Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 10:27   #1
Duhovi lete okolo

Moj prijatelj je vjezbao neke tehnike otvaranja vlastite aure s ciljem da moze vidjeti tudju auru, iscitati zdravstveno stanje i sl.

Kaze da je zbog toga poceo vidjati neke stvari koje ne zeli vidjeti. Vidio je razne duhove, demone i takve spodobe. Obicno bi ihvidjao kada bi prolazi na nekim mjestima gdje su groblja, a prije nije ni znao da je tu netko pokopan.

Kada je prolazio kraj mjesta gdje je jedan covjek pocinio samoubojstvo, osjetio je iza ledja da mu nesto prilazi. Kada se okrenuo vidio je nesto uzasno. Kaze da to ne izgleda kao spodobe s rogovima kako ih obicno crtaju, nego nesto drugacije, ali jezivo.

Tada je on napravio tehniku vizualizacije na nacin da je svoju auru naostrio, tj. uciio je da aura ima nekakve siljke ili bodeze. Tada se taj duh odmakao, ali je bio ljut ko pas, kao da je nesto opsovao. Onda ga je opet nastavio pratiti. Moj prijatelj je trcao, ali duh je isao za njim cijelo vrijeme.

Onda je on poceo moliti Oce nas i tako je molio cijelo vrijeme, oko pola sata. Duh je otisao i vise nije dolazio, a bio je prisutan osjecaj blazenstva.

Zanima me da li ovakvi duhovi prate samo osobe koje su napravile otvaranje svoje aure pa su zato laksa meta za duhove, odnosno opsjedanje id strane istih ili oni prate svakoga samo sto ih mi ostali ljudi ne vidimo?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:27   #2
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj je vjezbao neke tehnike otvaranja vlastite aure s ciljem da moze vidjeti tudju auru, iscitati zdravstveno stanje i sl.

Kaze da je zbog toga poceo vidjati neke stvari koje ne zeli vidjeti. Vidio je razne duhove, demone i takve spodobe. Obicno bi ihvidjao kada bi prolazi na nekim mjestima gdje su groblja, a prije nije ni znao da je tu netko pokopan.

Kada je prolazio kraj mjesta gdje je jedan covjek pocinio samoubojstvo, osjetio je iza ledja da mu nesto prilazi. Kada se okrenuo vidio je nesto uzasno. Kaze da to ne izgleda kao spodobe s rogovima kako ih obicno crtaju, nego nesto drugacije, ali jezivo.

Tada je on napravio tehniku vizualizacije na nacin da je svoju auru naostrio, tj. uciio je da aura ima nekakve siljke ili bodeze. Tada se taj duh odmakao, ali je bio ljut ko pas, kao da je nesto opsovao. Onda ga je opet nastavio pratiti. Moj prijatelj je trcao, ali duh je isao za njim cijelo vrijeme.

Onda je on poceo moliti Oce nas i tako je molio cijelo vrijeme, oko pola sata. Duh je otisao i vise nije dolazio, a bio je prisutan osjecaj blazenstva.

