Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2015., 23:27   #7921
Quote:
LilyJ kaže: Pogledaj post
ostane li mjesta na ekonomskom na drugom upisnom roku?
ako ciljaš na sveučilišni studij onda ne ostaje. sve se popuni

za stručni ne znam
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 19:49   #7922
Quote:
maturantica95 kaže: Pogledaj post
hm da razumijem to da sam ja student i sve, ali ono što mene kopka je ako ja ''samo'' platim i opet upišem prvu onda sam ja u tih 600 što se prima na prvu, pa zar onda ja ne zauzimam mjesto tu nekom maturantu koji se prijavljuje? ili se ja računski ne kontam u tih 600
Ne kontaš se u tih 600 ti si svoj upis obavila.

ako u dvije godine ne skupiš najmanje 35 ects, prebacuju te na stručni studij. ili na izvanredni. to ne znam točno.
life-goes-on is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:02   #7923
Pozdrav, ekonomisti/ice!

Znate li koliko traje procedura za ispisivanje sa našeg fakulteta? Prošli tjedan sam im slao index i molbu putem pošte, e sad li treba uopće platiti ispis? Ovaj Robi iz referade nije to spomenuo , pa pitam vas za svaki slučaj.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
Banderas992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 16:32   #7924
Lijep pozdrav svima,
prije par godina sam upisao fakultet i zavrsavam ga,premda me uopce ne zanima.
Zainteresirao sam se za ekonomski,tocnije poslovnu ekonomiju i zelio bih ga upisati.
Prosjek ocjena u skoli mi je 3.2(slabo)
Engleski visu razvalio,max bodova
Matetatiku nizu isto,skoro max bodova
Pig dobio 3
Ukoliko bih isto tako napisao visu razuinu iz Hrv i bolje napisao PiG, kakve bi mi sanse bile za upad?
Unaprijed hvala na odg
popixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 18:30   #7925
Zna li netko kako je i iz čega najbolje učiti za usmeni iz mikroekonomije kod profesora Ilka Vrankića?
Myster D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 12:01   #7926
Koliko mi bodova treba da upadnem na redovnu poslovnu ekonomiju
el8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 16:20   #7927
Pozdrav imam jedno pitanje, možda je netko bio u sličnoj situaciji pa mi može pomoći
Planiram se upisati na stručni studij ove godine, no budući sam već jednom bila brucoš na drugom fakultetu da bi se upisala moram platiti participaciju od 7200 kn.
Moje pitanje glasi : moram li cijeli iznos platiti prilikom samog upisa (u 7.mj) ili je moguće platiti taj iznos na rate (ili je ta mogućnost dostupna samo studentima koji upisuju više godine)?

Hvala puno )
Enna2712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 21:23   #7928
E ovako, imam pitanja par. Završavam drugu godinu i nisam siguran hoću uspjeti skupiti 105 ectsa što je uvjet za punu trećnu godinu. Sad mene zanima da li je teoretski moguće, ako budem imao recimo između 90 i 100 ectsa, da s predmetima koje upišem na trećoj i ovi što su ostali s druge mogu skupiti onih 165 ectsa koji su uvjet za upis na cijelu četvrtu? Ili ako si jednom parcijala da se toga više ne možeš riješiti i onda ću godinu dana slušati samo tih 1-3 predmeta koje nisam uspio upisat zbog uvjeta?

Unaprijed hvala na odgovoru!
Ventolin11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 17:22   #7929
Quote:
Ventolin11 kaže: Pogledaj post
E ovako, imam pitanja par. Završavam drugu godinu i nisam siguran hoću uspjeti skupiti 105 ectsa što je uvjet za punu trećnu godinu. Sad mene zanima da li je teoretski moguće, ako budem imao recimo između 90 i 100 ectsa, da s predmetima koje upišem na trećoj i ovi što su ostali s druge mogu skupiti onih 165 ectsa koji su uvjet za upis na cijelu četvrtu? Ili ako si jednom parcijala da se toga više ne možeš riješiti i onda ću godinu dana slušati samo tih 1-3 predmeta koje nisam uspio upisat zbog uvjeta?

