Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 07:38   #1
Pas mi jede izmet, travu, drvo, zemlju ...

Štenac reciklira?


Pitanje za iskusne psetoljupce Imam štenca shih-tzu starog 7 tjedana. Dok ne odradimo drugo cjepljenje ne mogu ga nositi vani na čišćenje, pa sve što treba obavlja na balkonu. To je brzo naučio.
Međutim, primjetila sam da poslije velike nužde voli pojest svoju kakicu Ovo mi je prvi pas pa nemam pojma jel to uobičajeno kod malih pasa ili je ovaj moj prolupao pa radi reciklažu

Da i pitanje kada ga smijem okupati? Miris mu je svakim danom sve intenzivniji Nailazim na proturječne informacije neki tvrde svakih mjesec, neki samo tri puta godišnje

Zadnje uređivanje fermina-daza : 29.07.2014. at 15:30. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 09:17   #2
moja njem. ovčarka je imala male peseke i papali su svoju kakicu...
ja mislim da je to normalno
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 10:26   #3
Ma normalno je, to je zapravo probavljeno mlijeko i često kuja to obavi. A za kupanje kod malih pasmina nije baš preporučljivo tak rano iako ak ga dobro utopliš ne bi smjelo bit problema. Prečesto kupanje nije dobro jer uništava prirodnu floru pa pas može gubit dlaku i mimo linjanja.
Možeš probati sa suhim šamponom - u prahu koji ti pokupi miris.
__________________
If you stole a pen from the bank is it still classed as a bank robbery
NumLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 11:48   #4
Hvala ljudi, malo ste me utješili.

Nadam se da će ga proć ta navika kad krenemo van na čišćenje
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 03:13   #5
Quote:
~SuNshiNe~ kaže: Pogledaj post
moja njem. ovčarka je imala male peseke i papali su svoju kakicu...
ja mislim da je to normalno
A da se nisi zeznula , tj. kuja 'čisti' za štencima do neke dobi, ovisi od kuje do kuje, ali da štenci jedu svoj izmet, nikad čula niti je normalno.


aladina, ne, ne bih rekla da je normalno i nemoj mu to dozvoliti.
Čime hraniš štene? Možda mu fali nekih vitamina i sl. mada mi je opet čudno da jede vlastiti izmet Kad je čišćeno od parazita? Ako i je čišćeno, a moralo je biti već 3 puta, nije imalo nikakve svrhe jer psić ponovno s izmetom pojede i jajašca parazita tako da ga treba odmah očistiti Pratelom ili Drontalom + i paziti da ni u kom slučaju ne jede drekiće te iste odmah počistiti i dezinficirati mjesto gdje su bili .
Što se kupanja tiče, ne bi trebalo biti problema osobito s obzirom i na toplo vrijeme.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 07:35   #6
Štenac ima 7 tjedana i jednom je cijepljen. Za čišćenje znam da je jednom sigurno, dali je više neznam. Drugo cijepljenje (i čišćenje ) je početkom srpnja.
Svakako da mu to ne dozvolim kad vidim. Ali bojim se da ima momenata kad ne vidim odmah a on je već jedan dio pojeo

Hranim ga dehidratom Pedigrea i RC, malo namočeno u vodi. Tako mi je rečeno. Inače štenac je veseo, razigran, zdrav i nevjerojatno jak za svoju dob.

S čim da dezinficiram to mjesto a što ne šteti psu?
Bojim se tih kemikalija a koje imaju većinom sredstva za čišćenje poda.
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 09:31   #7
Što se tiče kakice, očito mu fale neki minerali i vitamini. Najbolje je kupiti neki vitaminsko-mineralni dodatak prehrani. Ja sam Codiju davala Gimborn tabletice koje se daju izmrviti u prah pa ih lako poliže. Što se tiče šetnje, možeš ga voditi vani, samo nedaj baš da se njuška s psima lutalicama i mačkama lutalicama. Drugi psi su uglavnom uredno cijepljeni. Nađi komadić livade i spusti ga da se pas pošteno olakša. Zgodno je to kad se pas nauči na balkon kad je recimo jako hladno i snježno vrijeme, pa sve obavi doma, ali ipak, treba ga od početka navikavati na to da se takve stvari obavljaju vani.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 10:11   #8
Ma...moji su popapali do kraja a, onda je lina za njima počistila
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 19:41   #9
[QUOTE=aladina;14394153]Pitanje za iskusne psetoljupce Imam štenca shih-tzu starog 7 tjedana...
--------------------------------------------------------------------------

haha kak si luda reciklira
bio sam u istoj situaciji poput tebe, jedino što je moja budalica jela tuđe dreke. prestao je sa nekih godinu il' manje, sam od sebe. inače ti se to zove koprofagija, i relativno je česta pojava. ja sam svog kažnjavao ako sam ga ulovio baš dok prima 'reciklažu' u usta, inače ne vrijedi. naravno, znaš kako kaznit šiceka.. novine il' nekaj, i po nosu. lagano!! i nemoj mu nikad davat da se igra sa novinama, mora ih se bojat! na internetu sam pročitao savjet za tvoj slučaj: probaj mu davat ananas, mislim da promjeni okus dreka pa će mu biti fuj (pitam se samo kako su to otkrili..?)
kaj se kupanja tiče, i jasam dobio hrpu informacija, svako kaže drukčije. al jedno je istina: što ga više kupaš, to više smrdi pa ti vidi. najčešće je isčetkavanje dovoljno, naravno treba biti suh.
e da, šišaj ga po ljeti na kratko zbog vrućine, i zbog krpelja, idealno bi bilo da ga detaljno pregledaš poslije svake šetnje, najozbiljnije ti velim. cura i ja smo bili najzadovoljniji sa salonom vavaland u dubravi (200 kn). nema ništa ljepše na svijetu od kratko ošišanog šica budeš vidla..pozz
šiceki rules

