Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2008., 14:16   #1641
Quote:
bajki kaže: Pogledaj post
U tome i je problem, što sam ja sam skinio klimu. Bilo je hitno i nisam mogao čekati majstora. Probao sam ja po uputstvu za klimu utjerati plin u vanjsku jedinicu. Koliko sam u tome uspio, neznam, jer je pri otpuštanju cijevi, plin izlazio van.
U tom slučaju najbolje ti je pozvati servisera da ti je montira i napuni propisno sa plinom.
mfcc is offline  
Old 07.05.2008., 14:36   #1642
Halo stručnjaci!

Što mislite o modelu TOSHIBA RAS-10GKP/GA-ES2; 2,7 kw; i cijeni (za gotovinu, bez montaže) HRK=3.882,04 ?

Hvala
kavali is offline  
Old 07.05.2008., 18:33   #1643
Evo "servis" je obavljen. Sastojao se od demontaže plastika sa unutarnje jedinice i pranja u kadi u kupaonici. Po onim rebrima je šprican prvo neki detrđent, onda voda, na kraju je to našpricao nekim sredstvom za dezinfekciju. Vanjsku je samo očetkao od prašine i paučine četkom. Na vanjskoj uopće nije skidao onaj bočni poklopac iza kojeg su skriveni spojevi cijevi tj. ventili, nikakva detekcija freona, vaganje plina, manometri, pregledavanje i propirivanje cijevi za kondenzat, isparašivanje kondenzatora itd.

Jedini alat koji je imao, a da nije četka ili odvijač je bio digitalni ubodni termometar koji je ubo u ispuh klime (kada je sve sastavio i uključio u struju). Izmjereno je 6 stupnjeva C i rekao da je to idealno. Uzeo mi je 250 kn na ruke, bez računa jer ako želim račun cijena je 305 kn. Klima je Fujitsu, skupo plaćena jer nisam htio neki šrot koji klapara, ovo joj je prvi, a mislim i zadnji "servis" jer sam takav amaterski posao i sam mogao napraviti, a ubuduće bome i hoću.

@mfcc
Hvala na odgovoru, nažalost pročitao sam ga sada, kada je sve gotovo, no nema veze, bit ću pametniji i spremniji iduće godine.
Neuson is offline  
Old 07.05.2008., 22:26   #1644
tako i izgleda servis ali cjela balada produzuje garanciju vaganje plina nije dio servisa i za to bi trebalo ispumpati plin van izvagati ga i vratiti unutra cca 2h vremena i barem 500 kn za split sistem + ostatak servisa po cjeni kakva je
ja osobno kao i vecina servisera manometre stavljam kad mi je nesto sumljivo ili kad trebam ubiti vrijeme
da si htio racun i posteno platiti pdv platio bi tih 50 kn vise tako da se na to nemas sto ljutiti
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 07.05.2008., 22:33   #1645
Quote:
W550i kaže: Pogledaj post
planiram uzet klimu za kraj šk.g. u proračun ide max ¸1500kn, trebalo bi hladit sobu veličine 4x5m, ima jen prozor dupli 2x1.4m2, fasadu ima kuća, u potkrovlju je pa je lagano toplija soba nego ostatak kuće, a još će i komp grijat , zapadna strana, okolica ZG. Sam je mislim montirat, koja ima klima da je što bolja za ovu paru i da dobijem što više potrebne opreme(cijevi držaći i sl) alat potrebni imam kako mi se čini.
treba mi samo da mi skine temp malo, na nekih normalnoh 25-27c u vruće ljetne dane (35-40c).
ovo je najeftinije šta sam našo na netu http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=021817
ima li štogod bolje za te pare. računam na one metro/pevec akcije, i ima li možda neko da prodaje rabljenu klimu ?
koliko para toliko muzike nikad cuo za to
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 07.05.2008., 22:38   #1646
Quote:
kavali kaže: Pogledaj post
Halo stručnjaci!

Što mislite o modelu TOSHIBA RAS-10GKP/GA-ES2; 2,7 kw; i cijeni (za gotovinu, bez montaže) HRK=3.882,04 ?

Hvala
toshiba nikad nije pogreska ali ako se ne varam to je model samo sa hlađenje cjena ok za takav uređaj
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 07.05.2008., 23:36   #1647
Pazi, ja ne znam što ulazi, zato i pitam, ali ako se nešto zove servis onda to obavi kako spada. Pustimo sad na stranu manometar i vaganje plina jer ti kažeš da se to radi tek kada ima problema i nemam ti razloga nevjerovati (iako to neki Servisi navode kao dio servisa).

Googlam i gledam koji servis navodi što to spada pod održavanje i imam dojam da je meni trećina toga neobavljena. Nije mi odprašen kondenzator (a vidim da neki serviseri čak skidaju vanjsku masku i peru ga), ispuhana cijev za kondenzat, oprana vanjska jedninica, stavljene tablete u drenažnu tavu (BTW imaju li uopće sve split klime tu tavu?).

