Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Koga bi podržali za novog šefa Hdz-a?
Darko Milinović 37 12.50%
Milan Kujundžić 79 26.69%
Drago Prgomet 14 4.73%
Tomislav Karamarko 66 22.30%
Ivan Domagoj Milošević 75 25.34%
Jadranka Kosor 25 8.45%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2012., 19:13   #21
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ma nije tocno, nego kad je Glavas zavrsio u zatvoru najavio je kraj Sanaderove politike u roku od 6 mjeseci i tako je i bilo. Nego, mene zanima jel podmecu i ovom Milosevicu, jer ono kaj je pisalo o njemu u Vecernjem i dnevno.hr je grozno.
Stavi link odma na te članke.
Ko nije čitao odma da pročita i komentira.....jer neznam na šta misliš...
stalno su neki članci...
realist is offline  
Old 11.02.2012., 19:17   #22
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...ic/468770.html

ovo npr.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Old 11.02.2012., 19:19   #23
Na kraju ipak za Karamarka,iako su mi svi osim Kosor i Miloševića prihvatljivi,pogotovo kada vidim da su poneki koji na temama su protiv HDZ-a podržavaju nju,kao i neki novinari koji su protiv HDZ-a
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 11.02.2012., 19:27   #24
Hvala na linku kolega.
Ma da sada će izlaziti takvi članci o svima ,u konačnici samo pokazuje jad i bjedu Hdz-a jer
ove članke sami pustaju jedni kontra drugih.....
realist is offline  
Old 12.02.2012., 19:06   #25
Vidim da dobro drže poslušnici Jaci skale:

Bačić: Kujundžić manipulira medijskim prostorom
Uoči stranačkog Sabora, u HDZ-u ne prestaje rat priopćenjima . Tajništvo HDZ-a, koje vodi glavni tajnik Branko Bačić sklon aktualnoj predsjednici Jadranki Kosor, oštro se u nedjelju obrušilo na izjave jednog od njezinih protukandidata dr. Milana Kujundžića da je Kosor svoje rivale protjerala iz prostorija HDZ-a.

- Laž je da je bilo kome od zasad potencijalnih kandidata za predsjednika bilo što zabranjeno, manipulacija je i eklatantna laž da je predsjednica HDZ-a bilo koga protjerala iz stranačkih prostorija kao što je u Dnevniku izjavio dr. Kujundžić - poručuje Tajništvo stranke.

Stoga Kujundžića optužuju da “manipulira medijskim prostorom koji i dobiva stalnim iznošenjem neistina”.

- A u ovom slučaju potpuno izvrgavajući ruglu i odluku jednog od najviših stranačkih tijela HDZ-a - Nacionalnog vijeća - ističe se u priopćenju.

Tajništvo naime, podsjeća kako je Odluku o korištenju stranačkih prostorija i početku kampanje za kandidate za vodeće mjesta u HDZ-u donijelo Nacionalno vijeće 1. veljače 2012.
realist is offline  
Old 13.02.2012., 16:38   #26
kako vrijeme odmice, sve vise i vise mi se ta kompletna ekipa gadi. naravno, gomilu mudraca si je sam teta jaca dovukla u stranku i sada im je glavna zanimacija podmetanja, laganja, lobiranja, manipuliranja, patke po medijima. bave se sami sobom i misle da su nam interesantni do bola. ne draga damo i gospodo, nimalo nam niste interesantni ovakvi kakvi jeste, ponajmanje nam je interesantna ekipa koja se klatari i nastoji politicki prezivjeti u stranci a velikoj vecini je mjesto u bajicevom hodniku, samo sto vrana vrani oci ne vadi.

nimalo nas ne zanima gdje je nasa draga predsjednica kupila broseve za koje nas bezobrazno pokusava uvjeriti da su jeftina bizuterija. zanima me kao clana hdz-a cijim je novcekima ta gomiletina broseva placena. kao i hrpetina kostima, haljina i ostalih dragunlija koje su nam prezentirane. gospodjo, ako je to placeno djelom mog novca koji sma nemilice uplacivala na racun porezne, tj. trpala u drzavni proracun, red bi bio da taj novac vratite jer vam ja nisma ni mama, ni teta ni sestricna da vas oblacim i kitim. da ste imala imalo casti, postenja i dostojanstva, nakon onog fijaska na izborima bi lijepo i vi i vasa kamarila posnijela kolektivnu ostavku. ali, ne. vi se i dalje koprcate, totalno ste se izgubila i unistavate i rastjeravate nas malo casnih ljudi koji smo bili vjerni stranci ok, ako tako mora biti. ekstra podpitanje glasi; kog nam je vraga trebalo u stranci ono kljuse od mireka i ekipa koja je ekspresno ustolicena u sabor? ekipa gmizavaca, poslusnika, dupelizaca i ostalih poltroncina kojima nam s emila predsjednica izvolila okruziti.

