Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2007., 22:18   #401
Probat ću ženske moje i to, i stvarno dao bog da pomogne !!!
Aviss is offline  
Old 11.02.2007., 13:15   #402
A štetiti ne može sigurno. A s druge strane, mislim da je bolje probati razne stvari nego samo sjediti i čekati i plakati.
Mya is offline  
Old 11.02.2007., 20:20   #403
mya ima pravo, nemože ti štetiti nikako...ja mislim da je meni to pomoglo, jer nakon svih tableta koje sam popila papa mi nije bio bolji, a kad sam to koristila papa mi je bio super...sretno.
ondina-24 is offline  
Old 12.02.2007., 08:17   #404
U svakom slučaju ću vam javiti kako je prošlo, papu bi trebala napraviti početkom 3 mj. tako da ću taman do tada probati sa uljem.
Aviss is offline  
Old 12.02.2007., 10:54   #405
kod nas postoje i vaginalete s kantarionom. ne znam im ime. neki ih lijecnici preporucuju.
 
Old 14.02.2007., 23:17   #406
cure bok!
kao prvo hvala vam svima
toliko pomaže kad vidiš da nisi jedina i kad vidiš kolko ima zapravo odgovornih cura koje su se našle u ljigavoj situaciji, stvarno sam našla dosta korisnih savjeta i iskustva
evo moje priče: redovno išla ginekologu - još kao djevica, imam jednog jedinog partnera s kojim spavam i s kojim od prvog dana koristim i prezervative i kontracepcijske pilule (više kao terapiju radi policističkih jajnika), nikada nisam imala spolni odnos bez zašite, pušim - ali ne pretjerano, pijem - gotovo ne, imunitet - iznimno jak i bum jednog dana papa mi je loš - cinII
guram to od prije božića i sad sam malo zbunjena pa ću vas zamoliti za savjet, iskustva
prvo na papi se vidio cinII, pa na drugom papi isto, kada sam otišla u virogenu na genotipizaciju - nalaz negativan, hpv nije dokazan...sada me dr. Magdić poslala dr. Zekanu na biopsiju - tamo na polikliniku (odvratno iskustvo, 6 sati čekanja, "ordinacije" izgledaju pregrozno) i rekao mi je da se biopsija radi prvi tjedan ciklusa - a ja sam u trećem....nazvala sam poznanika ginekologa i rekao mi je da to nije istina, sutra ću nazvati svog ginekologa da ga pitam da li svarno to mogu raditi samo u 1. tjednu i još mi jedna stvar nije jasna - ja prvi tjedan gotovo cijeli krvarim -??

uhh...malo sam se raspisala - svakakav komentar je dobrodošao
cure drž' te se i hvala još jednom
 
Old 16.02.2007., 15:17   #407
za all.in.blue...

nekako ne vjerujem da se biopsija radi samo u prvom tjednu, ja sam je radila neovisno o ciklusu, a nigdje na netu nisam našla da je netko pisao drugačije

mislim da ti ja ne mogu pomoći jer kod mene je cin povezan sa hpv-om, a nikada nisam bila načisto šta raditi u slučajevima kada je hpv tipizacija negativna. ako je cin i dalje visok, pretpostavljam da ćeš ipak morati na neki zahvat, jedino ti mogu savjetovati da i dalje jačaš imunitet, piješ vitamine i sl. i koristiš kondom. kad dođu nalazi biopsije vidjet ćeš šta dalje
mayabela is offline  
Old 16.02.2007., 15:22   #408
za sve cure....

samo da se javim svima koje muče iste tegobe kao mene..
obavila sam lletz u srijedu (na valentinovo - koja ironija!)
sada odmaram kod kuće, ne smijem se kretati, strogo mirovanje tjedan dana, a za 15 dana je prva kontrola. nije bilo strašno, poslije ništa ne boli pa nemam niti osjećaj da sam bolesna, a opet moram mirovati..

