Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 11:20   #2201
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
phyto svaka cast!

zasto se zeleni caj ne preporucuje ako koristimo oralnu kontracepciju? ja se bas uhvatila tog caja u zadnje vrijeme, znaci nece mi pomoci?

a s druge strane, folna kiselina ima ucinak ako se kontracepcija uzima.

bas sam jucer citala o aromaterapiji u jednom starijem izdanju casopisa o iscjeljiteljima i zanima me ova mjesavima ulja za hpv. kome da se obratim uopce, citala sam da treba paziti s tim etericnim uljima jer neki nemaju prava, vec valjda sintetska, ne znam bas jesam li dobro rekla jer se ne razumijem u to. koliko to kosta, vrijede li oni brojevi mobitela navedeni tamo i koliko su djevojke s CIN III imale uspjeha s takvom terapijom? imas li kakvih saznanja o drugim oblicima alternativne medicine, odnosno, bioenergija i lijecenje kristalima primjerice? mislim da mozda klasicna medicina nema sve odgovore na to, a bitno je da se alternativna i klasicna medicina medjusobno ne iskljucuju pa mozda i tu treba traziti pomoc. znam slucaj kada je bioenergeticar djevojci CIN III, vec jednom je bila na lletz i opet je trebala ici, vratio na uredan nalaz, i sada je tome vec 5 godina!
Ili sam se ja nespretno izrazio ili me ti nisi dobro razumjela.Zeleni čaj se može uzimati i s oralnim kontraceptivima.Hoće li djelovati nisam siguran jer nije provedena studija na ženama koje koriste kontraceptivne pilule,ali sigurno neće štetiti.
Zeleni čaj ulazi u interakcije sa sljedećim lijekovima:
paracetamol s kodeinom
atropin
kodein
efedrin i pseudoefedrin
teofilin/aminofilin
warfarin
Pa treba izbjegavati njihovo istodobno uzimanje.
Zeleni čaj značajno smanjuje apsorpciju željeza iz hrane pa osobe sklone anemiji to moraju uzeti u obzir.Obično se zeleni čaj može uzeti 1 sat prije jela ili 2-3 sata nakon jela.
Nuspojave su rijetke,a uglavnom uključuju nesanicu,tjeskobu i uznemirenost u slučaju pretjerane konzumacije (kofein je odgovoran za te nuspojave),mučnina se može javiti zbog velike količine tanina u čaju.

Tebi će folna kiselina (10mg) vjerojatno pomoći.

Kvalitetna eterična ulja kod nas su Pranarom,Oshadhi,Primavera life (nisu kemotipizirana pa nisu dostatna profesionalnim aromaterapeutima).
Osim još par privatnih proizvođača do kojih nije lako doći,to bi bilo to što se tiče kvalitete.Ništa drugo ne dolazi u obzir za vaginalnu,a pogotovo ne oralnu primjenu.
Moja preporuka je da se obratiš bilo kojem aromaterapeutu koji je završio školu fitoaromaterapije u Centru Cedrus;Zagreb.
Cijene ti variraju ovisno o količini i vrsti eteričnih ulja upotrijebljenih u izradi vaginaleta pa ti stvarno ne znam reći cijene.
CIN 3 je prilično problematičan i treba ići dosta agresivno te proći 4 ciklusa (kure) vaginaleta uz uzimanje odgovarajućih imunostimulativnih biljaka (oralno) kao i drugih dodataka ovdje već navedenih.
Pozitivnih rezultata ima,ali ne znam statističke podatke,ako to tražiš.
Što se tiče bioenergije i ostale alternative ne bih ti ništa znao reći jer se time ne bavim,nisam završio edukaciju iz tih područja,a moram priznati da nisam baš ni zainteresiran za takvo što.
Eto...

