Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 16:05   #1161
Da ja dam mali update na temu. Zvala sam Rebro i naručila se za odstranjivanje, no oni tamo više ne žele odstranjivati ako prije toga nisi donio nalaz od dermatologa. Prije je to bilo: dodjes, pogledaju, naruče te za skidanje. Sad više ne.


Tako sam ja otišla u Sunce i teta mi dala preporuku za skidanje. Također, ako idete na pregled, na nalazu mora pisati da je napravljena dermoskopija jer ako nije - opet u bolnici neće skidat, nego kažu napravite dermoskopiju. To je ustvari obično gledanje nekom spravicom, but whatever. Dakle - tko ima tih problema - prvo dermatologu pa nek napravi pregled i dermoskopiju, da vas ne otkantaju u bolnici, a onda s tim na skidanje.

Ja krajem 11-tog idem na Rebro na skidanje. Baš me zanima hoće li me otfakat ili to napravit.

Teta mi je napisala na nalaz površinski melanom. Ne znam jel preventivno ili je fakat ozbiljno, ali traži i tzv. PHD nalaz, a to znači analizu. Ja nekak brijem da će biti površinski i ok, ali htjela sam vam tu dati update kak ide procedura.

U SUncu skidanje košta oko 1.500 kuna.
Svojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:06   #1162
@letlampa - dermoskopija ti je pametan naziv za glupost. TO ti radi svaki dermatolog. Ima spravicu, tipa povećalo, s kojim ti izbliza pogleda madež i pomoću te sprave izmjeri veličinu. Debilana. Dakle, bilo koji dermatolog ti to može napravit. Ja sam radila pregled u Suncu, uključen mi je u policu od firme, tako da ne znam. Zvrcni, pitaj kaj košta - mislim oko 400 kuna u prosjeku.
Svojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:08   #1163
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
da biopsija je ali madeže na biopsiju šalju samo u bolnicama dok privatni kirurzi ne šalju na analizu

Ima i privatnika koji šalju na anlizu, ali garant to dobro naplate - sigurno preko 1.000. Ima jedan na Trešnjevci za kojeg znam da šalje, ali ne znam kaj košta. Ja definitivno predlažem svima BOLNICE. U Suncu radi tip koji je plastičar u Novoj bolnici. Ma sve je to ista ekipa, samo skuplje naplaćuje...
Svojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:47   #1164
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
onda ti je najbolje kod privatnog plastičara otić .. ja sam nedavno skidala u institutu za tumore i imam dosta velik ožiljak
Hvala na odgovoru

I hvala @Svojaa na tako detaljnim informacijama.

Znači dermatolog donosi odluku, ako njemu nije sumnjivo nema razloga za odstranjivanje jel, moj nije veliki ali sam prilično sigurna da raste i mijenja oblik, vjerovatno ću i ja na Rebro pa vidjeti što će mi reći.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:21   #1165
Quote:
Svojaa kaže: Pogledaj post
Ima i privatnika koji šalju na anlizu, ali garant to dobro naplate - sigurno preko 1.000. Ima jedan na Trešnjevci za kojeg znam da šalje, ali ne znam kaj košta. Ja definitivno predlažem svima BOLNICE. U Suncu radi tip koji je plastičar u Novoj bolnici. Ma sve je to ista ekipa, samo skuplje naplaćuje...
da, mislila sam samo na kirurge .. al ne znam za dermatologe dal i oni šalju pa naplate ili ne .. ?!?!

.. i ja definitivno predlažem bolnice
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 19:10   #1166
Oprez

Vrlo oprezno sa madezom, jos i pored ozbiljnog pregleda posle skidanja
mozete se desiti velika briga.
Jedna poznanikinja otisla na pregled i skinuli su joj, posle skoro 2 g. opet
su joj vadili cir na mestu madeza i sirota posle postala jako bolesna i za
mesec dana umrla.

