Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2008., 19:42   #701
ne javi se prvo upala, nego cure većinom odu doktoru kad ih nešto dolje boli il kad ih pecka a tad je većinom riječ o upali i bakterijama pa tako neke otkriju i promjene. nemaju svi upalu koji imaju promjene!!
ja sam recimo imala upalu zbog tog jer sam im podložna zbog ektopija al mnoge tu nisu
infekcija hpv-om nije isto što i infekcija nekom bakterijom koja rezultira upalom. infekcija je riječ koja se općenito koristi bilo da je riječ o hpv-u, klamidiji, bakterijama....
a zbog hpv-a koji je oštetio već dio tkiva smo podložnije upalama, tj napadu bakterija
upala se javi i kao posljedica nedostatka dobrih bakterija jer se one loše više namnože, pa po mom mišljenju hpv može bit povezan s tim samo na način da smanji razinu dobrih bakterija pa je veća količina loših i onda se desi upala koja je izravno povezana s lošim bakterijama koje nisu od hpv-a, al sam hpv neće izazvat upalu

Zadnje uređivanje meelitaa : 16.12.2008. at 19:48.
meelitaa is offline  
Old 16.12.2008., 19:57   #702
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
ne javi se prvo upala, nego cure većinom odu doktoru kad ih nešto dolje boli il kad ih pecka a tad je većinom riječ o upali i bakterijama pa tako neke otkriju i promjene. nemaju svi upalu koji imaju promjene!!
ja sam recimo imala upalu zbog tog jer sam im podložna zbog ektopija al mnoge tu nisu
infekcija hpv-om nije isto što i infekcija nekom bakterijom koja rezultira upalom. infekcija je riječ koja se općenito koristi bilo da je riječ o hpv-u, klamidiji, bakterijama....
a zbog hpv-a koji je oštetio već dio tkiva smo podložnije upalama, tj napadu bakterija
upala se javi i kao posljedica nedostatka dobrih bakterija jer se one loše više namnože, pa po mom mišljenju hpv može bit povezan s tim samo na način da smanji razinu dobrih bakterija pa je veća količina loših i onda se desi upala koja je izravno povezana s lošim bakterijama koje nisu od hpv-a, al sam hpv neće izazvat upalu

potpisujem te,baš si lijepo sročila
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 16.12.2008., 19:57   #703
evo drage moje, danas sam bila na testiranju u modernoj dijagnostici i sada čekam nalaz svima koje sumnjate preporučam da odete tamo, doktorica je super..
bo* is offline  
Old 16.12.2008., 19:59   #704
i da valneahana hvala na preporuci
bo* is offline  
Old 16.12.2008., 20:03   #705
Quote:
bo* kaže: Pogledaj post
i da valneahana hvala na preporuci
ajde javi nalaz obavezno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 16.12.2008., 20:05   #706
hoću, svakako
bo* is offline  
Old 16.12.2008., 20:47   #707
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
sad sam se sjetila, kad smo vec ustvrdili da je infekcija i upala ista stvar, ginekolog mi je prije par mjeseci rekao da nakon sto ''dobijes'' virus infekcija pocinje nakon 3 do 6 mjeseci a neki kazu i do 18 mjeseci. promjene mogu nastati i godinama kasnije.
Moj slučaj otkriven HPV prije 6 godina, jer sam imala kondilome. A tipizacijom utvrđeno da imam i visokorizični 16 i 18 tipovi ...Paljenjem kondiloma se povuklo i papa je došao u normalu. A kako onda ta upala? Ja mislila da imam klamidiju, ali sam negativna. Imala kandidu. Često imam bolove u predjelu jajnika i imala sam iscjedak, ali odkad pijem lactogin se povuklo. I nikako mi nije jasno da HPV izaziva bolove? Dakle utvrđena upala koju je izazvao virus? Je li moguće da se tu radi i o virusu herpesa?
danci1980 is offline  
Old 16.12.2008., 20:59   #708
evo sama si si odovorila pa imala si candidu (ona je gljivica) ona ti zna bit tvrdokorna, a lactogyn kao i ostali probiotici pomažu jako u slučaju candide- vjerojatno ti je ona izazvala upalu
a bolovi u području jajnika su posljedica upale, sam hpv ne izaziva bolove to mi je doktorica rekla jer sam imala problema s tim pa znam o čemu pričam
i ja sam negativna na sve al nemam dovoljno dobrih bakterija čim prestanem pit probiotike a tu je i ektopij pa nastane upala
meelitaa is offline  
Old 16.12.2008., 22:44   #709
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
ne javi se prvo upala....
da, imas pravo. ali onda je val pogrijesila kad je rekla da su infekcija i upala ista stvar. infekcija je kad se 'zarazis' nekim virusom ili bakterijom i tek kasnije nastane ili cin ili upala. upala je vec promjena odnosno lokalni proces kojim organizam reagira na razlicite stetne stvari koje mogu biti bakterije kao i kemijski proizvodi itd. dakle slijedi nakon infekcije istim.
eto ja nisam kuzila razliku izmedju infekcije i upale.
i tek sad mi nije jasno kako mi je ginekolog vidio infekciju na kolposkopiji. valjda ju je predpostavio

