Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2011., 19:13   #21
joj moram se nadovezati na praznovjerja....

prošlu novu godinu frednica me nagovorila da obučemo crvene tange, kao one označavaju sreću u ljubavi, da ne kažem da ljubav nisam našla, dapače emocionalno sam ostala retardirana, a da ne kažem da se nisam ni sexala, tako da toliko o praznovjerima
__________________
...pokušaš li, možda nećeš uspjeti...ne pokušaš li, sigurno nećeš...
Tara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 22:53   #22
Meni su kasno rekli da se nikome ne poklanjaju vaze, jer se s tom osobom posvađaš. Istinito 100%, kod mene je u 2 slučaja došlo do potpunog prekida prijateljstva, a treći sam spriječila (dobila sam ja vazu od kume, pa sam je odmah proslijedila mami, ak se s njom posvađam brzo budemo se pomirile ).
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 22:11   #23
Evo još 2 za koja sam ja čula:
-kada čuješ da neko bunca uhvatiš ga za mali prst i pitaš ga šta god hoćeš i odgovorit će ti istinito
-dok neko spava nad glavom mu prelijevaj vodu iz jedne u drugu čaši i taj će se upišat u gaće
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:54   #24
praznovjerje je jednako religiji
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 01:09   #25
evo još nekoliko:

-Kada nekome otpadne trepavica, uzima se, a onda se zamisli želja i zatim hukne u nju i želja će se ostvariti.
-Ogledalo-Čim ugleda voljenog, negdje napolju, djevojka na malom ogledalcu "hvata" sunčev odraz kako bi usmjerila njegov odsjaj na mladića uz ljubavnu basmu.
-Po vjerovanju, ogledalce može djevojku učiniti jako lijepom ukoliko ga stavi na dno posude i umiva se iz nje.
-Rodnim danom (danom kada se rodila) u sedmici djevojka ne treba da se češlja niti da oblači novu odjeću radi sreće u ljubavi.
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:09   #26
Zadnje praznovjerje koje sam čula jest: ako se zapazi da na satu otkucava 6:00 ili 18:00 sati to znači da imamo suparnicu u ljubavi? Ja osobno ne vjerujem u to, ali me zanima što vi mislite o tome?
Despina Vandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:50   #27
Quote:
Despina Vandi kaže: Pogledaj post
Zadnje praznovjerje koje sam čula jest: ako se zapazi da na satu otkucava 6:00 ili 18:00 sati to znači da imamo suparnicu u ljubavi? Ja osobno ne vjerujem u to, ali me zanima što vi mislite o tome?
Pa svaki čovjek ima suparnicu ili suparnika .
Blisku prijateljicu sam upozoravala da ima gaće naopačke (da se razumijemo: isprobavala je moju odjeću).
Samo je šutila. Na forumu sam se prosvjetlila i saznala što to znači.

Ne vjerujem u različite izmišljotine.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 03:44   #28
Ma sva praznovjerja su kao što i sama riječ govori, samo naša uvjerenja. Obično te uvjerava netko u nešto za što nisi 100% siguran, nisi vidio pa ni ne znaš da je istina.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 10:26   #29
Quote:
Monique. kaže: Pogledaj post
Super ste, svaka vam čast
najzanimljivija su mi:

Kad prvi put udjes u neciju kucu ili stan zamisli zelju i ona ce ti se ostvariti.
Ako zelite imati puno novaca jedite mak na Badnji dan.
Ako sjedite prekrstenih nogu dok kartate to ce vam donijeti nesrecu
Ako osisate kosu tokom oluje pratice vas ostatak zivota sreca.
Zir na prozoru stiti od udara groma.
Ako se u novu godinu udje sa crvenim komadom odjece sreca vam je zagarantovana.
Stavis bubamaru na prst i u kom pravcu odleti tamo ces se udati/ozeniti.
Bacite novcic u fontanu za zagarantovanu srecu u zivotu.
Kad sretneš dimnjačara uhvati se za dugme i poželi želju
Kad prelazite kolima preko pruge obavezno dignite noge i zamislite zelju.
Ako vam je na dan vjencanja padala kisa zivot ce vam biti obasipan blagoslovima.
Ne uzimajte za djeverusu crvenokosu djevojku jer ce vam ona oteti mladozenju.
Ne zenite se subotom jer je to dan kada vlada planeta Saturn a ona je usko povezana sa nesrecom.
Ako vam gosti dosade dovoljno je da iza vrata sobe do one u kojoj se gosti nalazite stavite metlu.
Drzalo metle mora da bude okrenuto prema njima.Uspijeh zagarantovan.
Ako zapalis cigaru plamenom od svijece umrijece mornar
Kad je pun mjesec da bi imao u buduce vise para, tapsi se po dzepovima.
Voće se ne valja saditi na prestupnu godinu, jer će radjati svake prestupne godine
AH vidiš, zato mi je ova god.bila grozna - imala sam sivu haljinu na dočeku!!
anjabooklover is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 19:41   #30
Ovo za vaze još nisam čula,moram priznati,sad ću pripaziti u budućnosti.
Svi smo ipak malo praznovjerni,..
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 08:38   #31
Quote:
Monique. kaže: Pogledaj post
Ako vam je na dan vjencanja padala kisa zivot ce vam biti obasipan blagoslovima.
Ne zenite se subotom jer je to dan kada vlada planeta Saturn a ona je usko povezana sa nesrecom.
Padala je kiša i nakon tog vjenčanja život mi je otišao k vragu
Ženila sam se i u petak i u subotu pa nije donijelo sreću