Nisam strucnjak, to pricam da se zna, treba to ozbiljno pregledati.
__________________
Sto dajes to dobijes
kad ne hajes, sta proklinjes.
Anica Fujsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 19:58   #1167
Quote:
Anica Fujsz kaže: Pogledaj post
posle postala jako bolesna i za
mesec dana umrla
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 20:40   #1168
Hvala svima na pomoći. Otići ću na pregled pa kako bude.
Sad kad čitam Anicu Fujsz žao mi je što sam uopće postavila temu
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
Inače nisam hipohondrična ali imam dosta madeža a ovaj mi je baš sumnjiv, sad sam uvjerena da ga prije nisam ni imala, a možda sam samo paranoična, u svakom slučaju idem to provjeriti što prije.
Još jednom hvala na odgovorima.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 00:51   #1169
Mladeže, svaki iole sumnjivi, uvijek je dobro pregledati. I odstraniti i na najmanju sumnju! Ne brini o ožiljcima. Ja sam ih skinula već dva, i to iz manjih razloga, čisto da ne smetaju, da ih ne zapnem. Jedan čak kao dijete, i nije bilo ništa strašno.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 13:37   #1170
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Hvala svima na pomoći. Otići ću na pregled pa kako bude.
Sad kad čitam Anicu Fujsz žao mi je što sam uopće postavila temu ...
ma neeee .. pa budi happy jer si dobila savjete .. i ne brini .. sredit će doktori taj tvoj madež sretnoo
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 22:33   #1171
ja imam jedno pitanje...jel išao možda netko na šalatu za otklanjanje madeža i jel to dobro rade?
ja imam jedan dosta veliki madež i trebala bi ga ići odstraniti,ali me malo strah pogotovo kad pročitam loša iskustva
sweet girl =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 14:40   #1172
Ja sam bila na Šalati. Ožiljci su prilično ružni, ali što se detekcije eventulanih problema s madežima tiće mislim da su na Šalati jaaaako dobri.
Meni na primjer plastični kirurg na Rebru nije htio odstraniti jedan madež, rekao jeda nema potrebe i da je sve ok, a na Šalati je doktor rekao da ga obavezno moram maknuti što sam i učinila i nalaz nije bio dobar. Najidealnije bi bilo da ti na Šalati pregledaju madež, a da ti ga plastičar skida. Mislim da je netko spomenuo da je i uvedena takva praksa.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 23:34   #1173
ja sam išla kao tamo na pregled i da mi savjetuju što bi bilo najbolje...došla sam tamo nisu ga ni pogledali kak treba i rekli su da bi ga najbolje bilo uklonit,pa zato i pitam za savjet...i zanima me jel prije odstranjivanja treba otić na nekakav pregled ili to tek kad se odstrani na analizu??? a što se tiče ožiljka rekli su da ovisi od osobe do osobe kako kome zarasta...
sweet girl =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:26   #1174
Meni su na Šalati skinuli 2 madeže i na jednom se i nakon 7 mjeseci jako vidi ožiljak, a na drugom je već jako poblijedio. Mislim da plastičnjaci mogu uklanjati ožiljke i da nije čak ni skupo.
Što se tiče pregleda, meni su prvi put gledali kamerom i rekli koja 2 treba odstraniti, a na dermaskopiji su rekli da još 6 treba otkloniti tako da 8 ožiljaka fakat ne planiram imati na sebi. Budem otišao kasnije kod plastičara za ožiljke, ali sam čuo da oni ne vole uklanjati ožiljke dok ne prođe bar godinu dana od operacije. Da li netko zna nešto o tome?