Zadnje uređivanje clarity : 16.12.2008. at 22:53.
clarity is offline  
Old 16.12.2008., 22:50   #710
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Moj slučaj otkriven HPV prije 6 godina, jer sam imala kondilome. A tipizacijom utvrđeno da imam i visokorizični 16 i 18 tipovi ...Paljenjem kondiloma se povuklo i papa je došao u normalu. A kako onda ta upala? Ja mislila da imam klamidiju, ali sam negativna. Imala kandidu. Često imam bolove u predjelu jajnika i imala sam iscjedak, ali odkad pijem lactogin se povuklo. I nikako mi nije jasno da HPV izaziva bolove? Dakle utvrđena upala koju je izazvao virus? Je li moguće da se tu radi i o virusu herpesa?
kako ti je rekla melita vjerovatno je od kandide.
bolovi u predjelu jajnika (ako ti je sve u redu) mogu biti zbog stresa, zbog kicme, zbog 100 drugih stvari.
a o genitalnom herpesu zao mi je, stvarno ne znam nista.
hpv, niti kad dodje do promjena (cin-ova), ne bi trebao imati nikakvih simptoma, kazu doktori.

Zadnje uređivanje clarity : 16.12.2008. at 23:07.
clarity is offline  
Old 16.12.2008., 23:09   #711
ej curke-muci me jedna stvar...sto je sa donjim rubljem koje se ne moze kuhati-jel to smijem opet nosit, ili moram sve pobacat (a to stvarno ne zelim, šmrc)-tj koliko dugo moze virus zivjet na zraku? jel dovoljno da ih ne nosim par mjeseci???
nixa9 is offline  
Old 16.12.2008., 23:09   #712
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
da, imas pravo. ali onda je val pogrijesila kad je rekla da su infekcija i upala ista stvar. infekcija je kad se 'zarazis' nekim virusom ili bakterijom i tek kasnije nastane ili cin ili upala. upala je vec promjena odnosno lokalni proces kojim organizam reagira na razlicite stetne stvari koje mogu biti bakterije kao i kemijski proizvodi itd. dakle slijedi nakon infekcije istim.
eto ja nisam kuzila razliku izmedju infekcije i upale.
i tek sad mi nije jasno kako mi je ginekolog vidio infekciju na kolposkopiji. valjda ju je predpostavio
vjerojatno podrazumjeva infekciju hpv-om na kolposkopiji, meni nikad na kolp nije rekla da imam upalu nego mi je pogledala posebno pod mikroskopom obris i rekla da imam malo dobrih bakterija što može rezultirat upalom
ponavljam virusi ne izazivaju upalu al bakterije poput klamidije i drugih da
ma nije V. pogriješila ona ti to bolje zna nego ja jer je med. sestra! upala znači infekciju nečim bakterijom il većom količinom loših smanje ti se dobre stanice uglavnom dolje pa se tako kaže da postoji npr.infekcija gljivicama il infekcijska upala kako hoćeš pa se to poistovjeti

