Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2016., 19:27   #4001
Jedino ovisi o terminalu, jer je zeljeznicka na t2 a s t1 moras ici busom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 13:15   #4002
Od prije par mjeseci ima i podzemna do/od aerodroma. L9 Sud je linija, koristio je prije mjesec dana. Na jednoj stanici se presjedne na crvenu liniju, i evo te u centru ubrzo.
Al sve to skupa ima dosta stanica za proći.

Ne znam kak je po danu, s taxijem smo u 12 u noći do centra došli jako brzo.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 10:19   #4003
Može mala pomoć ako tko zna, avion nam siljeće oko 1 iza ponoći u Barcelonu, a nazad za Zg polijeće u 6 ujutro. Znate li da li je problem doći s aerodroma do centra, i obrnuto, javnim prijevozom u sred noći, preko tjedna? Ili je jedina opcija taksi? Hvala
longdistance is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:02   #4004
Quote:
longdistance kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć ako tko zna, avion nam siljeće oko 1 iza ponoći u Barcelonu, a nazad za Zg polijeće u 6 ujutro. Znate li da li je problem doći s aerodroma do centra, i obrnuto, javnim prijevozom u sred noći, preko tjedna? Ili je jedina opcija taksi? Hvala
Busevi zadnji idu u 1:00.
http://www.aerobusbcn.com/en/timetable

To bi se trebalo poklapati sa zadnjim dolaskom valjda.

Možda će netko drugi znati, ali čini mi se da samo taxi ide nakon 1:00.(cijena oko
27€ Plaça Catalunya)

Za povratak isto tako.Prvi ide u 5:00 što je prekasno za let u 6:00.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 01:15   #4005
Cool

Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Kakav je dojam ostavio Monserat, islati li se odvojiti skoro jedan cijeli dan za to.
Jeste li išli žičarom dalje na Sant Joan ?
Ja jesam vjernik i ako ćemo o samostanu, crkvi i ostalim vjerskim sadržajima ( audio vizualni centar, špilja, 15 otajstava na šetnici do špilje..) zaista je prekrasno, spokojno i nadahnjujuće. A Monserat kao prirodna baština, sa spektakularnim vizurama vrhova i odličnim stazama za pješačenje mislim da je dobar odabir, kao, ne znam, Paklenica. Mi smo išli uspinjačom i na Sant Joan i na Santa Cova. Sant Joan se penje iznad svetišta, i gore ima super izložba o postanku planina, o flori i fauni... i isli smo dalje pješačili do skloništa gdje su se "pustinjaci" povlačili, ima jako zahtjevnih dionica za one koji se boje visine, a ima i dosta lokacija za penjače.. Santa Cova se treba spustiti uspinjačom ispod svetišta i onda ima lakša pješačka staza do špilje, usput je 15 otajstava koje su postavili različiti umjetnici i arhitekti ( jedno je i Gaudijevo). Meni je spoj mira, prirode, umjetnosti i vjere bio super.eto.
furestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 01:16   #4006
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Od prije par mjeseci ima i podzemna do/od aerodroma. L9 Sud je linija, koristio je prije mjesec dana. Na jednoj stanici se presjedne na crvenu liniju, i evo te u centru ubrzo.
Al sve to skupa ima dosta stanica za proći.

Ne znam kak je po danu, s taxijem smo u 12 u noći do centra došli jako brzo.
Za liniju L9 Sud ne vrijede T10 karte, pa da ne računate na to.
furestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 10:54   #4007
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Kakav je dojam ostavio Monserat, islati li se odvojiti skoro jedan cijeli dan za to.
Jeste li išli žičarom dalje na Sant Joan ?
Quote:
furestic kaže: Pogledaj post
Ja jesam vjernik i ako ćemo o samostanu, crkvi i ostalim vjerskim sadržajima ( audio vizualni centar, špilja, 15 otajstava na šetnici do špilje..) zaista je prekrasno, spokojno i nadahnjujuće. A Monserat kao prirodna baština, sa spektakularnim vizurama vrhova i odličnim stazama za pješačenje mislim da je dobar odabir, kao, ne znam, Paklenica. Mi smo išli uspinjačom i na Sant Joan i na Santa Cova. Sant Joan se penje iznad svetišta, i gore ima super izložba o postanku planina, o flori i fauni... i isli smo dalje pješačili do skloništa gdje su se "pustinjaci" povlačili, ima jako zahtjevnih dionica za one koji se boje visine, a ima i dosta lokacija za penjače.. Santa Cova se treba spustiti uspinjačom ispod svetišta i onda ima lakša pješačka staza do špilje, usput je 15 otajstava koje su postavili različiti umjetnici i arhitekti ( jedno je i Gaudijevo). Meni je spoj mira, prirode, umjetnosti i vjere bio super.eto.