P.S.Koji brojevi mobitela??
phyto is offline  
Old 21.01.2008., 12:04   #2202
"Ako nisi pila kontraceptive onda isprobaj zeleni čaj kako sam već naveo (oralno i lokalno)."

iz ovoga kako si naveo, zakljucila sam da u slucaju ako se one piju, nema efekta, ali ocito sam krivo shvatila.

mislila sam na brojeve mobitela tamo u dnu zadnje stranice gdje se govori lijecenju etericnim uljima, medju ostalom i lijecenju hpv-a, a navedena su dva broja. no nema veze, ako to isto radi cedrus, nema potrebe.

evo nasla sam gdje je cedrus, hvala puno! (google is everyone s friend)
Suey is offline  
Old 21.01.2008., 12:12   #2203
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
"Ako nisi pila kontraceptive onda isprobaj zeleni čaj kako sam već naveo (oralno i lokalno)."

iz ovoga kako si naveo, zakljucila sam da u slucaju ako se one piju, nema efekta, ali ocito sam krivo shvatila.

mislila sam na brojeve mobitela tamo u dnu zadnje stranice gdje se govori lijecenju etericnim uljima, medju ostalom i lijecenju hpv-a, a navedena su dva broja. no nema veze, ako to isto radi cedrus, nema potrebe.

evo nasla sam gdje je cedrus, hvala puno! (google is everyone s friend)
Misliš da sam ja vidio te brojeve?Pa to je tako sitno!
Da rade mobiteli,pretpostavljam.To je nova web stranica,a koliko znam kolegica (i frendica) mi nije u stečaj završila.
Da,i Nikolina je završila edukaciju u Cedrusu.Sam toliko.
Puno sreće i zdravlja,offkors!
phyto is offline  
Old 21.01.2008., 12:38   #2204
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Misliš da sam ja vidio te brojeve?Pa to je tako sitno!
Da rade mobiteli,pretpostavljam.To je nova web stranica,a koliko znam kolegica (i frendica) mi nije u stečaj završila.
Da,i Nikolina je završila edukaciju u Cedrusu.Sam toliko.
Puno sreće i zdravlja,offkors!

fala!

ma nije bas tak sitno i na svakoj je stranici zapravo. il imas neku drugu rezoluciju!

kaj onda se moze ta tvoja kolegica nikolina kontaktirat putem maila? vidim da pise da za svaku dijagnozu drugaciji omjer tih ulja.
Suey is offline  
Old 21.01.2008., 13:19   #2205
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
"[B]

Lifestyle changes that may be helpful
Both excessive thinness and severe obesity are associated with impaired immune responses.23 Obesity increases the risk of infection, at least in hospitalized patients, according to preliminary research.24 However, these effects may not occur with mild to moderate obesity in otherwise healthy people, and attempts to lose weight through dietary restriction may actually be harmful to the immune system.25 The detrimental effects of both appear to be offset when people regularly perform aerobic exercise.26 27

The effects of exercise on immune function depend on many factors, including frequency and intensity of exercise.28 Regular moderate physical activity has positive effects, at least on some measures of immunity, and has been shown to reduce risk of upper respiratory infection. However, very intense and prolonged exercise, such as running a marathon or overtraining, can, in the short term, actually increase the risk of developing infections.29 The positive effects of moderate exercise on immunity may also partly explain the apparent reduced susceptibility to cancer of physically active people.30"
oh bloody hell, a ja san bila ponosna svakodnevnim aerobicom i spinningom i to 7 miseci , baš sam se fino navukla i stesala figuru bila sam više u fitness centru nego treneri!baš san se super osječala! naravno odmah sam ukinila sve nakon lošeg nalaza! valjda ima i u tome nešto!aaa bit ću sad pametnija
plavka is offline  
Old 21.01.2008., 13:25   #2206
e da, jos jedno jako jako vazno pitanje:

jel etericna ulja mogu recimo samo privremeno poboljsati stanje pa utjecu na nalaz da bude kao ok, no to je samo privremeno, a zapravo se poslije ponovno pogorsa (a kako ginekolog vidi da je bolje, sukladno nalazu nece poduzeti mjere koje bi inace poduzeo)?

odnosno, nakon briseva i prije sigurne kolposkopije (pretpostavljam da ce phd nalaz biti da je hpv visokorizicni), smiju li se koristiti ta ulja? ili se njih preporuca u slucaju "kontrola nakon 4 mjeseca" pa onda poduzimaj u medjuvremenu takve stvari na svoju ruku.

znam da sam dosadna, al kaj mogu
Suey is offline  
Old 21.01.2008., 14:04   #2207
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
fala!

ma nije bas tak sitno i na svakoj je stranici zapravo. il imas neku drugu rezoluciju!