BTW. Ona prva dva koja su otklonjena su mi bila bezopasna, ali bolje da otklonim i sumnjive bezopasne nego da ostane koji opasan.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 12:29   #1175
Quote:
sweet girl =) kaže: Pogledaj post
ja imam jedno pitanje...jel išao možda netko na šalatu za otklanjanje madeža i jel to dobro rade?
ja imam jedan dosta veliki madež i trebala bi ga ići odstraniti,ali me malo strah pogotovo kad pročitam loša iskustva
Od ranog djetinjstva sam na straznjoj strani vrata imala madez velicine zrna papra, lijecnici su rekli da ga ne teba dirati. Prosle godine je doslo do iznenadnog ispupcenja tog madeza. Na salati su postavili krivu dijagnozu, kao nije nista, ne treba operirati. Nekoliko mjeseci nakon toga moj 'madez' je naglo buknuo na velicinu tresnje, poprimio ljubicastu boju i neugodno je svrbio. Otisla sam privatnom dermatologu, upucena sam bila na niz pretraga, laserski je hitno uklonjena izraslina. Stoga, ne bih se oslonila sa misljenje samo jednog lijecnika glede madeza. Kod mene je madez odstranjen u zadnji cas. Sve pohvale mojoj dermatologiji, ali ne i onima sa salate.
Lote tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 12:49   #1176
imam nekoliko madeža, koje bih htjela odstraniti. moja liječnica op ih je pogledala i rekla da prvo treba te madeže pregledati pod nekim uređajem , a zatim da idu na odstranjivanje. naručila sam se u Vinogradskoj( na njenu preporuku) mailom.
no termin mi je ožujak 2010.
kad sam pitala je li moguće prije, barem u ovoj kalendarskoj godini, rečeno mi je da pokušam u nekoj drugoj ambulanti ako mi ovo ne odgovara. problem je u tome što je moja liječnica rekla kako samo Šalata i VInogradska imaju taj uređaj. jeste li i vi imali termin tako kasno nakon naručivanja?
teško mi je vjerovati da je takva gužva za običan pregled. ili su Hrvati toliko zdravstveno osviješteni pa smo svi u isto vrijeme odlučili pregledati kožu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 17:36   #1177
mene su na šalati naručili za mjesec dana,tak da sam išla "pregled" i ja nisam odma rekla dali želim da mi ga odstrane pa su me naručili ponovno u 12 mj. kao da dođem tamo da se dogovormo za odstranjivanje,ali ga je doktorica sam malo pogledala i rekla da je sve u redu,pa neznam ni sama što da mislim ...ali koliko ja mislim nemože ona samo pogledom vidjet dali je sve u redu... :-s
sweet girl =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 20:41   #1178
Ljudovi...

Zadnjih sat vremena sam se načitao po forumu o odstranjivanju madeža iz svih mogućih topica, ali nisam dobio baš odgovor koji sam tražio.. .

Naime, imam jako puno madeža po licu i po tijelu. Nisu toliko vidljivi... neki veći neki manji... i nisam baš previše obraćao pozornost na to dok nisam čuo da se mogu ukloniti. Nemam nikakvih problema s njima... htio bih ukloniti veći broj isključivo iz estetskih razloga. Bio sam kod svog doktora i on mi je dao uputnicu za plastičnu kirurgiju. Htio bih to učiniti preko zdravstvenog jer koliko vidim privatnici deru za te stvari, a niti nemam te pare jer sam student. Međutim, naslušao sam se tu o svakojakim metodama i uglavnom se spominjalo kirurško odstranjivanje. Toliko nisam nesiguran i da mi nešto extra smetaju pa da se zaje.. da prostite sa šavovima i ostalim. Da li rade po bolnicama lasersko uklanjanje ili radiovalovima ili strujom ili čim već i gdje točno? Da li se to plaća dodatno. Molim Vas ako netko ima konkretan odgovor... kažem, ne smetaju mi toliko da bi se zajebavao sa mini operacijama... jedino razmišljam o tome da ako postoji neka neinvazivna metoda.. zašto ih ne bi uklonio? Stvarno sam neupućen stoga help.

Hvala Vam unaprijed!
__________________
"All that we see or seem, is but a dream within a dream."
Dark_side is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:52   #1179
nisam još čula da po bolnicama skidaju laserski, radiovalovima ili strujom .. tako možeš samo kod boljeg privatnog plastičara.. a po bolnicama rade samo skalpelom možda se varam .. možda ima naprednih državnih bolnica
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 00:05   #1180
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
nisam još čula da po bolnicama skidaju laserski, radiovalovima ili strujom .. tako možeš samo kod boljeg privatnog plastičara.. a po bolnicama rade samo skalpelom možda se varam .. možda ima naprednih državnih bolnica
Čuo sam da kao u nekoj klinici za tumore ili kak već... na Črnomerecu uklanjaju strujnom metodom.

Ne mogu vjerovati da u bolnicama uklanjaju samo kirurški. To bi mi bilo masakriranje da ih idem ukloniti više...
__________________
"All that we see or seem, is but a dream within a dream."
Dark_side is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.