Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 16:34   #5181
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
jos uvijek imaju sto za izgubiti, kad ne budu imali sto izgubiti iznenada ce se 'sjetiti' da nisu ovce.
...da, to mi se cini tocno, jedino sto zelimo je valjda zivjeti u miru, sve dok to ne postane nemoguce...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 17.02.2013., 16:44   #5182
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nisam, ali već su mi ga neke osobe spominjale u kontekstu razmišljanja bi li mi se mogao 'dopasti' ili ipak ne.
Mislim da bi ti se dopao.
Quote:
Općenito govoreći, većina suvremenih pisaca boluje od sindroma povezanih s hiperprodukcijom i konzumerizmom. Jedan Coelho je napisao više romana od Dostojevskog. (lol) A zašto, kad, valjda da ga cijelog iscijediš, ima 'štofa' za pola romana. S možda(?) kakvim izuzetkom Veronike, sve ostalo je 'duboko' koliko i muziciranje Vanesse Mae. (Jesam li preoštar u usporedbi?)
E baš si našao koga ćeš uzeti za primjer. Pa Coelho je dno dna u savremenoj književnosti. A Veronika jeste nešto bolja, upravo zbog toga što je pisao iz vlastitog iskustva, a nije plagirao (kao obično). Nisi preoštar u usporedbi, preblag si.
Quote:
Od romana obično očekujem više nego 'lijep' ugođaj/osjećaj i, s te pozicije gledano, nisam ljubitelj 90% beletristike. Ali ima izuzetaka (vezanih i uz životni kontekst i slobodno vrijeme) kad mi nešto i paše.
Pogrešno si shvatio ovo što sam napisala o Ocean more. Osjećaj ugode izaziva stil i ljepota izričaja, ali daleko od toga da je roman prožet isključivo ugodom. Poglavlje koje se meni najviše sviđa ujedno je najgadljivije i zastrašujuće većini ljudi koji su pročitali ovu knjigu.
Quote:
Recimo, Karahasan, kojeg si spominjala, mi djeluje kao potencijalno zanimljiviji, ali zbog osjećaja neke podudarnosti u 'senzibilitetu', vjerojatno da si me do neke mjere zainteresirala i za Baricca...
Karahasan je meni dosta blizak, ali Baricco ima takve ideje da slobodno mogu tvrditi da je jedan od najoriginalnijih savremenih pisaca.
Quote:
Možda ćeš me bolje razumjeti ako ti kažem da je meni tekst svih tekstova ovo što slijedi... nešto onako... poetično, a bezdansko, istinsko i stvarno... kao ljudski život...


Ispraznost nad ispraznošću...
Ovaj citat u potpunosti odgovara Apemantu. Ipak, između tebe i njega vidim određene razlike...

Btw, kad smo kod Apemanta, on je pročitao "Alhemičara", ali od Karahasana još uvijek ništa, iako je dobio preporuku prije dosta vremena.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 17.02.2013., 16:46   #5183
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
hopper. neku vecer onaj nevoljni horvat cijelu vecer za courbeta govori KUBRE, KUBRE (kud bre???) naucio nedotupavko napamet, ali krivo.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 17.02.2013., 16:59   #5184
.. šta ima u toj slici .. ? .. ajde .. svi neki umjetnici stručnjaki .. .. analizirajte svako u nekoliko rečenica .. .. psihološko filozofski .. .. tico .. što si ju dala .. ?
alim is offline  
Old 17.02.2013., 17:17   #5185
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. šta ima u toj slici .. ? .. ajde .. svi neki umjetnici stručnjaki .. .. analizirajte svako u nekoliko rečenica .. .. psihološko filozofski .. .. tico .. što si ju dala .. ?
To je bar lako. Na tom čistom, dobro osvijetljenom i uglancanom mjestu (za što su se pobrinula braća Trotter), Sister i ja smo svratili na kavu koju nam priprema Blue bird.

A ovaj lik okrenut leđima si možda ti, to bi valjda ti trebao znati.
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 17:19   #5186
melankolija i urbano otudjenje u klin&vellajtid plejs, u kasne sate...ipak malo nade, popit pice medj ljudima, bolje nego doma, zena u crvenom (matrix)...

inace, kako nitko nije ubrao od kuda je ovaj naslov nccc...samo jedne od najboljih kratkih prica, A Clean, Well-Lighted Place, pet stranica Hemingwayeve pricice iz '26, procitati obavezno...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 17.02.2013., 17:38   #5187
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. šta ima u toj slici .. ? .. ajde .. svi neki umjetnici stručnjaki .. .. analizirajte svako u nekoliko rečenica .. .. psihološko filozofski .. .. tico .. što si ju dala .. ?
Čisti egzistencijalizam. Otuđenje. Za razliku od Ptice ja ne vidim čak niti nadu.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 17.02.2013., 17:49   #5188
.. praznina ..
.. izgleda kao da na slici ima nečega .. nekih ljudi .. a u stvari .. nema ništa ..
Uskrsnula is offline  
Old 17.02.2013., 18:04   #5189
Ma nije. Svjetlo ne valja. Bolesne 'štedne' žarulje su ubile atmosferu, inače bi se čovjek osjećao k'o Humphrey Bogart... koji je zalutao na forurm.hr.

