Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2008., 15:58   #3401
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja sam 30.4. postavila pitanje na pliva zdravlje i pitala dali se virus hpv-a može skroz izliječiti tj. da nestane i ovako glasi njihov odgovor:virus hpv-a ostaje u tijelu doživotno.za sada je najučinkovitiji način da ga se drži pod kontrolom taj da inficirana osoba jača imunitet.kada imunitet oslabi postoji opasnost od reaktivacije i ponovne pojave simptoma.eto to je odgovor koji sam dobila.
seru kvake. na koliko stručnih mjesta može se pročitati o 'spontanom' povlačenju virusa. no niti jedno niti drugo nema znanstvenog dokaza. tvrdnja 'virus ostaje zauvijek' je jednako dobra kao i 'virus je nestao iz organizma'. kao što negativni nalazi ne znače da je virus nestao iz tijela, ne znam otkud evidencija da je on još uvijek u tijelu?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 05.05.2008., 16:33   #3402
pa moze biti da je zbilja fibrom, a i zna on sigurno kak kaj izgleda, ne brini. ponekad i oni znaju otpast sami od sebe, recimo, ja ih imam dosta i isto tako znaju otpasti, a nije nikakav hpv, tako da ti to sto je sam otpao, nist ne znaci. zapravo, fibrom otpadne ako je vec bio nacet necim, trljanjem rucnikom, odjecom, lancicem ili slicno. uostalom, jako slice siljastim kondilomima pa to mora biti strucno oko da na genitalnom podrucju moze razlikovati to dvoje, no, oni su ti ujedno i poliklinika za dermatovenerologiju tako da mislim da nije fulao. i ja bih ga spalila jer fibromi znaju biti nezgodni.
Suey is offline  
Old 05.05.2008., 16:38   #3403
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
seru kvake. na koliko stručnih mjesta može se pročitati o 'spontanom' povlačenju virusa. no niti jedno niti drugo nema znanstvenog dokaza. tvrdnja 'virus ostaje zauvijek' je jednako dobra kao i 'virus je nestao iz organizma'. kao što negativni nalazi ne znače da je virus nestao iz tijela, ne znam otkud evidencija da je on još uvijek u tijelu?
pa nije hpv infekcija sistemska infekcija, vec lokalna, stoga hpv ne moze vjecno ostati "u tijelu" niti se moze nekakvim pretragama krvi ustanoviti da imas hpv ili si ga imao (recimo, kak mozes znati kod epstein barr virusa (mononukleoza) i slicno). ako spalis tkivo na kojem je isti, rijesit ce se i virus, a moze ga i tijelo prirodnim putem pobijediti, pa bas si i to bio objasnjavao kako tijelo zarazene stanice mijenja novima, zdravima. meni je dotkor rekao da je to dugotrajan proces i da ne bude nestao preko noci, ali jednom ce nestati.
Suey is offline  
Old 05.05.2008., 16:46   #3404
Quote:
tree of life kaže: Pogledaj post
Eh, evo i mene na forumu...mučim se s ovim, pa ne mogu reći baš jako dugo (za sada), ali se već počinjem brinuti, pogotovo kada pročitam sve što piše ovdje. Ma situacija je takva da mi je dijagnosticiran nala pape CIN I na CIN II, visokotizični hpv. I sad, zvala sam u Virogenu i dr. me uputila na dr Fistonića i rekla da će mi biti potrebna kolposkopija te eventualno biopsija! Malo me panika tih zahvata, mada sam čitala da nije tak strašno, ali ipak...i naravno kaj će reći rezultati...A od dijagnoze počela sam piti neki čaj (majka se bavi ljekovitim biljem i njoj je pomogao kad je imala CIN III) koji ima imele, kantariona, nevena, stolisnika i uskolisni trputac. Sad ga pijem već nekih tri tjedna i duboko se nadam da će to pomoći. I krenula sam s ehinacae kapima i vitaminima. Valjda će sve skupa uroditi plodom. Inače mi je uvijek papa bio divan i sve je bilo u redu, i sada ovo. A i ne mogu reći da sam zadnjih godinu bila baš bez imalo stresa u životu.

