Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 16:42   #5341
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. pogrešno .. .. mrziti treba lokalno .. a voljeti globalno ..
treba mrziti sve osim sebe i svojih. ja i moj klan protiv svih. ja i moj brat protiv klana. ja protiv brata.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 19.02.2013., 16:44   #5342
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Krvnik ličan? Eh, moj 1/4 zemljak...
ostatak crnogorac (nakon sto su nam maznuli obalu ), slovak jel tak
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 19.02.2013., 16:50   #5343
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Kuca li kakav kraljević (a koji je u posjedu 1002.) na vrata?


Quote:
Eh, desna, lijeva... to me podsjetilo na...

Jedan moj prijatelj (nakon što je godinu dana živio s curom), odlučio je teatralno zaprositi njenog oca za ruku kćeri...

"Uzmi obje, obi su ti live." - tako je glasio odgovor...

(A i naše stranke se uklapaju u tu priču...)
znam jednu koja je svom starom rekla 'tata, ja sam trudna, al nije do mene'

Quote:
Serveru ušparam broj upisa... a vidiš da je i s postojećima svako malo...

Volim kad se moje pretpostavke (i 'znanja') potvrde kao točne.
ma ja sam ti uvik kontra.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 19.02.2013., 16:50   #5344
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
ostatak crnogorac (nakon sto su nam maznuli obalu ), slovak jel tak
Ma ja sam pravi Hrvat, imam krvi iz cijele austrougarske...

Jedino turske nemam, valjda...

A oklen je junak likota? Moja baba je iz Vaganca, nešto poviše Gospića, četir' kuće na 150km2...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 19.02.2013., 16:53   #5345
.. šaman riječan .. ti si zagorac .. ? .. naši malo liče na one stare zagorce .. vezani za zemlju i mejaši .. .. ali je juga posjebala sve ..
alim is offline  
Old 19.02.2013., 16:54   #5346
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
treba mrziti sve osim sebe i svojih. ja i moj klan protiv svih. ja i moj brat protiv klana. ja protiv brata.
Joffrey: So you agree, the Starks are our enemies?
Cersei: Everyone who isn't us is an enemy.
Apemant is online now  
Old 19.02.2013., 16:55   #5347
da, shami rijecan, a ti alime? apy purger (nadam se )?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 19.02.2013., 16:56   #5348
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Joffrey: So you agree, the Starks are our enemies?
Cersei: Everyone who isn't us is an enemy.
tko ne seta sa mnom, seta protiv mene.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 19.02.2013., 16:57   #5349
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. šaman riječan .. ti si zagorac .. ? .. naši malo liče na one stare zagorce .. vezani za zemlju i mejaši .. .. ali je juga posjebala sve ..
Zagorec, zagorec, veli se zagorec...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 19.02.2013., 17:00   #5350
.. da .. sjaj mržnje je sasvim nepravedno zanemaren ..

.. ja sam u vagancu branio hrvatsku .. .. ne sjećam se tvoje bake .. .. da nije iz kakve vukojebine tamo prema bihaću .. ?
alim is offline  
Old 19.02.2013., 17:02   #5351
.. istra .. kontinentalni dio ..
alim is offline  
Old 19.02.2013., 17:33   #5352
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. sa nikom sam se osjećao .. kao da me mrzi ..
To si ti krivo skontao.

sanja je mrzila mene, vrlo iskreno i sasvim osobno. Ti si to podržavao, ne toliko osobno, nego zato što treba mrziti sistem, proklinjati sve koji u tome sudjeluju, i tome slično. Svako malo je bila aktualna usporedba foruma i konc-logora.

To da je tvoj razlog - naime, da je svatko tko je moderator a priori zao jer je režimac - bio pogrešan, to sam ti već rekao prije, a mislim to i dalje.

Valjda si ostario, što da kažem, sad si duša od čovjeka. Ne sjećam se kad si nekoga prokleo, psovke si smanjio barem pet-šest puta, sudjeluješ i na drugim topicima, ne pišeš više da na forumu nema nikakvih ljudi osim vas dvoje, itd.

A slažem se da su sadašnji moderatori puno bolji od mene.
nitko drugi is offline  
Old 19.02.2013., 17:51   #5353
A kraljević je sretan čovjek? Nisu dvije lijeve?

... ciljam ipak više na ruke, nego noge, jer nisi nogometaš...


Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
znam jednu koja je svom starom rekla 'tata, ja sam trudna, al nije do mene'


Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
ma ja sam ti uvik kontra.
Možeš i ovako kontrabasirati? link1 - link2
- Sizif - is offline  
Old 19.02.2013., 17:56   #5354
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ja sam u vagancu branio hrvatsku .. .. ne sjećam se tvoje bake .. .. da nije iz kakve vukojebine tamo prema bihaću .. ?
Ma Vaganac čo'eče, kaka vukojebina...

Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. istra .. kontinentalni dio ..
Zajebani ljudi, istrijani, umišljeni, jedino su međimurci još zajebaniji, i škrtiji...

Ti znači, iz Istre? Imam ja vamilije i u Istri, u Brgudu, malo poviše Opatije... Jel' Brgud Istra?

A jesil' ti istrijan, ili si samo iz Istre?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 19.02.2013., 18:16   #5355
Sta fali lijevim rukama? Evo, ja znam da na ovom PDF-u pisu dvije ljevoruke forumasice i problem je sto imaju jednu desnu, a ne dvije lijeve ruke.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 19.02.2013., 18:27   #5356
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Sta fali lijevim rukama? Evo, ja znam da na ovom PDF-u pisu dvije ljevoruke forumasice i problem je sto imaju jednu desnu, a ne dvije lijeve ruke.
Ma ništa. U tome se i neće pronaći ljevoruka, nego ona koja ime dvije 'lijeve'.
- Sizif - is offline  
Old 19.02.2013., 18:42   #5357
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ma ništa. U tome se i neće pronaći ljevoruka, nego ona koja ime dvije 'lijeve'.
Ljevoruke bi se mogle pronaci jedino da si napisao da je prednost u dvjema desnima. To bi bila uvreda. Srecom, nisi.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 19.02.2013., 18:54   #5358
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ljevoruke bi se mogle pronaci jedino da si napisao da je prednost u dvjema desnima. To bi bila uvreda. Srecom, nisi.
Ali i da sam zgriješio, kud ćeš mene kažnjavati povrh ove kazne koju sam već dobio?


Jesi li poslušala/pogledala one linkove?
- Sizif - is offline  
Old 19.02.2013., 19:03   #5359
Pozor.... ovo će biti zanimljiva diskusija, ako bude zainteresiranih...


Naime, nešto sam razmišljao o tzv. 'traču'. Što trač uopće jest, kako razlikovati trač od nečega što možda nije trač itd itd itd. Pri tome mi se najprije nametnulo pitanje tzv. 'prenošenja' izvjesnih 'informacija' o nekoj osobi, nazovimo je X.

BTW, imam dojam da će većini ljudi termin 'prenošenja informacija' zazvučati vrlo neugodno ili sumnjivo, pa da napomenem da taj pojam koristim u maksimalno apstraktnom značenju. Evo jedan jednostavan primjer 'prenošenja' informacije - vidimo da se F. Chief loži(o) na Susannu Hoffs; ako bi netko bilo gdje ili bilo kad (pa tako i na ovom topiku, ali npr. za mjesec dana) - spomenuo, potegnuo tu činjenicu, izravno ili neizravno (sugestivnim linkom na youtube, bilo što) to također računam u 'prenošenje informacije'. U ovom slučaju, informacije da se F. Chief loži(o) na Susannu Hoffs. Dakle, želim ovako nekako izbjeći da se pojam 'prenošenje informacije' automatski percipira, ili asocira, s nečim podlim ili pak bezobzirnim.


No, da ne duljim. Evo što se meni čini, kako otprilike to funkcionira unutar moje tikve:

pIT(X,Ix,Y) = fQC(Y) / fQC(X) * (1 / fWI(Ix))

gdje je

pIT(X,Ix,Y) - vjerojatnost prenošenja informacije Ix (o osobi X) osobi Y
fQC(X ili Y) - subjektivna percepcija 'međusobne bliskosti' između mene i osobe X ili Y
fWI(Ix) - subjektivna procjena 'težine' (ili osjetljivosti, privatnosti, važnosti) informacije Ix


Da pojasnim.

Prvo, formula daje rezultat u vidu 'vjerojatnosti'. To je zato što ja mislim da su ljudi fundamentalno kaotična bića; da nijedan princip nije 100% foolproof, da nitko nije 100% karakteran. Nego se sve to zbraja i množi u neki rezultat koji predstavlja 'težinu', tj. vjerojatnost npr. da nešto izbrbljaš čak i protiv svojih principa. Tu bi ulazio i onaj faktor 'spur of the moment', gdje jednostavno u nekom trenutku napraviš nešto totalno 'out of character' jer je tako pala kocka determinističkog kaosa.