uglavnom, nadam se da ste bolje i da rješavate svoje boljke, ako nekoga ipak zanima nešto u vezi svega što sam ja prošla, neka slobodno pita, rado ću odgovoriti, svako iskustvo je dobrodošlo..

sretno svima i pozdrav!
mayabela is offline  
Old 16.02.2007., 15:24   #409
all.in.blue jesi dobila kakvu terapiju nakon prvog papa koji je pokazao cin II???
ciganche is offline  
Old 16.02.2007., 23:28   #410
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
za sve cure....

samo da se javim svima koje muče iste tegobe kao mene..
obavila sam lletz u srijedu (na valentinovo - koja ironija!)
sada odmaram kod kuće, ne smijem se kretati, strogo mirovanje tjedan dana, a za 15 dana je prva kontrola. nije bilo strašno, poslije ništa ne boli pa nemam niti osjećaj da sam bolesna, a opet moram mirovati..

uglavnom, nadam se da ste bolje i da rješavate svoje boljke, ako nekoga ipak zanima nešto u vezi svega što sam ja prošla, neka slobodno pita, rado ću odgovoriti, svako iskustvo je dobrodošlo..

sretno svima i pozdrav!

ja se iskreno nadam da će nalaz sad biti ok.
sjećaš se kad sam i ja imala preporučen letz, također je bilo mirovanje u pitanju tjedan dana tak da je to najvjerojatnije isto.
i vele je nalaz u 90% slučajeva poslije ok, tak da

netko je pitao da li letz prvi tjedan nakon menstruacije, meni je bilo rečeno isto tako kad mi je doktor preporučio. ali s jedinim razlogom što je tada manje krvarenje i time manja mogućnost krvarenja poslije, upala i svega što bi se moglo zakomplicirati
kittttty is offline  
Old 17.02.2007., 06:03   #411
Quote:
dersu1 kaže: Pogledaj post
kod nas postoje i vaginalete s kantarionom. ne znam im ime. neki ih lijecnici preporucuju.

postoje i ovdje..meni jucer stigle postom iz Zg

mama mi narucila tako da bas ne znam detalje (ako koga zanima, mogu provjeriti) ..uglavnom, dosle su mi 3 vrste vaginaleta, jedne od kantariona, druge propolis sa aloe verom i jos neke trece, sve skupa 50 komada..valjda ce pomoci
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 17.02.2007., 09:39   #412
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
postoje i ovdje..meni jucer stigle postom iz Zg

mama mi narucila tako da bas ne znam detalje (ako koga zanima, mogu provjeriti) ..uglavnom, dosle su mi 3 vrste vaginaleta, jedne od kantariona, druge propolis sa aloe verom i jos neke trece, sve skupa 50 komada..valjda ce pomoci
molim te napisi mi imena tih vaginaleta, kako bi ih preporucila drugarici koja isto ima CIN I.
dersu is offline  
Old 17.02.2007., 14:40   #413
naručila ih telefonski kod gospođe Božac Tatjane, zg, tel. 098 95 99 732
proizvodi ih firma iz bosne a ne prodaju se u hr, samo poštom kod g.Božac. ne znam da li smijem staviti link, idite na cydonia.com
ja sam naručila vag. ulja ravensare, propolisa i kantariona, paket od 5 komada dođe 40 kn. zna se desiti da neko vrijeme gospođa nije dostupna pa joj možete poslati mail da vam se javi

kod nas ih proizvodi centarcedrus.hr, pa provjerite 01 346 02 02
mayabela is offline  
Old 17.02.2007., 16:12   #414
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
molim te napisi mi imena tih vaginaleta, kako bi ih preporucila drugarici koja isto ima CIN I.
ovo su te vaginalete od kantariona http://www.cydonia.com.ba/Kant_vagin.htm
stiglo mi ovo isto sta je i mayabela narucila
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 17.02.2007., 19:56   #415
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
za all.in.blue...

