Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2016., 19:12   #2961
Sve i jedan, ako im doneseš traku. Pogledaj kod Blažiča za traku
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 18:31   #2962
hvala, nisam znao za tu trgovinu

imam jos jedno pitanje, vjerojatno je vec prije bilo pisanja o tome, ali kako vise nemamo trazilicu na forumu, moram ponovno pitati.

planiram napraviti tv komodu, minimalizam, nekoliko fronti po horizontali koje ce se otvarati prema dolje, nece biti rucke nego ce ici neki tip on. kako zbog toga moram staviti pante bez opruge strah me da ce se te fronte ,ako ih netko slucajno dotakne/pritisne, pod svojom tezinom same spustati i tresnuti na parket.
idealan bi mi bio neki okov koji bi nakon sto se fronta otvori za nekih 20-30° poceo stvarati otpor i tako onemogucio da ista padne svom tezinom na pod.
vidim da ima amortizera za to po cca 100kn, al bih volio nesto jeftinije proc.
u schachermayeru sam naisao na ovaj okov , al ne znam jel on prilikom otvaranja stvara kakav otpor?, vidim da se spominje neki magnetni lezaj pa mi nije jasno
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 12:26   #2963
ormar za cipele

Pozdrav!
Molio bi nekog ko je stručan i ima iskustva da mi da savjet tj da pogleda nacrt http://i64.tinypic.com/r09szl.jpg i vidi da li je sve dobro izmjereno prije nego li dam na rezanje. Nemam nekog iskustva, tj nikakvog ali volio bi ovo sam napraviti.Ormar ima 4 vrata i planiram stavit ravne spojnice 100. Najviše me zanima dimenzija vrata. Dvoja dvokrilna sam računao (širna korpusa - 8 mm / 2). Tako sam pročitao na netu, ne znam jeli to ispravno. Moja računica je bila širina korpusa / 2 -2 dodatna mm kako se vrata ne bi dodirivala. To je onako od oka. Valjda je ona prva stavka točnija. Hvala unaprijed na komentarima.
BSURE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 18:11   #2964
Pozdrav svima na temi, molila bih ako bi netko bio voljan napravit krojnu listu za poličar.

Unaprijed zahvaljujem!!!
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 00:15   #2965
Krevet na kat

Ima li netko za preporuciti neke planove za krevet na kat? Idealno da se moze napraviti s ne previse vjestine, da je solidan, i da se baremo moze sastaviti na mjestu ugradnje
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 14:04   #2966
Spojnica

Pozdrav
Molim pomoć, kakva se spojnica stavlja za ovaj slučaj?
Ovo je tlocrt jednog ćoška korpusa, kojem je s vanjske strane dekorativna ploča debljine 36 mm. Želja je otvarati frontu što je šire moguće.
Postoji li spojnica koja bi otvarala frontu za više od 90° preko te crne dekorativne ploče?
Hvala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_1.jpg‎
Views:	88
Size:	9.1 KB
ID:	16595  
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 14:26   #2967
Spojnica 170°
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 16:20   #2968
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post

Hvala!
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 12:18   #2969
Drvene gredice?

pozdrav svima,
zna li tko gdje bi se mogle kupiti drvene gredice (i ploče za police) s kojima bih napravio police poput Ikeinog IVAR-a:
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...ng_room/11704/

gledao sam po Bauhausu i Pevecu, ali sve je to krivo, nema ni jednog ravnog komada, a ni ploče police baš nisu jeftine?

znate li alternativu na području grada Zagreba?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:35   #2970
Nema jeftinije opcije od kupovine gotovih polica u Ikei. Ja imam radionu, strojeve i znanje za to napraviti, ali kad bi mi zatrebalo, kupio bih gotove u Ikei.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 09:38   #2971
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
hvala, nisam znao za tu trgovinu

imam jos jedno pitanje, vjerojatno je vec prije bilo pisanja o tome, ali kako vise nemamo trazilicu na forumu, moram ponovno pitati.

planiram napraviti tv komodu, minimalizam, nekoliko fronti po horizontali koje ce se otvarati prema dolje, nece biti rucke nego ce ici neki tip on. kako zbog toga moram staviti pante bez opruge strah me da ce se te fronte ,ako ih netko slucajno dotakne/pritisne, pod svojom tezinom same spustati i tresnuti na parket.
idealan bi mi bio neki okov koji bi nakon sto se fronta otvori za nekih 20-30° poceo stvarati otpor i tako onemogucio da ista padne svom tezinom na pod.
vidim da ima amortizera za to po cca 100kn, al bih volio nesto jeftinije proc.
u schachermayeru sam naisao na ovaj okov , al ne znam jel on prilikom otvaranja stvara kakav otpor?, vidim da se spominje neki magnetni lezaj pa mi nije jasno
Prilikom otvaranja daje otpor, prilikom zatvaranja ne daje skoro nikakav otpor. Na plastičnom klizaču imaš vijak kojim reguliraš koliki otpor daje klizač prilikom otvaranja a samim time i usporavaš vrata ako ih netko pusti da sama tresnu. Za veće mase koristiti i metalni preklopni graničnik otvaranja paralelno sa ovim.

