Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2022., 16:07   #1
Fakulteti bez drzavne mature

Ukratko srednju sam zavrsila davnih dana, nemam drzavnu maturu i zanima me dali postoji neka osoba koja bi mi (naravno nije problem platiti) izlistala sve fakultete/visoka ucilista koja mogu upisati bez drzavne mature.
Ili gdje ja to sama mogu provjeriti?
Nalazim samo fakultete tipa Vern ciji studiji me ne zanimaju.
Znaci gdje se tocno informirati?
Koga zvati i gdje se raspitati?


Isto tako postoje li fakulteti koji vecinu studija provode online? Razmisljam samo o vandrednim studijima, pa nece biti lako uskladiti i jedno i drugo. Sto vise fleksibilnije to bolje.
Hvala!
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 21:27   #2
Kaj ne vrijedi vise da drzavnu maturu ne moraju polagati oni koji su srednju skolu zavrsili prije 2010?
__________________
Poslano s mog kalkulatora. ❤️🎶🎶🎶❤️
Gioia- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 23:02   #3
Quote:
Gioia- kaže: Pogledaj post
Kaj ne vrijedi vise da drzavnu maturu ne moraju polagati oni koji su srednju skolu zavrsili prije 2010?
Moram se raspirati za ovo i provjeriti jos tocni datum.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 23:12   #4
Evo gledam tocno svjedozbu od 4 razreda srednje zavrsila sam 29.01.2010
Znaci mjesec dana me sjebalo.
Divno
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2022., 23:16   #5
Definitivno znam da možeš upisati izvanredni studij ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, u Čakovcu ili Petrinji.
metallica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 16:15   #6
Quote:
SunyMy kaže: Pogledaj post
Evo gledam tocno svjedozbu od 4 razreda srednje zavrsila sam 29.01.2010
Znaci mjesec dana me sjebalo.
Divno
kako si maturirala u siječnju?

državnu maturu nisu obavezni polagati oni koji su maturirali po starom programu, dakle - već su jednom maturirali pa ne moraju opet.

problem je u tome da sada, 10 i više godina nakon uvođenja mature, većina studija traži da kandidat ima položenu obaveznu maturu, a izbornu moraš polagati svakako budući da s njom konkuriraš za upis.

posebne kvote za većinu studija više ne postoje.

neki studiji - tipa izvanredni ekonomija Split ili pravo Split nemaju puno kandidata pa se uspješno upišeš i samo sa svojom maturom, odnosno ocjenama.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 17:24   #7
Nijedan fakultet se ne može upisati bez položene mature. Iznimka su kratki stručni studiji (u RH su to samo Ljevarstvo na Metalurškom fakultetu u Sisku i Politehnika u Puli).
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2022., 19:37   #8
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Nijedan fakultet se ne može upisati bez položene mature.
pa to je jasno, pitanje je koji studij mogu upisati kandidati koji su maturirali prije uvođenja državne mature - dakle, oni su položili maturu, samo ne državnu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2022., 10:21   #9
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pa to je jasno, pitanje je koji studij mogu upisati kandidati koji su maturirali prije uvođenja državne mature - dakle, oni su položili maturu, samo ne državnu.
Pa nije baš jasno, prije novog zakona se moglo upisivati na fakultete (neke) i bez državne mature.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2022., 11:40   #10
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pa to je jasno, pitanje je koji studij mogu upisati kandidati koji su maturirali prije uvođenja državne mature - dakle, oni su položili maturu, samo ne državnu.
privatni?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2022., 12:44   #11
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
privatni?
netko moj je ove godine upisao izvanredni studij Prava u Splitu, s maturom 2009., konkurencija je bila tako slaba da je ona bila uvjerljivo #1 na ljestvici samo s peticama iz gimnazije. tako da je upis sasvim sigurno moguć na određenim državnim studijima za koje ne postoji interes, a Pravo čak nije ni bezvezan fakultet.