kaj onda se moze ta tvoja kolegica nikolina kontaktirat putem maila? vidim da pise da za svaku dijagnozu drugaciji omjer tih ulja.
Čito bez naočala,eto šta je.
Naravno,putem maila najjednostavnije.
phyto is offline  
Old 21.01.2008., 14:16   #2208
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
e da, jos jedno jako jako vazno pitanje:

jel etericna ulja mogu recimo samo privremeno poboljsati stanje pa utjecu na nalaz da bude kao ok, no to je samo privremeno, a zapravo se poslije ponovno pogorsa (a kako ginekolog vidi da je bolje, sukladno nalazu nece poduzeti mjere koje bi inace poduzeo)?

odnosno, nakon briseva i prije sigurne kolposkopije (pretpostavljam da ce phd nalaz biti da je hpv visokorizicni), smiju li se koristiti ta ulja? ili se njih preporuca u slucaju "kontrola nakon 4 mjeseca" pa onda poduzimaj u medjuvremenu takve stvari na svoju ruku.

znam da sam dosadna, al kaj mogu
Smiju se koristiti,ali ja recimo volim da se prethodno obave sve potrebne pretrage (uključujući kolposkopiju) da znam kakvo je točno stanje.
Nakon tretmana također je dobro ponoviti pretrage da se vidi je li pomoglo i koliko je pomoglo.
Mislim da je korisno tjedan ili dva prije pretraga ne koristiti ništa (ni ulja) da se ne bi utjecalo na nalaz.
A može se dogoditi da pomogne pa da se za 4-6 mjeseci opet pogorša stanje to dosta ovisi o samom stupnju CIN-a,tipu HPV-a i imunitetu osobe koja se tretira.
Ali nikakve vaginalete ( betadin,albothyl itd.) i lijekovi (interferon,aldara,podofilin) ti ne garantiraju izlječenje,a recidiv je nažalost uvijek moguć.
phyto is offline  
Old 21.01.2008., 14:50   #2209
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Kvalitetna eterična ulja kod nas su Pranarom,Oshadhi,Primavera life (nisu kemotipizirana pa nisu dostatna profesionalnim aromaterapeutima).
Osim još par privatnih proizvođača do kojih nije lako doći,to bi bilo to što se tiče kvalitete.Ništa drugo ne dolazi u obzir za vaginalnu,a pogotovo ne oralnu primjenu.
zanima me s cim da razrijedim ta ulja za lokalnu upotrebu...
negdje si spomenuo da se moze koristit tampon namocen u etericno ulje

ja npr. mogu doci do extra pure etericnih ulja, bez ikakve kemije, cisti destilat - ne svih naravno, al mogu do cajevca, kadulje, eukaliptusa...
al ta ulja su dosta jaka, znam da me npr cajevac pecka po kozi

da kupim ulje za masazu ili neko bazno ulje pa da u njega malo nakapam?
female_zg is offline  
Old 21.01.2008., 15:11   #2210
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
zanima me s cim da razrijedim ta ulja za lokalnu upotrebu...
negdje si spomenuo da se moze koristit tampon namocen u etericno ulje

ja npr. mogu doci do extra pure etericnih ulja, bez ikakve kemije, cisti destilat - ne svih naravno, al mogu do cajevca, kadulje, eukaliptusa...
al ta ulja su dosta jaka, znam da me npr cajevac pecka po kozi

da kupim ulje za masazu ili neko bazno ulje pa da u njega malo nakapam?
Ne tampon namočen u eterično ulje već u smjesu baznog (kantarion,tamanu) i eteričnih ulja (max.koncentracija 10-15%,ovisno o uljima).
Imaš na onom linku primjer jedne recepture.
Druga bi mogla biti s tebi dostupnim uljima:
5% čajevac-30kapi
5% eukaliptus polibraktea kemotip kripton (mora bit baš ovo ulje,ne drugi eukaliptusi)-30kapi
1% ljekovita kadulja (S.officinalis)-kod visokorizičnog HPV-a-6kapi
26ml kantarion
Dvaput dnevno staviti namočeni tampon te držati 2 sata.Maksimalno 3-4 kure po 20 dana između 2 menstrualna ciklusa.
Ovaj eukaliptus je neurotoksičan kao i kadulja koja ujedno djeluje abortivno tako da ova ulja se ne smiju upotrebljavati na trudnicama i dojiljama.
Za odrasle u ovim koncentracijama kroz 2-3 mjeseca (koliko se maksimalno terapija provodi) su sigurna.
Kadulja se ne koristi u oboljelih od estrogen-ovisnih tumora.
phyto is offline  
Old 21.01.2008., 15:21   #2211
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ne tampon namočen u eterično ulje već u smjesu baznog (kantarion,tamanu) i eteričnih ulja (max.koncentracija 10-15%,ovisno o uljima).
ovo je bilo istovremeno
hvala ti puno na odgovoru