(a čuj, sterilno je, je...)
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 18:08   #5190
Ja čekam Star Wars večeras








Zrnce pustinjskog pijeska
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 17.02.2013., 18:13   #5191
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Vjerovatno je upravo zbog svog ograničenja mogla bolje prepoznati kvalitet zvuka na određenim frekvencijama od osoba koje bolje čuju.
Da, da...

Mp3 kompresija (kao i ostale kompresije s gubicima) zasnovane su na pretpostavci da mozak ne može procesirati sve što 'uši čuju'...
U slučaju oštećenog sluha, mozak može biti bolje 'fokusiran' na onaj preostali dio frekvencija...

Naravno, da je algoritam kompresije optimiziran za (konkretnu) osobu s oštećenjem sluha, onda bi svi ostali s velikom lakoćom prepoznavali taj izvor, a problema u prepoznavanju bi imala osoba s oštećenim sluhom...
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 18:33   #5192
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
hopper. neku vecer onaj nevoljni horvat cijelu vecer za courbeta govori KUBRE, KUBRE (kud bre???) naucio nedotupavko napamet, ali krivo.
Srećko Kudbre.
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 18:43   #5193
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Mislim da bi ti se dopao.
Ok, uzimam to u obzir...

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
E baš si našao koga ćeš uzeti za primjer. Pa Coelho je dno dna u savremenoj književnosti. A Veronika jeste nešto bolja, upravo zbog toga što je pisao iz vlastitog iskustva, a nije plagirao (kao obično). Nisi preoštar u usporedbi, preblag si.
Eh, pa morao sam uzeti takav primjer, ilustracije radi.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pogrešno si shvatio ovo što sam napisala o Ocean more. Osjećaj ugode izaziva stil i ljepota izričaja, ali daleko od toga da je roman prožet isključivo ugodom. Poglavlje koje se meni najviše sviđa ujedno je najgadljivije i zastrašujuće većini ljudi koji su pročitali ovu knjigu.
Karahasan je meni dosta blizak, ali Baricco ima takve ideje da slobodno mogu tvrditi da je jedan od najoriginalnijih savremenih pisaca.
Razumijem što želiš reći...

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ovaj citat u potpunosti odgovara Apemantu. Ipak, između tebe i njega vidim određene razlike...
Ipak? To implicira i neke bitne sličnosti. Pa jest, simpatiziraju nas pametne forumašice.
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 18:51   #5194
.. sizif .. nemaš pojma ..
.. tica .. gotovo sve pogrešno .. .. melankolija bi tu bila mila majka .. urbano otuženje dah božji .. među ljudima .. ? .. među kojim ljudima .. ? .. ako i uzmeš da su ova četvorica ovdje nekakvi ljudi .. među .. je riječ bez značaja .. između njih ne postoji ništa .. nikakva veza .. osjet .. .... i doma isto .. ?
.. floverka .. solidno .. veoma solidno .. .. ali bi umjetnost trebalo tumačiti .. malo više umjetnički ..
.. sanja .. dobro .. praznina .. ali isto prejeftino objašnjeno ..
.. usput .. tico .. .. sanja ima .. sliku .. suprotnu od ove .. .. mislim baš suprotnu .. .. možda .. ako ju zamoliš .. .. jebiga .. u životu je inače sve teško ..
alim is offline  
Old 17.02.2013., 18:54   #5195
...a ti sve mrtvoozbiljno shvaćaš, nije ni tebi lako...

...ili ljudima iz tvojeg okruženja s tobom?
- Sizif - is offline  
Old 17.02.2013., 19:01   #5196
ima tuge na toj slici a najtuzniji je onaj jadni sjedi kelner
povijen od zivota al jos ipak funkcionise u onome sto je sigurno citav zivot radio
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 17.02.2013., 19:02   #5197
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. sanja .. dobro .. praznina .. ali isto prejeftino objašnjeno ..
.. nisam rekla samo praznina ..
.. rekla sam .. da izgleda kao da na slici ima nekih ljudi .. ali u stvari nema ničega ..
.. jedna velika praznina .. i u njoj senke ljudi .. koje glume nekakvo postojanje ..
Uskrsnula is offline  
Old 17.02.2013., 19:04   #5198
kad vec volite analize slika, evo vam jos jedna.
alime, sto veli ova slika?

__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 17.02.2013., 19:08   #5199
.. ova slika veli da ti onu prvu ne razumiješ ..
alim is offline  
Old 17.02.2013., 19:10   #5200
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Srećko Kudbre.
jesi ga i ti cuo? al nema veze sto on to ne zna, iako bi takav telektualac morao to znati, nego sto on o njemu prica kao da je bio s njim jucer na kavi, a onda jos spomenu i billa violu, onako kao usput, otuzno konstatirajuci kako neki 8-godisnjak nije znao sto je ovaj htio reci svojim video radom jer je svijest ljudi usmjerena previse na tehnicke stvari.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.