Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 10:00   #1761


Uploaded with ImageShack.us

evo do tada uzivaj u vrucem turskom caju...!
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 05.12.2010., 20:25   #1762
vi koji idete u istanbul - pozdravite ga za mene pogotovo aju sofiju i bospor
ah, Türkiye <3
LittleStar is offline  
Old 17.12.2010., 18:38   #1763
pozz

zanima me kakav je gradski prijevoz ili taxi u istanbulu ? i kolika bi bilo potrebno odvojit novaca ako ga zelimo malo vise koristit
phil is offline  
Old 18.12.2010., 14:00   #1764
Quote:
phil kaže: Pogledaj post
pozz

zanima me kakav je gradski prijevoz ili taxi u istanbulu ? i kolika bi bilo potrebno odvojit novaca ako ga zelimo malo vise koristit
Tramvaj i metro su iznenađjuće dobri. Taksi je smrdljiv, zamazan i riskantan vid prijevoza jer svakoga tko je stranac ogule gdje i kako god stignu. Imaju štos da kada je mrak i ne vidi se dobro uzmu tvojih 50 lira s kojima plaćaš, izvuku iz rukava 5 lira i kažu ti da si platio vožnju 5 lira umjesto 50 lira. Zaokružuju iznose kako im padne na pamet. Posebno za prvi put preporučujem veliki oprez, cijena se ne dogovara s taksistom već moraju imati uključene taksimetre. Puštaju i pjevaju turske narodnjake na radiju. A to ne zvuči lijepo.
nosko5 is offline  
Old 18.12.2010., 18:41   #1765
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Tramvaj i metro su iznenađjuće dobri. Taksi je smrdljiv, zamazan i riskantan vid prijevoza jer svakoga tko je stranac ogule gdje i kako god stignu. Imaju štos da kada je mrak i ne vidi se dobro uzmu tvojih 50 lira s kojima plaćaš, izvuku iz rukava 5 lira i kažu ti da si platio vožnju 5 lira umjesto 50 lira. Zaokružuju iznose kako im padne na pamet. Posebno za prvi put preporučujem veliki oprez, cijena se ne dogovara s taksistom već moraju imati uključene taksimetre. Puštaju i pjevaju turske narodnjake na radiju. A to ne zvuči lijepo.
si ti siguran da si u istanbulu bio?
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 18.12.2010., 20:41   #1766
100 %. Probali mi prodati štos s 5 lira, pa nije prošlo, pa mi je neki prljavi Anadolac fizički prijetio te sam konačno nekako uz viku i galamu uspio izaći iz vozila. Proguglajte, ima i drugih iskustava tog tipa. Higijena na katastrofalnoj razini (puno egzotičnih mirisa tipa mješavina devinog prdeža sa sezamom i takvim grickalicama), udobnost također, svi voze one Thalije ili iste takve male Fiate. Taksi dakle ne preporučujem.
nosko5 is offline  
Old 18.12.2010., 23:08   #1767
ne znam...ne bih se slozila jer u 6 godina zivota u istanbulu jos nisam dozivjela slicna iskustva s taksistima (ne kazem da nema)...a jos manje vidjela devu koja se vozi taksijem i jos prdi...
naravno da se tako nesto moze dogoditi, prevaranata ima svugdje, no ne treba suditi po 3 taksija kojima ste putovali - pa su sad i ostalih 1 000 000 takvi, zar ne?
slazem se da je higijena bila upitna - do prije godinu dvije, kad je vecina taksista pusila uz otvorene prozore pa pepela na sve strane, i znao se osjecati onaj smrad kad netko pusi u autu.
taksimetar treba uvijek biti upaljen, no nasi ljudi malo preozbiljno shvacaju cjenkanje - pocnu cim sidju s aviona, te se pritom onda s*ebu...
a udobnost - pa najcesce se voze vozila koja se proizvode u turskoj a to su upravo renaulti - megane sedan i clio sedan (thalia), kangoo, fiat albea i doblo, i hyunadi accent...pa nisu to bas fićeki da bi se trebali zaliti...
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 18.12.2010., 23:19   #1768
No dobro, ja samo kažem da ljudi trebaju biti oprezni jer ima svega. Ja bih se usudio opet voziti taksijem u Istanbulu, ali izabrao bih uvijek neku alternativu ako postoji.
nosko5 is offline  
Old 19.12.2010., 14:04   #1769
što je u Istanbulu OK za novogodišnji doček, osim dočeka na otvorenom na Taksimu?