Zadnje uređivanje meelitaa : 16.12.2008. at 23:22.
meelitaa is offline  
Old 16.12.2008., 23:13   #713
Quote:
nixa9 kaže: Pogledaj post
ej curke-muci me jedna stvar...sto je sa donjim rubljem koje se ne moze kuhati-jel to smijem opet nosit, ili moram sve pobacat (a to stvarno ne zelim, šmrc)-tj koliko dugo moze virus zivjet na zraku? jel dovoljno da ih ne nosim par mjeseci???
peglaj ih visokom temp ako se nemogu prat na visokoj temp, al svakako si za ubuduće kupi pamučne koje možeš uvijek ubacit s ručnicima ako su bijele, il u boji pa može s ostalim rubljem bar na 60.
ja sve perem bar na 60 al se podrapaju sintetičke brzo pa sam si nabavila pamučne a i pamučne su ti puno puno zdravije.
imam finih al ih više na žalost ne nosim tako često
prije sam stalno nosila fine tangice itd a sad samo gaćice, a moramo se prilagodit
meelitaa is offline  
Old 16.12.2008., 23:17   #714
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
ponavljam virusi ne izazivaju upalu al bakterije poput klamidije i drugih da
pa upala znači infekciju nečim bakterijom il većom količinom loših smanje ti se dobre stanice uglavnom dolje
pa da, upala je izazvana infekcijom kao sto je i cin izazvan infekcijom. dakle prvo dolazi do infekcije a zatim do upale ili cin-a.
ali zasto bakterije mogu prouzrociti osim upale i cin a virus ne moze upalu?
ok, meni dosta mozganja za danas.
clarity is offline  
Old 16.12.2008., 23:26   #715
dodala sam još teksta na onaj odg. pa si pročitaj ne da mi se više objašnjavat
ne znam zašto toliko stručna nisam, pitaj gin
meelitaa is offline  
Old 17.12.2008., 00:04   #716
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
peglaj ih visokom temp ako se nemogu prat na visokoj temp, al svakako si za ubuduće kupi pamučne koje možeš uvijek ubacit s ručnicima ako su bijele, il u boji pa može s ostalim rubljem bar na 60.
ja sve perem bar na 60 al se podrapaju sintetičke brzo pa sam si nabavila pamučne a i pamučne su ti puno puno zdravije.
imam finih al ih više na žalost ne nosim tako često
prije sam stalno nosila fine tangice itd a sad samo gaćice, a moramo se prilagodit
ma to nisu gace koje nosim svaki dan, nego tipa kad se s deckom nalazim, a takve se najcesce ne mogu ni peglat na visokoj temp...
a dosta love sam iskesirala za taj donji ves i fakat ne bi htjela to sve bacit...a ne znam smislit cu jos nesto
tnx na odgov
nixa9 is offline  
Old 17.12.2008., 07:10   #717
ima li ikoja problema sa svrbeži posvuda (dakle i u rodnici i na usnama) tijekom zadnjih dana menge??
Ivancica7 is offline  
Old 17.12.2008., 09:25   #718
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
da, imas pravo. ali onda je val pogrijesila kad je rekla da su infekcija i upala ista stvar. infekcija je kad se 'zarazis' nekim virusom ili bakterijom i tek kasnije nastane ili cin ili upala. upala je vec promjena odnosno lokalni proces kojim organizam reagira na razlicite stetne stvari koje mogu biti bakterije kao i kemijski proizvodi itd. dakle slijedi nakon infekcije istim.
eto ja nisam kuzila razliku izmedju infekcije i upale.
i tek sad mi nije jasno kako mi je ginekolog vidio infekciju na kolposkopiji. valjda ju je predpostavio
da pogriješila sam,cijelo vrijeme mi je u glavi bila infekcija umjesto inflamacija ili ti upala,malo mi se zbrčkalao u glavi

znači infekcija je zaraženost nečime,bilo bakterijom ili gljivicom ili virusom

a upala nastaje kao posljedica toga,makar i nemora jer ima masu slučajeva gdje se upala ne razvije nakon infekcije,ne samo kod hpv-a nego svuda u medicini kod bilo koje bolesti,neki jednostavno nikada ne razve upalu a zaraženi su nečime


sorry,malo je bilo lapsus calami i linguae

nadalje,kako je tvoj doktor vidio da si inficirana hpv-om,pa jednostavno po promjenama jer u 90 i nešto posto slučajeva promjene karakteristične za hpv i izaziva hpv(cin kondilomi,acidobijeli epitel,....) tek onaj mali postotak može uzazvati nešto drugo,recimo bakterija neliječena(cin) pa je vjerovatno na temelju kolposkopskog nalaza(nekih promjena koje je vidio) je rekoa da se radi o hpv-u jer kažem u devedeset i nešto posto slučajeva su promjene takve karakteristične za hpv i onda je prema tome pretpostavio

slično bi bilo kada dođe netko s kondilomima,dr. bi odmah rekao to je hpv,ili ti inficirani ste ili zaraženi hpv-om
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 17.12.2008., 09:37   #719
Quote:
Ivancica7 kaže: Pogledaj post
ima li ikoja problema sa svrbeži posvuda (dakle i u rodnici i na usnama) tijekom zadnjih dana menge??
mene zna isto svrbit za vrijeme menge, ali ja mislim da je to zato jer je tih par dana na vlaznom-skuzila sam da me manje svrbi kad nosim tampone. A opcenito me ulosci iritiraju, cak i dnevni tako da ih uopce vise ne nosim
nixa9 is offline  
Old 17.12.2008., 13:48   #720
Quote:
nixa9 kaže: Pogledaj post
mene zna isto svrbit za vrijeme menge, ali ja mislim da je to zato jer je tih par dana na vlaznom-skuzila sam da me manje svrbi kad nosim tampone. A opcenito me ulosci iritiraju, cak i dnevni tako da ih uopce vise ne nosim
jooj i mene iritiraju ali nemogu živjet bez dnevnih uložaka jbg jednostavno se tako čišće osjećam, a i gaćice ne perem na 90 jer su šarene pa ...
one "pelene" su mi katastrofa, tako da u vrijeme mjesečnice vecinom nosim tampone.
dosta dugo se borim s candidom a nedavno sam saznala da imam visokorizicni
hpv pa mi je dr. rekao da je moguce da ju on dodatno pojačava i to baš pred
kraj mjesečnice... al izluđuje me to. ni canesten mi ne pomaže. i kako nosim
dnevni uložak (jer stvarno malo curi) on mi još više iziritira usne i sve mi
natekne pisses me off...
ovaj sam mjesec pomislila da je možda neka bakterija jer je čudno izgledalo i
imalo je čudan "miris" tako da sam se odmah naručila za pregled.
kamo sreće da je bakterijica pa ju riješim, jao...
Ivancica7 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.