U petak idem na to sve skupa i eto ako neko ima neka iskustva (pa čak i s doktorom) nek napiše koju utješnu.
daj ti nama brojcek majke da narucimo cajeve

nemoj se nsita bojati, kolposkopija ne boli nista, to nije zahvat, vec promatranje pod mikroskopom koji uvecava i do 40 x. imat ces samo malo nekakav neugodan osjecaj kad te premazuje octenom kiselinom.

tek nakon nje mozes znati gdje su ti tocno promjene smjestene (uopce ne mora znaciti da su na grlicu, mogu biti i na rodnici) te koje ce ti zahvate poduzeti - biopsija, ekskohleacija, fulguracija.
Suey is offline  
Old 05.05.2008., 16:50   #3405
Quote:
zutoduzesvjetli kaže: Pogledaj post
ako mi tipizacija pokaze da imam hpv, moram li obavezno na kolposkopiju?
jel to rade i socijalno ili samo privatnici?
ako ti tipizacija pokaže da imaš VISOKORIZIČNI hpv onda moraš na kolposkopiju,to ti rade socijalci ali nemaju svi socijalci u svojim ambulantama kolposkop pa ako tvoja socijalna nema dat će ti uputnicu za neku bolnicu da tamo odeš na kolposkopiju i to se neplaća a rade ti i privatnici,a ako ti tipizacija na visoki bude negativna a imaš bradavice onda imaš niskorizični i onda bi trebala na kolposkopiju samo ako ti na papi bude CIN ,a ako bude bez cina onda samo moraš riješiti bradavice i redovno raditi papu tj. malo češće i to svakih 4-6 mjwseci
valneahana is offline  
Old 05.05.2008., 16:55   #3406
Quote:
zutoduzesvjetli kaže: Pogledaj post
ako mi tipizacija pokaze da imam hpv, moram li obavezno na kolposkopiju?
jel to rade i socijalno ili samo privatnici?
ne znam koju ti ono dijagnozu imas, ali ako te socijalac poslao na tipizaciju, i hpv je pozitivan visokorizicni, nakon loseg nalaza pape, onda ce obavezno raditi i kolposkopiju (ili ce te zapravo poslati u bolnicu na kolposkopiju, ne znam jel to rade ambulantni doktori uopce). kolposkopija je obavezna jer ti samo ona moze reci gdje su ti tocno promjene smjestene i kolike su.

ako si otisla samoinicijativno na tipizaciju privatniku, a na papi kod socijalca ti citolog nije napisao da je potrebna kolposkopija, odnosno, papa ti je uredan, nece ti ju raditi.
Suey is offline  
Old 05.05.2008., 17:33   #3407
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
pa nije hpv infekcija sistemska infekcija, vec lokalna, stoga hpv ne moze vjecno ostati "u tijelu" niti se moze nekakvim pretragama krvi ustanoviti da imas hpv ili si ga imao (recimo, kak mozes znati kod epstein barr virusa (mononukleoza) i slicno). ako spalis tkivo na kojem je isti, rijesit ce se i virus, a moze ga i tijelo prirodnim putem pobijediti, pa bas si i to bio objasnjavao kako tijelo zarazene stanice mijenja novima, zdravima. meni je dotkor rekao da je to dugotrajan proces i da ne bude nestao preko noci, ali jednom ce nestati.
ti možeš dobiti HPV pozitivni nalaz i bez izraženih promjena stanica tj. CIN-ova. no nakon zahtava skidanja tkiva trebala bi dobiti negativan nalaz. što znači da virus nije ponovno zarazio tkivo. validno ispitivanje bi bilo kroz neko vrijeme tipa pola godine ili više. ako i tada nalaz pokazuje HPV-negativnost, to bi trebalo značiti nešto. ne može se reči da je virus nestao, međutim njegovo odsustvo iz uzorka sugerira prije da je nestao nego da je još uvijek prisutan u organizmu