Zanima me da li ovakvi duhovi prate samo osobe koje su napravile otvaranje svoje aure pa su zato laksa meta za duhove, odnosno opsjedanje id strane istih ili oni prate svakoga samo sto ih mi ostali ljudi ne vidimo?
Kako znaš da to nije blago ludilo, tj. prijatelj je počeo vidjeti snove na javi?
Jedna od značajki mentalne malfunkcije je upravo to: miješanje snova i jave.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:31   #3
Ne znam da li je to to o cemu ti govoris. Teoretski moze biti, ali ispricao mi je i neke reakcije drugih ljudi na njegovo kemijanje s aurom i energijom.
Da li postoje zabiljezeni slucajevi ovakvih pojava kod kojih je utvrdjeno da se ipak ne radi o psihickim problemima, nego o paranormalnim pojavama?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:34   #4
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je to to o cemu ti govoris. Teoretski moze biti, ali ispricao mi je i neke reakcije drugih ljudi na njegovo kemijanje s aurom i energijom.
Da li postoje zabiljezeni slucajevi ovakvih pojava kod kojih je utvrdjeno da se ipak ne radi o psihickim problemima, nego o paranormalnim pojavama?
To i mene zanima, ali dobit ćeš odgovore tipa religijske propagande: puno pričica, nikakvih dokaza, mnogo hvalisanja, ništa efekta, pozivanje na "svete" autoritete i stare knjige, ali ništa konkretno, sve u misterioznoj magli samoobmana.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:39   #5
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ovakvi duhovi prate samo osobe koje su napravile otvaranje svoje aure pa su zato laksa meta za duhove, odnosno opsjedanje id strane istih ili oni prate svakoga samo sto ih mi ostali ljudi ne vidimo?
Demoni i anđeli su svugdje oko nas. Svaki čovjek ima svog anđela čuvara koji ga uvijek prati, kao i demone koji ga pokušavaju obmanuti i natjerati na grijeh. Tu je i Sotona, prvi među svim demonima tame, koji čini sve što je u njegovoj moći da zavede čovječanstvo i strovali ga u grijeh. I u tome je prilično uspješan, iako posljednju riječ ima Isus Krist, Sotona ne može pobjediti.

Petljanje s okultizmom može nas učiniti otvorenijima i ranjivijima, može nas povezati sa svijetom demona i dovesti nas u krajeve u kojima ne bismo smjeli biti.

Tvom prijatelju savjetujem temeljitu opću i životnu ispovijed. U najvećem broju slučajeva taj sakrament ima dovoljnu snagu da čovjeka vrati na put istine i života (u težim slučajevima potreban je i egzorcizam, ali to najčešće nije potrebno). Nakon toga neka ponizno i skrušeno pristupi svetoj pričesti. Osim toga, preporučam mu i ustrajnu molitvu krunice (svakodnevnu) i utjecanje sv. Josipu. Sotona se ničega ne boji kao Marije - jedinog ljudskog bića nad kojim nikada nije imao vlast. Nadalje, neka se s pouzdanjem i povjerenjem obrati svom Anđelu Čuvaru, on je uvijek tu da nas zaštiti od napada zlih duhova.

Osim toga, preporučam mu i upotrebu svete vode. Neka uvijek ima u kući bočicu blagoslovljene vode, neka se često prekriži njome, i neka si prije spavanje malo poškropi krevet. Sv. Tereza Avilska jednom je napisala: Ni od koje stvari zlodusi ne bježe tako nepovratno kao od blagoslovljene vode.


Naravno, ljudima koji ne vjeruju u ništa što ne mogu eksperimentalno izmjeriti, ovi savjeti će izazavati salve smijeha. Mislit će da sam ja najveća budala i gotovo shizofrenik. Ali onaj tko je u bilo kojem obliku susreo personalizirano Zlo, itekako će ovo ozbiljno shvatiti.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:47   #6
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Osim toga, preporučam mu i upotrebu svete vode. Neka uvijek ima u kući bočicu blagoslovljene vode, neka se često prekriži njome, i neka si prije spavanje malo poškropi krevet. Sv. Tereza Avilska jednom je napisala: Ni od koje stvari zlodusi ne bježe tako nepovratno kao od blagoslovljene vode.


Naravno, ljudima koji ne vjeruju u ništa što ne mogu eksperimentalno izmjeriti, ovi savjeti će izazavati salve smijeha.
Zašto? Ako čovjek to vjeruje, onda će ti rituali sa svetom vodicom raspršiti njegove noćne more, koje su prešle u stvarnost. Sugestija je moćan alat.

Ako škropljenje svetom vodicom omane, uvijek se može obratiti psihijatru i odgovarajućim medikamentima. No to ima svoje posljedice... za razliku od vodice.

