Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 12:50   #1
Dijete vidi nešto ili izmišlja?

Da li ste ikada imali iskustva sa sljedećim:

Naime, moja mama je preminula prije pet mjeseci i kaze mi brat da je njegova kćerkica od dvije godine stalno spominje. Ne bi tu bilo ništa čudno da ju je poznavala, ali pošto mi brat živi vani, djevojčica je imala priliku samo jednom vidjeti mamu neposredno prije njene smrti.

No, i pet mjeseci nakon toga ona je spominje govoreći roditeljima da se igra s njom i da priča s njom. Kaže mi brat da se curica često zapriča i kada je pitaju s kim razgovara ona kaže s bakom i kaze ime moje mame. Čak ju jednom brat pitao šta radi baka, mala je odgovorila "plače".

Nisam sklona vjerovanju u nadnaravno, ali je li moguće da je to mamin duh? Mama je stvarno jako patila jer nije mogla vidjati djecu od brata posljednjih godina zbog bolesti.
moonlightlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 22:21   #2
vjerojatno vidi.
naime, neki pokojnici zbog različitih motiva (a ovdje je motiv jasan) ostaju vezani za zemaljski život. mala djeca su, opet, dovoljno osjetljiva da ih vide i komuniciraju s njima. trebali biste naći osobu koja zna i može uspostaviti kontakt i uputiti pokojnu osobu "svojim putem". ne znam u kojem mjestu stanjete niti kakva su vam uvjerenja, ali bi možda bilo najbolje da se obratite svećeniku koji se bavi takvim slučajevima.
GlavaKojaGovori is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 22:30   #3
ako inače nema prebujnu maštu, vjerujem da vidi.
nije to toliko rijetko, samo se ne priča o tome.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 22:30   #4
drugi bi način bio da u trenutku kad djevojčica priča s bakom sami pristupite i obratite joj se, izrazite joj svoju ljubav i poštovanje te je zamolite da ide svojim putem, koji joj je namijenjen. platite joj misu i palite svijeću za pokoj duše koliko osjećate da je potrebno.
klonite se šarlatanskih "vidovnjaka".
GlavaKojaGovori is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 00:18   #5
Quote:
GlavaKojaGovori kaže: Pogledaj post
drugi bi način bio da u trenutku kad djevojčica priča s bakom sami pristupite i obratite joj se, izrazite joj svoju ljubav i poštovanje te je zamolite da ide svojim putem, koji joj je namijenjen. platite joj misu i palite svijeću za pokoj duše koliko osjećate da je potrebno.
klonite se šarlatanskih "vidovnjaka".
Nemojte trošiti novac na misu a nemojte trošiti ni svijeće jer je to jednostavno beskorisno. Samo ju zamolite da otiđe i to je to ...ne morate iskazivati nikakvu ljubav , dovoljno je samo iskazati poštovanje. Ali stvarno ako ne radi nikakvu štetu nema potrebe da ju tražite da odlazi. Djevojčica će s vremenom prestati razgovarati s pokojnikom ali ni biti u mogućnosti da ga vidi.
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 00:20   #6
Ne mogu reći da sam ja toliko napredan,ali ja razgovaram s nekim ljudima u snovima. Tako da vjerujem da dijete ne izmišlja.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 13:10   #7
Platit misu i zapalit svijecu nije bezveze. misa ima veliko znacenje za dusu koja je bila vjernik i to joj donosi svojstven mir kroz energiju i iskrenost cina koji se time prikazuje. svijeca je takoder korisna jer pokazuje toplinu i svijetlost te donosi smirenje ili prociscava energiju. ako dusa tj duh place radi se o nedovrsenom poslu tj oprastanju i otici ce kada ju vi budete spremni pustit. zamolit dusu da ode dok ima ne dovrseni posao ili dok se oprasta je sebicno, ali ima svrhu i da djeluje ko istjerivanje.moj naklon djevojcici znam kako joj je i sposobnost koju ima sad ako se razvija biti ce velik.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 22:00   #8
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
Platit misu i zapalit svijecu nije bezveze. misa ima veliko znacenje za dusu koja je bila vjernik i to joj donosi svojstven mir kroz energiju i iskrenost cina koji se time prikazuje. svijeca je takoder korisna jer pokazuje toplinu i svijetlost te donosi smirenje ili prociscava energiju. ako dusa tj duh place radi se o nedovrsenom poslu tj oprastanju i otici ce kada ju vi budete spremni pustit. zamolit dusu da ode dok ima ne dovrseni posao ili dok se oprasta je sebicno, ali ima svrhu i da djeluje ko istjerivanje.moj naklon djevojcici znam kako joj je i sposobnost koju ima sad ako se razvija biti ce velik.
Ako je bila vjernik onda je i pokopana po vjerničkom obredu. Služena je misa zadušnica. Zašto je opet tu?
Plaćanje misa je beskorisno. Za sve pomrle sam poplaćala gregorijanske mise.
Postoji jednostavna i učinkovita medota.
To je samo moje skromno iskustvo.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 18:45   #9
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
Platit misu i zapalit svijecu nije bezveze. misa ima veliko znacenje za dusu koja je bila vjernik i to joj donosi svojstven mir kroz energiju i iskrenost cina koji se time prikazuje. svijeca je takoder korisna jer pokazuje toplinu i svijetlost te donosi smirenje ili prociscava energiju. ako dusa tj duh place radi se o nedovrsenom poslu tj oprastanju i otici ce kada ju vi budete spremni pustit. zamolit dusu da ode dok ima ne dovrseni posao ili dok se oprasta je sebicno, ali ima svrhu i da djeluje ko istjerivanje.moj naklon djevojcici znam kako joj je i sposobnost koju ima sad ako se razvija biti ce velik.
Molim te reci da se zajebavas?
u 21 stoljecu da postoji tako netko ispranog mozga?
ja ne vjerujem
BlackAndYello is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 22:44   #10
Quote:
BlackAndYello kaže: Pogledaj post
Molim te reci da se zajebavas?
u 21 stoljecu da postoji tako netko ispranog mozga?
ja ne vjerujem
Slažem se.

