Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2012., 17:55   #241
jel netko probao koristiti bademovo ulje protiv guščje kože?
__________________
Make your wish... Do you have it? Good, now believe in it... With all your heart!
matejach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 22:34   #242
ima u mulleru njihovo hladno prešano ulje, 100 ml u staklenoj bočici. davno sam ga kupila pa se više baš i ne sjećam cijene... mislim da je oko 50 kn bilo.

inače, tek sam ga večeras po prvi put namazala na kožu poslije tuširanja i koža je doista svilenkasta i meka, iako me smeta mastan trag. negdje sam čula da se pomiješa u bočici sa raspršivačem (zna li netko gdje se mogu nabaviti takve bočice?) pola izvorske vode s pola bademova ulja i pošprica po tijelu i licu. nema masnog traga a koža dobije sve potrebno...
:) sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 08:23   #243
Quote:
:) sunshine kaže: Pogledaj post
ima u mulleru njihovo hladno prešano ulje, 100 ml u staklenoj bočici. davno sam ga kupila pa se više baš i ne sjećam cijene... mislim da je oko 50 kn bilo.

inače, tek sam ga večeras po prvi put namazala na kožu poslije tuširanja i koža je doista svilenkasta i meka, iako me smeta mastan trag. negdje sam čula da se pomiješa u bočici sa raspršivačem (zna li netko gdje se mogu nabaviti takve bočice?) pola izvorske vode s pola bademova ulja i pošprica po tijelu i licu. nema masnog traga a koža dobije sve potrebno...
Imaš u Kemigu.
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 22:48   #244
Quote:
tajana21 kaže: Pogledaj post
Imaš u Kemigu.
i u mulleru
woman999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 11:48   #245
Samo da potvrdim- u Kemigu bademovo ulje od 200 ml dođe 70ak kn i nerafinirano je?
regana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 15:42   #246
Quote:
regana kaže: Pogledaj post
Samo da potvrdim- u Kemigu bademovo ulje od 200 ml dođe 70ak kn i nerafinirano je?
dali miriše?
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:53   #247
hvala curke, nisam uopće primjetila te bočice u mulleru.
moćna carice , bademovo nerafinirano ulje ima specifičan miris, meni je u početku bio malo čudan (iako meni sve vrlo brzo, čak i ono čime u početku budem oduševljena, smrducka), no kad sam ga nanijela prvi put na kožu ipak se osjeti kako ti prirodni mirisi gotovo svi pašu i odgovoraju na koži (iako vjerojatno i to ovisi od kože do kože) i ne zadržavaju se predugo. uglavnom, da ne duljim, trenutno mi fino miriše i počela sam ga redovito koristiti.
:) sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:56   #248
ups...sad tek vidim da si možda htjela pitati miriši li to iz kemiga, a ne općenito...
za to ne znam
:) sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:18   #249
Koža lica mi je izmučena i isušena, mislite da bi pomoglo?

Kantarionovo mi više ne paše (nanosila ga na mrljice od prištića samo, ali cijela se izbacala )

Gledala sam i arganovo, mislim da bi bademovo lakše bilo bolje za početak.. Šta vi mislite ?
Željka90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:11   #250
pa ako se osjeti miris bademovog ulja, onda to može biti samo nešto dobro, mislim loccitane badem linija (stara) prekrasno miriše, pa onda marcipan se pravi od badema, pa eto mislim ulje može samo ili biti bez mirisa ili dobro mirisati. Moram probati

@željka, probaj karite maslac, ali i bademovo je dobro, ja sam jedno vrijeme miješala jojobu i karite. Za dehidriranu kožu treba prije nanošenja ulja našpricati neki hidrolat ili vodicu, pa na mokro lice par kapi ulja. Trenutno špricam vichy mineralnu vodu u spreju i na to nanosim mješavinu ulja (iz mullera) divlja ruža (u stvari to je mješavina jojobino,bademovo i ulje divlje ruže), od svih problema ostale su mi proširene pore i vidljive kapilare pa ću sada uzeti i ulje lješnjaka

Zadnje uređivanje moćna carica : 18.06.2012. at 22:18.
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:02   #251
Quote:
moćna carica kaže: Pogledaj post
dali miriše?
bas koristim to ulje i mirise na bademe (eureka )...miris mi nije prejak i ne smrdi, nego je bas miris badema....mislim da sam ga platila nekih 40ak kn u Kemigu...
anoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 15:13   #252
Za kakvu kozu je tocno namijenjeno bademovo ulje?
Malo sam prolistala temu, vidim da neki pisu da je super za normalnu kozu, a neke cure da je i za mjesovitu, pa me to malo zbunilo. Nisam dosad koristila nikakva ulja, a bademovo mi se cini najboljim prema ovome sta sam procitala.
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 01:58   #253
Quote:
Miss Opium kaže: Pogledaj post
Za kakvu kozu je tocno namijenjeno bademovo ulje?
Malo sam prolistala temu, vidim da neki pisu da je super za normalnu kozu, a neke cure da je i za mjesovitu, pa me to malo zbunilo. Nisam dosad koristila nikakva ulja, a bademovo mi se cini najboljim prema ovome sta sam procitala.
koristim bademovo ulje i imam mješovitu i osjetljivu kožu. prvo sam ga nanosila samo na tijelo i iznenađujuće je bilo da nisam dobila nikakve prištiće (što je mojoj koži s uljem inače neizbježno).

inače s njim skidam šminku i jednu večer sam ga ostavila na licu i svidjelo mi se pa ga otad koristim (iako kratko vrijeme). dvaput tjedno cca. i baš mi bude svilenkasta i meka koža, iako izbjegavam problematičnu t zonu i tu stavljam samo kapljicu.

već su curke tu govorile da je dobro prvo lice pošpricati nekakvim hidrolatom, no ja poprskam termalnom vodom i onda nanesem i sve 5. zasad (premda kratko vrijeme da bih vidjela reakciju kože i stim da ove ljetne vrućine moju kožu čine dosta masnijom).

eto...nadam se da sam ti bar malo pomogla. i valjda neću za mjesec dana ovdje doći i plakati jer sam si uništila kožu uljem...

