Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2008., 17:48   #2341
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
dobro ti je very nice napisala.......slusaj sad ovog drugog ginica
treba rijesit upale (jer su mozda bakterijske) pa onda kad se to "ocisti" otic na kolposkopiju vidjet pravo stanje

meni je papa u 12 mj. pokazao cin 2, kad sam dosla napravit cervikalne briseve doc mi je odmah dao sumamed, onak "na coravo" jer je bila jaka upala i bolilo me kad mi je uzimao bris
jedna kura antibiotika ti ne moze skodit
medjutim - stigli brisevi cisti ko suza, jedino hpv jako pozitivan

poslao me na kolposkopiju, a ovaj na kolposkopiji nije vidio nist posebno (samo cin 2) i prepisao mi: dalacin kremu, betadin vaginalete i na kraju albothyl
sad kad to sve iskonzumiram, nakon mjesec dana idem na papu
sigurno da ne moze skoditi, no sto ako dobijes nesto sto moras lijeciti opet antibioticima, npr. upalu uha, a nije proslo dovoljno dugo vremena izmedju ta dva uzimanja antibiotika. precesto i bezrazlozno koristenje antibiotika stvara rezistenciju. ali vjerujem da je dobro procijenio.

jos jedna stvar, taj dr. je rekao da albothyl ne bi preporucio. svakako idem k njemu na kolposkopiju, upravo zato da me ne bi gledao netko tko nema pojma.
Suey is offline  
Old 30.01.2008., 17:54   #2342
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
hm... a recimo da njima ne može ništa, samo ga dalje prenose...

opet, imaš i slike kondiloma na penisu, i spominje se i rak... pa eto, i mene zanima taj dio.. kad prestaje razdoblje da ima hpv i samo prenosi, a kad počinje to da ima i osjeti posljedice i isto se mora borit s tim kao i mi?
jel zapravo i ginekolozi rijetko kad spominju partnere, naravno spomenu obavezan kondom ali u principu ništa više...

prilikom pitanja partnera "a jel može meni šta bit" ja mu stvarno nisam znala šta odgovorit, rekla sam ne, i onda pročitam ne netu jako malo toga, jer većinom je sve napisano za ženu i muškarci se uopće ne spominju, da mogu dobiti i oni rak, pa sam se osjećala ko da mu lažem, a naravno da si ne bi oprostila, kad već znam da ja to imam, da i on to dobi od mene
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 30.01.2008., 17:57   #2343
Quote:
VeRy NiCe kaže: Pogledaj post
Iz vlastitog iskustva znam da je jeko bitno da se partner liječi kada i vi curke.
Nakon što sam saznala za HPV i svog sam dragog odvela Ljubojeviću i na peniskopiji mu je uočio promjene (one su nevidljive golim okom). Dobio je terapiju s kremama i nakon što ih je potrošio sve mu se povuklo . (osim jednog malog kondiloma, kojeg je doktor na licu mjesta "spržio" , da mi je bilo vidjeti njegovu facu kad je bio u ordinaciji ) U međuvremenu smo koristili kondom i to je OBAVEZNO.
Također, pošto mi je izolirana Ureaplasma i ja i on moramo piti antibiotike. Ne zaboravite da ništa ne znači ako se samo vi liječite. Morate oboje!
ali na netu baš piše da se kondilomi ženi javljaju kod hpv-a niskog i srednjeg rizika i onda logično da mogu prijeći i na partnera, ali kod hpv-a gdje nema kondiloma, ako se ne varam ima unutarnji i vanjski, kod vanjskog se javljaju kondilomi ?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Old 30.01.2008., 19:35   #2344
Curke, vi koje ste spominjale dr. Ljubojevica - pretpostavljam da je on dobar. Kako se moze doci do njega? Imate li broj?
Sunny Flower is offline  
Old 30.01.2008., 20:12   #2345
Quote:
Sunny Flower kaže: Pogledaj post
Curke, vi koje ste spominjale dr. Ljubojevica - pretpostavljam da je on dobar. Kako se moze doci do njega? Imate li broj?
Možeš tražit docenta osobno na tel. pa mu ispričaj svoj slučaj a onda odluči!u svakom slučaju sritnooo
http://ginoderma.hr/index.htm
plavka is offline  
Old 30.01.2008., 21:15   #2346
Hvala Plavka!
Sunny Flower is offline  
Old 30.01.2008., 23:07   #2347
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
sigurno da ne moze skoditi, no sto ako dobijes nesto sto moras lijeciti opet antibioticima, npr. upalu uha, a nije proslo dovoljno dugo vremena izmedju ta dva uzimanja antibiotika. precesto i bezrazlozno koristenje antibiotika stvara rezistenciju. ali vjerujem da je dobro procijenio.