ostatak ekipe koja se takmici za mjesto sefa stranke je ista boranija. guzicari, umisljene velicine na koje nije vrijedno trositi medijski prostor fhr-a.najavljuju nam povratak politickih mrtvaca, najavljuju nam rikverc par desetljeca, najavljuju nam nista lijepog, dobrog, postenog i drustveno korisnog. uskrsnuce pojedinih bitangi, ostatak zombija koje ni gerijatrija ne bi htjela al ih eto zeli hdz, nikakve pametne promjene, smao motanje i pretakanje iz supljeg u prazno. takvu sumanutu politiku bi znala voditi i moja stara mater.


neka se izvole prestati baviti sami sobom, neka si izbiju iz glave misli da su nama, malim clanovima stranke interesantni kao spodobe, neka nas prestanu maltretirati svojim ruznim facama sa malih ekrana, internet-portala i tiskanih medija i nek se uhvate posla. neka budu konstruktivna oporba, neka nekog vraga rade u tom saboru a ne sto spavaju kao sto su spavali godinama trenutni vladajuci.

kaj se izgubljene premijerke tice, mogla je pricekati kraj godine pa tek onda raspisati unutarstranacke izbore. do kraja godine se mogla diviti samoj sebi, svojoj ljepoti a ponajvise pameti.

duboko sam razocarana kao covjek i clan stranke koja je pokazala da ima katastrofalno vodstvo na ciji izbor mi, mali ljudi nismo imali ama bas nikakvog utjecaja, dok cinjenica da se kompletnim stranackim vodstvom bavi uskok, bajic i pravosudje nam je dodatna pljuska.

draga damo i poneki gospodine, odstupite a svim lopinama cu sa osobitim zadovoljstvom jednom mjesecno poslati u remetinec steku cigareta i erotiku. da imaju za pocetak za citanje malo edukativnih tekstova a poslije nek puse. i mis smo svi popusili. a sto nas tek ceka bumo vidli.

pustite mlade, obrazovane ljude na celo, sklonite svoje ruzne njuske i pustite stranku da stane na svoje noge i napokon krene u postenom smjeru.

hvala! 8 ako administracija smatra ta tekst nije primjeren u odnosu na temu, neka obrisu i premjeste).
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 14.02.2012., 08:12   #27
Rasprava je razočarala. Anketa je siromašna glasovima. Teta-Elza je nadrobila koješta i u velikoj mjeri i opravdano, ali bez ikakve vizije.

Veli : "... pustite mlade, obrazovane ljude na celo, sklonite svoje ruzne njuske i pustite stranku da stane na svoje noge i napokon krene u postenom smjeru." , a pitam se tko ih (tj. mlade) - drži ?

Apatija je zahvatila "široke narodne mase" kako se nekada govorilo. Što će ti sloboda i demokracija kad je ne želiš konzumirati ? Mladi se zabavljaju. To im je postao smisao života. Stari su prestari, a mladi premladi i neozbiljni. A oni srednjih godina su zaokupljeni preživljavanjem i kojekakvim drugim pitanjima. Politika je prešuštena politikantima tj. onima kojima je politika, ako im se posreći, njihova sjekira koja im je pala u med.
vbureti is offline  
Old 14.02.2012., 11:01   #28
teta elza, svaka cast na iskrenom postu
Smiljan_HR is offline  
Old 14.02.2012., 11:46   #29
bureti, tko brani mladim, obrazovanim i postenim ljudima da preuzmu stranku koja je na klimavim nogama i naprave od nje stranku casnih, postenih, sposobnih i normalnih gradjana? pa ta ista ekipa koja vec godinama sjedi u samom vrhu stranke, misle da su bogom dani i najpametniji a gle kud su nas doveli? ajmo iskreno, otvoreno i realno.

ja ne drobim jer nemam potrebe. gledam oko sebe, pratim i slusam. svi smo svjedoci dubokog potonuca do kojeg je doslo zahvaljujuci marifetlucima koje smo promatrali, mi gradjani i uspavana oporba. sad imamo nove spavace, bivse nase vlastodrsce koji su se opet uhljebili na nasoj grbaci i nemaju do smrti namjeru uzmaknuti. pa kaj ti bureti mislis da smo svi bas tak blesavi, coravi i gluhi? da ne znamo zbrojiti 2 i 2? da ne zelimo promjene u svojoj stranci? ne pada mi na pamet zaokruzivati pojedina imena kojih sma sita.

