizanjem svijesti se postepeno vraćaju sve sposobnosti, u skladu s postignutom razinom. Tako tradicionalni stari mudraci koji puno meditiraju i slično postižu te više razine svijesti, a neki među njima odu i puno dalje. Metoda i tehnika ima doslovno bezbroj, makar ima nekih pravila.
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Može li molim malo pojašnjenja oko boldanog, pogotovo drugog dijela rečenice?
Što znači za nas pojava takvog bića?
Čeka nas takvo nešto kasnije?
Vrijeme je da propitamo sami sebe?
Prvi i drugi dio rečenice se zapravo odnose na vrlo različite teme. Mala djeca ne znaju kako uzgojiti hranu, sagraditi sklonište i slično, što je potrebno za opstanak u surovijim materijalnim uvjetima, ali to su bića visoke razine svijesti, nevinost, sposobnost fokusiranja na sadašnji trenutak, jaka želja za učenjem i razvojem. Anđeli visoke razine svijesti u nedovoljno razvijenom fizičkom tijelu.
Svi zapravo imamo važnu funkciju u sadašnjem životu. Bila je potrebna velika hrabrost i sposobnost da bi se odlučili doći i da nam to bude dozvoljeno. To važi jednako za nas i za one koji sada dolaze. Mi smo morali obaviti posao podizanja svijesti iz velikog mraka, a oni koji sada dolaze najbolji su u izgradnji novog društva. To nije pitanje razvoja jedne osobe, nego razvoja cijele kreacije.

Bića koja su zapravo stalno prisutna su i bića visoke razine svijesti, anđeli i slično, kao i bića niske razine svijesti, demoni i slično. Svi su oni tu milijune godina dugačke i komplicirane povijesti i međusobnih odnosa. Mi lako možemo riješiti probleme s tamnom stranom, s razine s koje se spuštamo ovdje dolje, ali ovdje smo došli procesuirati mnoge situacije s teškim problemima kroz koje razvijamo svoju svijest i čitavu kreaciju. Za to nam je bila potrebna tamna strana da nam stvori velike poteškoće. Taj je proces sada vrlo blizu kraju i tamna strana uskoro neće biti prisutna u našem razvoju, kada dostignemo razinu svijesti koja nas ovdje čeka.

"Vrijeme da propitamo sami sebe?". Jedno veliko DA.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 14:08   #32
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
daj mi pojasni ovo jer vidim da si upućena...kako onda ponovo "dobiti sposobnost" detektiranja?
na žalost, veoma teško.

uvjet je mogućnost povlačenja svijesti u druge razine, npr. astralnu ili mentalnu i korištenje "višim" emocijama/intelektom/tijelima koje su "normalnim" ljudima nedostupne. za sve to je potrebna akumulirana energija i funkcionalni energetski centri, mogućnost upravljanja sviješću (ne tzv. "budna svijest" koja u biti i nije svijest nego samorefleksija i unutarnji dijalog uma), namjera i volja.
potreban je sasvim drugačiji život i dovoljno sreće da potraje dovoljno dugo da se navedene stvari uopće razviju. također je potrebno ne biti "defektan" sa više aspekata, inače se uz najbolju želju potrebne stvari ne mogu promijeniti.
pomogne ako te život stvarno jako klepi po glavi i uzdrma ti temelje.

