Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2013., 16:02   #21
rok za studenta je 30 dana, dakle do 31.10. to moraš napraviti, jer ti ne mijenjaš osnovu tj. nije riječ o prijavi, promjeni ili odjavi kao na tvom linku....sestra je odnijela potvrdu s faxa, kopiju osobne i dala na uvid zdravstvenu iskaznicu....i to je bilo sve...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 16:46   #22
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
rok za studenta je 30 dana, dakle do 31.10. to moraš napraviti, jer ti ne mijenjaš osnovu tj. nije riječ o prijavi, promjeni ili odjavi kao na tvom linku....sestra je odnijela potvrdu s faxa, kopiju osobne i dala na uvid zdravstvenu iskaznicu....i to je bilo sve...
Pa zar nije to sad promjena osnove po kojoj sam osiguran?
__________________
How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?
niđo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 17:09   #23
dosad si bio osiguran kao redovan student - i dalje ćeš biti osiguran kao redovan student....gdje ti tu vidiš promjenu osnove...u cijeloj je priči nebitno preko koga si osiguran, jer je tvoja osnova osiguranja status redovnog studenta, bilo to preko roditelja kao prije ili preko faxa sada, osnova osiguranja je ista....rok je 30 dana odnosno do 31.10....papire sam već gore navela koje trebaš odnijeti...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 17:25   #24
prelazim s redovnog na izvanredni studij i znam da se za osnovno osiguranje moram odjavit s roditelja i prijavit kao nezaposlena osoba, ali...

što je s dopunskim?
produžila sam ga u svibnju (do idućeg svibnja 2014.) na temelju potvrde o redovitom studiju.
vrijedi li mi ta 'besplatna' polica do isteka ili prestaje?
ako prestaje - prestaje li činjenicom da više nisam redoviti student ili time što će sada svi koji žele dopunsko plaćati 70kn/mj.?
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 17:42   #25
Quote:
Rajnus kaže: Pogledaj post
Zikomid jel moze odgovor na par pitanja?

1. Bio sam u radnom odnosu do 30.06.2012, 01.07.2012 dam poceo raditi u Austriji. Nisam se nista odjavljivao sa HZZOa. Vidim na njihovim stranicama da nemaju podatke o meni stoga pretposavljam da nisam vise osiguran. Zanima me samo jesam li ja sad cist prema HZZOu iako se nisam sam odjavio? Postoji li tu mogaca pravna zavrzlama.

2. Supruga je dobila otkaz, ali se nije prijavljivala na HZZO u roku od 30 dana. Jeli je ona nakon toga bila osigurana iako je bila prijavljena na zavodu za zaposljavanje i dobivala naknadu. Prije nego je pocela raditi u Austriji odjavila se sa zavoda. Isto pitanje, jel to sve ok?
1. Ako si dobio zaključenu radnu knjižicu, onda si odjavljen i na zdravstvenom i sve je u redu.

2. Zavod za zapošljavanje nema veze sa zdravstvenim osiguranjem. Ako ste osigurani u Austriji ne možete biti osigurani i u RH.

Quote:
niđo kaže: Pogledaj post
Pa zar nije to sad promjena osnove po kojoj sam osiguran?
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
dosad si bio osiguran kao redovan student - i dalje ćeš biti osiguran kao redovan student....gdje ti tu vidiš promjenu osnove...u cijeloj je priči nebitno preko koga si osiguran, jer je tvoja osnova osiguranja status redovnog studenta, bilo to preko roditelja kao prije ili preko faxa sada, osnova osiguranja je ista....rok je 30 dana odnosno do 31.10....papire sam već gore navela koje trebaš odnijeti...
Mijenja se osnova. Ako je niđo do sad bio osiguran kao član obitelji više neće biti tako osiguran nego kao nezaposlena osoba, osnova F 169.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:06   #26
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post