Quote:
Mislit će da sam ja najveća budala i gotovo shizofrenik. Ali onaj tko je u bilo kojem obliku susreo personalizirano Zlo, itekako će ovo ozbiljno shvatiti.
Ti si susreo Zlo?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:53   #7
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je to to o cemu ti govoris. Teoretski moze biti, ali ispricao mi je i neke reakcije drugih ljudi na njegovo kemijanje s aurom i energijom.
Da li postoje zabiljezeni slucajevi ovakvih pojava kod kojih je utvrdjeno da se ipak ne radi o psihickim problemima, nego o paranormalnim pojavama?
Tvoj prijatelj je prizivao svasta, to on tebi kaze da je "otvarao auru" sto ne znaci nista. U biti, mislim da nije ni znao sto tocno radi tako da sad treba negdje traziti pomoc.

Takvi entiteti dolaze po pozivu ili iskoristavaju psiholoske mane covjeka (zloca i sl.). Ovdje jedno svjedocenje o prizivanju i lijeku.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...0&postcount=36

A inace mogu se prizvati na razne nacine i preko Ouija ploce kako je bila tema na altrenativi https://www.forum.hr/showthread.php?t=531602, pa tko voli nek izvoli.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:24   #8
Prijatelj ti koka ka kokica. To je za psihijatriju.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:30   #9
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
uvijek se može obratiti psihijatru i odgovarajućim medikamentima.
Naravno, treba i tu mogućnost uzeti u obzir. Zbog toga se egzorcizmu u pravilu nikada ne pristupa prije nego što se napravi medicinska dijagnoza na odjelu za psihijatriju.

Quote:
Ti si susreo Zlo?
Bogu hvala, nisam! I nadam se da nikada neću. Ali prijatelj autora ovog topica očito jest. I zato mislim da bi on ove savjete trebao shvatiti vrlo ozbiljno.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:35   #10
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj je vjezbao neke tehnike otvaranja vlastite aure s ciljem da moze vidjeti tudju auru, iscitati zdravstveno stanje i sl.

Kaze da je zbog toga poceo vidjati neke stvari koje ne zeli vidjeti. Vidio je razne duhove, demone i takve spodobe. Obicno bi ihvidjao kada bi prolazi na nekim mjestima gdje su groblja, a prije nije ni znao da je tu netko pokopan.

Kada je prolazio kraj mjesta gdje je jedan covjek pocinio samoubojstvo, osjetio je iza ledja da mu nesto prilazi. Kada se okrenuo vidio je nesto uzasno. Kaze da to ne izgleda kao spodobe s rogovima kako ih obicno crtaju, nego nesto drugacije, ali jezivo.

Tada je on napravio tehniku vizualizacije na nacin da je svoju auru naostrio, tj. uciio je da aura ima nekakve siljke ili bodeze. Tada se taj duh odmakao, ali je bio ljut ko pas, kao da je nesto opsovao. Onda ga je opet nastavio pratiti. Moj prijatelj je trcao, ali duh je isao za njim cijelo vrijeme.

Onda je on poceo moliti Oce nas i tako je molio cijelo vrijeme, oko pola sata. Duh je otisao i vise nije dolazio, a bio je prisutan osjecaj blazenstva.

Zanima me da li ovakvi duhovi prate samo osobe koje su napravile otvaranje svoje aure pa su zato laksa meta za duhove, odnosno opsjedanje id strane istih ili oni prate svakoga samo sto ih mi ostali ljudi ne vidimo?
Carl Gustav Jung je proučavao ovakve slične događaje. Ne radi se o nikakvim demonima ili anđelima, nego o finotvarnim energijama koje je čovjek sam stvorio svojom vjerom u njih i ulaganjem psihičke energije. A normalna je stvar da se mnogo češće i mnogo lakše ulaže negativana energija. Onaj koji drugome radi zlo će stvarati tu negativnu energiju. Najlakša eliminacija ovih negativnih energija je njihovo ignoriranje. A upotreba svete vode je ista stvar: mi vjerujemo da nam je pomogla i da će nam pomoći sveta voda.

p.s.
Baš me zanima koje je to metode koristio tvoj prijatelj da "otvori auru" ?

Napominjem da podsjetiš svoga prijatelja da bi tu moć mogao UNOVČITI !? Neka otiđe kon Jamesa Rendija i neka naprave slijedeći eksperiment. Rendi će ga odvesti u desetke stanova ili mjesta gdje su ljudi napravili samoubojstvo. Zadatak tvoga prijatelja je da pogodi u kojem su se stanovima dogodila samoubojstva. Ako bude imao vrlo veliki postotak pogađanja, dobiti će milion dolara.