ono što bi bilo interesantno bi bilo nekakvo istraživanje koje bi ustanovilo koliko je osoba koja je bila na zahvatu i koja je postala HPV-negativna zarazna za nove partnere. naime, ako bi se pokazalo da 'izlječene' i HPV negativne osobe više nisu zarazne po svoje nove partnere, tada bi teza o nemogućnosti nestajanja virusa iz organizma bila neodrživa
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 05.05.2008., 18:14   #3408
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
može biti svašta,možda ga je on imao pa ti je prenio,možda je za vrijeme kad je bio s tobom spavao s nekom pa je ona njemu prenijela a on tebi,pa nisi ga dobila po svetom duhu ako ga nisi varala a ako si bila pet godina s njim definitivno je od njega jer hpv možeš dugo nositi ali nevjerujem da više od pet godina tako da ti nije sigurno od tvog bivšeg prije ovog bivšeg nego je od ovog kaj priča okolo,njemu se nemora pokazati radi masu stvari,imunitet,ti brisevi kod muških nisu pouzdani,peniskopija bi bila dobra da se vidi ali ni ona nemora ništa pokazati jer ona pokazuje promjene koje je izazvao hpv a on promjene nemora imati,nažalost nečeš moći dokazati da on ima hpv ali sigurno ti je prenio on i nitko drugi.pusti to kaj on priča i hodaj uzdignute glave da nebi njemu još pružila užitak da se oslađuje kako te je to pogodilo i kako te osramotio.nek ima curu bude i ona dobila hpv.
ma sve to stoji ali ja ne mogu preci samo tako preko toga! radio je on i peniskopiju i sve pet... ma uzas!! fuj nemogu opisati kako mi se sex zgadio nakon svega! al sve se vraca sve se placa!
always extreme is offline  
Old 05.05.2008., 18:32   #3409
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ti možeš dobiti HPV pozitivni nalaz i bez izraženih promjena stanica tj. CIN-ova. no nakon zahtava skidanja tkiva trebala bi dobiti negativan nalaz. što znači da virus nije ponovno zarazio tkivo. validno ispitivanje bi bilo kroz neko vrijeme tipa pola godine ili više. ako i tada nalaz pokazuje HPV-negativnost, to bi trebalo značiti nešto. ne može se reči da je virus nestao, međutim njegovo odsustvo iz uzorka sugerira prije da je nestao nego da je još uvijek prisutan u organizmu

ono što bi bilo interesantno bi bilo nekakvo istraživanje koje bi ustanovilo koliko je osoba koja je bila na zahvatu i koja je postala HPV-negativna zarazna za nove partnere. naime, ako bi se pokazalo da 'izlječene' i HPV negativne osobe više nisu zarazne po svoje nove partnere, tada bi teza o nemogućnosti nestajanja virusa iz organizma bila neodrživa
znam da moze biti hpv pozitivan bez abnormalnosti stanica pa je zato slijedio onaj dio o imunitetu. ako ima promjena i doktor ih spali, operira ili na koji drugi nacin makne zarazeno tkivo, obicno s njim makne i virus pa ne trebaju ove sage s podizanjem imuniteta
Suey is offline  
Old 06.05.2008., 00:49   #3410
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
znam da moze biti hpv pozitivan bez abnormalnosti stanica pa je zato slijedio onaj dio o imunitetu. ako ima promjena i doktor ih spali, operira ili na koji drugi nacin makne zarazeno tkivo, obicno s njim makne i virus pa ne trebaju ove sage s podizanjem imuniteta
naravno da može. Ja imam HPV godinama a da nikada se nije ni u jednom nalazu pokazao. Niti abnormalnosti stanica

Osim na ciljanom HPV PCR brisu.