ovu kadulju i cajevac imam
al eukaliptus imam neki eukaliptus globulus - pise da ima visok sadrzaj cineola
kantarion cu kupit
cula sam da se to moze napraviti u kucnoj radinosti tako da se biljka kantarion stavi u maslinovo ulje pa se tako kantarion ekstrahira u maslinovom

e da imam i cimet (cinnamomum zeylanicum) i karanfil ulje (eugenia caryophyllata)
vidjela sam da je i to lijekovito, jel mogu i to kako iskombinirati s ovim sto imam
female_zg is offline  
Old 21.01.2008., 15:45   #2212
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
ovo je bilo istovremeno
hvala ti puno na odgovoru

ovu kadulju i cajevac imam
al eukaliptus imam neki eukaliptus globulus - pise da ima visok sadrzaj cineola
kantarion cu kupit
cula sam da se to moze napraviti u kucnoj radinosti tako da se biljka kantarion stavi u maslinovo ulje pa se tako kantarion ekstrahira u maslinovom

e da imam i cimet (cinnamomum zeylanicum) i karanfil ulje (eugenia caryophyllata)
vidjela sam da je i to lijekovito, jel mogu i to kako iskombinirati s ovim sto imam
Kako napraviti kantarion: https://www.forum.hr/showthread.php?t=158174&page=4
Ne taj eukaliptus koristit!
Cimet kora ili list?Kora miriše po začinu,a list cimeta miriše na klinčić.
Eugenia caryophyllata=Syzygum aromaticum je klinčić,a ne karanfil.Sad se pitam kakva su to ulja.
Klinčić ili list cimeta možeš staviti maksimalno 2% (12 kapi na 30ml).Da upozorim odmah: peći će.
Koru cimeta nipošto ne stavljaj!

P.S.Snažno sugeriram da nabaviš euk.polibrakteu CT kripton
phyto is offline  
Old 21.01.2008., 17:15   #2213
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Kako napraviti kantarion: https://www.forum.hr/showthread.php?t=158174&page=4
Ne taj eukaliptus koristit!
Cimet kora ili list?Kora miriše po začinu,a list cimeta miriše na klinčić.
Eugenia caryophyllata=Syzygum aromaticum je klinčić,a ne karanfil.Sad se pitam kakva su to ulja.
Klinčić ili list cimeta možeš staviti maksimalno 2% (12 kapi na 30ml).Da upozorim odmah: peći će.
Koru cimeta nipošto ne stavljaj!

P.S.Snažno sugeriram da nabaviš euk.polibrakteu CT kripton
ok ok, necu koristit taj eukaliptus
da, ovaj "karanfil" mirisi na klincic - imam ga pod imenom: karanfil ulje madagaskar.........pise da se dobija destilacijom karanfilcica, plodova biljke eugenia caryophyllata

ma nist.......necu ni to koristit

napravit cu ovo kaj si mi reko

u svakom slucaju, hvala
female_zg is offline  
Old 21.01.2008., 19:30   #2214
..ovako...danas sam bila na kolposkopiji i doktorica je rekla da cu morati na biopsiju i ekskohleaciju..napominjem da imam cin3..napisala je da mi je veci dio stražnje usne zauzet punkacijama,SK vidljiva na prednjoj i stražnjoj usni,ali nigdje se ne spominju kondilomi..zanima me sad sta je to tocno ekskohleacija??zbilja neznam koga da vise sta pitam..sva sam izvan sebi i zbilja bi bila zahvalna kad bi mi netko odgovorio
chiara88 is offline  
Old 21.01.2008., 19:34   #2215
Endocervikalna kiretaža ili ekskohleacija kiretaža ili ekskohleacija
je kirurški postupak pri kojem se malom oštrom žlicom ili kiretom uzima materijal iz cervikalnog kanala (kanala vrata maternice). Ova je metoda važna za dijagnostiku promjena u endocerviksu. Obično se obavlja u sklopu tzv. frakcionirane kiretaže.