Inače je jedna od najboljih metoda da čovjek istjera demone da pokuša unovčiti njih same. Oni onda pobjegnu i ne vraćaju se više. Nema demona, nema ni novaca !
Para buši gde burgija neće !

Zadnje uređivanje krena : 14.03.2011. at 13:47.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:36   #11
Brat od mog prijatelja je obolio od psihičke bolesti, imao je razne halucinacije i ostale tegobe.
U jednom momentu se njegov brat počeo ponašati kao energetski vampir. Počeo je žestoko izvlačiti energiju.
Moj prijatelj je tada napravio neku tehniku zatvaranja aure tako da mu ne može izvlačiti energiju. Njegov brat je potom skočio u zrak i počeo vrištati.
Nakon toga je moj prijatelj napravio tehniku vizualizacije bodeza oko svoje aure (da aura postane bodljikava). Njegov brat je zatim skocio i uhvatio ga svom snagom za vrat.
Potom je moj prijatelj napravio vizualizaciju tako da ispadne kao da neka energija (koliko sam shvatio lazna energija) putuje put njegovog brata. Onda se on smirio.

S obzirom da je njegov brat tako reagirao, a nije bilo nikakvog razgovora ili gesti, ispada da je stvarno radio neke kemije s aurom. Kaže da je duh koji ga je pratio isto bio ljut ko pas kada je vizualizirao bodeze na svojoj auri.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:40   #12
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Brat od mog prijatelja je obolio od psihičke bolesti, imao je razne halucinacije i ostale tegobe.
U jednom momentu se njegov brat počeo ponašati kao energetski vampir. Počeo je žestoko izvlačiti energiju.
Moj prijatelj je tada napravio neku tehniku zatvaranja aure tako da mu ne može izvlačiti energiju. Njegov brat je potom skočio u zrak i počeo vrištati.
Nakon toga je moj prijatelj napravio tehniku vizualizacije bodeza oko svoje aure (da aura postane bodljikava). Njegov brat je zatim skocio i uhvatio ga svom snagom za vrat.
Potom je moj prijatelj napravio vizualizaciju tako da ispadne kao da neka energija (koliko sam shvatio lazna energija) putuje put njegovog brata. Onda se on smirio.

S obzirom da je njegov brat tako reagirao, a nije bilo nikakvog razgovora ili gesti, ispada da je stvarno radio neke kemije s aurom. Kaže da je duh koji ga je pratio isto bio ljut ko pas kada je vizualizirao bodeze na svojoj auri.
Ako je ovo istina (a sad više nisam siguran koliko ozbiljno govoriš), onda bih i ja preporučio najprije po dijagnozu psihijatriju pa onda, ovisno o tome što se tamo dijagnosticira i ako je potrebno - egzorcizam.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:13   #13
Kako je duhove moguće vidjeti prostim okom?
lupaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:26   #14
Izvini ako si stariji,ali mislim da lazes. Ili ti ili tvoj prijatelj..
B3l1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:28   #15
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Demoni i anđeli su svugdje oko nas. Svaki čovjek ima svog anđela čuvara koji ga uvijek prati, kao i demone koji ga pokušavaju obmanuti i natjerati na grijeh. Tu je i Sotona, prvi među svim demonima tame, koji čini sve što je u njegovoj moći da zavede čovječanstvo i strovali ga u grijeh. I u tome je prilično uspješan, iako posljednju riječ ima Isus Krist, Sotona ne može pobjediti.

Petljanje s okultizmom može nas učiniti otvorenijima i ranjivijima, može nas povezati sa svijetom demona i dovesti nas u krajeve u kojima ne bismo smjeli biti.

