Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 18:02   #4401
ja sam prije godinu dana jos nasla u nekoj apoteci, al sad ocito necu...a valjda je ta dalacin kremica dobra...........
hvala
lafra is offline  
Old 10.06.2008., 18:33   #4402
Dobar dan svima.
Ja sam danas dobila poziv da odem na histološku kontrolu.
Već sam prošla kolposkopiju.
Sada nakom 17 dana od uzimanja brisa za tipizaciju virusa i papa zovu me na histološku kontrolu.
Ako je netko slično prošao bila bi zahvalna da mi kaže što je to ,gdje sam sad ,što slijedi, i da li se te stvari mogu odugovlačit godinama.
Malo sam zbunjena dođe mi da idem na operaciju i da sve izvadim- kao bila bi mirna.
Jeli ta histološka kontrola isto što i biopsija.?
tamarix is offline  
Old 10.06.2008., 18:41   #4403
Quote:
lafra kaže: Pogledaj post
Curke, jel znate jel ima jos negdje za kupiti GEONISTIN VAGINALETE??? Naime, danas sam isla po terapiju gin i umjesto geonistina dobila dalacin kremu, jel vi imate kakvih iskustava u toj zamjeni geonistina s drugim lijekovima?

hvala
već dugo se ne proizvodi, ali meni ionako nikada nije pomogao sada mi gin umjesto njega daje canesten vaginalete i kremu i mislim da su mi one prve djelotvorne protiv upala
raverica is offline  
Old 10.06.2008., 21:31   #4404
Quote:
tamarix kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima.
Ja sam danas dobila poziv da odem na histološku kontrolu.
Već sam prošla kolposkopiju.
Sada nakom 17 dana od uzimanja brisa za tipizaciju virusa i papa zovu me na histološku kontrolu.
Ako je netko slično prošao bila bi zahvalna da mi kaže što je to ,gdje sam sad ,što slijedi, i da li se te stvari mogu odugovlačit godinama.
Malo sam zbunjena dođe mi da idem na operaciju i da sve izvadim- kao bila bi mirna.
Jeli ta histološka kontrola isto što i biopsija.?
tako je,pod histološku analizu spada analiziranje komadića tkiva koje je uzeto s biopsijom tako da će ti raditi biopsiju i nakon nje će se vidjeti točno stanje jer papa nemora pokazivati točan stupanj cina jer je to subjektivna procjena citologa po izgledu stanica a biopsija tj. histološka analiza točno govori koji je cin,kad to obaviš i kad se vidi koji je cin onda ćeš vjerojatno to tretirati nekom od metoda,bilo da je spaljivanje u pitanju,laser,lletz,premazivanje,... ali o tome ćeš sa svojom ginićkom kad dobiješnalaz biopsije.
valneahana is offline  
Old 10.06.2008., 21:38   #4405
Quote:
lafra kaže: Pogledaj post
Curke, jel znate jel ima jos negdje za kupiti GEONISTIN VAGINALETE??? Naime, danas sam isla po terapiju gin i umjesto geonistina dobila dalacin kremu, jel vi imate kakvih iskustava u toj zamjeni geonistina s drugim lijekovima?