Ako je taj lik vjernik. I vjeruje da postoji pakao , raj i čistilište a također vjeruje da postoje duhovi na zemlji. Tu dolazi do nekih ne logičnosti. Ako ljudi dok umru odlaze u Raj ili Pakao ili Čistilište ...to znači da ako postanu duh , bez obzira što radili ostaju na zemlji xD ili ako netko priziva duhove znači oni uzmu odmor iz pakla pa malo dođu na zemlju da se odmore od vječnog mučenja?

Smiješno mi je koliko Kršćana vjeruje u duhove na zemlji ali i u vječno mučenje u paklu ili vječni spokoj u raju.
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:02   #11
Mislim da malena ne izmišlja. Zašto bi izmišljala kada ju gotovo i nije poznavala? Moj sin se ne sjeća prabake iako ga je 4 godine često čuvala i igrala se s njim, vodila ga u park... pa ne vidim razloga zašto bi malena izmišljala tako nešto. Prije nekoliko mjeseci sin mi se ujutro probudio i rekao da mi mora ispričati san. Sanjao je da su mu anđeli pomagali spremati ručak za goste koji će doći danas. Nasmijala sam se rekavši da nismo pozvali goste, ali da je to bio lijep san i zaboravili smo na to. Par sati kasnije sva sam bila u žurbi, pripremala ručak i pekla kolač za goste koji su nam se u međuvremenu najavili. Kako sam sva bila u žurbi i pomalo pod stresom zbog toga, sjetila sam se sna svoga sina... i samo se slatko nasmijala, bio je u pravu
Možda baka osjeća potrebu provesti neko vrijeme s unukom, to više uzrujava odrasle nego nju pa vas ne treba zabrinjavati. Možda plače od sreće jer joj je dana mogućnost da malo vremena provede s unukom. Možda se baki treba obratiti s nježnošću i reći da ode u svjetlo kada sama osjeti potrebu i da ste vi svi dobro i da je sve što je bilo okej, neka se ne brine za vas. Lijepi pozdrav!
Miceki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:39   #12
Quote:
BlackAndYello kaže: Pogledaj post
Molim te reci da se zajebavas?
u 21 stoljecu da postoji tako netko ispranog mozga?
ja ne vjerujem

