Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2008., 16:58   #621
Rock Star daj mi molim te reci da li ti je minoksidil bas zaustavio opadanje i za koliko vremena? Ili ti je samo pospjesio rast kose? Koliko si ga stavljala? (znam da to negdje pise al ne mogu pronaci) Ja ga koristim nesto manje od mj.dana i nema bas poboljsanja Znam da je sve individualno ali pokusavam se uhvatiti za bilo koju slamku. Mazem ga kako kad,nekad 1x dnevno, a nekad 2x i to 5% Pilfud. I cudi me sto svi pisu da da je obicna tekucina i da nije masan,al meni ovaj moj ipak nekako malo umasti kosu i bas se pod prstima vidi da je relativno gust i masnjikav
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 18:55   #622
imam i ja Pilfud losion, ali od 2%.pri kraju bočice sam, ali nisam primjetila neko poboljšanje.zapravo mi se čini da samo održava postojeće stanje.i da, malo mi masti kosu.

dermatologica mi je uz to preporučila Chronostim losione.to je paket od dva losiona-dnevni i noćni.odradila sam jedan ciklus i zaista sam primjetila poboljšanje.e, sad, jel potiče rast kose ili samo jača postojeću kosu ne znam, ali rezultata je bilo.
dnevni mi je jako mastio kosu, a noćni niti malo.čak bi mi ujutro kosa izgledala čišće nego kad sam ga stavila.

terapija je bila da pilfud stavljam stalno, a chronostim da radim pauzu od misec dana nakon jedne bočice.jedva ga čekam ponovo koristit!

pijem i merz, ali ne valjaju mi.samo mi jačaju nokte koji su mi ionako dobri
__________________
Svako ima svoje razloge i kad razlozi ne postoje... C.J.
šminkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 20:32   #623
Daj mi molim te malo opisi taj Chronostim... Koliko traje jedna kura? To je za razne vrste opadanja? Jer sam ja jos u fazi pronalazenja uzroka. Uopce vise ne znam koje bih nalaze vadila. Stitnjaca ok. Krvna slika ok. Jos mi preostaje izvaditi ovo kaj mi je ginekologica napisala (nemam polic.jajnike iako sam je zaboravila pitati da li zena to moze imati iako nema simptome,al ok valjda bi mi ona znala reci kad me vec pregledala...) a kad to izvadim i ako je sve ok onda
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 20:54   #624
ma, i ja sam sve moguće pretrage obavila.sve mi je ok, i štitnjača i krv i hormoni...tako da ni meni nije jasno zašto gubim kosu.vjerojatno je to genetska predispozicija plus stres.prije tri godine sam imala baš jedan teški period života i od tada je počelo opadanje.

dermatologica mi je nakon svih tih nalaza i pregleda vlasišta zakjlučila da iman tipični oblik muške čelavosti.gubim kosu kružno na tjemenu.a uzrok se ne zna..

A chronostim losioni su u bočici i na vrhu imaju pumpicu.nanosi se tako da malo poštrcaš po dijelu kose di ti otpada i masiras dok se ne upije.nanose se na suhu, opranu kosu tj. ne prije pranja kose i ne sušit fenom nakon nanošenja jer tako onda svi sastojci ishlape.mene je taj dnevni nervira jer mi je mastija kosu, eto bolje i masna kosa nego bez kose!

nadam se da sam ti objasnila sve šta te zanima.ako šta nije jasno, pitaj
__________________
Svako ima svoje razloge i kad razlozi ne postoje... C.J.
šminkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 00:40   #625
Thanks na opisu Ma i meni se sve cini da mi je od sresa jer mi je prosli period od god.dana bio koma. Onda sam dobila gripu i valjda imunitet skroz pao i udarilo mi na kosu. Moja frizerka mi je pricala da je njoj od stresa skoro preko noci skroz opala kosa sa jedne strane glave, doslovno sve, ali sada joj se sve vratilo Sreca da sam do prije 3 mj. imala grivu jer da nije tako sada bih bila celava, bez sale... A stres na zalos ne mozes eliminirati, a sad se zivciram i zbog kose i tako u krug. Tebi kosa jos opada ili se smirilo? Pa je li raste? Mislim na mladu kosicu... I po cemu vidis da djeluje taj Chronostim?
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 16:25   #626
kad san ga koristila primjetila sam da mi je dlaka ojačala i stvarno mi je počela rast mlada kosa!glavno mi je da mi se baš na prvi pogled ne vidi tjeme!onda san nastavila sa pilfud i od tada je stanje nepromjenjeno, ni na bolje ni na gore.tako da jedva čekam opet chronostim