hvala
evo ovako geonistina nema jako dugo,kad sam pitala u apoteci dali će ga dobiti i zašto ga nema rekli su mi da možda ovo ljeto dobiju ali ako pliva ga počne opet proizvoditi,uglavnom nema ga nigdje i nevjerujem da ćeš ga naći,što se tiče sastava geonistin je kombinacija antibiotika i antimikotika(lijek protiv gljivica) i nema mu jedinstvene zamjene tj. nema ništa takvo kao geonistin šta djeluje istodobno na bakterije i gljivice,dalacin su antibakterijske vaginalete,znači antibiotici i one su jako dobre,znači ako ti je njih dala očito imaš bakterijsku upalu jer da imaš gljivice onda bi ti dala canaste,plimicol,rojazol ili gyno dakterin,a da imaš i bakterije i gljivice morala bi konbinirati jedno i drugo jer kao što kažem nema zamjene za geonistin u smislu da postoji nešto što djeluje na gljivice i bakterije istodobno kao što je to radio geonistin ali ako ti je dala samo dalacin očito imaš samo bakterijsku upalu i za to je dalacin dobar.
valneahana is offline  
Old 10.06.2008., 21:46   #4406
nemam rijeci, toliko pomazes, hvalaaa punoooo, samo kaj je vrag taj da ja s terapijom pocinjem tek 22.06. posto mi uskoro dolazi m..., izludit cu do tad, a zivotinjice hodaju po mom tijelu....fujki!!
lafra is offline  
Old 10.06.2008., 22:26   #4407
Quote:
lafra kaže: Pogledaj post
nemam rijeci, toliko pomazes, hvalaaa punoooo, samo kaj je vrag taj da ja s terapijom pocinjem tek 22.06. posto mi uskoro dolazi m..., izludit cu do tad, a zivotinjice hodaju po mom tijelu....fujki!!
odgovor ti je na temi klamidija
valneahana is offline  
Old 11.06.2008., 01:53   #4408
hej cure da vas pitam kakva su to premazivanja? ima tko iskustva, a da nije riječ o bradavicama, već o HPV-u high risk bez toga? i koliko je to supješno u liječenju CIN-a 1 ili 2? Hvala puno
__________________
anyway the wind blows doesn't really matter to me
peggy sue is offline  
Old 11.06.2008., 10:12   #4409
Quote:
peggy sue kaže: Pogledaj post
hej cure da vas pitam kakva su to premazivanja? ima tko iskustva, a da nije riječ o bradavicama, već o HPV-u high risk bez toga? i koliko je to supješno u liječenju CIN-a 1 ili 2? Hvala puno
premazuje se podofilinom,kremom aldarom,albothylom,možda ima i još nešto ali za to neznam,ako je ginić procijenio da se može onda može,djeluje to pogotovo aldara ali nju sama kupuješ i skupa je pa ti on s njom premazuje,i ovo drugo je dobro,ali naravno treba neko vrijeme da se to riješi
valneahana is offline  
Old 11.06.2008., 10:19   #4410
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
frajeru znaš kako srbi kažu..ajd oladi od mene..žemo??
ovak. ja nisam ni toplo od tebe ni hladno od tebe. ja sam diskutant o topicu, diskutiram u smjeru da saznamo više i da ispravimo sve naše krive drine. ispravljamo i svoje i tuđe. ako imam nešto što trebam komentirati ili ispraviti, to i činim. dakle ne mogu niti ne želim reći da neću riplajati na tvoje postove, jer hoću ako osjetim potrebu i ako je u smjeru konstruktivne diskusije. a konstruktivna diskusija trpi itekako suprotstavljena mišljenja

za ostalo bih te molio da ne spamaš niti vrijeđaš, u protivnom ću te biti prisiljen prijaviti moderatorici. drži se topica i diskusije. ako imaš problem s hendlanjem onog što pišem, slobodno me stavi na ignore. nismo svi da možemo saslušati, zato i postoji ta jako dobra opcija
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 11.06.2008., 10:29   #4411
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Jer ako dobar imunitet ima virus, (uz ovo što je bezopasno ali je na bazi mješavine prirodne i antibiotične osnove)... HPV bi mogao izaći iz vas.

Ako ćete vi reagirati, onda znači ključ je u imunitetu i kako je ljubo rekao rješavanju kondiloma jer oni su ti koji ne dozvoljavaju da tijelo izbaci virus (suey je o tome pisala već par stranica prije)
s time da i imunitet može riješiti sam po sebi kondilome. pitaj valneu o tome, njoj su sami otpali, zaslugom najviše imuniteta