Mijenja se osnova. Ako je niđo do sad bio osiguran kao član obitelji više neće biti tako osiguran nego kao nezaposlena osoba, osnova F 169.
A zanima me jos, redovan sam student, zar necu bit kao takav osiguran?
__________________
How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?
niđo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:09   #27
Hoćeš, to je nova osnova osiguranja, za redovite učenike i studente iznad 18 g.
Pitao si za rok, 30 dana od završetka akademske godine, znači do kraja listopada.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:11   #28
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Hoćeš, to je nova osnova osiguranja, za redovite učenike i studente iznad 18 g.
Pitao si za rok, 30 dana od završetka akademske godine, znači do kraja listopada.
U onom linku kojeg sam stavio prije par postova pise da je rok 8 dana od prestanka djelovanja osnove po kojoj smo dosad bili osigurani, to je 8.10., zar ne? To se promjenilo kad smo usli u EU..
__________________
How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?
niđo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:33   #29
Situacija je sljedeća. Prošle godine sam napunila 26. godina, došlo uredno pismo od HZZO-a, riješila sam u 6.mj. 2012. godine zdravstveno preko faxa, rodila u 12.mj., išla kod dr. dakle sve ok zdravstveno vjerojatno vrijedi još pretpostavljam do kraja 9.mj. ( dakle za akademsku godinu 2012/2013) . E sada, upisujem još jednu godinu kao redovni, dakle recimo 30.9. što moram napraviti u vezi sa zdravstvenim, nemam muža, ali živim u izvanbračnoj zajednici i imamo dijete, nije vrag da se moram udati da bi dobila besplatno zdravstveno? Pomagajte....
Sabrina86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:44   #30
Quote:
Sabrina86 kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeća. Prošle godine sam napunila 26. godina, došlo uredno pismo od HZZO-a, riješila sam u 6.mj. 2012. godine zdravstveno preko faxa, rodila u 12.mj., išla kod dr. dakle sve ok zdravstveno vjerojatno vrijedi još pretpostavljam do kraja 9.mj. ( dakle za akademsku godinu 2012/2013) . E sada, upisujem još jednu godinu kao redovni, dakle recimo 30.9. što moram napraviti u vezi sa zdravstvenim, nemam muža, ali živim u izvanbračnoj zajednici i imamo dijete, nije vrag da se moram udati da bi dobila besplatno zdravstveno? Pomagajte....
Bračna i izvanbračna su izjednačene zakonski, samo moraš dokazati izvanbračnu zajednicu. Za ostalo ne znam kako je procedura.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:47   #31
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Bračna i izvanbračna su izjednačene zakonski, samo moraš dokazati izvanbračnu zajednicu. Za ostalo ne znam kako je procedura.
Hvala na odgovoru, dobro to neće biti problem, imamo istu adresu oko 3 godine već.
Sabrina86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:03   #32
Pitanje, danas popodne u sandućiću za poštu dostavljena su dva dopisa za moje studente od strane HZZO. Dopisi su pisani 24.09 , poslani poštom 26.09 ove godine . Piše između ostaloga..."poradi utvrđivanja statusa osigurane osobe pozivamo Vas da podnesete prijavu na obvezno z,.o, odnosno dostavite nadležnoj Područnoj službi ili Ispostavi HZZO potvrdu iz koje će biti vidljivo da ste upisali redovnu šk. odnosno akademsku godinu 2013/14. prema prpisima držžave školovanja.
Traženo molimo dostavidi ODMAH odnosno najkasnije do 01. listopada 2013, a uprotivnom je izgubiti status osigurane osobe Zavoda.

Ja ne znam jel ovi u HZZ0 znaju da potvrde na faksevima ne "štancaju" preko vikedna, nit da na nekim faksevima upisi nisu počeli a na nekima faksevima tehnika ispisa potvrda još nije počela. Zar zaista moja djeca budu izgubila status osigurane osobe ak ju ne donesu 01. listopada 2013. ??Mislim jel HZZO živi u jednoj državi a Sveučilista u drugoj ?
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:15   #33
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
Pitanje, danas popodne u sandućiću za poštu dostavljena su dva dopisa za moje studente od strane HZZO. Dopisi su pisani 24.09 , poslani poštom 26.09 ove godine . Piše između ostaloga..."poradi utvrđivanja statusa osigurane osobe pozivamo Vas da podnesete prijavu na obvezno z,.o, odnosno dostavite nadležnoj Područnoj službi ili Ispostavi HZZO potvrdu iz koje će biti vidljivo da ste upisali redovnu šk. odnosno akademsku godinu 2013/14. prema prpisima držžave školovanja.
Traženo molimo dostavidi ODMAH odnosno najkasnije do 01. listopada 2013, a uprotivnom je izgubiti status osigurane osobe Zavoda.

