Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2012., 20:27   #461
Quote:
poison5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim majstorima,imala bih molbu ako bi se nekome dalo.
Naime,razmišljam o zamjeni kuhinjskih fronti,ali ne znam kako izračunati koliko bi me to koštalo.Pa ako ima koja dobra duša da izračuna bila bih zahvalna.
Otprilike cijena samo fronti iverica bijela.
Sve bih kupila u Elgradu,sad je vidim i akcija neka.
Da se malo informiram prije nego tu ideju prospem MM.
Mjere:
1kom 60*60
1kom 60*75
4kom 90*30
2kom 40*75
1kom 60*90
2kom 60*15
1kom 60*30
Pozdrav
Kao što je Old fart napisao upišite točne mjere u tablicu koju možete skinuti na njihovoj stranici , tamo su i upute za popunjavanje. Pošaljite mail sa tablicom u prilogu i zatražite da Vam ponudu vrate mailom a u ponudi je broj žiro-računa i poziv na broj , ako ponuda odgovara uplatite iznos i čekate da bude gotovo , e da ako Vam se ne ide po materijal oni Vam mogu i dostaviti , naravno uz naknadu ali to navedite u mailu kao i mjesto dostave.
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 21:15   #462
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Kao što je Old fart napisao upišite točne mjere u tablicu koju možete skinuti na njihovoj stranici , tamo su i upute za popunjavanje. Pošaljite mail sa tablicom u prilogu i zatražite da Vam ponudu vrate mailom a u ponudi je broj žiro-računa i poziv na broj , ako ponuda odgovara uplatite iznos i čekate da bude gotovo , e da ako Vam se ne ide po materijal oni Vam mogu i dostaviti , naravno uz naknadu ali to navedite u mailu kao i mjesto dostave.
Decki decki decki
rekla je okvirno pa cemo joj i dati okvirnu cijenu
Dakle kod mojeg dobavljaca cijena ovih fronti koje si navela bi bila 665kn. To je cijena bez popusta kojeg dobivam tako da bi to doslo i jeftinije. Mislim da bi se i u elgradu kretala oko te cijene.

Nemoj zaboraviti da zamjena fronti znaci i busenje rupa za spojnica fi35. Ako ces si to raditi da uracunas i cijenu glodala za busenje tih rupica
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:03   #463
Dečki,hvala puno svima i svaka čast na brzini.Okvirna cijena je ok,mislila sam da je puno više.Pa ću dalje vidjeti sa MM.Hvala još jednom.
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 11:37   #464
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Schachermayer-ov akcijski letak za Rujan, okov za klizna vrata Solido 40/80 s ublaživačem
http://www.schachermayer.hr/sortiment/aktionen/
valjda sam dobro umetnuo link...

hvala na info
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 18:14   #465
ej ljudi sorry sto upadam ovako sa offom ali ne znam u kojoj temi bih ovo pitao pa me uputite na nju ili odgovorite ako znate kratko je..
ugl kako popvraviti otucene tanjure i tako te stvari. mislim znam da je totalno glupo pitanje, ali bilo je znam na onim jadrankinim kucnim carolijama nekad davno ali ne mogu se sjetiti sto je sve trebalo uraditi ugl da se popuni ta ostecenost i da na prvi pogled opet izgledaju super

eto ako znate ili me mozete uputiti na neku odgovarajucu temu unaprijed vam hvala
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:46   #466
list za rucni cirkular za ivericu

Zdravo svima zelim.

Volio bih da ne moram za svaki rez u iverici ici do tvrtki koje se bave rezanjem iverice, te sam razmisljao uzeti si kvalitetan list pile za rucni cirkular koji bi mogao odrezati ivericu bez pucanja iste. Jel se moze tako sto kupiti? Imam einhell-ov rucni cirkular, pa bih na njega stavio tu mozebitnu kvalitetnu pilu.

Hvala puno
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 21:09   #467
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
Zdravo svima zelim.

Volio bih da ne moram za svaki rez u iverici ici do tvrtki koje se bave rezanjem iverice, te sam razmisljao uzeti si kvalitetan list pile za rucni cirkular koji bi mogao odrezati ivericu bez pucanja iste. Jel se moze tako sto kupiti? Imam einhell-ov rucni cirkular, pa bih na njega stavio tu mozebitnu kvalitetnu pilu.