na ovim stranicama puno toga je demistificirano. istraživanja nema puno, ali ih ima nešto, i postoje preparati koji su pokazali učinkovitost u podizanju imuniteta. i to nisu oni najpoznatiji tipa ehinacee ili aloe vere (ako se uzima oralno). to su recimo određene gljive (coriolus versicolor, maitake) i njihovi derivati, derivati aloe vere (beta-mannan). žao mi je što neki moji 'favoriti' nisu uopće istraženi kontra HPV, premda imam argumente zašto vjerujem da su oni uz bok po učinkovitosti, pa čak i učinkovitiji. dok se ne naprave istraživanja, imamo samo sebe kao pokusne kuniće. opasno nije, možemo možda ne napraviti ništa i izgubiti lovu, ali možemo dobiti i zdravlje. i to bez rezanja našeg organizma
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 11.06.2008., 10:31   #4412
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
premazuje se podofilinom,kremom aldarom,albothylom,možda ima i još nešto ali za to neznam,ako je ginić procijenio da se može onda može,djeluje to pogotovo aldara ali nju sama kupuješ i skupa je pa ti on s njom premazuje,i ovo drugo je dobro,ali naravno treba neko vrijeme da se to riješi
aldara je vraški dobra stvar. imunostimulator koji liječi bazalni karcinom kože, pa čak i intraepitalni. skupo i dobro
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 11.06.2008., 10:43   #4413
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
aldara je vraški dobra stvar. imunostimulator koji liječi bazalni karcinom kože, pa čak i intraepitalni. skupo i dobro
a ta aldara, čula sam za to od mnogih. Jel to zaista djeluje protiv promjena izazvanih HPV high risk. Od nekih sam čula da su isprsili oko 800 kn pa im kao i nije pomogla. Mojoj prijateljici je slična situacija pa se raspitivala o tome. Ona znači treba to kupiti, predložiti giniću i onda ako on dozvoli ići u upotrebu s tim? ako sam dobro skopčala? Kako to čudo djeluje na viruse tek tako? Koji je nabolji preparat od tih koje si navela? i kakve rezultate daje krioterapija? Puno hvala!
__________________
anyway the wind blows doesn't really matter to me
peggy sue is offline  
Old 11.06.2008., 14:23   #4414
Quote:
peggy sue kaže: Pogledaj post
a ta aldara, čula sam za to od mnogih. Jel to zaista djeluje protiv promjena izazvanih HPV high risk. Od nekih sam čula da su isprsili oko 800 kn pa im kao i nije pomogla. Mojoj prijateljici je slična situacija pa se raspitivala o tome. Ona znači treba to kupiti, predložiti giniću i onda ako on dozvoli ići u upotrebu s tim? ako sam dobro skopčala? Kako to čudo djeluje na viruse tek tako? Koji je nabolji preparat od tih koje si navela? i kakve rezultate daje krioterapija? Puno hvala!
aldara je jako dobra,dobri su i podofilin i albothyl,svatko je individua i na svakoga drukčije djeluje,ni jedan lijek,krema ili bilo šta drugo(nemora biti vezano za hpv)ne djeluje na svakoga isto,nekome pomogne nekome ne,tako da to sad nema veze,ginić sam procijeni čime i kako i kojom metodom će uklanjati promjene a ako nešto neupali probat će s nečim drugim,krioterapiju još zovu spaljivanjem,ali u principu to nije spaljivanje nego hlađenje,tj. hoću reći ta krioterapija se radi s tekućim dušikom koji je ohlađen na jako nisku temperaturu(nesjećam se na koliko) ali osjećaj je kao da peče jer je toliko hladno tako da zato to neki zovu spaljivanjem,to je isto dobra metoda kao i premazivanje kod cina I,nekad i II,BEZ OBZIRA ŠTO SE RADI o visokorizičnom hpv-u,to nema veze koji je hpv jer te kremice i metode djeluju na virus a hpv je virus bio on niskorizičan ili visokorizičan samo što naravno kod niskorizičnog treba kraće vrijeme da se promjene maknu jer su blažeg oblika makar i nekad nemora biti.za aldaru pitaj dr. i ako ti želi s njom premazivati onda si ju odeš lkupiti,nemoj ju kupovati prije nego ti on kaže da može da ne bacaš novac,podofilin ti je biljni citostatik a znamo što citostatici rade,sprečavaju i ubijaju displastične i kancerogene stanice,za albothyl neznam točno što je ali on radi na principu da se taj dispaltični epitel oljušti,postoje i albothyl vaginalete pa pitaj dr. i o njima makar sam čula od svog dr. da je bolje da se premazuje jer onda si siguran da je premazano točno tamo di su promjene a vaginalete se svuda rastope.
valneahana is offline  
Old 11.06.2008., 14:49   #4415
imam jedno pitanje za vas...

jučer sam spomenula za moju sestričnu koja je sirota bila jungferica i eto prvi dečko donio visokorizičan HPV i eto to je cin III koje eto napreduje i savjetovali joj da će morati odstraniti dio grlića maternice.