da ga nisam radila bila bih uvjerenja da je sve 5.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.05.2008., 09:26   #3411
Quote:
tree of life kaže: Pogledaj post
U petak idem na to sve skupa i eto ako neko ima neka iskustva (pa čak i s doktorom) nek napiše koju utješnu.
Pozdrav,

i meni je bio nalaz pape CIN I na CIN II, HPV visokog rizika...Slijedila je kolposkopija (zaista ništa strašno) i ipak biopsija jer je doktor vidio malo područje zahvačeno promjenama ali vrlo malo. Meni sam postupak biopsije nije bio toliko bolan više neugodan. Moram napomenuti da sam radila bez anestezije. Naravno da osjetiš bol ipak ti čupaju tkivo ali da se izdržati. Nalaz biopsije pokazao je da nema CIN-ova!!!! Uredan nalaz!!! Dobila sam nakon biopsije ALBOTHYL vaginalete i sada BETADINE. Na kontrolnu papu idem u šestom mjesecu. Nadam se da će ovaj put papa biti u redu!
Aviss is offline  
Old 06.05.2008., 09:32   #3412
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
naravno da može. Ja imam HPV godinama a da nikada se nije ni u jednom nalazu pokazao. Niti abnormalnosti stanica

Osim na ciljanom HPV PCR brisu.

da ga nisam radila bila bih uvjerenja da je sve 5.
itekako moze, samo me zed nasao prosvijetljivat,a koliko sam puta pisala ovdje o tome.

u jednom je istrazivanju u cak 30 - tak i nesto % zena nadjen hpv, a papa im je bio dobar, pa kada su im napravili kolposkopiju, vidjele su se rane promjene. naci cu vam clanak na hrcku pa dam link. imala je i moja prijateljica hpv bez promjena i nakon 6 mjeseci nestao, nakon toga vise nije niti radila tipizacije jer je druga bila negativna.
Suey is offline  
Old 06.05.2008., 10:32   #3413
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
znam da moze biti hpv pozitivan bez abnormalnosti stanica pa je zato slijedio onaj dio o imunitetu. ako ima promjena i doktor ih spali, operira ili na koji drugi nacin makne zarazeno tkivo, obicno s njim makne i virus pa ne trebaju ove sage s podizanjem imuniteta
nisam prosvjetljavao već sam htio složiti dobro nam poznato na jednom mjestu. e al sad idu cake.

ako virus ne mora izazvati promjene na tkivu, moguće je da postoje zone na kojima obitava virus a da nije izazvao promjene na tkivu. a ta mjesta neće biti spaljena

također, tu je i reinfekcija, koja se ne može svaki put izbjeći, da ne kažem da ne vjerujem da se u praksi stalni parovi pridržavaju prezervativa nadalje i to godinama. da imunitet ne odradi do zadaće postotak slučajeva reinfekcije morao bi biti solidan, veći nego što je to u stvarnosti

negdje po meni uklanjanje rezanjem ili spaljivanjem i borba imunitetom idu u korak. vjerujem da je organizmu lakše svladati virus nakon što je najgori dio uklonjen. u protivnom, nemam objašnjenja kako to da u pravilu virus bude pobijeđen u najvećoj većini slučajeva
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 06.05.2008., 11:09   #3414
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
nisam prosvjetljavao već sam htio složiti dobro nam poznato na jednom mjestu. e al sad idu cake.

ako virus ne mora izazvati promjene na tkivu, moguće je da postoje zone na kojima obitava virus a da nije izazvao promjene na tkivu. a ta mjesta neće biti spaljena

također, tu je i reinfekcija, koja se ne može svaki put izbjeći, da ne kažem da ne vjerujem da se u praksi stalni parovi pridržavaju prezervativa nadalje i to godinama. da imunitet ne odradi do zadaće postotak slučajeva reinfekcije morao bi biti solidan, veći nego što je to u stvarnosti

negdje po meni uklanjanje rezanjem ili spaljivanjem i borba imunitetom idu u korak. vjerujem da je organizmu lakše svladati virus nakon što je najgori dio uklonjen. u protivnom, nemam objašnjenja kako to da u pravilu virus bude pobijeđen u najvećoj većini slučajeva
tako je,meni je ljubojević rekao da tek kad se maknu promjene ili ako ih nema a virus znamo da imamo da se tek onda imunitet bori protiv virusa,znači da nakon uklanjanja trebamo jačati imunosustav.
valneahana is offline  
Old 06.05.2008., 11:47   #3415
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
tako je,meni je ljubojević rekao da tek kad se maknu promjene ili ako ih nema a virus znamo da imamo da se tek onda imunitet bori protiv virusa,znači da nakon uklanjanja trebamo jačati imunosustav.

