Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 11:49   #2361
mene ovo pitanje zbilja muci..
moj decko je bio na testiranju za hpv u 5.mj.i nalaz je negativan..ok,znam da ga oni ne moraju imati,ali mogu biti prenosioci..i sad mene zanima sta je s njegovim ljecenjem???kak???mislim,nema nikakve simptome,kondilome,nista!!!
recimo ja se izlijecim i on me opet zarazi...trebamo koristit kondome,to mi je jasno,al kako ako jednog dana pozelimo imati djecu???
chiara88 is offline  
Old 02.02.2008., 12:32   #2362
da ali testiranja na muskarce nisu 100% tocna
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 02.02.2008., 12:35   #2363
bok! ja imam samo hpv, a cin-a sam se rijesila prosle godine pa jel znate neke idealne terapije ili proizvoda da se rijesim hpv-a
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 02.02.2008., 15:18   #2364
Quote:
zagi hr kaže: Pogledaj post
bok! ja imam samo hpv, a cin-a sam se rijesila prosle godine pa jel znate neke idealne terapije ili proizvoda da se rijesim hpv-a
ček, šta nemaš cinove al ti tipizacija pokazala da je ostao hpv? hm... a ne znam iskreno... meni je to dvoje nekako povezano...
šta ti je doktor rekao?
sweet is offline  
Old 02.02.2008., 15:34   #2365
ah doktori ko doktori niko mi nista ne govori osim da dodem za pola godine na papa test i preko zdrastvenog vise nemam prava na testiranje na hpv dok mi je papa uredu
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 02.02.2008., 15:37   #2366
Quote:
chiara88 kaže: Pogledaj post
mene ovo pitanje zbilja muci..
moj decko je bio na testiranju za hpv u 5.mj.i nalaz je negativan..ok,znam da ga oni ne moraju imati,ali mogu biti prenosioci..i sad mene zanima sta je s njegovim ljecenjem???kak???mislim,nema nikakve simptome,kondilome,nista!!!
recimo ja se izlijecim i on me opet zarazi...trebamo koristit kondome,to mi je jasno,al kako ako jednog dana pozelimo imati djecu???
Ili ima hpv ili nema. nema tu prenosioc-zaražen odnosa. Dečko je vjerojatno imao hpv kada je tebe zarazio ali je kod njega došlo da samoizlječenja(kod muškaraca normalnog imuniteta je to vrlo brzo), a ti ga imaš i dalje jer kod žena to malo sporije ide. Također ne postoje testovi za testiranje muškaraca pa se oni testiraju onima za žene i ta testiranja nisu baš točna. I sad ti zapravo ne znaš ima li on hpv ili nema. Bitno da se ti izliječiš kaj će biti poslije??... možda kroz par mjeseci idobijemo test za muškarce...
tamara25 is offline  
Old 02.02.2008., 15:39   #2367
Quote:
zagi hr kaže: Pogledaj post
bok! ja imam samo hpv, a cin-a sam se rijesila prosle godine pa jel znate neke idealne terapije ili proizvoda da se rijesim hpv-a
kako si se riješila cinova?
tamara25 is offline  
Old 02.02.2008., 15:46   #2368
Quote:
chiara88 kaže: Pogledaj post
mene ovo pitanje zbilja muci..
moj decko je bio na testiranju za hpv u 5.mj.i nalaz je negativan..ok,znam da ga oni ne moraju imati,ali mogu biti prenosioci..i sad mene zanima sta je s njegovim ljecenjem???kak???mislim,nema nikakve simptome,kondilome,nista!!!
recimo ja se izlijecim i on me opet zarazi...trebamo koristit kondome,to mi je jasno,al kako ako jednog dana pozelimo imati djecu???
Je li bio na peniskopiji? ako nije mora još to napravit i ako nema ni promjena vidljivih peniskopijom onda je siguran a i ti!
do tad hmmm drž se kondoma dok to ne obavi
plavka is offline  
Old 02.02.2008., 17:08   #2369
Quote:
tamara25 kaže: Pogledaj post
kako si se riješila cinova?
kod doktorice Harny sam se lijecila, napravila mi je lettz biopsiju,
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 02.02.2008., 17:10   #2370
jel peniskopija dovoljan pregled za muskarce ili mora na jos neka testiranja
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 02.02.2008., 17:19   #2371
Quote:
zagi hr kaže: Pogledaj post
jel peniskopija dovoljan pregled za muskarce ili mora na jos neka testiranja
Pošto nema ljeka za hpv već se samo lječe-uklanjaju promjene kod nas vidljive kolposkopijom a kod frajera peniskopijom(ako nema promjena neće mu ni radit bris na hpv jer ionako mu mogu samo preporučit kondom dok se ti potpuno ne rješiš hpv-a) to ti je najbolji pokazatelj i provjera od bilo kojeg testa, +papa test + tipizacija hpv-a ,e to ti je naj naj kombinacija!
Nego šta ti je označeno na papa testu nakon letz biopsije?
plavka is offline  
Old 02.02.2008., 17:38   #2372
uglavnom upala, bakterije i parakteroza to nemam pojma kaje
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 02.02.2008., 18:35   #2373
ja koristim Immune Formula za imunitet pa jel mogu uz to koristiti Imunal kapi
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 02.02.2008., 19:22   #2374
Curke jel tko od Vas koristio vaginalete od Cydonie, ako jest molim komentar, ja naručila sad od kantariona i čajevca, vidim da imaju i nekakve od propolisa sa alojom
anaxy is offline  
Old 02.02.2008., 20:02   #2375
ja sam ih isto narucila za sebe i gel za decka, jos ih nisam isprobala ali sam cula da je pusiona a i da su dobre. iskreno nemam dume ali cu ih isprobati a kasnije prelazim nase vaginalete od aromaterapeuta
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 02.02.2008., 21:23   #2376
Quote:
anaxy kaže: Pogledaj post
Curke jel tko od Vas koristio vaginalete od Cydonie, ako jest molim komentar, ja naručila sad od kantariona i čajevca, vidim da imaju i nekakve od propolisa sa alojom
prije ti se pisalo na forumu, neznam na kojoj točno stranici da ti postoje vaginalete od kantarionovog ulja, vaginalete od australijskog čajevca, vaginalete od pripolisa, vaginalete od ulja raverse i vaginelte od 5 ljekovitih bilja. Jedina mana što se nemogu kupiti kod nas, već samo u Bosni, al se mogu naručiti preko neke ženske ali ti je to onda naravno skuplje. Ja sam koristila osobno te, ali samo od kantarionovog ulja, a od čajevca su me pekle pa sam prestala. No znam slučajeve di su im pomoge.
Eto...sad da li je to isto neznam, ali pogledaj malo unatrag pa možd i nađeš to...
malena23 is offline  
Old 04.02.2008., 11:33   #2377
evo malo o istrazivanjima kako folna kiselina utjece na cervikalnu displaziju