al daleko od toga da je to neko eksta poboljšanje, uostalom dermatologica mi je rekla da bi to trebala koristit najmanje dvi godine a ja sam tek prvu turu završila

edit:čini mi se da mi sad ne ispada toliko ka prije,ono ka svima.a ispadala bi mi nenormalno,skoro po pramenove(naježim se kad se sitim)
__________________
Svako ima svoje razloge i kad razlozi ne postoje... C.J.

Zadnje uređivanje šminkerica : 19.06.2008. at 16:28. Reason: dodala rečenicu
šminkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 21:27   #627
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
Rock Star daj mi molim te reci da li ti je minoksidil bas zaustavio opadanje i za koliko vremena? Ili ti je samo pospjesio rast kose? Koliko si ga stavljala? (znam da to negdje pise al ne mogu pronaci) Ja ga koristim nesto manje od mj.dana i nema bas poboljsanja Znam da je sve individualno ali pokusavam se uhvatiti za bilo koju slamku. Mazem ga kako kad,nekad 1x dnevno, a nekad 2x i to 5% Pilfud. I cudi me sto svi pisu da da je obicna tekucina i da nije masan,al meni ovaj moj ipak nekako malo umasti kosu i bas se pod prstima vidi da je relativno gust i masnjikav
Mene je spasio minoxidil. Kosa mi manje pada od njega, obnovio mi je mjesta gdje je bila prorijeđena, to mi je zaista jedno od većih otkrića. Bila sam pauzirala prije godinu i pol, mislila sam, pomogao mi je, kaj ću se dalje mučiti, a u par mjeseci mi je kosa izgledala kao da ga nikada nisam ni koristila. Od onda sam mu vjerna jer zaista, zaista djeluje.

Jesi li ga ti koristila?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 01:03   #628
Curke hvala na odgovoru... A Pilfud koristim nesto manje od mj.dana i znam da u uputstvu pise da djeluje za 3-4 mj. al nada je k....
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 15:16   #629
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
Bok svima! Evo da se i ja javim sa svojim problemom.
Naime, do prije ozujka ove god. imala sam sasvim normalnu kosu, jako, jako gustu, do pola ledja, ne farbanu,koju sam prala 2x tjedno. U veljaci sam imala dosta jaku vitozu sa dugotrajnom temperaturom i nakon toga u trecem mj.mi se kosa pocinje lagano mastiti. U 4-tom mj. pocinje abnormalno opadati i sad ju moram prati svaki drugi dan. Toliko mi opada da mi se u 2 mj.stanjila za trecinu, pa sam ju u medjuvremenu i osisala. Obilazila sam razne dermatologe i trihologe i uvjerila sam se da ne vrijedi nigdje drugo ici osim na vece klinike gdje imaju zbilja najveceg iskustva. Vadila sam hormone, samo mi je T4 malo povisen, tako da je endokrinolog rekao da nije od toga, ali sutra idem i na uzv stitnjace pa cemo vidjeti. Policis.jajnici nisu, tj.bar mislim jer imam uredan ciklus ili? Propisan mi je Pilfud,koji koristim vec treci tjedan, ali ne znam dali je trebalo biti vec pomaka ili je zbilja to dugotrajan proces, nadala sam se da je individualno. Ne znam na koje bih jos pretrage mogla otici? Krvna slika je uredu. Radila sam trihogram. Kazu da to stanje jos nije toliko zabrinjavajuce, ali ne znaju oni kakvu sam kosu imala prije 2-3 mj. A i iskreno, nije mi jasno sto taj trihogram tocno pokazuje. Ok pokaze koliko je kose u opadanju,rastu i to, ali ako mi ne pokazuje uzrok,cemu... samo sam se jos vise ubedirala.
Uglavnom,privatni dr.nikad ne kazu odmah konkretno,vec navlace te par puta, zbog njhove koristi,al ok...bila,probala i ne svidja mi se. U medjuvremenu mi je propisan i sampon Timuskin koji je oko 200-300 kn i ne znam dal da ga kupim,jer ako jos ne znam uzrok opadanju, ne znam ima li svrhe. U pocetku koristenja tog sampona moze takodjer doci do pojacanog opadanja kose, a i od pilfuda kosa privremeno opada, pa mi se cini da bih ocelavila i od silnih preparata. Uglavnom, zanima me da li tko ima slicna iskustva sa bilo cim navedenim? Da li nesto tako drasticno moze biti od stresa? Jer moram priznati da ga je bilo, ali ni sada ga se ne mogu bas osloboditi jer me ovo stanje tjera na plac,doslovno. Sorry ako sam Vas ugnjavila

