Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2007., 22:25   #41
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
claritin je za alergije a neznm bas dal to treba pit ako nismo sigurni da je uzrok alergija
Da, meni je to isto malo previše... Inače izbjegavam pit lijekove kad baš nije nužno.
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 11:38   #42
kupila sam nevenovu mast i već dva dana je koristim i vidit ću da li će pomoć ... claritin ne bi baš pila sama na svoju ruku ....hvala cure na savjetima
cezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 23:34   #43
Imam identican problem koji se ponavlja svake zime. to nije samo suva nego i jako osetljiva koza. preporucujem nivein losion za osetljivu kozu (belo-zelena ambalaza). nikako mleka za suvu kozu jer su preagresivna, jos ce samo pogorsati svrab.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:06   #44
Meni se to događa isto zimi i mislim da mi je reakcija na hula-hopke. No pomaže mi bilo šta šta namažem, samo da ih "zamastim" jer kao da mi te h.hopke isušuju noge!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:14   #45
meni plava nivea pomaže. cijelu zimu mažem noge s njom, a ostatak tijela s mlijekom za tijelo.
hrčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:07   #46
Quote:
cezi kaže: Pogledaj post
već dvije zime imam problem s nogama ustvari listovima...čim dođe zima i kad se počme nositi zimska obuća i odjeća ja navečer kad legnem od svaba ne mogu živiti ,izgrebem listove do krvi ....preko dana ništa ali kad legnem to postane neizdržljivo...nemam pojma od čega je to i kako ću to riješiti...pomozite ...
od riječi do riječi potpisujem.. jest da me po zimi jače svrbi, ali zna i tijekom cijele godine. jedno vrijeme sam imala ožiljke i fleke po listovima od toliko grebanja... grozno je izgledalo. sada se nekak suzdržavam ali kada svrbi isto uzimam sve što mi je pri ruci

meni se nekako čini da bi to možda moglo biti i od cirkulacije, jer su meni noge-stopala uvijek hladna. tata ima problema s time isto kao i ja.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:21   #47
Mislim da se zimi nije dobro svaki dan prati sa sapunom ili gelom. Svaki drugi dan je meni čisto dosta. Inače se operem samo s vodom i s nekom grubljom rukavicom.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 21:41   #48
Iziritirana koža na predjelu prepona

ljeti nakon povratka s plaže, ili nakon dužeg pješačenja koža na preponama mi je znala biti crvena i iziritirana , a problem se zna javiti i danas. mislim da je riječ o nekakvom kontaktnom dermatitisu, a kod liječnika nisam bila jer oni za te slučajeve, kako čujem, prepisuju kreme sa kortiko-steroidima, što je navodno vrlo agresivna terapija . povremeno stavim baby puder što znatno ublaži simptome(crvenilo i peckanje), no oni ne nestanu u potpunosti. ima li netko iskustva s ovim problemom i kakav dobar savjet/prozivod koji bi mi mogao pomoći??? hvala...
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:32   #49
mozda se oznojis pa zato?
meni se to desavalo kad sam bila mala na unutarnjoj strani koljena
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:38   #50
Joj, meni se to ljeti desava nakon depilacije kad nosim suknju.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 23:32   #51
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
mozda se oznojis pa zato?
meni se to desavalo kad sam bila mala na unutarnjoj strani koljena
da, to jest bilo od znojenja, sigurno, pri povratku s plaže ljeti znalo mi se to dogoditi nakon dužeg pješačenja, ali to područje na koži mi je i dalje iziritirano-nije crveno, ali koža je na tim mjestima malo potamnila..pokušala sam s termalnom avene, pa se povuklo, ali ne skroz, što me jaaako nervira ..povremeno zna peckati. mislim, jasno mi je od čega je to, ali živcira me što skroz ne ode ..u doktora nisam bila jer mi se ne da mazati s tim nekim kortikosteroidima, a od termalne mi je puno bolje ..ima li tko kakav savjet, da zna od čega to sigurno prolazi ?
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 02:45   #52
evo dizem topic-i ja imam taj problem po zimi. legnem u krevet i listovi me jako svrbe i ne mogu zaspat. mislila sam da mi je to od depiliranja, al vidim kazete da nije. koza mi nije suha. mozda je stvarno od carapa? inace prosle zime smo i frendica i ja to imale i nikako nam nije bilo jasno sta je to, cak smo se zezale da imamo svrab i imale razne teorije o omeksivacu za ves itd
__________________
Užas je moja furka...
Snjeguljica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:36   #53
Mene svrbe od hulahopki!
Ali zato uveče mažem butterom i bude ok sutradan. Ako preskočim mazanje - svrab!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 11:22   #54
meni isto pomaže mazanje kremom prije spavanja i trudim se izbjegavati najlonke ili ako baš moram, obučem čarape onda najlonke ili tajice umjesto najlonki, al to vrijedi samo kad imam čizme.
__________________
29.01.2010. :-)
frutabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 15:30   #55
Ja imam isto problem. Prije spavanja (zimi) me noge toliko svrbe da ih ogrebem do krvi. I na kraji imam suhu kozu puno ranica.
Ne nosim hulahopke cesto tako da one ne mogu biti krivac...