http://www.phac-aspc.gc.ca/publicat/.../16-3/b_e.html

http://findarticles.com/p/articles/m...14/ai_16896787

http://www.umm.edu/altmed/articles/v...-b9-000338.htm

http://www.lef.org/newsletter/2005/2005_09_13.htm

http://www.tidesoflife.com/cervical_dysplasia.htm
Suey is offline  
Old 04.02.2008., 12:56   #2378
Bok ljudi!
Već dva sata citam o hpv-u i mogu reci da vec 3 godine ga malo imam malo nemam ali sam svaki put sve rijesila sa vitaminima, premazivanjem kod dr. i naravno fizickom aktivnoscu.
Mislim da prvo treba ovo napraviti sve pod noz ici tek kada nema vise izlaza.
Pozdrav
hamilija is offline  
Old 04.02.2008., 14:04   #2379
uspostava narusenog imuniteta sigurno je malo dugotrajniji proces, mislim da ipak ovdje malo banaliziramo stvari.

sto se vitamina tice, treba biti dobro upoznat s poejdinim vitaminima, koja im je uloga i koje su posljedice uzimanja prevelikih doza. neki ih nemaju uopce (B9, B12) jer se izmokre iz organizma, dok drugi u prevelikim dozama znaju uzrokovati trovanja. vitamini mogu doci u interakciju s nekim lijekovima te se u tom slucaju ne smiju uzimati. osim toga, neki vitaminski pripravci spajaju sve i svasta, a koliko je to dobar preparat, vrlo je upitno. takodjer, i doza je bitna, jer nije isto ako uzimamo neki vitamin preventivno ili kad vec imamo neku bolest.

naposljetku, vitamini se najbolje apsorbiraju iz prirodnih namirnica, a opet na nase trznice i u lance trgovina dolazi voce i povrce koje mjesecima zna stajati u skladistu.

mislim da ne treba cekati da ovo stanje samo od sebe prodje te da ce se poboljsati samo od sebe, vec treba djelovati, ici na kolposkopiju, briseve.

ne bih niti ja pod noz, tko bi to uopce htio.

no, karcinom se i inace odstranjuje kirurski, pa ako se nalaz vrati, najbolje je kirurski odstraniti to tkivo zajedno s virusom, i onda si tek siguran da se nece siriti dalje. spaljivanja i premazivanja su samo privremena rjesenja.
Suey is offline  
Old 05.02.2008., 01:06   #2380
bok cure, ja sam upotpunila kućnu ljekarnu
aloe vera sok, supradyn vitamini, danas uzela folnu kiselinu i zink s vitaminom c... s tim da mi je supradyn pri kraju pa ću pričekat malo da ne bude too much...
u srijedu idem na papu pa ćemo vidjet kakvo je stanje nakon biopsije...
sweet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.