moram ti reci da mozda nikad ne pronadjes uzrok ispadanju ali neka te to ne razuvjeri od toga da napravis sve moguce pretrage koje mozes. ako ti je t4 malo povisen, mozda je i to razlog, naime, moguce je da i najmanje hormonske promjene, cak i one u granicama normalnih vrijednosti uzrokuju citav niz posljedica a cini mi se da je kosa upravo najosjetljivija na te promjene. ma skroz te razumijem kako ti je, ni meni nije jasno kako stres moze imat tako razorne posljedice i to samo na kosu. sto se tice mojih iskustava, pilfud sam koristila i meni osobno je uzrokovao jos vece ispadanje koje se nije nikako smirivalo pa sam morala prestati. ali kao sto vidis, ovdje ima i onih kojima je minoxidil ucinio cuda pa valjda dok ne probas neces znati kako tebi djeluje, sve je individualno. ja bas razmisljam da odem kod privatnika jer eto, ovi drugi dermatolozi i ostali doktori meni nista konkretno nisu rekli ni napravili....
moja preporuka: napravi komletnu pretragu hormona, ne samo stitnjace nego svih. ja sam takodjer radila neke krvne testove za jetru i bubrege, kontrolirala vitamine i minerale nekim testovima, vise se ni ne sjecam sto sam jos radila, ako se sjetim, javim sretno!
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:58   #630
Ma necu se predati tako lako, jednom u zivotu sam ostala bez kose od kemoterapije e ako se nakon tih silnih visemjesecnih otrova oporavila, dakle skroz drugi korjen se stvorio,laicki receno, e pa mora i sada Moram jos napraviti ostale hormonske pretrage, a na zalost za to moram cekati odredjeni dan u ciklusu do tada sam na alternativi. A sto se tice stresa ipak vjerujem da i to moze biti uzrok. A od pocetka ove god.sam tako nezdravo zivjela...ne mislim na tulumarenja i alkohol, nego malo spavanja, umor, stres, zivjela sam na cokoladi i jednom obroku svojom nebrigom, kao nisam stizala itd.itd.. znam,znam sama sam si kriva i ovo mi je dovoljna kazna, a onda me oborila viroza i potrosila i onih par vitamina sto sam imala pa su ostale vitalne funkcije patile... Buduci da sam tako zivjela par mj. ne mogu ni ocekivati da mi ovo sve prodje u par dana...ako je vec od toga... a vjerujem da mora biti dobro
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 20:22   #631
Azar'i kakvo je tvoje stanje sa kosom?
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 12:55   #632
Schauma for men
najbolja stvar za kosu koja opada.
Hvalim iz ličnog iskustva.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 14:04   #633
Ma ziher. Schauma nije niš drukčija od ostalih šampona na tržištu, čisto sumnjam da može riješiti ozbiljan problem poput ispadanja kose.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:34   #634
Ja sam isto imala jedan period u životu ( nenadana smrt majke ) i počela mi kosa opadati strašno, strašno. Sve pretrage moguće sam obavila, čak sam na analizu kože išla jer mi je izbio i osip po koži da bi se ustanovio stres. Tada sam na preporuku prvo dobila decortin tablete isključivo tjedan dana piti, odmah poboljšanje što se tiće kože i KRON šampon i losion u apoteci. Od tog šampona i losiona mi se kosa poboljšala u roku mjesec dana. I jedno vrijeme sam ga koristila bilo je sve u redu pa sam prestala, tu sam pogriješila.
Sad mi je počela samo kosa na jednom mjestu opadati ali nije jako, i kosa mi je dosta slaba nemam volumen nego je tanka i malo je ima pa ču opet uzeti KRON. To je ono sa lavom na reklami
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:08   #635
ja sam već gledala prije taj kron,ali sada ću si ga svakako kupiti kada potrošim ovaj iz lusha šta imam
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 20:12   #636
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Ja sam isto imala jedan period u životu ( nenadana smrt majke ) i počela mi kosa opadati strašno, strašno. Sve pretrage moguće sam obavila, čak sam na analizu kože išla jer mi je izbio i osip po koži da bi se ustanovio stres. Tada sam na preporuku prvo dobila decortin tablete isključivo tjedan dana piti, odmah poboljšanje što se tiće kože i KRON šampon i losion u apoteci. Od tog šampona i losiona mi se kosa poboljšala u roku mjesec dana. I jedno vrijeme sam ga koristila bilo je sve u redu pa sam prestala, tu sam pogriješila.
Sad mi je počela samo kosa na jednom mjestu opadati ali nije jako, i kosa mi je dosta slaba nemam volumen nego je tanka i malo je ima pa ču opet uzeti KRON. To je ono sa lavom na reklami