clan sam te smrdljive stranke od samog njenog postanka. i mislim da imam moralno pravo reci svoje misljenje, uprijeti prstom i reci gamadi da se napokon izgubi iz stranke i nasih zivota. ne zelim da stranka nestane kao sto je nestao hss, hsls ili da postane totalno beznacajna na politickoj sceni. uz ovo vodstvo toj istoj stranci se smijesi upravo takva buducnost.

a ti opet reci da drobim i da nisam u pravu.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 14.02.2012., 11:55   #30
problem je teta-elza, nemoj me krivo shvatiti, po mom sudu, da HDZ nikada nije "planirao" postati stranka u zapadnom smislu, vec je on uvijek sluzio vodstvu za provedbu nekih svojih interesa. Jedinom Franji je sluzio za provedbu svojih interesa u smislu uspostave hrvatske drzave, ali su se tom interesu "prikrpali" razni drugi likovi (od vlastite obitelji pa nadalje). A da nam treba jedna jaka oporbena stranka koja ce znati stisnuti vladajuce sa konkretnim prijedlozima i kritikama je valjda pa jasno. (neovisno koja je opcija trenutno na vlasti. I nasoj djeci i unucima treba zivjeti.)
Smiljan_HR is offline  
Old 14.02.2012., 12:00   #31
Nikada osim u vremenu F.T. mladi nisu mogli napredovati u Hdz-u.Nakon Franje nikada.
To znam i to je istina.Uspjevalo je to samo onima dupeliscima koji i nisu bili nešto inteligentni
a pristajali su biti dekor vrhu. Ko pozna dublje situaciju zna o čemu pričam.
isključivo jer se vrh Hdz-a bojao taakvih sposobnih mladih ljudi i u njima je gledao prijetnju.
Nažalost to je tako,za razliku od SDP-a koji je imao savršen rad sa mladima,određenim
NVO koje je znao kvalitetno uključiti na svoj mlin.

Kako dalje,samo promjenom politike,ako dođe novi čovjek koji zna prepoznati mlade kao
prednost i pomoć a ne kao konkurenciju,di mu mladi neće služiti za ljepit plakate i zivkanje na anketama.
Ko je taj neznam,al kosu ovi trenutno ite kako znam....nažalost.

Elza ovo ti je kao neki odgovor na tvoj post....

Vbuneti...mladi su snaga al kvalitetno vođeni od starijih......100% se taj rad vraća...
ovako ne čudi se neaktivnošću,jer samo oni u politici sada dolaze koji hoće posao i moć
i neznam kojiko im se može zamjeriti,al tu napretka na takav način nema....

Deklerativne fraze više ne prolaze,bar šta se mladih tiče
realist is offline  
Old 14.02.2012., 12:35   #32
sjecam se jedne scene; gospodin iz amerike, diplomata, slucajno ga poznajem i dobri smo si vec godinama, na jedan prijem je dosao u drustvu mladica. momce golobrado, ne znam jel imao 25-26 godina stalno mu se vukao za guzicom a usi naculio ko prosjecno dalmatinsko magare. i sutio. tu i tamo bi srocio neku recenicu. blijedo sam gledala mog clinta i na kraju ga pitala tko je taj mladi momak. znate sto je rekao? to je moj mladi kolega, moj buduci zamjenik. ucim ga diplomaciji, stjece zanje i iskustvo na terenu. tako se to kod nas radi.

a sto se radi u mojoj stranci sa mladim ljudima? nista. ovi macani ih uce sluganstvu, poltronstvu i pizdarijama. ostala sam duboko razocarana primitivnoscu predsjednika mladezi hdz-a za moju zupaniju. magare nije znalo usta otvoriti a kad ih je otvorio nasrao je svega na vagone. jedini izlaz mi je bio bijeg od tupana. a stranka ga je namjeravala poslati u sabor kao zastupnika. na svu srecu, nije prosao.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 14.02.2012., 12:56   #33
Ništa nije vječno, pa ni HDZ koji je trul do daske.
Treba se već jednom neka ugledna skupina unutar HDZ-a naći, koji će izaći iz tog udruženja i oteti mu konzervativno glasačko tijelo.

Mislim da Hrvati neće još jednom pasti na trik "novi HDZ", koji je na splitskoj Rivi stekao zanat.