mislim da je razlika između strukovnjaka bez državne mature i gimnazijalaca s maturom iz 2009. ili starijom.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2022., 04:34   #12
Neki fakulteti, najcesce prije upisa kroz drzavnu maturu, imaju razredbene postupke za upis studentata bez drzavne mature. Neki cak i ne gledaju kad je zavrsena, tj. u rujnu se taj postupak redovito ponovi za popunu kvota.
xoox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2022., 06:22   #13
Ovo saznaš tako da otvoriš portal Postani student i gledaš uvjete upisa za smjerove koji te zanimaju.
Ako podatak nije izričito naveden, a trebao bi biti, svako učilište ima i kontakt gdje to možeš provjeriti - bilo telefonom, bilo mailom.
Ja radim na faksu gdje je DM obavezna, a studiram na faksu gdje nije, tako da - ima ih.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 23:20   #14
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
kako si maturirala u siječnju?

državnu maturu nisu obavezni polagati oni koji su maturirali po starom programu, dakle - već su jednom maturirali pa ne moraju opet.

problem je u tome da sada, 10 i više godina nakon uvođenja mature, većina studija traži da kandidat ima položenu obaveznu maturu, a izbornu moraš polagati svakako budući da s njom konkuriraš za upis.

posebne kvote za većinu studija više ne postoje.

neki studiji - tipa izvanredni ekonomija Split ili pravo Split nemaju puno kandidata pa se uspješno upišeš i samo sa svojom maturom, odnosno ocjenama.

Zato jel sam si platila 4 godinu dodatno, zavrsila sam trogodišnju srednju skolu 4g je bila dodatno i zavrsila sam ju u 1 mj dakle matura.
Sad vidim da se mogu s tim samo fućkati. Ili traziti nekoga da mi da instrukcije jel se ja većine toga iz davne srednje ne sjecam ako hocu polagat Drž maturu
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 23:24   #15
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ovo saznaš tako da otvoriš portal Postani student i gledaš uvjete upisa za smjerove koji te zanimaju.
Ako podatak nije izričito naveden, a trebao bi biti, svako učilište ima i kontakt gdje to možeš provjeriti - bilo telefonom, bilo mailom.
Ja radim na faksu gdje je DM obavezna, a studiram na faksu gdje nije, tako da - ima ih.
Gledala sam vec prije, i nasla svega dva fakulteta- trgovačko poslovanje i neki jos ne sjecam se, samo s ocjenama upala nisam kad sam se prijavljivala ima 6g.
Ali sad cu se malo raspitati o tome.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 23:43   #16
Quote:
metallica. kaže: Pogledaj post
Definitivno znam da možeš upisati izvanredni studij ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, u Čakovcu ili Petrinji.
Meni i za ovo pise obavezni dio državne mature za polagati.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 23:43   #17
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ovo saznaš tako da otvoriš portal Postani student i gledaš uvjete upisa za smjerove koji te zanimaju.
Ako podatak nije izričito naveden, a trebao bi biti, svako učilište ima i kontakt gdje to možeš provjeriti - bilo telefonom, bilo mailom.
Ja radim na faksu gdje je DM obavezna, a studiram na faksu gdje nije, tako da - ima ih.
Koji tocno? Gledam i svuda je obavezna Drž matura
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 23:57   #18
da, sada je za sve obavezna matura, po novom Zakonu. možeš upisati pripreme, gradivo zaista nije komplicirano i trebala bi ga bez problema svladati, pogotovo niže razine.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 00:10   #19
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da, sada je za sve obavezna matura, po novom Zakonu. možeš upisati pripreme, gradivo zaista nije komplicirano i trebala bi ga bez problema svladati, pogotovo niže razine.
Za izvanredno pravo u Splitu mi i dalje pise da nije obavezna, tj u tablici je navedeno za 3 predmeta 0% sad koliko je to vise istina..

Dali ja uopce mogu upisati faks redovno a obzirom na 30+ godina? Jel ako vec idem polagat tu maturu da bar imam sva prava kao redovni student.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 00:23   #20
Quote:
SunyMy kaže: Pogledaj post
Za izvanredno pravo u Splitu mi i dalje pise da nije obavezna, tj u tablici je navedeno za 3 predmeta 0% sad koliko je to vise istina..

Dali ja uopce mogu upisati faks redovno a obzirom na 30+ godina? Jel ako vec idem polagat tu maturu da bar imam sva prava kao redovni student.
i ti misliš raditi u pravu kao početnik sa 40+?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.