Curi od 28 koja ima još samo jedno ljubavno iskustvo...možete misliti kako se osjeća... i sad ja vas pitam da ju znam utješiti.... ako i kada joj odstrane dio grlića ušća maternice da li trudnoća koja slijedi je visokorizična ili da li je uopće moguće iznijeti trudnoću a da se ne otvoriš.

pitala je mene, ali ja zaista ne znam što pametno reći a naravno cura od 28 bi željela danas sutra biti majka...pa molim vas ženskom solidarnošću posavjetujte me što tom djetetu da kažem...

hvala
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 11.06.2008., 14:51   #4416
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
I s čime sad to ima veze kad je nestao, kad je dobila... uopće nema smisla o tome raspravljati, nego rješavati problem, i to po mogućnosti ciljano, a ne nekim čiribučiriba metodama... i ja sam probala (nakon CIN II) s noni, aloe verom... veliko ništa se desilo... u stvari, ne... nakon 4 mjeseca CIN II je došao na CIN III!
nažalost, aloe vera ako se pije (zbog kemijske degradacije nakon otvaranja gela) i noni (najvjerojatnije, nepoznato) ne djeluju. što se tiče CIN II, moguće je čak da je to već i prvi put bio CIN III jer je nepreciznost papa testa 30%, zato on i nije dijagnostička već screening metoda, kako je to lijepo rekla suey
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 11.06.2008., 14:56   #4417
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Dobro je...



sam ti rekla
Suey is offline  
Old 11.06.2008., 14:57   #4418
Quote:
peggy sue kaže: Pogledaj post
a ta aldara, čula sam za to od mnogih. Jel to zaista djeluje protiv promjena izazvanih HPV high risk. Od nekih sam čula da su isprsili oko 800 kn pa im kao i nije pomogla. Mojoj prijateljici je slična situacija pa se raspitivala o tome. Ona znači treba to kupiti, predložiti giniću i onda ako on dozvoli ići u upotrebu s tim? ako sam dobro skopčala? Kako to čudo djeluje na viruse tek tako? Koji je nabolji preparat od tih koje si navela? i kakve rezultate daje krioterapija? Puno hvala!
ako djeluje kod karcinoma koji su agresivni, ne vidim kako bi to moglo ne djelovati kod pretkanceroznih promjena kao što to su to CIN-ovi. posebno znakovito je saznanje da aldara djeluje (i) kod intraepitalnih karcinoma kože, jer je i CIN promjena intraepitelnih stanica, stoga govorimo o karcinomu istog tipa tkiva. jedino aldara iz nekih razloga nije registrirana za unutarnju primjenu. iz istog razloga niti nemaš rezultate primjene protiv HPV, imaš samo individualna iskustva. no ako se ginekolozi usuđuju primjeniti unutra, znači da je ok, ne bi oni riskirali samo tako. ja bi rekao da je aldara definitivno najbolja
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 11.06.2008., 15:01   #4419
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
podofilin ti je biljni citostatik a znamo što citostatici rade,sprečavaju i ubijaju displastične i kancerogene stanice,za albothyl neznam točno što je ali on radi na principu da se taj dispaltični epitel oljušti,postoje i albothyl vaginalete pa pitaj dr. i o njima makar sam čula od svog dr. da je bolje da se premazuje jer onda si siguran da je premazano točno tamo di su promjene a vaginalete se svuda rastope.
super si opisala. dodao bih još, aldara je jaki lokalni imunostimulator, ne djeluje uopće na virus već radi boost imuniteta, zato je i efikasna protiv karcinoma kože, nabildani imunitet uništi stanice raka. albothyl pomalo ubija površinsko tkivo i tjera ga da se odljušti

onaj ginekolog ,koji je bio u novinama, zaboravio kako se zvaše, premazuje cerviks s pravim citostaticima i ima uspjeha u tome
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 11.06.2008., 15:10   #4420
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje za vas...

jučer sam spomenula za moju sestričnu koja je sirota bila jungferica i eto prvi dečko donio visokorizičan HPV i eto to je cin III koje eto napreduje i savjetovali joj da će morati odstraniti dio grlića maternice.

Curi od 28 koja ima još samo jedno ljubavno iskustvo...možete misliti kako se osjeća... i sad ja vas pitam da ju znam utješiti.... ako i kada joj odstrane dio grlića ušća maternice da li trudnoća koja slijedi je visokorizična ili da li je uopće moguće iznijeti trudnoću a da se ne otvoriš.

pitala je mene, ali ja zaista ne znam što pametno reći a naravno cura od 28 bi željela danas sutra biti majka...pa molim vas ženskom solidarnošću posavjetujte me što tom djetetu da kažem...

hvala
nek ode dobrom privatnom ginekologu jer ako se radi doista o CIN III tada se treba raditi lletz konizacija, nikako klasična konizacija. lletz konizacija je poštednija i po službenim procjenama povećava rizike kod trudnoće za do 1%, što nije strašno. klasična konizacija osjetnije povećava rizik trudnoće, ne bi znao koliko. ona se radi kod CIS-a
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.