Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 22:10   #2461
Quote:
sunce30 kaže: Pogledaj post
Sweet, doktor mi reko ako sexam sa kondomom ili bez da mi je isti klinac..ionako si s NJIM podajem te viruse..i to što sam pokupila, pokupila sam ...al mi se čini da je ON počeo da švrlja morat ču ga

Suey, da iz Slovenije sam..ovde ti je taj hpv katastrofalan..stvarno svaka druga cura ga ima..ali niko ne pravi nekakve panike iz toga..samo se cure šalju pod nož..i kao to nije ništa strašno...
Evo popila sam prvu tabletu folne - TIFOL samo nedaj bože da zatrudnim kad se tako ne pazim, hihi

Ma ja ti i popijem koju, pušim, evo sexam bez ikakve zaštite....jaoooooooo ..a sa druge strane kao jačam imunitet

Aha, kod nas isto niko ne spominje podizanje imuniteta, nikakve kolposkopije dok izgleda baš ne pređe u cin ili još gore...a testriranje na Hpv ovde nema (skupo jim) .....jedino naravno ako češ si sama platiti i otič na testiranje ..
a znam, to sam više puta pročitala, da nas kondomi ne štite od hpv-a, viđ mene

zato mi cijela ta tema nije ugodna, ok da imaš stalnog dečka, al budući da ga nemam, zatomila sam svoju seksualnost u jednu malu kutijicu sve dok se ne riješi papa

i možda ovo nije na mjestu, nek me napadne tko hoće... al svi smo svjesni da se hpv prenosi i sa kondomom...
šta je onda s onima što imaju hiv? svi tvrde da s kondomom nema problema? a onako, ako može hpv, očito može i sve drugo proći...

eh... pa kako da znamo s kim se smijemo seksat ?
sweet is offline  
Old 13.02.2008., 22:35   #2462
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
a šta znači stupanj displazije?
pa CIN 1,2 i 3 su stupnjevi displazije

@sunce30

nisam znala da je takva situacija u sloveniji, mislila sam da je ipak nesto bolje, ma i kod nas ima svaka druga, samo kaj nitko o tom ne prica, ja nisam imala pojma kaj je to tocno dok nisam dobila, onda kad ti to postane problem, kopas dublje i saznajes sve i svasta, pocnes i strucne clanke citati, ma pandemija ocito o kojoj se u javnosti ne govori.
Suey is offline  
Old 13.02.2008., 22:55   #2463
Ma kondom ne vredi ništa...samo se bojim da nisam dobila još šta u paketu sa hpv-om....

Ja sam prvi put čula za hpv kad mi je ginekolog reko da imam (prije otprilike 3 godine) ...tako me na brzinu sprašijo iz ordinacije da sam došla kuči i plakala još mjesec dana..
I tako u googlanju pronađem vas
A i ovde niko ništa ne priča...čak ni kolegice..ko če znat koja ga ima a koja nema
A puno cura uopšte ne ide redovito na papu, tako da nemaju pojma šta imaju /nemaju

A ja jadna opet u aprilu na papu
sunce30 is offline  
Old 13.02.2008., 23:00   #2464
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Da li mi mozete reci kakve su vam promene uosene kolposkopijom , kada vam je uocen Cin biopsijom?
Kolika je ranica bila...kakve su bile promene?
Meni su uocene razlicite abnormalnosti..tipa mozaika,lezija,punktacije..itd...velika gruba ranica....pa sam prilicno uplasena sta bi to moglo znaciti, i kakvi ce rezultati bipsije biti.
Da li bi se vec od oka , bez kolposkopa....videlo da ej , ne daj Boze, nesto strasno ?
Upomoc!
Zar niko ne vidi moje pitanje??
Abrakadabraa is offline  
Old 14.02.2008., 00:24   #2465
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Zar niko ne vidi moje pitanje??
a čuj, i meni je tako nešto doktor napričao... šta da ti kažem, nemoj se živcirat, smiri i idi redovno do doktora... on može samo pretpostavit golim okom šta je to, al testovi pokazuju pravo stanje...

za svakog je individualno pa je teško generalizirat, al ne daj se
sweet is offline  
Old 14.02.2008., 01:01   #2466
Je li išao tko testirati se na HPV u Virogenu i ako da, kakva su vam iskustva?