nekako ne vjerujem da se biopsija radi samo u prvom tjednu, ja sam je radila neovisno o ciklusu, a nigdje na netu nisam našla da je netko pisao drugačije

mislim da ti ja ne mogu pomoći jer kod mene je cin povezan sa hpv-om, a nikada nisam bila načisto šta raditi u slučajevima kada je hpv tipizacija negativna. ako je cin i dalje visok, pretpostavljam da ćeš ipak morati na neki zahvat, jedino ti mogu savjetovati da i dalje jačaš imunitet, piješ vitamine i sl. i koristiš kondom. kad dođu nalazi biopsije vidjet ćeš šta dalje
prvo sam bila hpv pozitivna, a na genotipizaciji mi je nalaz ispao negativan - šta me je samo zbunilo...znači da imam hpv, ali tada se to jednostavno nije uspjelo dokazati (?) kaže doktorica. kada su otkrili hpv i cin2 počela sam s doksiciklinom - antibiotik i pijem colostrum - multivitamine, mislim da su dosta jaki, aloe vera tablete i hm, pazim se...
kako je tebi? javi se nakon kontrole. budi jaka, držim fige
ja ću ići na biopsiju nakon menstruacije...nadam se da će sve bit ok...malo me je strah
 
Old 17.02.2007., 20:30   #416
all.in.bue, nemoj da te bude strah! biopsija nije ništa strašno, malo te pecne i gotovo

meni su isto dali antibiotike, to nije protiv virusa, nego čisto za upalu

koliko sam čitala moguće je da nisu našli hpv tipizacijom jer se nije pokazao u uzorku, što opet ne znači da nije prisutan, pogotovo ako su ti vidljive promjene vezane uz hpv, što se opet vidi kolposkopijom. trebaš vidjeti s doktoricom koji je idući korak

ja sam radila na imunitetu sa colostrumom, multivitaminima, cinkom, aloe verom, folnom kiselinom sa vit.b, i još toga, ali moj slučaj je bio malo teži - od početka cin 3 tako da nije bilo pomaka. samo ti radi na imunitetu i bez stresa, sigurno će biti bolje. raspitaj se o svemu i čitaj, pitaj doktore sve što te zanima, i naravno, uvijek imaš nas! sretno i javi se!
mayabela is offline  
Old 18.02.2007., 16:17   #417
Mislim da vitamini i nisu neka pomoc...kad sam otkrila CIN II i HPV pocela sam se kljukat svim tabletama, kantarionovim uljem, aloe verom noni sokom i ostalim, pa nista, ginekolog mi je napravio krioterapiju-potpuno bezbolnu, sada mi je papa cist kao suzica a nakon tipizacije novost HPV SE POVUKAO!!!!
dakle curke samo redovita kontrola i po mogucnosti kontrola i partnera
dolly74 is offline  
Old 18.02.2007., 17:59   #418
znam da se antibiotici ne bore s virusima, zato si i pokušavam pomoć s vitaminima i aloe verom, svakako nam je to sad potrebno. zato dolly74 nemoj odustat s tim pomagačima super, bravo - pobijedila si gada!!! čuvaj se i održavaj ovo stanje
mayabela - kažeš da samo malo pecne?? okej, odmah mi je malo lakše kad to čujem , inače nisam strašljiva oko takvih stvari, al kad je u pitanj gospodična dolje, svega me je strah
mogu vam reći da ste mi vi sve to skupa malo razbistrile, više sam informacija dobila od vas nego od ovog mog ginekološkog tima pusa svima
 
Old 18.02.2007., 19:09   #419
ja sam prošla sve od početka do kraja u zadnjih 6 mjeseci, pa ako te šta zanima samo piši, stojim ti na raspolaganju, možeš mi poslati privatnu poruku, ciao!
mayabela is offline  
Old 18.02.2007., 20:40   #420
bok žene!

imam samo jedno kratko pitanje (za sad): ako je netko išao na premazivanje kondiloma podofilinom kod ginekologa,jel su vam kondilomi krvarili malo?

još čekam nalaz papa testa,pa ću još vjerojatno imat kojekakvih pitanja,vidim da nisam jedina...

pozdrav!
sara22 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.