Kak netko može vjerovati u to
__________________
..."Ali, ako me pripotomiš, bit ćemo stvarno potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu. Ja ću za tebe biti jedina na svijetu." Dream of me
RedHairFairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:37   #32
Quote:
RedHairFairy kaže: Pogledaj post
Padala je kiša i nakon tog vjenčanja život mi je otišao k vragu
Ženila sam se i u petak i u subotu pa nije donijelo sreću

Kak netko može vjerovati u to
Više od 85% Hrvata/vjernika vjeruje u slične stvar.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:41   #33
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Više od 85% Hrvata/vjernika vjeruje u slične stvar.
Vjerujem da je tako
__________________
..."Ali, ako me pripotomiš, bit ćemo stvarno potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu. Ja ću za tebe biti jedina na svijetu." Dream of me
RedHairFairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 19:49   #34
M,da,ni ja ne vjerujem,ali ponekad se zapitaš...
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 13:29   #35
je li istina ako nekom drugom date nešto svoje prije nego vi nešto s tom stvarju postignete - da to nosi nesreću??
Konkretnije, evo na par primjera:
1. Ako nekome date svoje sjeme od biljke prije nego je vi posadite - da li to znači da vama neće niknuti?
2. Ako nekome posudite neku svoju knjigu za polaganje nekog ispita - da li to znači da ćete vi imati problema s tim ispitom?
i slično tome.....

za ovo prvo mi je moja baka rekla, a što se tiče ovog drugog- nije identično ali imam slično iskustvo. Na kojem hvala Bogu mogu reći da su to čiste praznovjerne gluposti.
naime, napravila sam skriptu SAMA iz nekog predmeta i proslijedila je kolegama koji su to , dakle, i položili onda prije mene jer je skripta bila stvarno dobra. Taj isti predmet sam samo jednom pala ali to sam si sama kriva jer nisam naučila. Drugi put sam ga položila tako da - eto, iako sam pomogla drugome prije nego sam ja to riješila - nije mi se to na loš način "obilo o glavu"

što vi mislite o takvim stvarima?
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 03:09   #36
Pustite mačke na miru

Sve ovo što se priča u narodu sa pucanjem vaza, nošenjem haljina, padanjem kiše na ovaj ili onaj dan itd. je za mene besmislica.

Jedino kod rukovanja sa više ljudi u grupi izbjegavam da se ruke križaju zato jer bedasto izgleda..a ne "zato da se ne posvađamo".

Najgora mi je priča u vezi crnih mačaka, u nekoliko navrata se desilo da sam s nekim išao nekuda ili se vozio i kada bi ispred nas prošla crna mačka ovaj bi počeo pljuckati okolo..najradije bi tu osobu klopio po glavi onda. To su prekrasna stvorenja i ne volim baš ljude koji imaju nešto protiv njih.

Inače, imam trenutno 7 mačaka (bilo ih je 15 nedavno ), od tih 7 je 3 crno ko noć, i stvarno me usrečuju i nema te tuge ili nervoze koju one ne otjeraju.

Vezano uz praznovjerje i mačke dalje.
Ne tako davno, čovjek kojeg poznam več dugo mi je jednog dana počeo pričati kako je išao u svoju šumu po drva i došla mu je mačka..i kako ju je zatukao primivši ju za rep i zakucao ju u drvo-zato jer su to vražje životinje, vještičje i on ih mrzi..