jos jedna stvar, taj dr. je rekao da albothyl ne bi preporucio. svakako idem k njemu na kolposkopiju, upravo zato da me ne bi gledao netko tko nema pojma.
ak ih uzimas precesto (sta god da ti to znacilo), onda je tak svejedno jesi li uzela sumamed
a ako ti je ovaj sumamed prvi antibiotik u zadnjih pol godine - godinu i ako je ista prezivjelo pod njim (od tih upala uha i grla), onda jednostavno promjenis antibiotik
uzmes ciljani, npr. za anaerobne bakt.
ja mislim da ovaj sa sumamedom nije pogrijesio - a plymicol o kojem si gore pricala je antimikotik sto znaci da ubija gljive
medazol je cinim mi se antibiotik (mozda za anaerobne bakt)
no nema veze... sa svom tom terapijom on pokusava pobit gljive i bakt., pa ako to uspije i nalaz ti opet bude cin (vjerojatno od hpv-a) - onda te poslat na kolposkopiju
no nije mi jasno kak je na uzv mogao vidjet da imas uplau i sta ce mu uzv za cin?
za kolposkopiju ti trebaju nalazi briseva i zadnje dvije pape da bi se moglo dati neko misljenje na osnovu svega (jel ti treba biopsija ili ne)


i sad me bas i zanima koji je to fenomenalan doktor....
female_zg is offline  
Old 30.01.2008., 23:54   #2348
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
ak ih uzimas precesto (sta god da ti to znacilo), onda je tak svejedno jesi li uzela sumamed
a ako ti je ovaj sumamed prvi antibiotik u zadnjih pol godine - godinu i ako je ista prezivjelo pod njim (od tih upala uha i grla), onda jednostavno promjenis antibiotik
uzmes ciljani, npr. za anaerobne bakt.
ja mislim da ovaj sa sumamedom nije pogrijesio - a plymicol o kojem si gore pricala je antimikotik sto znaci da ubija gljive
medazol je cinim mi se antibiotik (mozda za anaerobne bakt)
no nema veze... sa svom tom terapijom on pokusava pobit gljive i bakt., pa ako to uspije i nalaz ti opet bude cin (vjerojatno od hpv-a) - onda te poslat na kolposkopiju
no nije mi jasno kak je na uzv mogao vidjet da imas uplau i sta ce mu uzv za cin?
za kolposkopiju ti trebaju nalazi briseva i zadnje dvije pape da bi se moglo dati neko misljenje na osnovu svega (jel ti treba biopsija ili ne)


i sad me bas i zanima koji je to fenomenalan doktor....
znam sto je plimycol pobogu, i nije prvi put da ga koristim, i ne samo kao vaginalete. medazol pak ubija odredjene skupine bakterija, vidis da znas. nisam pitala cemu sluze,

nego je moje pitanje bilo: jel trebao, bez obzira na to sto brisevi nisu gotovi i zapravo ne znamo sto je u pitanju, poceti s terapijom ili je bolje u medjuvremenu koristiti betadine i pricekati briseve. vidis da si i ti na coravo dobila antibiotik.

pa zato i kazem da antibiotike ne bi trebalo cesto koristiti jer ne pomazu ako je razmak izmedju uzimanja prekratak. znaci, nije dobro da za svaku glupost pijes antibiotik. a i sumamed se pije na odredjeni nacin, ovisno o tome sto njime lijecis. dakako da mozes koristiti za odredjene infekcije i druge antibiotike, primjerice klavocin. obicno sumamed i daju kad nemaju pojma sto je u pitanju, tako sam i ja jednom zavrsila na zaraznoj zbog kvrge na vratu, prosla i onkologiju prije toga takodjer, no nije bilo nista takvoga, i nakon svih testiranja u zaraznoj na sve zivo tipa mononukleoze, toksoplazmoze i slicno, nisu znali sto je pa su mi dali 5 dana sumamed od 500 za svaki slucaj.


uzv je bio reda radi, da provjeri jel sve u redu. nisam rekla da je upalu vidio tijekom uzv-a, vec tijekom pregleda, gin. pregled nije uzv, - dakle, otvorio me kao da uzima papu i prema sekretu i stanju rekao da je posrijedi upala te napravio i palpaciju da vidi jel bolno.