Hvala puno
Ako ne radis previse tih rezova koji BAS moraju biti cisti pili dva komada iverala tako da gornji komad bude za baciti a donji za pokazati. Imat ces savrsen rez. Je da komplicira ali djeluje. Ili mozes napraviti plitki rez vodeci pilu u natrag ali vrlo oprezno i plitko nekih 1 - 2mm itd. Ima jos nekih rijesenja, ali bi ti ova mogla biti najjednostavnija i najbrza....
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:03   #468
koliko je akacija zahvalna za izradu namjestaja? konkretno stola? lamelirane ploce su dosta jeftinije od hrasta, a i boja mi se svidja.
ima tko iskustva?
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 08:20   #469
Quote:
Djuro Radja kaže: Pogledaj post
Ako ne radis previse tih rezova koji BAS moraju biti cisti pili dva komada iverala tako da gornji komad bude za baciti a donji za pokazati. Imat ces savrsen rez. Je da komplicira ali djeluje. Ili mozes napraviti plitki rez vodeci pilu u natrag ali vrlo oprezno i plitko nekih 1 - 2mm itd. Ima jos nekih rijesenja, ali bi ti ova mogla biti najjednostavnija i najbrza....
Poznat mi je ovaj trik s dodatnom daskom, no ono sto me zanima da li kvalitetnija (recimo oko 400-500 kn) pila za cirkular moze bez takvih trikova dati kvalitetan rez u ivberici? i ako moze, koja konkretna pila?
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 08:39   #470
Teško ćeš i sa najboljim listom postići savršeni rez. Ja na kombinirki imam CMT list za iveral, rez je prilično dobar, ali ako mi treba savršeni rub onda to radim ovako Vrlo dobar rezultat postižem i uz dva prolaza, pri prvom podignem list pile tek toliko da napravi utor 2 do 3 mm dubine (kao predrezač) a drugim prolazom režem do kraja.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 08:59   #471
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
Zdravo svima zelim.

Volio bih da ne moram za svaki rez u iverici ici do tvrtki koje se bave rezanjem iverice, te sam razmisljao uzeti si kvalitetan list pile za rucni cirkular koji bi mogao odrezati ivericu bez pucanja iste. Jel se moze tako sto kupiti? Imam einhell-ov rucni cirkular, pa bih na njega stavio tu mozebitnu kvalitetnu pilu.

Hvala puno
Pozdrav
Imao sam istih problema í dosadilo mi je za svaki rez stavljati duple komade iverala ,malo prišparao i kupio Makitinu uranjajuću pilu SP 6000 s vodilicom . Ljudi moji ne može se vjerovati dok se ne proba taj stroj a ako ste zainteresirani sada trenutno je na akciji u Elgradu 3100 kn.
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 09:35   #472
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
Poznat mi je ovaj trik s dodatnom daskom, no ono sto me zanima da li kvalitetnija (recimo oko 400-500 kn) pila za cirkular moze bez takvih trikova dati kvalitetan rez u ivberici? i ako moze, koja konkretna pila?
Vinski u Karlovcu ti prodaje takve pile, mislim da zupci imaju 8 kuteva,
a koštala je nekad oko 800 kuna, kupio ju je prijatelj i vrijedi te novce
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:42   #473
Nema ručnog cirkulara niti lista pile koji daje savršen rez.....bez predrezača ništa.
Ostaje samo snalaženje po principu koji je Bilježnik objasnio.
Dobar cirkular i dobar list pomažu, ali ne do kraja jer za to nisu niti namijenjeni.

P.S.
Dobar list pile za ručni cirkular košta oko 200-250kn, ja sam kupovao Bosch sa 80 zuba promjera 254mm za stolni cirkular po oko 350kn.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:44   #474
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Imao sam istih problema í dosadilo mi je za svaki rez stavljati duple komade iverala ,malo prišparao i kupio Makitinu uranjajuću pilu SP 6000 s vodilicom . Ljudi moji ne može se vjerovati dok se ne proba taj stroj a ako ste zainteresirani sada trenutno je na akciji u Elgradu 3100 kn.
Do nedavno se Festool mogao dobiti ispod te cijene (ne znam jel još uvijek, trebalo bi pitati), tako da baš i nije neka povoljna cijena.
Ipak je Makita samo kopija :-)
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:52   #475
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
koliko je akacija zahvalna za izradu namjestaja? konkretno stola? lamelirane ploce su dosta jeftinije od hrasta, a i boja mi se svidja.
ima tko iskustva?
Ako je za unutarnju uporabu, onda je o.k. Vani, na suncu, će se rasušiti i traži više održavanja.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:12   #476
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Do nedavno se Festool mogao dobiti ispod te cijene (ne znam jel još uvijek, trebalo bi pitati), tako da baš i nije neka povoljna cijena.
Ipak je Makita samo kopija :-)
UH! ajd pitaj i javi :-)

Sto se tice makite, cijena za ovaj cirkular je snizena za cijelih... pazite sada... 6 (SEST) kn
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 13:47   #477
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
UH! ajd pitaj i javi :-)

Sto se tice makite, cijena za ovaj cirkular je snizena za cijelih... pazite sada... 6 (SEST) kn
http://alago.hr/

zovi pa pitaj....
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 13:54   #478
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
Sto se tice makite, cijena za ovaj cirkular je snizena za cijelih... pazite sada... 6 (SEST) kn
Ali je dodatno i vodilica gratis
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:06   #479
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Ali je dodatno i vodilica gratis
Isto je i za Festool cijena bila sa 1400mm vodilicom...bila je akcija jer je došao novi model, na tu akciju ako si dobar sa nekim mogao se dobiti i odličan rabat....mene nije interesiralo jer cirkular imam.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:08   #480
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
http://alago.hr/

zovi pa pitaj....
Zvao, na zalost, nema bilo, proslo ((

no dobro, pretplatio sam se na mailing listu....
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.