Dakle, ako desničari žele ponovno vlast trebaju se riješiti HDZ-a.
DJTcro is offline  
Old 14.02.2012., 13:36   #34
HDZ nema budućnosti i bilo bi poželjno da pravosuđe počne napokon funkcionirati.
To što su dobri ljudi ušli u HDZ ne znači da je stranka dobra. Nije ni bila nikada. Nije se biralo nego samo predlagalo a svi kao poslušne ovčice.
Nemojte povezivati Hrvatsku sa vodstvom HDZ-a.
Nitko od navedenih nije učinio ništa dobro za Hrvatsku.
saugaro is offline  
Old 14.02.2012., 14:44   #35
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
Quote:
sjecam se jedne scene; gospodin iz amerike, diplomata, slucajno ga poznajem i dobri smo si vec godinama, na jedan prijem je dosao u drustvu mladica. momce golobrado, ne znam jel imao 25-26 godina stalno mu se vukao za guzicom a usi naculio ko prosjecno dalmatinsko magare. i sutio. tu i tamo bi srocio neku recenicu. blijedo sam gledala mog clinta i na kraju ga pitala tko je taj mladi momak. znate sto je rekao? to je moj mladi kolega, moj buduci zamjenik. ucim ga diplomaciji, stjece zanje i iskustvo na terenu. tako se to kod nas radi.
Tako bi trebalo raditi....i svaka čast.
Quote:
a sto se radi u mojoj stranci sa mladim ljudima? nista. ovi macani ih uce sluganstvu, poltronstvu i pizdarijama. ostala sam duboko razocarana primitivnoscu predsjednika mladezi hdz-a za moju zupaniju. magare nije znalo usta otvoriti a kad ih je otvorio nasrao je svega na vagone. jedini izlaz mi je bio bijeg od tupana. a stranka ga je namjeravala poslati u sabor kao zastupnika. na svu srecu, nije prosao
.
Ovo je nažalost klasika.....neznam u koju si zupaniju,pa bi mi bilo jasnije,
al to je to......idiote nađu,al koji su poslušni.
Ima masu mladih i pametnih tamo al taj prolazi....jbg.
realist is offline  
Old 15.02.2012., 08:28   #36
navodno na ovim izborima unutar HDZ-a će se ići na nekim ograncima do toga da će "zabranit" predlaganje kandidata
to se na prvi pogled čini nedemokratski ,zašto Marko(to je njegovo pravo) ne bi predložio Janka za predsjednika,pa jednostavno ako Janko misli bit nešto onda sigurno nije odlučio kad ga je Marko predložio već puno ranije jer bilo kakva funkcija traži određeno vrijeme ,samim time ako Janko nema muda dići se i kazati JA HOĆU BITI ...zato jer i sl. bolje da se i ne kandidira .
inače je tako izgledalo da li će ova varijanta uspijeti to će se tek vidjeti,jer bi navodno dosta članova došlo pa bi ljude bilo sram jer ne poznaju većinu itd. itd. te se je takvim prividom gušio protok ideja prema vrhu a samim time su mediokriteti isplivali na površinu od najniže razine pa prema gore
CHUPACABRAS is offline  
Old 16.02.2012., 09:02   #37
Mislim da je promašena rasprava o mladima. Nije problem u njima u HDZ-u. Oni su problem ali za cijelo društvo jer su ili apolitični, ili pak politički neuki ili pak politički obrazovani na obrascima koji su naslijeđemi iz kumrovećkih univerziteta.

Zato nije prodiktivno baviti se mladima u HDZ-u. Ono što je danas važno to je ovo što imamo u HDZ-u. Konkretno, sada imamo šest kandidata. To ne znači da nitko drugi ne bi trebao biti kandidat. Netko je spomenuo još neke. Ne sjećam se koga.

Sklon sam novim ljudima. Jer jedino novi ljudi s novimidejama mogu preporoditi stranku.