eto, imat ce dva nalaza papa testa kad ga za 2 mjeseca napravi pa cemo vidjeti sto dalje.
Suey is offline  
Old 31.01.2008., 08:49   #2349
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
ali na netu baš piše da se kondilomi ženi javljaju kod hpv-a niskog i srednjeg rizika i onda logično da mogu prijeći i na partnera, ali kod hpv-a gdje nema kondiloma, ako se ne varam ima unutarnji i vanjski, kod vanjskog se javljaju kondilomi ?
Sorry, unutarnji i vanjski? Nisam čula za to.
Mislim da ne može škoditi da muški odu na pregled, ali o tome je najbolje s doktorom porazgovarati. To ovisi o tome kakvi su vaši nalazi.
VeRy NiCe is offline  
Old 31.01.2008., 14:19   #2350
Cure na znam kakve su upale kod vas u pitanju-čini mi se ozbiljne kad su kod pregleda vidljive, meni je samo na papa testu pisalo
Drugi ne-neoplastični nalazi
Reaktivne promjene na stanicama združene s:
Upalom (križić kod upale)
a pri pregledu me nije ništa bolilo, ni pri uzimanju briseva(mada me pitala da li boli)
i to je bilo na papa testu u 5 mj. i u 9 mj. označeno
a sad od čega je to -virus mjenja jezgru stanica vrata maternice pa možda uzrokuje i upalu ...
plavka is offline  
Old 31.01.2008., 23:56   #2351
Cure, nova sam na forumu, pročitala san toliko toga o hpv-u i cinovima, i htjela bih vas pitati za savjet oko vitamina koje točno uzeti za pojačanje imunološkog sustava radi CinI i hpv-a. Mislim se između Supradyna,Natural Wealth, Centravit..nešto treće..koji vam se čine najučinkovitijima?
MeToo is offline  
Old 01.02.2008., 12:36   #2352
Quote:
plavka kaže: Pogledaj post
Cure na znam kakve su upale kod vas u pitanju-čini mi se ozbiljne kad su kod pregleda vidljive, meni je samo na papa testu pisalo
Drugi ne-neoplastični nalazi
Reaktivne promjene na stanicama združene s:
Upalom (križić kod upale)
a pri pregledu me nije ništa bolilo, ni pri uzimanju briseva(mada me pitala da li boli)
i to je bilo na papa testu u 5 mj. i u 9 mj. označeno
a sad od čega je to -virus mjenja jezgru stanica vrata maternice pa možda uzrokuje i upalu ...
tak je i meni pisalo, osim toga, to je bilo oznaceno i na prijasnjem papa nalazu kada nije bilo abnormalnih stanica, ali rekli su mi tada da je to uredan nalaz. nije me bolilo kod briseva, tek kasnije neki uzasan osjecaj, ali kad me on pregledao, malo me ipak bolilo.
Suey is offline  
Old 01.02.2008., 12:41   #2353
Quote:
MeToo kaže: Pogledaj post
Cure, nova sam na forumu, pročitala san toliko toga o hpv-u i cinovima, i htjela bih vas pitati za savjet oko vitamina koje točno uzeti za pojačanje imunološkog sustava radi CinI i hpv-a. Mislim se između Supradyna,Natural Wealth, Centravit..nešto treće..koji vam se čine najučinkovitijima?

najucinkovitije ti je jest puno voca i povrca, a ak to neces ili ne mozes, onda uzimati vitamine

jedi puno crvenog voca, osobito papaju i crveni grejp, a od povrca odlicni su brokula, repa, blitva i slatki krumpir te mrkva

supradyn je ok.
Suey is offline  
Old 01.02.2008., 14:32   #2354
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
najucinkovitije ti je jest puno voca i povrca, a ak to neces ili ne mozes, onda uzimati vitamine

jedi puno crvenog voca, osobito papaju i crveni grejp, a od povrca odlicni su brokula, repa, blitva i slatki krumpir te mrkva

supradyn je ok.
Hvala Suey..

Jedem u zadnje vrijeme dosta voća i povrća, al sam mislila još pojačati unos vitamina jer se stvarno želim rješiti Cin-a i deaktivirati hpv..al opet ne valja ni pretjerivati s tim..
MeToo is offline  
Old 01.02.2008., 15:03   #2355
evo da još pojasnim ukratko svoje stanje pa da mi možete dati koji učinkovit savjet..krajem 11 mjeseca prvi puta sam napravila papa test i dobila sam nalaz papa testa cinI+promjene povezane s hpv-om, ginekolog me poslao na briseve za tipizaciju hpv-a, ureu,mikoplame,aerobe,anaerobe,klamidiju. Nalazi su pokazali da se radi o hpv-u visokog rizika, dok su ostali brisevi bili negativni..nisam dobila nikakvu terapiju jer citolozi su preporučili ponovnu kontrolu papa testa za 4 mjeseca, bez ikakve terapije. ginekolog je rekao da se cinI promjene u većini slučajeva same povuku, tj. imunološki sustav organizma ih riješi,a ako se ne povuku promjene tek onda slijedi terapija, te da je bitno ići na redovitu kontolu papa testa na koji idem za 2 tjedna..
s obzirom na moje stanje, da li je stvarno potrebno samo čekati ili je potrebno napraviti kolposkopiju i biopsiju?
MeToo is offline  
Old 01.02.2008., 16:44   #2356
Quote:
MeToo kaže: Pogledaj post
Hvala Suey..