niti jedan od ovih dodataka prehrani i pripravaka nije lijek niti je dokazano da zaista utjece na imunitet, i vrlo je individualno sto kome pomaze sto se toga tice, ako uopce pomaze. ja sam bildala imunitet mjesecima, pa je stanje bilo isto, ako je sad sve spalio, mozda me rijesio virusa, ako nije, s vremenom ce ga imunitet pobijediti. drzim se jedino zelenog caja, koji bi, zbog svog djelovanja, mogao biti i svojevrsni lijek, a ne samo antioksidant.

meni je ljubojevic rekao da dodaci prehrani trebaju bolesnima i starijima, a mladi i zdravi organizam pobijedi hpv vlastitim imunitetom koji ne treba dodatno pumpati. mislim da ga tu nisi skuzila- ja sam ga pitala izrijekom znaci li to da trebamo jacati imunitet dodacima i pripravcima, on je rekao da ne, ali i da nas imunitet ne moze preko noci izbaciti virus, sve je to proces. imunitet se bori protiv virusa cijelo vrijeme, a ne samo nakon zahvata, ali to ne znaci da ga moramo posebno podizati.
Suey is offline  
Old 06.05.2008., 16:36   #3416
ja imam godinama HPV ali nikada se nije manifestirao. Osim na PCR DNK HPV testu... lijepo prekrasnih 11 brojeva (tipova) i boldano viskokorizičan.

Na moje pitanje zašto - medicina je odgovorila ili imate jako dobar imunitet ili ste 'domaćin'

Pijem godinama nativni propolis i matičinu mliječ.

Sa HPV se da normalno živjeti ali kontrole češće i brisevi svakih pola godine
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.05.2008., 16:42   #3417
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja imam godinama HPV ali nikada se nije manifestirao. Osim na PCR DNK HPV testu... lijepo prekrasnih 11 brojeva (tipova) i boldano viskokorizičan.

Na moje pitanje zašto - medicina je odgovorila ili imate jako dobar imunitet ili ste 'domaćin'

Pijem godinama nativni propolis i matičinu mliječ.

Sa HPV se da normalno živjeti ali kontrole češće i brisevi svakih pola godine
eto zed, o tome ti pricam - lara ima fenomenalan imunitet, a ima high risk hpv, nema nikakvih promjena, a mislim i da joj ne treba niti propolis uz tako dobro zdravlje.


dodatke treba uzimati kada si bolestan i ako si puno starija osoba - recimo, stariji covjek moze podlegnuti i gripi koja nama ne mora ostaviti ama bas nikakve posljedice, a kamoli da bi doslo do smrtnog ishoda. jel kuzis?
Suey is offline  
Old 06.05.2008., 16:47   #3418
evo čitam tj prepisujem svoj Roche PCR DNK HPV nalaz

16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 i 68 - vosokorizičan POZITIVAN

šta 11.... 13 ih je
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.05.2008., 16:48   #3419
da li je neko imao iskustva sa evaporizacijom laserom? koliko sam ja vidjela( mislim procitala) sve su djevojke radile letz konizaciju, cini mi se da niko nije spominjao ovu metodu... a izgleda da je ona jos postednija za djevojke koje nisu radjale... da li je neko vise informiran o ovome?
sofi is offline  
Old 06.05.2008., 16:48   #3420
tih 13 tipova - raspitivala se ja...znači u toj skupini si ti ali ne izoliraju broj.

znači ne mora značiti da ja imam svih 13..možda imam 1 ali ne rade se tu na javnom zdravstvu koji broj ti HPV-a imaš.

U PVT labosima možda i rade.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.