E sad, kako otprilike doći do te vjerojatnosti. Ovo gore je samo najgrublja moguća formula; ima tu još gomila faktora koji utječu na tu vjerojatnost, pa ako netko ima sugestija kako je proširiti... samo dajte. Znači, ovaj prvi količnik je jednostavno omjer 'bliskosti' s osobom s kojom se priča, i 'bliskosti' s osobom koju se trača (kolokvijalno rečeno, ne mora to biti trač, može jednostavno biti potreba razjašnjavanja nečega itd itd itd). Mislim da bi ovo trebalo svakome biti intuitivno jasno; svojoj ženi ćeš valjda lakše spomenuti neku 'informaciju' o kolegi s posla, nego obrnuto. Iako naravno, nekima i ne mora biti tako; ovo je samo moja formula.

Ovaj drugi, inverzni faktor, predstavlja moju subjektivnu procjenu 'težine' neke informacije. Ta težina je između ostalog i kontekstualna. Primjer: očito da informacija da se F. Chief loži(o) na Susannu Hoffs nije naročito 'teška', jer da je 'teška' ne bi je podijelio s kompletnim forumskim auditorijem. No, u nekom drugom kontekstu ta informacija možda i može biti 'teška', primjerice u društvu u RL u kojem se nalazi i njegova žena (iako ni to ne mora biti slučaj, dakako). Ukratko, ovaj faktor predstavlja činjenicu da je 'trivijalne' informacije (tipično, one koje su - u nekom kontekstu, dakako - de facto 'javne), daleko lakše prenijeti nego one teže, osobnije, privatnije itd. Tu bi se moglo dodati još članova; recimo, još jedan komplicirani faktor koji je za mene specifičan bio bi faktor 'pozitivnosti' neke informacije; što je informacija 'negativnija' za osobu X (u mojim očima), to je u principu (po nekoj vrlo složenoj formuli) manja vjerojatnost da ću je spominjati. A dakako, čini mi se da ljudi često vole baš obrnuto, prenositi neki 'sočni' trač.

Dakako, tu ne mogu izbjeći barem se očešati o onu poznatu tezu da 'great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.'. Moram ipak zaključiti da se baš i ne slažem s Eleanor Roosevelt; tj. ta izjava mi zvuči kao gross oversimplification (no hajde, valjda i nije smišljena kao neki zakon). Jer, pa evo ovdje gore ja npr. upravo raspravljam o 'ideji' - no, o 'ideji' koja se svodi na 'pravila diskutiranja o osobama'. Ne vidim, dakle, zašto se ne bi moglo diskutirati o svemu tome; tj. dok bih se možda i složio da ljudi koji samo tračaju druge ljude, a uopće ne razmišljaju o općenitijim idejama i jesu 'small minds' - obratno mi se ne čini da vrijedi. Čovjek kojeg samo zanimaju ideje, a ljudi (konkretni pojedinci) ga uopće ne zanimaju, meni nije po defaultu 'great mind'; nego bi sasvim jednostavno mogao biti i self-conceited cold bastard.


Enivej, ova gore formula je rezultat introspekcije... a ne ideje kako bi stvari 'trebale' izgledati. Nemam pojma kako bi 'trebale'... i zašto - u biti me i zanima kako ljudi gledaju na sve to, kojim načelima/principima se vode, koliko su ti principi osviješteni, a koliko čisto intuitivni, koliko su 'jaki' (u smislu 'imperativa' koji se ne može prekršiti, tj. koliko je to teško prekršiti? Koliko i ubiti nekoga? Silovati nekoga? Namlatiti nekoga? Opljačkati banku? Prevariti državu na porezu? Ilegalno maznuti digitalni sadržaj s torrenta? Prevariti ženu?)


(ovo 'prevariti ženu' je igrom slučaja na začelju liste... ne bi trebalo ništa iz toga zaključivati... lol)
Apemant is online now  
Old 19.02.2013., 19:10   #5360
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
A kraljević je sretan čovjek? Nisu dvije lijeve?

... ciljam ipak više na ruke, nego noge, jer nisi nogometaš...
evo moje lijeve:




a desnu ti ne smijem pokazati jer bi mnogi bas tu ruku htjeli u vodu, u vodu, u vrucu kipucu vodu.

a ti, je l' imas sve cetiri lijeve?


Quote:
Možeš i ovako kontrabasirati? link1 - link2
e to ne mogu, al' dovoljno stete napravim i s jednom rukom.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.