Ja sam si rekla, ako rezultat bude negativan od dana kad dobijem nalaze pa do istog datuma 2009. apstiniram!
howyesno is offline  
Old 14.02.2008., 02:11   #2467
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Je li išao tko testirati se na HPV u Virogenu i ako da, kakva su vam iskustva?

Ja sam si rekla, ako rezultat bude negativan od dana kad dobijem nalaze pa do istog datuma 2009. apstiniram!
hehe, ja razmišljam baš suprotno
sweet is offline  
Old 14.02.2008., 03:03   #2468
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
a čuj, i meni je tako nešto doktor napričao... šta da ti kažem, nemoj se živcirat, smiri i idi redovno do doktora... on može samo pretpostavit golim okom šta je to, al testovi pokazuju pravo stanje...

za svakog je individualno pa je teško generalizirat, al ne daj se
Evo pokusavam.
Ali , ipak bi me umirilo da znam da je jos nekom kolposkopski vidjeno sto i meni, a da ipak nije bilo nista strasno
Nikako ne mogu da pronadjem kakva je situacija bila na tom polju...mislim konkretno na grlic, tj. tu ranicu...da li je bila velika, mala..
Vidim da ljudi pominju CIN- ali niko ne pominje ono najvaznije...tj. sta je kod njih prouzrokovao.
Hvala ti puno, puno!!
Abrakadabraa is offline  
Old 14.02.2008., 10:40   #2469
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Zar niko ne vidi moje pitanje??
http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../04_kolpos.asp

a kaj ti je rekao doktor? pa ja bih ga izdavila pitanjima dok mi ne bi rekao kaj to znaci


jer tu kod harni pise :"Neravna površina, erozija, ulceracija: Nalaz rane ili ulcusa vrata maternice gotovo uvijek upućuje na karcinomatoznu etiologiju."

ali to kaj je on vidio moze biti i grubi mozaik. najbolje je da to pitas svog doktora!jel te salje na konizaciju ili kaj?

i kako je sweet rekla, citologiji se daje prednost pred kolposkopijom, tocnija je!
Suey is offline  
Old 14.02.2008., 11:30   #2470
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
a znam, to sam više puta pročitala, da nas kondomi ne štite od hpv-a, viđ mene

zato mi cijela ta tema nije ugodna, ok da imaš stalnog dečka, al budući da ga nemam, zatomila sam svoju seksualnost u jednu malu kutijicu sve dok se ne riješi papa

i možda ovo nije na mjestu, nek me napadne tko hoće... al svi smo svjesni da se hpv prenosi i sa kondomom...
šta je onda s onima što imaju hiv? svi tvrde da s kondomom nema problema? a onako, ako može hpv, očito može i sve drugo proći...

eh... pa kako da znamo s kim se smijemo seksat ?
Hpv se prenosi i uz kondom samo iz jednog jedinog razloga a to je da se virus nalazi i na sluznici genitalija i na koži koja se ne može zaštiti kondomom, hiv je druga stvar, prenosi se tekućinama i tu kondom štiti. Kondom smanjuje prijenos količine virusa i svi bi ga trebali koristiti ako su zaraženi hpv-om bez obzira što nije 100% zaštita, s druge strane moj doktor je mišljenja da treba apstinirati do negativizacije testa oba partnera, jer to je infekcija kao i svaka druga (dao mi je i primjer: kad imaš virusnu upalu pluća nećeš pušiti, piti.. nego ćeš odmarati jesti zdravo i liječiti se; jedina je razlika kaj hpv infekciija može tresti i do 2 godine a upala pluća traje do 2 mjeseca)...tako da nade ima
tamara25 is offline  
Old 14.02.2008., 12:40   #2471
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../04_kolpos.asp

a kaj ti je rekao doktor? pa ja bih ga izdavila pitanjima dok mi ne bi rekao kaj to znaci


jer tu kod harni pise :"Neravna površina, erozija, ulceracija: Nalaz rane ili ulcusa vrata maternice gotovo uvijek upućuje na karcinomatoznu etiologiju."