možda da za početak pročitaš Rudolf Steiner - Kako se stječu spoznaje viših svjetova. ovisno o tvom položaju, prirodi i povijesti, možda ti to štivo pruži inspiraciju i bude stepenica za dalje, a možda te samo unazadi i zabetonira u položaju gluposti (ovaj ružni izraz "glupost" se nikako ne odnosi na tebe osobno, nego općenito na jedan od mnogih položaja ljudskih bića, i nije izrečen sa nikakvom lošom namjerom ili omalovažavanjem!).
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 10:35   #33
Pobogu, velika vecina, kada kazem velika mislim na postotak od 99,99%, djece nesto vidi preko dana sto ih uplasi i podsvjesno umisljaju stvorenja, posebno u situacijama kada se osjecaju izlozeni- noc, kada su sami i sl.
To je kao kada se odrasla osoba preko dana necime sokira, bude aksiozna zbog negativnih misli pa tijekom noci to sanja. Odrasla osoba to samo sanja jer je kroz godine naucio razlikovati pravu opasnost od straha, svjestan je okolice, sigurniji. Kada bi tu istu odraslu osobu koja se u svojoj sobi, sa zakljucanim ulaznim vratima stavio da prespava noc u sumi bez zastite osjecao bi se poput tog djeteta.
Dijete ne vidi duhove, niti zle sile, samo je dijete koje prolazi fazu savladavanja strahova, kao sva ostala djeca.
I btw, ti strahovi su cesto posljedica strasnih bajki sa cudovistima, nasilnim igricama sa cudovistima i scary fimovima. Mozda vama to nije scary, klincima ocito je jer se reflektira taj strah tijekom noci.
Sto se tice striceka, ne bi se cudila da je to vizija kako izgleda stricek koji ima bonbon u ruci i nude mu za iz bijelog kombija.

Kako se time nositi trebate pitati pedagode, a ne ekipu koja se bavi tarotom i magijom. Ionako vecina "tarotasa" ne zna razliku izmedu davla i smrti i x maceva.
vjutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2022., 16:59   #34
Quote:
moonlightlady kaže: Pogledaj post
Da li ste ikada imali iskustva sa sljedećim:



Naime, moja mama je preminula prije pet mjeseci i kaze mi brat da je njegova kćerkica od dvije godine stalno spominje. Ne bi tu bilo ništa čudno da ju je poznavala, ali pošto mi brat živi vani, djevojčica je imala priliku samo jednom vidjeti mamu neposredno prije njene smrti.



No, i pet mjeseci nakon toga ona je spominje govoreći roditeljima da se igra s njom i da priča s njom. Kaže mi brat da se curica često zapriča i kada je pitaju s kim razgovara ona kaže s bakom i kaze ime moje mame. Čak ju jednom brat pitao šta radi baka, mala je odgovorila "plače".



Nisam sklona vjerovanju u nadnaravno, ali je li moguće da je to mamin duh? Mama je stvarno jako patila jer nije mogla vidjati djecu od brata posljednjih godina zbog bolesti.
Mala djeca do određene dobi dok ne počne umno uslovljavanje i programiranje. Vide svijet koji je odraslima nevidljiv. Ne samo da vide nego i osjete tako mogu imati percepciju da vide, aure, energije, energetska i duhovna bića, anđele i pokojnike. O tome se malo priča jer mi živimo u svijetu koji je kreiran po principu mentalizma gdje određene skupine vrše umnu kontrolu i manipulacije nad mnoštvom bića stvarajući tako efekat mentalnog zatvora na planeti zemlji.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2022., 12:11   #35
Općenito djeca jako dobro "kuže" emocije drugih jer su čista i neiskvarena... Zna se reći, ako nisi siguran kakav je ko, pokaži sliku djetetu i dijete će skužit... Probala par puta, i svaki put bi pogodilo.
__________________
.
Velika zemska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2022., 12:35   #36
Plati misu, zapali svijecu i ako treba neka dodje svecenik i izmoli u kuci gdje zivite i to ce proci.
I da, takve stvari postoje ali su tabu tema.
I sto dalje od sarlatana i slicnih, oni su zlo!
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2023., 21:58   #37
Tata mi je preminuo neki dan. Moj mali od 4 godine je izjavio da je dedi iz pupe izasla lijepa teta s ljubicastom kosom. Dok je čovjek u tuzi nada se da je to neki Andeo, nekakva poruka, nekakva smisao i sl.,no na kraju je sve to masta...
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.