Zamrzio sa ga poprilično od onda, nisam znao da je takav
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 22:33   #37
Da, kaže se u narodu da kad se prvi puta spava negdje da on što sanjamo će nam se i ostvariti.
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:25   #38
MAČKE

Za egipatske faraone i vještice mačke su bile svete. Vještice su imale mačke kao familijare zato što one osjećaju energiju. One neće nikada stati na magijski krug. Za Egipćane su mačke bile svete zato što one posjeduju puno energije i rado su meditirali okruženi mačkama.

Crne mačke same po sebi nisu zle, ali ako vam pređu preko puta mogu biti znak da će vam se nešto loše dogoditi. Jednom davno kada sam išao na posao crna mlada maca mi je prešla preko puta. Pomislio sam: "Koja glupost da ljudi vjeruju da crne mačke donose nesreću." Na poslu mi je pala puna kanta crvene boje na glavu. Od onda svaki puta kada mi mačka pređe preko puta kažem: "Apo pantos kakodaimonos!" što znači "Gubite se od mene svi demoni!" i naravno potegnem desnim kažiprstom prema dolje. Tada normalno produžim ravno i nikad mi se više ništa nije dogodilo. Ja sam iniciran u jedno magijsko bratstvo tako da za mene ova rečenica ima magijsku moć.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 19:00   #39
Joj moja obitelj svi su praznovjerni...Obadvje bake su bile coprnice, a mama je najpraznovjernija osoba koju poznam...ima za svaku mogucu stvar teoriju zavjere...



Znaci par stvari koje su najbolje:

Kokoši nesmiju pobječi na susjedovo dvorište na novu godinu inače cjela godina bude raspadnuta i sve ce bjezati od kuče...(obrana...paziti dobro na kokoši)

Ako kokoš iznese jako malo jaje to je nesreća... (obrana...treba ga baciti preko krova kuće na susjedovo dvorište) ((naša kuča je jako visoka i tata nikad nemože baciti prek krova )

Nikad ne uzimaj nikakve biljke na poklon to je isto nesreca...

Ne hodaj ispod lojtri...

Nikad ne okreči nož oštricom prema gore to je svađa u kući...

Ak se rasipa sol to je nesreća...spasa nema

Ak te peče jezik ili se ugriznes za jezik neko te ogovara...(obrana...treba pljunuti 3 put u vatru)

Ako neko nemože spavati onda je ureknut...(obrana...treba ga 3 put pljunuti i 3 put reči uroki s tebe dolje...)

Ak vidis prvu lastavicu samo jednu biti ces sam cjele godine


evo tolko zasad

Zadnje uređivanje Akujiki : 15.09.2014. at 19:06.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 00:43   #40
evo nešto o praznovjerju.. vele da je nesreca ako se ogledalo razbije.. Ja sam Makedonka, i kada je poceo rat svi mladici koji su u to vrijeme sluzili u JNA bili su ekspresno odvuceni na ratistu, moj brat je imao tu nesrecu da dobije prekomandu u Vukovaru
Tata je povukao sve moguce veze da ga izviku, i od svih strana dobijao je odgovor da su nemocni, da je prekasno da nemogu nikako do Makedonskih vojnika koji su sluzili u JNA .. znaci svi mi sjedimo doma ispred Tv-a i odjedanput samo se cuje razbijanje stakla iz kupaone, kad tamo - ogledalo koje je u kupaoni (neznam koji je bi razlog, mozda popustio drzac, nebitno) palo je na umivaonik i razbilo se u sitne komade
Mama sva u panici, zna sto zanci to praznovjerje da ce se desiti nesreca, a nas brat u Vukovaru.. otrci ona kod susjede (isto praznovjerka) da joj se pozalli.. nisu prosli ni 20tak minuta od razbijanja ogledala nama zvoni portafon, sva u panici javljam se na portafon, a kad ono - brat

Ispricao nam je da kada su ih doveli u Vukovar svi koji su bili iz Makedonije i Romske nacionalnosti dobili su naredjenje da budu u prve borbene redove, kada je shvatio da ce morat podic pusku na ljude sa kojima je do jucer u Senti (Vojvodina) doslovce dijelio sobu, odlucio je da dezertira.
Znao je sto ce mu se desiti ako ga uhvate, neznam pod koju izliku uspio je da se ukrca u zadnji helikopter koji je taj dan napustao Vukovar i isao prema Beograd. Iz Beograda je pjesice! i samo po noci slijedeci prugu dosao do Skoplju.

Znaci nama je razbijanje ogledala bio radosni glas
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.