ali to kaj je on vidio moze biti i grubi mozaik. najbolje je da to pitas svog doktora!jel te salje na konizaciju ili kaj?

i kako je sweet rekla, citologiji se daje prednost pred kolposkopijom, tocnija je!
Naravno da sam ga pitala. I to ne jednog nego 3.
U tome i jeste problem. Imala sam dva razlicita nalaza. Jedan ne toliko los , drugi grozan...kod privatnog lekara...i to sve u dva dana.
Zanima me, ako zaista jeste tako grozno...da li je to jos neko imao....
Pitala sam naravno ....ali ja se uvek bojim da mozda lekari do kraja i nece da ti kazu pravu istinu , da te ne bi isprepadali. Meni je ta privatna lekarka predlozila biopsiju....pre no su stigli nalazi pape. Drugi DR. posle nje, rece da sacekam papu, pa onda dodjem...Juce se javio i kaze da je papa dobar, ali sta to znaci...mislim koliko zaista dobar, znacu kada odem kod njega .Sada ne mogu jer imam ciklus.
Do tada pokusavam da saznam sto vise...u slucaju da je ova druga lekarka ipak videla sve to.Ocajna sam.
Abrakadabraa is offline  
Old 14.02.2008., 15:15   #2472
Sretno Valentinovo!!!!
silvaes85 is offline  
Old 14.02.2008., 16:03   #2473
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Naravno da sam ga pitala. I to ne jednog nego 3.
U tome i jeste problem. Imala sam dva razlicita nalaza. Jedan ne toliko los , drugi grozan...kod privatnog lekara...i to sve u dva dana.
Zanima me, ako zaista jeste tako grozno...da li je to jos neko imao....
Pitala sam naravno ....ali ja se uvek bojim da mozda lekari do kraja i nece da ti kazu pravu istinu , da te ne bi isprepadali. Meni je ta privatna lekarka predlozila biopsiju....pre no su stigli nalazi pape. Drugi DR. posle nje, rece da sacekam papu, pa onda dodjem...Juce se javio i kaze da je papa dobar, ali sta to znaci...mislim koliko zaista dobar, znacu kada odem kod njega .Sada ne mogu jer imam ciklus.
Do tada pokusavam da saznam sto vise...u slucaju da je ova druga lekarka ipak videla sve to.Ocajna sam.
koliko doktora toliko misljenja, nije to nis cudno.
ja se recimo necu zezati s ambulantnim doktorima, pa cu ici ljubojevicu, tu treba, draga moja, iskusno oko klinicara. zasto ne probas doci do njega? ti si iz bosne? mozda da ga kontaktiras na mail i opises situaciju?
Suey is offline  
Old 14.02.2008., 17:37   #2474
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Naravno da sam ga pitala. I to ne jednog nego 3.
U tome i jeste problem. Imala sam dva razlicita nalaza. Jedan ne toliko los , drugi grozan...kod privatnog lekara...i to sve u dva dana.
Zanima me, ako zaista jeste tako grozno...da li je to jos neko imao....
Pitala sam naravno ....ali ja se uvek bojim da mozda lekari do kraja i nece da ti kazu pravu istinu , da te ne bi isprepadali. Meni je ta privatna lekarka predlozila biopsiju....pre no su stigli nalazi pape. Drugi DR. posle nje, rece da sacekam papu, pa onda dodjem...Juce se javio i kaze da je papa dobar, ali sta to znaci...mislim koliko zaista dobar, znacu kada odem kod njega .Sada ne mogu jer imam ciklus.
Do tada pokusavam da saznam sto vise...u slucaju da je ova druga lekarka ipak videla sve to.Ocajna sam.
gle, i meni je rekao da vidi jednu veliku ranicu na grliću, i ja sam ju vidjela...
sad mi je nalaz nakon biopsije ascus, i u pon idem opet na kolposkopiju... ascus može bit kao samo od infekcije, a budući da nemam čist papa već 2 godine, očito nije nešto banalno... ne želim se izluđivat i razmišljat šta je točno..vjerujem Ljubi, i da će on to sve riješiti, ako treba i na konizaciju, i da će jednom sve bit u redu...