Unaprijed hvala na odgovoru!
pošto nećeš sada skupiti 105 ectsa, upisuješ pad godine. pa si iduće godine opet druga godina s dopisom treće
kada udeš u parcijalu onda si u tome do kraja. tj.uvijek ćeš kaskati godinu dana, a na "zadnjoj godini" slušaš one predmete koji nisi upisao tokom upisa treće s dopisom četvrte

ali neka me netko ispravi ako sam nešto pogrešno rekla
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 13:41   #7930
Moze li mi netko reci koja je razlika izmedju Ekonomije i Poslovne ekonomije? Studiram sad na Sveucilistu Mostar, Ekonomiju, pa bih se htjela prebaciti na drugu godinu u Zg. Zna li netko ima li sanse za to, je li se netko vec prebacio, neke inf?
Glupa_Rokerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 16:33   #7931
Jel zna netko kako izgleda ispit iz PIS-a kod prof Strugara
Notyourfoll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 18:30   #7932
Ako mi netko može reći kako izgleda usmeni kod Dumičić iz statistike? Da li pita samo osnovno ili?

I kakav je općenito drugi rok u ljetnom iz statistike ? Da li je puno teži od prvog?
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:47   #7933
Otkud najbolje ucit za usmeni iz statistike
statistike kod bahovec
maroeleg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:31   #7934
koji je mail ako imam nekakav upit oko faksa? za referadu ili nekoga tko bi to odgovorio, ne mogu naći
maturantica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 14:48   #7935
Jel mi moze netko objasnit koja je razlika između upisivat predmet ponovo i samo slušati ponovo?
Koji je postupak u referadi?

Uglavnom to me zanima za matematiku..
Ako sam matematiku izašla 2 puta i želim u drugoj godini probat opet položit.
Ne želim izlazit na kolokvije nego na ispit.

Zadnje uređivanje Marina dulce : 11.06.2015. at 16:08.
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 20:36   #7936
Quote:
Marina dulce kaže: Pogledaj post
Jel mi moze netko objasnit koja je razlika između upisivat predmet ponovo i samo slušati ponovo?
Koji je postupak u referadi?

Uglavnom to me zanima za matematiku..
Ako sam matematiku izašla 2 puta i želim u drugoj godini probat opet položit.
Ne želim izlazit na kolokvije nego na ispit.
Upisati predmet ponovno mozes nakon 4. pada i jedino tada. Kad ga ponovno upises on se vodi kao da ga nisi vec slusala sto se tice dolazaka, moras ponovno skupiti uvjet za potpis. Na kolokvije mozes ponovno ako ti dopuste.

A za samo slusati ponovno ne kuzim tocno sta zelis pitati. Uvijek mozes pokusati uci u dvoranu i slusati kao padobranac ako na to mislis.
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 10:03   #7937
Quote:
ljerkica kaže: Pogledaj post
Upisati predmet ponovno mozes nakon 4. pada i jedino tada. Kad ga ponovno upises on se vodi kao da ga nisi vec slusala sto se tice dolazaka, moras ponovno skupiti uvjet za potpis. Na kolokvije mozes ponovno ako ti dopuste.

A za samo slusati ponovno ne kuzim tocno sta zelis pitati. Uvijek mozes pokusati uci u dvoranu i slusati kao padobranac ako na to mislis.


Ono sto sam htjela reci je da ne bi htjela upisivat predmet (A sad vidim da i ne mogu), nego da bi htjela Pokušat položit u idućoj godini..
I sad me zanima postupak. Pretpostavljam da moram platit 1080kn .
Da li mogu sve kolegije iz iduće godine normalno prijavit?
I koji je postupak u referadi?
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 18:37   #7938
sve ovisi koliko predmeta nisi dala s prve godine. ako nisi dala samo matematiku, onda možeš upisati sve predmete s druge godine
a ako oćeš ponovno slušati, bez upisivanja, onda uđeš kao padobranac

i da, plaćaš 1080kn ako prebacuješ samo matematiku
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 22:57   #7939
Molim vas ako netko zna, gdje mogu pronaći rang liste, na kojima se jasno vidi koliko je bodova imao posljedni na listi, odnosno 680. student Poslovne ekonomije u Zagrebu, a da pritom ta stranica nije Studij.hr jer se njihovi podaci ne poklapaju baš s pravim rezultatima?
162834 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 20:05   #7940
Pozdrav,
da li je netko bio na ispitu iz Marketinga? kakav je koncept ispita, iz ceg uciti, sto se sve trazi na ispitu (koliko detaljno pisat i sl.)?!? Hitno!!
Gimme more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.