nekako nam se ne da u tu ogromnu gužvu...
kakvo je sad vrijeme tamo, jeli hladno?
vivax is offline  
Old 19.12.2010., 14:39   #1770
i ti si tamo?
Draga i ja isto ne želimo neku veliku gužvu.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 19.12.2010., 18:46   #1771
Javni prijevoz je za grad tog kalibra katastrofa! 13 milijuna stanovnika, jedna tramvajska linija i dvije i pol linije metroa (tunel računam kao pola)
Ali što se tiče turističkih obilazaka, javni prijevoz je sasvim zadovoljavajuć, s tim da se skoro sve bitne lokacije mogu obići pješke...
Sa taxijem nemam negativnih iskustava, osim što voze kao divljaci, ali u tome i je čar... treba unaprijed pitati kolika bi bila cijena do odredišta, čini mi se da smo mi platili nekih 13-14 lira (50-60kn) od Taksima do Sultanahmeta, s tim da je bilo iza ponoći.
bubbly is offline  
Old 20.12.2010., 00:54   #1772
ljudi ja idem u istanbul 24.12, ko je tamo tad da se nademo jedan dan i da mi pokaze grad ?
unionr is offline  
Old 20.12.2010., 21:50   #1773
Sad kada sam sve pročitala kako ste mi savjetovali,pogotovo od woba promaklo mi je ocito ono najbitnije,a to je imate li koji prijedlog gdje dočekati novu godinu? surfam stranicama i u ponudi su večera na brodu ali mi je to glupo jer ćemo ionako u sklopu ture ići na brod i sve je iznad 130 eura po osobi,a meni je iskreno to malo previše i ne bi se voljela smrzavat na trgu jer sam to radila tri prethodne nove,sad imam haljinicu i sve i voljela bi biti negddje na toplom, Molim vas preporučite mi nešto za mene i dečka Može biti klub,restach ma šta god! Jer agencija je nesposobna i oni to nama samima ostavljaju
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Old 21.12.2010., 08:48   #1774
upisi u google 'yil basi partyleri istanbul' i sretno! znam samo da neces proci jeftino...preporucujem koncerte u zatvorenom, terase hotela, klubovi i to...i to nekih poznatijih turskih pjevaca; ne znam koji te tip glazbe zanima ali mislim da i nema veze jer vecina njih radi odlican party.
prije par godina je bio odlican docek u sheratonu, uz bend 'dolapdere big gang'...inace 'ciganski' bend koji se proslavio obradama svjetskih poznatih pjesma - ak te zanima tako nesto, progooglaj, sigurno imaju party negdje. mislim da je 'upad' bio oko 100-150 TL.
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 21.12.2010., 12:00   #1775
evo jesam i našla sam par stvari ali ništa ne razumijem jer je sve na Turskom
pogotovo je problem jer neznam baš raspodjelu Istanbula pa da ne izaberem nešto udaljeno 3h vožnje :/ koliko sam ja razumjela bit ćemo u okolici taksima,ako bilo tko ima neki link ili ideju,molim vassss
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Old 21.12.2010., 20:06   #1776
Zdravo svima, sorry što oživljavam staru temu, pretražio sam sve o Istambulu na forumu i nisam našao ovo pa pitam: da li netko zna za neke lijepe i ne preskupe restorane u Istambulu, pogodne za romantični par u pedesetima? I drugo, gdje bi se taj gorenavedeni par mogao baciti na šoping (pretpostavljam na nekakav bazar).

Hvala!
worldwideseb is offline  
Old 21.12.2010., 21:41   #1777
Za restorane je najbolje pitat na recepciji da nešto preporuče, također preporučam vrzmanje oko jelovnika ispred restorana, vjerovali ili ne i tu se može cjenkat, tj ne cjenkaš se ti nego ti "ubacivač" uleti s ponudom koju ne možeš odbit. Shopping je naj naj naj na Grand Bazaru, srebro, zlato, koža, pašmine, ali cjenkanje je obavezno i Turci u tome uživaju, za začine Egipatski bazar, za keramiku bazar ispod Plave đamije (to je sve jako blizu jedno drugog i najbolje je ići pješke), a zapravo svugdje na ulici se sve prodaje.
Modra Lasta is offline  
Old 21.12.2010., 22:02   #1778
jel netko zna dal u istanbulu postoji dress code kao u dubaiu, npr da ne mogu nositi kratke suknje i slicno?? idem za 3 dana i ako cu ici negdje van ne znam jel primjereno obuci kratke haljinice??
w.stella is offline  
Old 21.12.2010., 22:27   #1779
Nema dress coda ali ipak treba poštovati kulturu zemlje u koju ideš. Oko Taksima su na ulici mlađi ljudi i svakako su obučeni, ipak navećer sam primijetila da rijetko koja cura baš nosi minić, a i te su bile sumnjivog morala. Pa ti odluči...
Modra Lasta is offline  
Old 23.12.2010., 22:38   #1780
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
jel netko zna dal u istanbulu postoji dress code kao u dubaiu, npr da ne mogu nositi kratke suknje i slicno?? idem za 3 dana i ako cu ici negdje van ne znam jel primjereno obuci kratke haljinice??
U Istambulu fakat možeš ići u kratkoj haljini bez problema, to je daleko od zadrtih arapskih država.
danguba1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.