možda ovako nešto ti paše. Oko 40 kuna košta u Elgradu
http://drvnicentar.filo.hr/files/201...-dolje-duo.jpg

Zadnje uređivanje pklicov : 15.04.2016. at 09:59.
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 11:49   #2972
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Nema jeftinije opcije od kupovine gotovih polica u Ikei. Ja imam radionu, strojeve i znanje za to napraviti, ali kad bi mi zatrebalo, kupio bih gotove u Ikei.
Ma jedini problem koji imam je dimenzija niše u koju bih tu policu smjestio - 41cm je dubina, a širina je 80 cm. Ikea ima varijante 30cm i 50cm dubine, te 89cm širine...

Jedino uzet ovu od 50x89cm pa je malo prekrojiti...
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 14:12   #2973
I opet najbrže i najjeftinije...
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 09:20   #2974
Koja širina se preporuča za vrata ormara - klizna, htjela bi napraviti ormar po cijeloj strani zida (cca 3m š * 2,5m v), pa neznam dal idu 3 vrata ili su 2 dovoljna, kako to posložiti ako bi bila 3 vrata? I kako se otprilike kreću cijene za ivericu 25mm debljine/m2?
štrudlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 10:32   #2975
Krevet - podnica - vrsta materijala

Koje drvo se obicno koristi za podnice na krevetu? Ili je svejedno? I kako se kaze podnica na engeskom da mogu googlati

Raditi cu krevet na kat, okvir bih radio od KVH jelovih greda, ima li mozda neki drugi dio kreveta kojeg bi bilo dobro raditi od nekog drugog drveta?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:15   #2976
A google ne radi na hrvatskom? Podnice su najčešće od brezove šperploče lamelirane u kalupu ili na drugi način kako bi se postigla zakrivljenost letvica. Najjeftinije je kupiti gotovu.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:26   #2977
Ploča za radni stol

Trebam ploču za radni stol za PC, pisanje i sl. dimenzija 240x75cm i debljine nekih 4cm. Gledao sam u Iverpanu i tako široke radne ploče su nekih 267 kuna po metru, i morao bi uzet od 410x90x3.8cm pa kratit, što bi me izašlo prek 1000 kuna za tu ploču, što mi je previše.
Zna li netko gdje bi mogao najpovoljnije nabavit glatku ploču za stol dimenzija koje mi trebaju?

Zadnje uređivanje Ketvok : 03.05.2016. at 16:44.
Ketvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:33   #2978
Quote:
Ketvok kaže: Pogledaj post
Trebam ploču za radni stol za PC, pisanje i sl. dimenzija 240x75cm i debljine nekih 4 cm. Gledao sam u Iverpanu i tako široke radne ploče su nekih 267 kuna po metru, i morao bi uzet od 410x90x3.8cm metra pa kratit, što bi me izašlo prek 1000 kuna za tu ploču, što mi je previše.
Zna li netko gdje bi mogao najpovoljnije nabavit glatku ploču za stol dimenzija koje mi trebaju?
U bauhausu ne moras uzeti cijelu plocu (ali im je cijena po m ohoho veca).

uzmi plocu sirovog mdfa debljine 20mm pa po pola, zalijepi jednu polovicu preko druge, i onda ultrapas preko.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:58   #2979
Quote:
Ketvok kaže: Pogledaj post
Trebam ploču za radni stol za PC, pisanje i sl. dimenzija 240x75cm i debljine nekih 4cm. Gledao sam u Iverpanu i tako široke radne ploče su nekih 267 kuna po metru, i morao bi uzet od 410x90x3.8cm pa kratit, što bi me izašlo prek 1000 kuna za tu ploču, što mi je previše.
Zna li netko gdje bi mogao najpovoljnije nabavit glatku ploču za stol dimenzija koje mi trebaju?
Odeš opet u Iverpan,izabereš dekor koji ti odgovara(najbolje koji su na akciji) a za donju stranu bijelu.Tamo ti zaljepe jednu na drugu i pokantiraju.Cijena cca 450-500 kn
stolex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 18:40   #2980
Hvala na savjetima. Ja sam mislio da moram uzeti čitavu ploču medijapana od 2800x2200mm što ispada da nije slučaj, nego mogu uzet komad koliki hoću. Zato ću napraviti tako da ću uzet donju polovicu bijelu jer je jeftinije i ne vidi se, a gornju u boji kojoj želim, zalijepit jedno za drugo i pokantirat sve strane.
Ketvok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.