Nije ništa osobno protiv tebe ili ikoga tu, no ako mi se servis obavi tako aljkavo onda izvini da ne želim platiti tih extra 55kn tim više što sam kod iste firme i klimu kupio te me je sa ugradnjom koštala oko 7000 kn (tu je bio račun, plaćeno je sve državi itd. jer sam ja inzistirao). Ispada da je obavljen posao preko one stvari u roku sat vremena i još da pljunem 305kn (a preko telefona mi je rečeno da je servis 250kn). Iduće ću se godine među ostalim servisima podrobno raspitati jer ove više ne želim vidjeti.
Neuson is offline  
Old 08.05.2008., 00:08   #1648
vanjska se pere ako je to potrebno a to daji je potrebno ili nije zavisi od klime do klime
to sto sve pise na raznim stranicama od serisa su mahom bajke
i na kraju da nebi krivo protumacio ovo moje lupanje po tastaturi ne branim nerad i nikako se nisam ovamo doso svađati
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 08.05.2008., 14:03   #1649
Ma ne bih se ni ja svađao. Čim si bio spreman na raspravu i objašnjenje siguran sam da ti svoj posao odradiš kako spada.
Neuson is offline  
Old 08.05.2008., 17:54   #1650
Evo još par slika velikih klimatizacijskih sistema poslovne zgrade.




mfcc is offline  
Old 08.05.2008., 18:10   #1651
Naravno ovo je samo jedan mali dio postrojenja klimatizacije a koje je do sada još uvjek največe i najsofisticiranije kako u pogledu rashladne jačine (4MW), razvodu kanala, broju istrujnih otvora,broju klima komora, klima ormara, količini rashladne vode,jačini toplinske energije Q=9 MW, broju mikroprocesorskih regulatora (Siemens), broju protupožarnih zaklopki (680).... u HR. I sve je spojedno upravljačko računalo sa kojim se upravlja čitava klimatizacija preko softvera, a koji sve to prikazuje i vizualno.
mfcc is offline  
Old 08.05.2008., 19:28   #1652
Filteri u klima uređajima

Gledam jedan model Panasonic klima uređaja koji podržava osim osnovnog filtera još tri različite veste filtera. Zanima me vaše mišljenje da li je potrebno uzeti sve filtere ili ne?
fedex is offline  
Old 08.05.2008., 19:43   #1653
Quote:
fedex kaže: Pogledaj post
Gledam jedan model Panasonic klima uređaja koji podržava osim osnovnog filtera još tri različite veste filtera. Zanima me vaše mišljenje da li je potrebno uzeti sve filtere ili ne?
Višak filtera nije na odmet. A sada koliko su učinkoviti pokazat će vrijeme korištenja klime.
mfcc is offline  
Old 09.05.2008., 09:15   #1654


Sad vidim da si maher od zanata!

Daj mi reci kaj znaš o onoj Classe klimi od 5 kW u Metrou za cca 2100 kuna? Čije su to klime? Jel imaju dobar support dijelova? Jel to valja par godina bar?

Vidim da ima dosta formi koje to prodaju i servisiraju... Čak čitam da imaju Toshiobin kompresor unutra, znači bar to bi trebalo valjat?!

broxi is offline  
Old 09.05.2008., 12:35   #1655
Evoo kad sam pito jel ima ko rabljenu javio mi se neki lik, oće mi uvaljat neku GREE,2.5 kw, mobilnu za soma kuna, jel vrijedi to te pare, jel valjaju te mobilne klime, koje su prednosti a koji nedostaci?
W550i is offline  
Old 09.05.2008., 13:43   #1656
Quote:
ibrox kaže: Pogledaj post


Sad vidim da si maher od zanata!

Daj mi reci kaj znaš o onoj Classe klimi od 5 kW u Metrou za cca 2100 kuna? Čije su to klime? Jel imaju dobar support dijelova? Jel to valja par godina bar?

Vidim da ima dosta formi koje to prodaju i servisiraju... Čak čitam da imaju Toshiobin kompresor unutra, znači bar to bi trebalo valjat?!

To je kineska klima i spada u "no name" klime. Kod njih važi, dok radi radi kad se desi veći kvar zamjeniš je sa novom.Znači klima za jednokratnu upotrebu. Konkretno služit će za te novce svojoj svrsi, ali ne očekuj čuda (loša plastika, malo bučnija od klima više klase....). A sada dali ima toshibin kompresor pitanje je. Moguće da je i istina ali ne onaj koji stavljaju u svoje klime. Ako nemaš namjeru ulagati veće novce u klimatizaciju slobodno je uzmi. Imaš garanciju godinu dana, a vjerujem da će trajati (raditi) i još kojih par godina.
mfcc is offline  
Old 09.05.2008., 13:52   #1657
Quote:
W550i kaže: Pogledaj post
Evoo kad sam pito jel ima ko rabljenu javio mi se neki lik, oće mi uvaljat neku GREE,2.5 kw, mobilnu za soma kuna, jel vrijedi to te pare, jel valjaju te mobilne klime, koje su prednosti a koji nedostaci?
Pročitaj moje postove od nekih par dana unazad gdje sam sve fino objasnio o mobilnim klimama.
mfcc is offline  
Old 09.05.2008., 15:11   #1658
Quote:
W550i kaže: Pogledaj post
Evoo kad sam pito jel ima ko rabljenu javio mi se neki lik, oće mi uvaljat neku GREE,2.5 kw, mobilnu za soma kuna, jel vrijedi to te pare, jel valjaju te mobilne klime, koje su prednosti a koji nedostaci?
nema prednosti , samo nedostatci
mazgov is offline  
Old 09.05.2008., 15:28   #1659
imam i ja jedno pitanje , pumpa za odvod kondenzata ? ili tak nešto . Nama je oluk iznad klime i da više ne cijedimo kondenzat u kanister , neko mi je spomenuo tu pumpu, da bi s njom mogli to šibat direkt u oluk . Koliko to košta i je li to stvarno funkcionalno
Ujna is offline  
Old 09.05.2008., 18:59   #1660
Hvala na informacijama, da nisam to vidio ja bi tu i uzo možda
W550i is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.