Ja nisam vjernik, pa bih precizirao ovako: Možda se (nama nevjernicima) i ne isplati na Monserat ići na poludnevni (tj. kraći) izlet, ali se sasvim sigurno isplati ići na cjelodnevni, dakle s dovoljno vremena i za pješačenje/planinarenje naokolo, izvan same samostanske jezgre.


Quote:
furestic kaže: Pogledaj post
Za liniju L9 Sud ne vrijede T10 karte, pa da ne računate na to.
Ne kužim zašto bi ta činjenica sama po sebi diskvalificirala metro. I kad se s aerodroma ide nekim drugim prijevoznim sredstvom, dođe se u grad na određenu točku i, ako se baš nema smještaj točno kod te točke, mora se nečim drugim (npr. metroom) dalje. A u slučaju L9 Sud, za samo neku sitnu nadoplatu (oko 3 eura, ako se ne varam?) ti već jesi u sustavu metroa i s presjedanjima stižeš kud želiš.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 11:01   #4008
Uzela bi neku sim karticu da imam internet tjedan dana, 1gb uvrh glave. Imate li neki savjet koja bi bila najisplativija, ne trebaju mi poruke i pozivi. I znam da ima wifi svugdje, ali meni za volju ako netko može pomoći hvala
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 18:04   #4009
može savjet gdje je najbolje uzeti apartman u Barceloni. Idemo u 11mjesecu...
mislio sam oko la ramble pa neki kazu bolje ne
ima tko kakav pametan savjet?
hvala
Cale80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 15:43   #4010
Meni je Gracia ispao odličan kvart, dio pri Av. Diagonal
furestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:20   #4011
Najbolje je blizu la ramble(placa de rieal tak nekaj). Ja sam bio carrer nou de la rambla odmah pored gaudijeve palace par metara od la ramble u 9mj i nije mi smetala buka. Idealna lokacija, odlican i povoljan smjestaj se nasao. Evo sestra sad ide u isti smjestaj. Kao hostel nesto ulaz i svaka soba ima kupaonicu balkoncic klimu neke i kuhinjicu malu ak ti treba uopce,novi rucnici svaki drugi dan.
ja sam uzeo bez kuhinje,jedem vani uvijek a market je na 5minuta, ducan odmah ispod. Uzmi sto blize centru da mozes na sve strane pjeske.
Gracia je isto fora,cijeli gothic je dobar isto.


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 13:36   #4012
Hvala na savjetima, pala je odluka za Gracia
vidim da su uveli metro sa aerodroma što je super! kako je s kartama, uzeti neku višednevnu ako ima ili?
Cale80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 10:40   #4013
Dragi i ja idemo 10.10. u Valenciju na 3 dana i potom u Barcelonu na 4 dana. Idemo iz Trsta do Valencije, a vraćamo se iz Barcelone u Split. Je li ok uzeti vlak za Barcelonu iz Valencije (išli bi vjerovatno 13. ili 14.10.) preko booking.goeuro.com?

08:22
Valencia Joaquín Sorolla

Duration03:19 h
Class
Promo, 2nd Class (x2)
Wagon 0008
Seat 03D, 03C
SHOW FARE CONDITIONS
11:41
Barcelona Sants
Passengers: 2 Edit

Price for 2, oneway
Ticket price (tax included)€ 36.00
Booking fee (non refundable)€ 2.34
Total (tax included)€ 38.34

Meni se čini super, ali s obzirom da je ovo prvo putovanje koje planiram na ovaj način volim provjeriti pa je svaki savjet dobrodošao.
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 14:26   #4014
Pozdrav, uskoro idem u Barcu na 7 dana, pa možete li mi kazati što mi se sve isplati vidit koji dan?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 16:15   #4015
Quote:
ina7777 kaže: Pogledaj post
Dragi i ja idemo 10.10. u Valenciju na 3 dana i potom u Barcelonu na 4 dana. Idemo iz Trsta do Valencije, a vraćamo se iz Barcelone u Split. Je li ok uzeti vlak za Barcelonu iz Valencije (išli bi vjerovatno 13. ili 14.10.) preko booking.goeuro.com?