ja govorim o tome ako je netko bio vjernik za zivota da se energija nekog cina prenosi na njegov duh, a misu gledam kao cin isto ko sto je istjerivanje cin bitno je kakvu energiju njime prenosis,a ne kakve rijeci koristis. i nisam vjernik i neidem u crkvu i govorim iz iskustva.ispricavam se ako sam ostavila dojam zatucanog krscanina nekome, to nisam ni blizu niti mi je namjera prosipat pamet samo dajem svoje misljenje opet kazem bazirano na iskustvu. misa zadusnica ti je isto kao napravit cin istjerivanja nekad upali nekad ga treba ponovit.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:40   #13
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
ja govorim o tome ako je netko bio vjernik za zivota da se energija nekog cina prenosi na njegov duh, a misu gledam kao cin isto ko sto je istjerivanje cin bitno je kakvu energiju njime prenosis,a ne kakve rijeci koristis. i nisam vjernik i neidem u crkvu i govorim iz iskustva.ispricavam se ako sam ostavila dojam zatucanog krscanina nekome, to nisam ni blizu niti mi je namjera prosipat pamet samo dajem svoje misljenje opet kazem bazirano na iskustvu. misa zadusnica ti je isto kao napravit cin istjerivanja nekad upali nekad ga treba ponovit.
bio?
kakve ima veze tko je sta bio za zivota
kad umres i napustis ovo tijelo sto sad imas nema vise veze tko si i sta si bila tu jer se vracas u punu svijest i onda opet vidis ubiti sta je ovaj planet i realnost
normalno da place kad vidi kakvi su ljudi itd
i ti bi plakala od muke
ne nisi vjerski fanatik
misa zadusnica i ostala sranja su samo da muzu ljudima novce
crkva puna pedofila i vatikan su najvece zlo na ovom svijetu

Vatikan je kontrolirao vaše živote od rođenja pa do smrti kroz strah od smrti i paklenog ognja, koje su oni izmislili da bi vas kontrolirali. Smrt je samo prelazak iz jednog oblika postojanja u drugo – prekrasno iskustvo

Zadnje uređivanje BlackAndYello : 18.08.2014. at 19:45.
BlackAndYello is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:35   #14
Svatko ima pravo na svoje misljenje. U ustrojstvo crkve i vatikana necu ulazit jer o tome ne mislim nista dobro. Cin mise zadusnice nemora izvodit svecenik niti se mora izvodit pod okriljem crkve. Lp
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:33   #15
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
Svatko ima pravo na svoje misljenje. U ustrojstvo crkve i vatikana necu ulazit jer o tome ne mislim nista dobro. Cin mise zadusnice nemora izvodit svecenik niti se mora izvodit pod okriljem crkve. Lp
Ali ja znam slučaj mise zadušnice koju je izazvao rak grmalj: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...3&postcount=19


A znam i horor događaj na našem otoku između 2 sv. rata.

Jedan se žandarm doselio u naše selo i iznajmio kuću, za obitelj , žena i sin od 6 godina.
Ali su se u kući uskoro počele događati čudne stvari. Naime u gluho doba noći je obitelj budilo nekakvo šuškanje i lupanje na tavanu. Oni su po danu sve pregledali i stavili mamce za miševe. Pa čak i meso za mačke. Ali miševa nije bilo.
Jednu noć su zvukovi bija vrlo jaki i kao da su dopirali na katu gdje su ovi spavali. Otac je uzeo pištolj i upalio petrolejku (nije bilo struje u to doba).
Žena i sin su ga pratili u stopu, puni straha. Zvuk je bio vrlo blizu njih.
I onda je sin povikao: tata - evo jednog čovjeka u uglu !
Normlano, samo je dječak vidio neku spodobu iz pravca zvuka. Otac je i sam bio pun straha te je počeo pucati u pravcu što ga je sin pokazao. Drugi dan su vidjeli izrešetan zid.
Ali u toj kući više nisu prenoćili.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 10:03   #16
Quote:
moonlightlady kaže: Pogledaj post
Da li ste ikada imali iskustva sa sljedećim:

Naime, moja mama je preminula prije pet mjeseci i kaze mi brat da je njegova kćerkica od dvije godine stalno spominje. Ne bi tu bilo ništa čudno da ju je poznavala, ali pošto mi brat živi vani, djevojčica je imala priliku samo jednom vidjeti mamu neposredno prije njene smrti.

No, i pet mjeseci nakon toga ona je spominje govoreći roditeljima da se igra s njom i da priča s njom. Kaže mi brat da se curica često zapriča i kada je pitaju s kim razgovara ona kaže s bakom i kaze ime moje mame. Čak ju jednom brat pitao šta radi baka, mala je odgovorila "plače".