Ponavljam HDZ ne bi valjalo odbaciti kao trulu jabuku. On je i danas najjača stranka i kao takva predstavlja opće hrvatsku društvenu vrijednost. Uostalom, ta konstatacija vrijedi i za SDP. Kako bi se novo vodstvao HDZ-a trebalo ispričati Hrvatskoj za nedjela koja su počinjena u ime HDZ-a, tako bi, tim više i vodstvo SDP-a trebalo se ispričati u ime svoje i svoje prednice KPJ i KPH, SKJ i SKH za sve monstruozne zločine koje su počinili nad Hrvatima. Koliko znam takvu ispriku još nismo čuli. Još ima onoh koji opravdavaju komunističke zločine. Notorne su Mesićeve zjave o tome, a jučer sam pročitao nešto u tom smislu io od izvjesnog Danijela Ivina, koji je navodn brat poznatijeg Slavka Goldsteina koji je također neosjetljiv prema zločinima kad su žrtve Hrvati.
vbureti is offline  
Old 16.02.2012., 09:20   #38
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
.....
Ponavljam HDZ ne bi valjalo odbaciti kao trulu jabuku. On je i danas najjača stranka i kao takva predstavlja opće hrvatsku društvenu vrijednost.
Nazalost.
Quote:
Uostalom, ta konstatacija vrijedi i za SDP. Kako bi se novo vodstvao HDZ-a trebalo ispričati Hrvatskoj za nedjela koja su počinjena u ime HDZ-a, tako bi, tim više i vodstvo SDP-a trebalo se ispričati u ime svoje i svoje prednice KPJ i KPH, SKJ i SKH za sve monstruozne zločine koje su počinili nad Hrvatima. Koliko znam takvu ispriku još nismo čuli. Još ima onoh koji opravdavaju komunističke zločine.
Zaboravljas da je velika vecina clanova HDZ-a starijih od 50 godina bila u SKJ i SKH, a mnogi i ne bas nisko pozicionirani u tim istim organizacijama. Usudio bih se tvrditi da u danasnjem clanstvu HDZ-a ima postotno vise partijasa nego u SDP-u, ali takvi se podaci taje. Pogledajmo malo sluzbene politicke biografije politicara od devedesete naovamo. Kod mnogih starijih se stjece dojam da do 1990 nisu nista u zivotu radili jer mnogim biografija pocinje sa tom godinom.

Quote:
Notorne su Mesićeve zjave o tome, a jučer sam pročitao nešto u tom smislu io od izvjesnog Danijela Ivina, koji je navodn brat poznatijeg Slavka Goldsteina koji je također neosjetljiv prema zločinima kad su žrtve Hrvati.
Sam Mesic je jedan od utemeljitelja HDZ-a i 4 godine je bio medju prvih pet ljudi u HDZ-u. Sto god milsili o njemu.
Smiljan_HR is offline  
Old 16.02.2012., 12:11   #39
[QUOTE=vbureti;38143669]
Quote:
Mislim da je promašena rasprava o mladima. Nije problem u njima u HDZ-u. Oni su problem ali za cijelo društvo jer su ili apolitični, ili pak politički neuki ili pak politički obrazovani na obrascima koji su naslijeđemi iz kumrovećkih univerziteta.
Neslažem se kolega sa tobom.Ovo što pišem pišem iz iskustva.
Hdz jednostavno radi i to mu je po meni osnovni problem,negativnu selekciju.Stranka je stara,i kao takva prirodno odumire,nema onu snagu regeneracije iz razloga što se stari nedaju,zato i imamo problem negativne
percepcije vodstva,uzmi Jarnjak,Hebrang,Šeks,Bebić.........
To ide jedno vrijeme al takva ekipa nemože dovjeka...
Ako i uzimaju mlade uzimaju političke poslušne glupane(korisne budale),
koje nemaju svoje JA i za mišljenje pitaju njih.Naravno nisam za anarhiju al kolanje mišljenja mora biti,a ne da snimaju sjednice i kasnije izbacuju....to savršeno opisuje Zlatar u knjizi o Enveru Hodži.
A danas je koji datum?Mislim da sam sve rekao sa ovim.
Sdp i donekle Hns su jako dobro skužili taj problem i jako dobro balansiraju između generacija....



Quote:
Zato nije prodiktivno baviti se mladima u HDZ-u. Ono što je danas važno to je ovo što imamo u HDZ-u. Konkretno, sada imamo šest kandidata. To ne znači da nitko drugi ne bi trebao biti kandidat. Netko je spomenuo još neke. Ne sjećam se koga.
To je uvijek produktivno jer ti daje snagu na duže staze,razmišljati samo za danas je pogubno...i takav rad se Hdz-u uvelike vraća.
Zato je bitan stav kandidata o tome....


Quote:
Ponavljam HDZ ne bi valjalo odbaciti kao trulu jabuku. On je i danas najjača stranka i kao takva predstavlja opće hrvatsku društvenu vrijednost. Uostalom, ta konstatacija vrijedi i za SDP.
Hdz će opstati,samo je bitno da se nađe model za ponovno mobiliziranje članstva i da se neke stvari ne ponavljaju,kult ličnosti i sl.gluposti......JA,JA,I JA to više ne pali....
realist is offline  
Old 16.02.2012., 13:00   #40
Ima li Milan Kujundžić Web-stranicu?
imola58 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.