Tvom prijatelju savjetujem temeljitu opću i životnu ispovijed. U najvećem broju slučajeva taj sakrament ima dovoljnu snagu da čovjeka vrati na put istine i života (u težim slučajevima potreban je i egzorcizam, ali to najčešće nije potrebno). Nakon toga neka ponizno i skrušeno pristupi svetoj pričesti. Osim toga, preporučam mu i ustrajnu molitvu krunice (svakodnevnu) i utjecanje sv. Josipu. Sotona se ničega ne boji kao Marije - jedinog ljudskog bića nad kojim nikada nije imao vlast. Nadalje, neka se s pouzdanjem i povjerenjem obrati svom Anđelu Čuvaru, on je uvijek tu da nas zaštiti od napada zlih duhova.

Osim toga, preporučam mu i upotrebu svete vode. Neka uvijek ima u kući bočicu blagoslovljene vode, neka se često prekriži njome, i neka si prije spavanje malo poškropi krevet. Sv. Tereza Avilska jednom je napisala: Ni od koje stvari zlodusi ne bježe tako nepovratno kao od blagoslovljene vode.


Naravno, ljudima koji ne vjeruju u ništa što ne mogu eksperimentalno izmjeriti, ovi savjeti će izazavati salve smijeha. Mislit će da sam ja najveća budala i gotovo shizofrenik. Ali onaj tko je u bilo kojem obliku susreo personalizirano Zlo, itekako će ovo ozbiljno shvatiti.
Bob je sve rekao,
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:30   #16
Quote:
B3l1 kaže: Pogledaj post
Izvini ako si stariji,ali mislim da lazes. Ili ti ili tvoj prijatelj..
Možda i ne laže,ljudska psiha je kompliciranost,a u Svemiru svašta postoji,nažalost Sotona nas kuša,ali tu je vjera,jer Sotona ne može ništa ako se ufamo u Sina Božjega Isusa Krista koji je na križu pobijedio grijeh i otkupio nas,ma kako naši grijesi teški bili.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:36   #17
[QUOTE=Bodjan;32327250]
Quote:
Tvoj prijatelj je prizivao svasta, to on tebi kaze da je "otvarao auru" sto ne znaci nista. U biti, mislim da nije ni znao sto tocno radi tako da sad treba negdje traziti pomoc.
Ne moraš ništa prizivati - dovoljno je da odeš do mjesta gdje je ostala zabilježena patnja, bol, muka (bolnice, logori) i tko je malo osjetljiviji osjetiti će nelagodu a kamoli onaj koji je izoštrenih osjetila.



Quote:
Takvi entiteti dolaze po pozivu ili iskoristavaju psiholoske mane covjeka (zloca i sl.). Ovdje jedno svjedocenje o prizivanju i lijeku.
Nitko cum grane salis neće prizivati takve entitete, ali ljudi se dijele na one pametne i one koji misle da jesu
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:37   #18
Quote:
Jack-Daniels kaže: Pogledaj post
Možda i ne laže,ljudska psiha je kompliciranost,a u Svemiru svašta postoji,nažalost Sotona nas kuša,ali tu je vjera,jer Sotona ne može ništa ako se ufamo u Sina Božjega Isusa Krista koji je na križu pobijedio grijeh i otkupio nas,ma kako naši grijesi teški bili.
Ništ te sotona ne kuša - kušaš se sam!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:38   #19
Quote:
lupaaa kaže: Pogledaj post
Kako je duhove moguće vidjeti prostim okom?
Teško jer je to druga stvarnost no neki su imali i takva iskustava jer je tanka granica između naših svjetova.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:41   #20
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj je tada napravio neku tehniku zatvaranja aure tako da mu ne može izvlačiti energiju. Njegov brat je potom skočio u zrak i počeo vrištati.
Nakon toga je moj prijatelj napravio tehniku vizualizacije bodeza oko svoje aure (da aura postane bodljikava). Njegov brat je zatim skocio i uhvatio ga svom snagom za vrat.
Potom je moj prijatelj napravio vizualizaciju tako da ispadne kao da neka energija (koliko sam shvatio lazna energija) putuje put njegovog brata. Onda se on smirio.
Tehnika zatvaranja aure je ustavi princip zaštite. No, to je iznimno jer zaštita i samog zaštićenog crpi i nije dugovječna- pogotovo ona agresivna sa bodežima i slično.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.