Frakcionirana (potezna) kiretaža
je dijagnostičko-terapijski postupak pri kojem se posebno kiretira endocerviks (kanal vrata maternice), a posebno šupljina trupa maternice.

Ovo je na googlu bilo. Al iskreno nikad nisam cula za to. Prema opisu bih skromno pretpostavila da je to neki oblik biopsije, al nemoj me drzati za rijec.
silvaes85 is offline  
Old 21.01.2008., 19:37   #2216
Zanima me nesto. Oni koji su bili na lletz konizaciji ili konizaciji, koliko ste dugo cekale nakon biopsije? Da li se sta u mjesec-dva moze pogorsati?
silvaes85 is offline  
Old 21.01.2008., 19:39   #2217
ma i ja sam to nasla na netu,al mi to nist ne znaci..mislila sam da netko zna možda nest vise ili ima iskustva s tim,,...
svejedno,puno hvala..
chiara88 is offline  
Old 21.01.2008., 21:07   #2218
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Zanima me nesto. Oni koji su bili na lletz konizaciji ili konizaciji, koliko ste dugo cekale nakon biopsije? Da li se sta u mjesec-dva moze pogorsati?

ja tocno 7 mjeseci..biopsija u 12.mj, letz konizacija u 7.mj
u medjuvremenu sam obavila papu, jednu fulguraciju i dvije kolposkopije, tako da nisam bila "bez nadzora"
vjerojatno se moze pogorsati, al kod mene se i popravilo..i biopsija i papa su bili CIN II, a letz konizacija je pokazala CIN I

za ekskohelaciju sam samo cula
u Ri su mi u bolnici, prije same biopsije napisali da je to za letz konizaciju i ekskohelaciju, al kako na kraju nisam isla kod njih, ne znam tocno sta bi to bilo..
cini mi se da je to zahvat koji se obavlja uz biopsiju, konizaciju, mozda kad se samim letzom ne moze zahvatiti dovoljno duboko u endocerviks..
meni je nalaz konizacije pokazao da te promjene kod mene ne dopiru do rubova/isjecka tog endocervikalnog konusa (ili tako nes ) pa valjda zato na koncu nije ni trebalo obaviti jos i to..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 21.01.2008., 21:14   #2219
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Zanima me nesto. Oni koji su bili na lletz konizaciji ili konizaciji, koliko ste dugo cekale nakon biopsije? Da li se sta u mjesec-dva moze pogorsati?
biopsija u 11. mjesecu je pokazala cin 3.

ja odlučila 3 mjeseca raditi na sebi da izbjegnem konizaciju

papa u februaru bez promjena, lletz sredinom februara

phd nalaz konizata ponovio nalaz biopsije s laganim pomakom na gore
mayabela is offline  
Old 22.01.2008., 00:16   #2220
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
jok..nis
taj prvi je bio negdje 2003. CIN I i upitnik na hpv..
ova moja ex dr je rekla da je to najvjerojatnije od hpv-a, al kao da nema smisla bacati pare na test..uvalila mi jednu kuru nekih vaginaleta, i rekla da pricekamo iduci papa test..
kako su jedno 3 pape nakon toga bile ok, vise tad nismo nis ni radili..

kad se ponovno pojavio CIN I, onda smo odmah napravili tipizaciju..pitala je ja da napravimo i druge briseve al me izignorirala, kao i Ljubo
i jos uvijek nisam napravila ostale..uff
al imam to u planu
malo sam nerazumljivo napisala prije , htjela sam reć baš kao šta je to slučaj u tebe da se taj cin I vratio nakon nekog vremena
znači nije ga organizam sam "prebolio" i baš to vračanje me najviše brine

Zadnje uređivanje plavka : 22.01.2008. at 00:49.
plavka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.