Nedavno sam kupila mlijeko Bepanthenol u ljekarni i stvarno pomaze. Bilo bi pozeljno ako uz to i izbjegavamo duga kupanja/tusiranja (osobito u vrucoj vodi). Rekli su mi da sam si unistila povrsinski sloj koze.
Melian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 20:14   #56
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Mene svrbe od hulahopki!
Ali zato uveče mažem butterom i bude ok sutradan. Ako preskočim mazanje - svrab!
mene također, mada mi se nekad dogodi da i kad ih ne nosim svrbe, možda tad od uskih traperica... al ima perioda kad imam noge ko da sam kroz bodljikavo grmlje prošla
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 12:01   #57
ja sam razvila umjetnost grebanja plastičnim i kartonskim karticama..al mi je -anna- otvorila nove vidike čepom od jane
no, šalu na stranu...ne znam u čemu je problem, ali sam primjetila da nestaje čim a moje noge padne traćak sunca..
bilo kakva krema mi ne pomogne
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 12:10   #58
mene su tako ruke znale svrbit, tako jako da sam otisla doktoru. Opipala me i rekla da imam JAKO suhu kozu na tom dijelu i da nema razlog tome ugl. dala mi je jedne tablete da to tad smiri jer nisam mogla spavat kolko me svrbilo i preporucila Eucerin ulje za tusiranje i nakon jednog dana tableti i tusiranja (tablete sam dovrsila dozu da ne shvatite krivo da sam uzimala tablete samo jedan dan) Vise me ne svrbi niti malo. mozda da to probate? to ulje ca tusiranje dode oko 60 kuna ak se dobro sjecam.
kissTHEsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:05   #59
Eh eh obozavam teme o svrabovima. Ja ih imam na izvoz.
Suha i napeta koza a prava dijagnoza - dermatografizam. To je lijepo kad povuces jednu crtu (recimo noktom po kozi) pa malo pricekas a to se mjesto zacrveni kao da ga je netko maznuo bicem. Nakon minutu-dvije pocne svrbjeti a sto vise ceses vise svrbi i siri se nadrazaj i crvenilo do te mjere da bi najradje nacesao cijelo tijelo... pomaze recimo Dimidril ili Letizen, Claretin... jedna prije spavanja.

Moze biti i kontaktna alergija na neke carape, recimo elastan tj. lycra...
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:08   #60
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
ja sam razvila umjetnost grebanja plastičnim i kartonskim karticama..al mi je -anna- otvorila nove vidike čepom od jane
no, šalu na stranu...ne znam u čemu je problem, ali sam primjetila da nestaje čim a moje noge padne traćak sunca..
bilo kakva krema mi ne pomogne
Kupi kupku i mlijeko za tijelo Exomega A-derma za atopicnu kozu u ljekarni i prestani s pranjem samponima jedno vrijeme. Moralo bi pomoci.
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.