Ja ne znam jel ovi u HZZ0 znaju da potvrde na faksevima ne "štancaju" preko vikedna, nit da na nekim faksevima upisi nisu počeli a na nekima faksevima tehnika ispisa potvrda još nije počela. Zar zaista moja djeca budu izgubila status osigurane osobe ak ju ne donesu 01. listopada 2013. ??Mislim jel HZZO živi u jednoj državi a Sveučilista u drugoj ?
To bi trebalo bit za srednjoskolce, a studentima ocito onda jos mjesec dana, odnosno zaista do 30.10.
__________________
How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?
niđo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:24   #34
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Mijenja se osnova. Ako je niđo do sad bio osiguran kao član obitelji više neće biti tako osiguran nego kao nezaposlena osoba, osnova F 169.
on je bio osiguran preko roditelja kao redovni student...sad je preko faxa kao redovni...zato kažem da se ne mijenja osnova, jer je ista stvar kod moje sestre, ona je samo morala odnijeti potvrdu u hzzo i kopiju osobne i produžili su joj kao redovnoj ispod 26 godina...

nije mi jasno kakva su ovo pisma koja je paulla dobila....svašta
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:24   #35
Quote:
niđo kaže: Pogledaj post
To bi trebalo bit za srednjoskolce, a studentima ocito onda jos mjesec dana, odnosno zaista do 30.10.
I meni je tako logično a što nisu naveli datum za studente tj. 30.10 kad već uporabljaju dva termina i učenike srednjih škola i redovitih studenata visokih učilišta?
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:26   #36
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
on je bio osiguran preko roditelja kao redovni student...sad je preko faxa kao redovni...zato kažem da se ne mijenja osnova, jer je ista stvar kod moje sestre, ona je samo morala odnijeti potvrdu u hzzo i kopiju osobne i produžili su joj kao redovnoj ispod 26 godina...

nije mi jasno kakva su ovo pisma koja je paulla dobila....svašta
Evo ispred mene dva dopisa znači za dva studenta , dopis od Područnog ureda...
Lijepo su poslali i obavjestili da ODMAH tj. najkasnije do 01. listopada 2013. godine pošalju im potvrde ili će izgubiti status osigrane osobe Zavoda. Ne razumijem kako da pošaljem potvrdu sa jednog fakulteta na kojem se još ne zna datum upisa??
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:34   #37
paulla, imaš zakon i lijepo piše u zakonu da je rok 30.10....ništa se ne brini...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:35   #38
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
Evo ispred mene dva dopisa znači za dva studenta , dopis od Područnog ureda...
Lijepo su poslali i obavjestili da ODMAH tj. najkasnije do 01. listopada 2013. godine pošalju im potvrde ili će izgubiti status osigrane osobe Zavoda. Ne razumijem kako da pošaljem potvrdu sa jednog fakulteta na kojem se još ne zna datum upisa??
Zovi HZZO ili ih posjeti u ponedjeljak i objasni situaciju?
__________________
How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?
niđo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:36   #39
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
on je bio osiguran preko roditelja kao redovni student...sad je preko faxa kao redovni...zato kažem da se ne mijenja osnova, jer je ista stvar kod moje sestre, ona je samo morala odnijeti potvrdu u hzzo i kopiju osobne i produžili su joj kao redovnoj ispod 26 godina...

nije mi jasno kakva su ovo pisma koja je paulla dobila....svašta
Mijenja se osnova osiguranja sigurno. Možda ne kategorija, ali osnova da.
Sad su svi redovni između 18 i 26 g. nositelji svog osiguranja, a prije su bili članovi obitelji.


Paulla je dobila dopis za studente iznad 18 a ispod 26.g.


QUOTE=paullaa;46956891]Evo ispred mene dva dopisa znači za dva studenta , dopis od Područnog ureda...
Lijepo su poslali i obavjestili da ODMAH tj. najkasnije do 01. listopada 2013. godine pošalju im potvrde ili će izgubiti status osigrane osobe Zavoda. Ne razumijem kako da pošaljem potvrdu sa jednog fakulteta na kojem se još ne zna datum upisa??[/QUOTE]


Koji ti je to Područni ured?

Čim se student upiše odnesi potvrdu. Nemoj slati poštom, odi osobno. Neće zakasniti.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:46   #40
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Mijenja se osnova osiguranja sigurno. Možda ne kategorija, ali osnova da.
Sad su svi redovni između 18 i 26 g. nositelji svog osiguranja, a prije su bili članovi obitelji.


Paulla je dobila dopis za studente iznad 18 a ispod 26.g.


Koji ti je to Područni ured?

Čim se student upiše odnesi potvrdu. Nemoj slati poštom, odi osobno. Neće zakasniti.
A šta ja koji sam redovni student, ali moram platiti školarinu i to mogu napraviti tek idući tjedan, pa moram čekati da MZOŠ to sprovede u studomat, pa da na faksu u referadi omoguće printanje potvrda i tek onda kad si isprintam, mogu odnijeti potvrdu u hzzo, nece mi dat da isprintam potvrdu prije nego uplatim skolarinu..
__________________
How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?
niđo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.