08:22
Valencia Joaquín Sorolla

Duration03:19 h
Class
Promo, 2nd Class (x2)
Wagon 0008
Seat 03D, 03C
SHOW FARE CONDITIONS
11:41
Barcelona Sants
Passengers: 2 Edit

Price for 2, oneway
Ticket price (tax included)€ 36.00
Booking fee (non refundable)€ 2.34
Total (tax included)€ 38.34

Meni se čini super, ali s obzirom da je ovo prvo putovanje koje planiram na ovaj način volim provjeriti pa je svaki savjet dobrodošao.
Cijena ja OK. Ne znam za stranicu booking.goeuro.com.
Ja sam kupovala karte iz valencije za Madrid na službenoj stranici http://www.renfe.com/EN/viajeros/
Inače imaš sat vremena ranije isti vlak za manju cijenu a višu klasu (Turista Plus)
Meni je jedan kolega forumaš preporučio ovu stranicu kao vodič za kupovinu karte za putiovanje vlakom po španjolskoj i stvarno ima korisnih informacija:
http://www.spain-traveller.com/guide...in/#experience
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:58   #4016
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uskoro idem u Barcu na 7 dana, pa možete li mi kazati što mi se sve isplati vidit koji dan?
7 dana je minimun, sve ispod toga premalo.
Za vidjet:
- Park Guel
- Sagrada
- Camp Nou
- Plaže - iako umjetne, meni super
- Montjuic - brdo na obali. Mene podsjeća na naš Marjan
- Eixample - stambena četvrt, uđeš malo dublje, dio koji se već malo penje uz brdo. Za doživjeti pravu Barcelonu (kao domaćin, a ne gost)
- Font Magica
- Gotic i Raval (za Raval kažu da je opasna četvrt, ali ima čak i više šarma or Gotica)
- Poble sec - možda usput dok se spuštaš sa Montjuica. Isto doživljaj Barcelone bez turista

Ima toga za puno duže od tjedan dana.
Garantiram da ćeš se htjeti vratiti nazad.
Meni nikad dosta Barce.
joni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:56   #4017
ja bi dodala i Tibidabo, nešto neopisivno gore ići taman prije zalaska sunca
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 08:10   #4018
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uskoro idem u Barcu na 7 dana, pa možete li mi kazati što mi se sve isplati vidit koji dan?
Daj si truda i pročekiraj malo ovu temu. Ima jako puno planova koje su ljudi slagali, komentirali i na kraju napisali svoje doživljaje s puta. Ako pogledaš samo zadnjih 20 stranica teme naći ćeš barem 4-5 zapisa gdje su ljudi opisali boravak.
Evo ti za primjer moj osvrt
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3897
A svoj plan sam složila uz pomoć forumaša koji su ranije opisali što , kako, kada, gdje...
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 01:43   #4019
Hvala vam svima na savjetima, čitao sam temu i dao sam si truda. Nego sam prvo napisao post što vidjeti, pa tek onda išao čitati. Sorry. Moram priznat da jedva čekam putovanje, i ja sam uvjeren da će me Barca ostavit bez daha, obožavam mediteranske zemlje. Nego, može li mi netko objasniti dođe li se lako do The Bunkersa, predivan je pogled na Barcelonu, čitam da nema baš puno turista tamo. Slike su impresivne, i baš bih volio tamo otići. Jel ima neka žičara ili nešto, ili se ide pješice?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:09   #4020
Pažljivo sam pročitala sve, od prve do ove stranice.
Imam program, stavit ću vam ga na kontrolu.

Sad imam pitanje.

Čitajući vaša iskustva, odustala sam od taxi prijevoza sa aerodroma.
Hotel me pita 45e od El Prata do Av. Diagonal.

Ako sa El Prata ( terminal 1) idem vlakom, gdje izlazim? Gdje je željeznička?
Jer moram vidjeti imam li Metro bez presjedanja do Sagrade ( smještaj je u blizini) ...

Za aerobus sam vidjela, ide do Universitat, gdje imam L2 izravno do Sagrade.
Ali je vlakom ipak brže, pa...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.