Nisam sklona vjerovanju u nadnaravno, ali je li moguće da je to mamin duh? Mama je stvarno jako patila jer nije mogla vidjati djecu od brata posljednjih godina zbog bolesti.
ako je to istina, lijepo, suze pokojnih obicno simboliziraju neku njihovu životno neispunjenu želju i zadacu....ne zamarajte se, pustite nek stvari idu svojim tokom, ništa loše nece proizaci iz toga vec samo dobro....a, price o slanju u svjetlost itd....pustite onima koji imaju previše toga lošega na svojoj duši pa se boje, vi ovo smatrajte nagradom
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:57   #17
prijateljica moje mame imala slican slucaj. kod kuce 2 male djece, ona i muz rade u smjenama i njezin otac uskace kad treba u meduvremenu tih par sati pricuvati djecu. djeca negdje cca 6 - 8 godina.
i deda iznenada umre. i sta sad, on i muz se snalaze nekako s tom djecom dok jednom nije jedno dijete izjavilo da se oni svaki dan kad su sami doma igraju s dedom, kao ono, deda dolazi i dalje svaki dan cuvati ih u tom razdoblju dok mama ne dode s posla iz 1. smjene, a tata je vec morao oici na posao u 2. smjenu.
ovi ostali paf. deda inace nije zivio s njima.
i tako mama jedan dan ostane slucajno doma, i u doba kad su djeca uvijek sama vidi otvaraju se vrta od dvorista ali nikoga nema na vratima.
ona je samo rekla: tata, djeca su dobro, ne moras ih vise dolaziti cuvati?
vrata su se na to nazad zatvorila.
djeca vise nisu nikad spominjala da je deda bio u kuci

vjerojatno se on i na drugom svijetu bojao za klince i dalje ih je dolazio cuvati, ali kad je cuo od kceri da su djeca dobro i da su se pobrinuli za njih, prestao je dolaziti.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 12:09   #18
Sličan slučaj kod mene. Imala sam dve godine kad sam se igrala s bratom moje majke koji je preminuo tri mjeseca ranije.
Sanja-Secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:47   #19
Nema potrebe zabrinjavati se oko toga, s obzirom da se malenoj niti ikom u okolini ne cini nista nazao. Baka je ocito ostala uz nju, u duhovnom obliku buduci da prije nije imala prilike biti. Kada se osjeti spremnom, otici ce. Njoj to ne remeti spokoj, jer za nju ne postoji pojam vremena kako ga mi vidimo i nista od ovoga ju na bilo koji nacin ne izmucava. Ljudi mogu osjecati godine kako prolaze, pa bi im takva stvar predstavljala mucenje, no za nju godine i ovakav koncept vremena ne postoje, buduci da je odavno u okrilju vjecnosti.
Celestle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 17:24   #20
Quote:
moonlightlady kaže: Pogledaj post
Da li ste ikada imali iskustva sa sljedećim:

Naime, moja mama je preminula prije pet mjeseci i kaze mi brat da je njegova kćerkica od dvije godine stalno spominje. Ne bi tu bilo ništa čudno da ju je poznavala, ali pošto mi brat živi vani, djevojčica je imala priliku samo jednom vidjeti mamu neposredno prije njene smrti.

No, i pet mjeseci nakon toga ona je spominje govoreći roditeljima da se igra s njom i da priča s njom. Kaže mi brat da se curica često zapriča i kada je pitaju s kim razgovara ona kaže s bakom i kaze ime moje mame. Čak ju jednom brat pitao šta radi baka, mala je odgovorila "plače".

Nisam sklona vjerovanju u nadnaravno, ali je li moguće da je to mamin duh? Mama je stvarno jako patila jer nije mogla vidjati djecu od brata posljednjih godina zbog bolesti.
djeca dobro pamte što se događa oko njih...kad joj je baka umrla pričalo se o njoj sa posebnom emocijom...djevojčica ne vidi duhove već je normalno da upotrebljavaju maštu za igru...djeca se prave da kuhaju ručak i stavlaju žlicu u usta i kažu da je juha fina....nema juhe,sve je prazno...sve to radi njihova mašta....odrasli su zaboravili koliko je moćan taj alat, pomoću mašte možeš nešto zamisliti kako da je stvarno tu...mašta može svašta!
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.