Jedem u zadnje vrijeme dosta voća i povrća, al sam mislila još pojačati unos vitamina jer se stvarno želim rješiti Cin-a i deaktivirati hpv..al opet ne valja ni pretjerivati s tim..


cak je bio clanak o tome da sintetski vitamini nisu dobri te da je najbolje ih unijeti hranom, a tu se sigurno ne mozes predozirati.

pij Imunnal kapi, to je echinacea istisnuta iz svjeze biljke, a ako pijes kontracepciju, uzimaj i folnu kiselinu, sami vitamini nece bas pomoci (i ja sam jako skepticna prema njima pa se trudim jesti voce i povrce)

bitno je da nadjes dobrog i iskusnog ginekologa koji ce ti raditi kolposkopiju, a svakako treba ici na nju ako ce ti nalaz i dalje pokazivati promjene na stanicama, nema se sto cekati.
Suey is offline  
Old 01.02.2008., 16:53   #2357
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
tak je i meni pisalo, osim toga, to je bilo oznaceno i na prijasnjem papa nalazu kada nije bilo abnormalnih stanica, ali rekli su mi tada da je to uredan nalaz. nije me bolilo kod briseva, tek kasnije neki uzasan osjecaj, ali kad me on pregledao, malo me ipak bolilo.
Meni nije bilo nikad do tad označeno, prvi put uz cin1 +hpv i zato me zanima ta uzročno-posljedična veza!
plavka is offline  
Old 01.02.2008., 17:05   #2358
http://www.herbs.org/greenpapers/echinacea.html



@plavka - neka upala sigurno jest, e sad, meni su rekli za onaj nalaz kada je samo bila oznacena upala da je to uredan nalaz. uputa citologa: redovni pregled (to kod ginica kojem idemo preko hzzo-a znaci da treba doci za godinu dana, a eto nakon vise od godinu vec je cin3
Suey is offline  
Old 01.02.2008., 17:19   #2359
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
cak je bio clanak o tome da sintetski vitamini nisu dobri te da je najbolje ih unijeti hranom, a tu se sigurno ne mozes predozirati.

pij Imunnal kapi, to je echinacea istisnuta iz svjeze biljke, a ako pijes kontracepciju, uzimaj i folnu kiselinu, sami vitamini nece bas pomoci (i ja sam jako skepticna prema njima pa se trudim jesti voce i povrce)

bitno je da nadjes dobrog i iskusnog ginekologa koji ce ti raditi kolposkopiju, a svakako treba ici na nju ako ce ti nalaz i dalje pokazivati promjene na stanicama, nema se sto cekati.

zaboravila san spomenuti da sam počela piti aloe vera kapsule, mogla bih uzeti i Imunal kapi, naravno uz to, puno voća i povrća..
MeToo is offline  
Old 01.02.2008., 18:37   #2360
Quote:
MeToo kaže: Pogledaj post
evo da još pojasnim ukratko svoje stanje pa da mi možete dati koji učinkovit savjet..krajem 11 mjeseca prvi puta sam napravila papa test i dobila sam nalaz papa testa cinI+promjene povezane s hpv-om, ginekolog me poslao na briseve za tipizaciju hpv-a, ureu,mikoplame,aerobe,anaerobe,klamidiju. Nalazi su pokazali da se radi o hpv-u visokog rizika, dok su ostali brisevi bili negativni..nisam dobila nikakvu terapiju jer citolozi su preporučili ponovnu kontrolu papa testa za 4 mjeseca, bez ikakve terapije. ginekolog je rekao da se cinI promjene u većini slučajeva same povuku, tj. imunološki sustav organizma ih riješi,a ako se ne povuku promjene tek onda slijedi terapija, te da je bitno ići na redovitu kontolu papa testa na koji idem za 2 tjedna..
s obzirom na moje stanje, da li je stvarno potrebno samo čekati ili je potrebno napraviti kolposkopiju i biopsiju?
ej čuj, meni su ti tako 2 godine držali na čekanju... nema ti kruha od toga..samo to neće nestat, ja ne vjerujem u to... il ga požuri da krene s kolposkopijom, biopsijom itd... il promijeni doktora... te fore test svaka 4mj su samo odugovlačenje i mogu ti napraviti više problema nego što ih imaš sad...
sweet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.