šalim se
:) sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 14:48   #254
Quote:
:) sunshine kaže: Pogledaj post
koristim bademovo ulje i imam mješovitu i osjetljivu kožu. prvo sam ga nanosila samo na tijelo i iznenađujuće je bilo da nisam dobila nikakve prištiće (što je mojoj koži s uljem inače neizbježno).

inače s njim skidam šminku i jednu večer sam ga ostavila na licu i svidjelo mi se pa ga otad koristim (iako kratko vrijeme). dvaput tjedno cca. i baš mi bude svilenkasta i meka koža, iako izbjegavam problematičnu t zonu i tu stavljam samo kapljicu.

već su curke tu govorile da je dobro prvo lice pošpricati nekakvim hidrolatom, no ja poprskam termalnom vodom i onda nanesem i sve 5. zasad (premda kratko vrijeme da bih vidjela reakciju kože i stim da ove ljetne vrućine moju kožu čine dosta masnijom).

eto...nadam se da sam ti bar malo pomogla. i valjda neću za mjesec dana ovdje doći i plakati jer sam si uništila kožu uljem...

šalim se
E da,tako i ja imam,mjesovitu i osjetljiviju kozu. Cim nesto krivo pojedem(npr.cokoladu) odmah mi iskoci prist na celu,ali prode nakon nekog vremena, i upravo zbog toga bih probala bademovo ulje..Skuzila sam da voda jako puno doprinosi cistoci lica, barem je meni. Probat cu s ovim uljem,isto kao i ti, nanijeti par kapi. A jel mogu samo na vlaznu kozu nakon sto se umijem? Ako mi ulje vec nece odgovarati za lice, onda cu ga iskoristiti za hidrataciju tijela, tu sigurno necu pogrijesiti. I meni se t-zona zamasti sad kad je vruce, pa ne zelim ni stavljati puder. Vidim da svi hvale Primaverino ulje koje je dosta skuplje, ali vjerojatno i kvalitetnije. Mislim da cu vec ovaj tjedan otici po to bademovo ulje, jer mi od gelova za lice i tonika nista nije odgovaralo, a ulja dosad opcenito nisam koristila. Mozda bih bas trebala probati sa prirodnom kozmetikom. Koliko sam uspjela procitati bademovo ulje je super za ljepotu i mekocu koze.
Ma sigurno te nece razocarati ulje,ako te dosad nije I jos nesto, samo navecer ga nanosis na lice,tj.jedan put na dan?
Hvala na ovome sta si napisala
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 10:18   #255
kupila sam jučer olival bademovo ulje 60ml i ne osjetim nikakav miris, a ja sam htjela miris. Sada moram dalje tražiti.
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 12:21   #256
Quote:
moćna carica kaže: Pogledaj post
kupila sam jučer olival bademovo ulje 60ml i ne osjetim nikakav miris, a ja sam htjela miris. Sada moram dalje tražiti.
Bademovo ulje ne miriši, bar ne ono pravo i ne onoliko koliko bi ti htjela pošto vidim da ga uspoređuješ s Loccitane badem linijom
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 01:23   #257
miss opium, jednom na dan ga koristim, i to navečer. i zasad još uvijek samo pozitivne reakcije kože.
ujutro koristim kremu za lice, nekako mi je praktičnije, iako još uvijek nisam našla idealnu (trenutno imam laverinu s jojobom i aloa verom, za sve tipove kože, ali nisam baš oduševljena).
što ti koristiš? morat ću probati bademovo ulje staviti i ujutro pa javim kako je prošlo...
:) sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 14:21   #258
Tek sam sad vidjela da si nesto napisala. Ja cu ga ovaj tjedan kupiti, jer prosli nisam stigla. Ja se ujutro samo umijem vodom, navecer nanesem gel za lice(olay), i to ne svaku vecer da mi ne isusi kozu. Nakon toga nanesem Bebe kremu (preporucila mi ju je zena u Mulleru), bas je za mladenacku kozu. Meni je ok i mislim da bi odgovarala u kombinaciji sa bademom. Ne zelim na lice stavljati sve i svasta, da mi na kraju lice ne bude isuseno. Moze, bilo bi super da javis dojmove. I ja cu napisati svoje (nadam se pozitivno) iskustvo nakon koristenja. Hvala
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 23:27   #259
Pozdrav, eto procitala sam pa ja mislim sve,
ali nemogu naići nigdje ; OLIVAL?
je li to čemu? tragam već dosta za tim bademovim, a nikako da nadem negdje, u dm kad dodem nemogu se snac, pa sam nailazila po drugim ducanima, ali su cijene dosta razlicite...
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 21:54   #260
Što ako je ulje rafinirano? Ne valja ništa ili?
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.