Zadnje uređivanje just a passenger.. : 11.06.2008. at 19:49. Reason: pazi na hranu. ni slučajno pedigre pal, odi u pet shop pa se raspitaj za kvalitetnu hranu..
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 01:49   #10
Quote:
aladina kaže: Pogledaj post
Štenac ima 7 tjedana i jednom je cijepljen. Za čišćenje znam da je jednom sigurno, dali je više neznam. Drugo cijepljenje (i čišćenje ) je početkom srpnja.
Svakako da mu to ne dozvolim kad vidim. Ali bojim se da ima momenata kad ne vidim odmah a on je već jedan dio pojeo

Hranim ga dehidratom Pedigrea i RC, malo namočeno u vodi. Tako mi je rečeno. Inače štenac je veseo, razigran, zdrav i nevjerojatno jak za svoju dob.

S čim da dezinficiram to mjesto a što ne šteti psu?
Bojim se tih kemikalija a koje imaju većinom sredstva za čišćenje poda.
Dakle, bez obzira da li je čišćen jednom ili dva puta, tri ( toliko je puta trebao biti),kao što sam rekla, jede svoje drekiće i inficira se ponovno i ponavljam, smjesta ga očisti od parazita, a nakon što ukloniš drekiće, mjesto gdje su bili možeš očistiti recimo Asepsolom koji se mješa s vodom, boca košta oko 55 kn, ali ide ti čep na 5 l vode pa ćeš imati dosta sredstva neko vrijeme, a možeš i izribati običnim Domestosom, ali nerazrijeđenim...ima milijun sredstava samo gledaš što dezinficira i kako se točno primjenjuje za koju svrhu i to je to.

Pedigree ti toplo preporučam da izbjegavaš u ishrani psa jer je da oprostiš, obično smeće puno boja, pojačivača okusa i inih finih kanceroganih i inih tvari, radije se drži RC i prirodne ishrane.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:43   #11
hvala na info just a passenge baš sam se zabrinula za svog štenca.
Je, promijenila sam mu hranu i prešla baš na RC za shih-tzu. I mislim ga po ljeti ošišati na kratko. Još uvijek ga ne vodim van pa je za sada siguran bar od buha i krpelja
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 09:50   #12
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
.....očistiti recimo Asepsolom koji se mješa s vodom, boca košta oko 55 kn, ali ide ti čep na 5 l vode pa ćeš imati dosta sredstva neko vrijeme, a možeš i izribati običnim Domestosom, ali nerazrijeđenim...ima milijun sredstava samo gledaš što dezinficira i kako se točno primjenjuje za koju svrhu i to je to.

Pedigree ti toplo preporučam da izbjegavaš u ishrani psa jer je da oprostiš, obično smeće puno boja, pojačivača okusa i inih finih kanceroganih i inih tvari, radije se drži RC i prirodne ishrane.
Ah, malo sam se bojala tih agresivnih sredstava za čišćenje s obzirom da se on valja po podu (a i ja s njim) pa sve što dohvati liže. Hvala ti - Asepsol mi se čini najbolje rješenje.
Za Pedigre sam već čula sve najgore

Zanima me što si mislila pod tim prirodne ishrane ? I dali je uopće preporučljivo da se kombinira industrijska hrana s mesom, voćem ili povrćem? O tome sam također nailazila na oprečna razmišljanja,
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 14:25   #13
Jedini problem u kombiniranju dehidrata i svježe hrane je u tome što će pas radije jesti svježe i kako mu zamjeriti
Samo ti kombiniraj , što više mesa i povrća, to bolje
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 18:10   #14
hoćemo slike!!! HOĆEMO SLIKE!!!

da se pohvalim.. (skroz dolje ljevo)
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 18:15   #15
hmm.. sad vidim da link ne radi.. evo vam novi:

vavaland-galerija-str. 3-skroz dolje ljevo

(ovaj link bi trebao radit..)
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 18:26   #16
http://www.vavaland.hr/images/Frizura31.jpg ovaj?
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 18:45   #17
suuuuuunce dubje pedej pitka majmuncic maza

skraćeno: sunny
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 18:52   #18
slatka je
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 19:18   #19
to stvorenje je toliko slatko da svi misle da je ženkica..
a izgled je samo mali dio njegove slatkoćosti
evo ga: laje po dvorištu na susjedovu mačku.. budala

I, GDJE SU SLIKE..?
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 19:32   #20
ups, ispricavam se
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.