vidiš, ja nisam nikog nit pitala šta je s tim ranicama? što znače zapravo, Ljubo reče da nastaju vjerojatno od upala, infekcija... a onda pogodoju širenju ostalih infekcija jer je već tkivo "ozlijeđeno" i podložno bakterijama i virusima...
sweet is offline  
Old 14.02.2008., 17:42   #2475
pozdrav sweet. Te ranice su ja mislim tkivo s neoplazijama. Ja imam na dva mjesta. isto nakon cin 3 pa biopsije mi je papa ascus, al odlucila sam ici na konizaciju. bila sam na kolposkopiji i ne izgleda dobro. bolje neka to izreze iz mene pa cu biti mirna. jel ti moras i na fulguraciju?
silvaes85 is offline  
Old 14.02.2008., 17:46   #2476
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
pozdrav sweet. Te ranice su ja mislim tkivo s neoplazijama. Ja imam na dva mjesta. isto nakon cin 3 pa biopsije mi je papa ascus, al odlucila sam ici na konizaciju. bila sam na kolposkopiji i ne izgleda dobro. bolje neka to izreze iz mene pa cu biti mirna. jel ti moras i na fulguraciju?
ma joj ne znam, dok je radio papu rekao je da mu to izgleda kao za konizaciju,a sad me naručio u pon za kolposkopiju i nije rekao šta će još raditi.. ma i ja bi na konizaciju.. to mi se čini neko sigurno rješenje, da bi moglo stvarno riješit taj problem...
kad bi ti trebala na konizaciju?
sweet is offline  
Old 14.02.2008., 17:52   #2477
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
pozdrav sweet. Te ranice su ja mislim tkivo s neoplazijama. Ja imam na dva mjesta. isto nakon cin 3 pa biopsije mi je papa ascus, al odlucila sam ici na konizaciju. bila sam na kolposkopiji i ne izgleda dobro. bolje neka to izreze iz mene pa cu biti mirna. jel ti moras i na fulguraciju?
Neoplazije? Jesu li to isto sto i displazije ?
Mene to prosto zanima, jer mi je lakarka svasta nacrtala na onom papiru...videla mi je zilion nekih promena...te lezija, te leukoplatija, te mozaik,punktacije...ma ni sama ne znam sta sve ne...ta mi je ranica vise od polovine kruga..onog kruga na kome crtaju...maltene do kraja....ludilo.
Abrakadabraa is offline  
Old 14.02.2008., 17:53   #2478
Trebala bi otici nakon menstruacije. Iduci mjesec uglavnom. Valjda se to treba napraviti odmah dan-dva nakon sto ti zavrsi menstruacija.Ne znam zasto, al tako je i par cura reklo, a i Ljubo.
silvaes85 is offline  
Old 14.02.2008., 17:53   #2479
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
gle, i meni je rekao da vidi jednu veliku ranicu na grliću, i ja sam ju vidjela...
sad mi je nalaz nakon biopsije ascus, i u pon idem opet na kolposkopiju... ascus može bit kao samo od infekcije, a budući da nemam čist papa već 2 godine, očito nije nešto banalno... ne želim se izluđivat i razmišljat šta je točno..vjerujem Ljubi, i da će on to sve riješiti, ako treba i na konizaciju, i da će jednom sve bit u redu...
vidiš, ja nisam nikog nit pitala šta je s tim ranicama? što znače zapravo, Ljubo reče da nastaju vjerojatno od upala, infekcija... a onda pogodoju širenju ostalih infekcija jer je već tkivo "ozlijeđeno" i podložno bakterijama i virusima...
Pa jeste, vrlo je vazno imati lekara kome mozes da verujes.
Abrakadabraa is offline  
Old 14.02.2008., 17:55   #2480
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Neoplazije? Jesu li to isto sto i displazije ?
Mene to prosto zanima, jer mi je lakarka svasta nacrtala na onom papiru...videla mi je zilion nekih promena...te lezija, te leukoplatija, te mozaik,punktacije...ma ni sama ne znam sta sve ne...ta mi je ranica vise od polovine kruga..onog kruga na kome crtaju...maltene do kraja....ludilo.
CIN-Cervical Intraepithelial Neoplasia
silvaes85 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.