Je, tak je i moj tata nakon majčine smrti u 23. godini oćelavio u roku od tri mjeseca. I nikada više kose natrag. Stres je fakat moćna stvar.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 20:14   #637
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
ja sam već gledala prije taj kron,ali sada ću si ga svakako kupiti kada potrošim ovaj iz lusha šta imam

Kron zaista nije nešto. Meni nije skoro niš pomogao, žao mi je kaj sam ga ikada kupila.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 20:14   #638
Dobar je, jako je dobar i ima miris po travama. Nisam samo ja primijetila poboljšanje , zapravo prvo su susjedi primijetili jer su rekli da sam dobila i na volumenu i da mi se kosa fino sjaji da se baš oporavila pa sam se bolje zagledala i sama
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 23:28   #639
Quote:
just max kaže: Pogledaj post
Azar'i kakvo je tvoje stanje sa kosom?
trenutno je opet u fazi pojacavanja ispadanja. cudno je to, ispada mi vec tri godine i svaki put znam kad ce pocet a kad ce prestat. od 6 do 8 mjeseca mi pri pranju ispadne oko 120 dlaka a dnevno pri cesljanju oko 30. u 8 mjesec pocne jedno 3 puta vise od toga i tako sve do 11 mjeseca. a od jedanaestog pa do petog je u normali, manje od sto dlaka. evo i trecu godinu se isto ponavlja. dermatolozi su mi svakakve sampone i losione davali + tablete, nista nije pomoglo, pa ni minoxidil. zadnji put kad mi je doktorica onako kao pristojno htjela rec da zapravo djelujem strasno psihicki labilno i pod stresom pokusavajuci tako opravdat odlicne nalaze na sve moguce testove shvatila sam da s njima samo gubim vrijeme i dodatne zivce. primjetila sam da meni nema neke povezanosti sa prehranom, naime, uvijek sam pazila na prehranu i dovoljno sna svakodnevno tako da mi je i to dosadilo, zbog ispita sam zadnjih mjesec dana neurednije zivjela ali svejedno mi je kad znam da to ionako nije element kojim mogu nesto promjenit.... ako imas kakav savjet sto da dalje radim bila bi zahvalna!
e, i svaka cast, prosla si kemoterapiju i gubitak kose, znam koliko mene boli i muci ovo opadanje ali proci nesto takvo, vjerujem da je trebalo puno snage i hrabrosti!
javi kako su prosle pretrage i jel ti pilfud pomaze! naravno da ce bit sve u redu, samo je pitanje vremena
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 01:06   #640
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post

Stres je fakat moćna stvar.
Da, od stresa kosa jako opada.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.