Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2006., 06:11   #341
Quote:
Bani kaže:
kako moze brak (potpisani papir) biti nesto vise i teze od dugogodisnje veze bez papira jedino sto se ljudi vade na brak i tezinu braka kad nemaju muda otici i toleriraju svasta - odlicno sluzi ko opravdanje za prikrivanje vlastite nemoci i slabosti u odredenim situacijama kad bi ljudi trebali djelovat ko npr. kak si ona dozvoljava da ju tuce pa nisu u braku da nemre otici i hrpa takvih da prostite idiotarija koja ukljucuju varanja, ignoriranja, zanemarivanja i ostale spike......... i na kraju krajeva duboko nesretne ljude koji ostaju u takvim "ozbiljnim i teskim" brakovima za razliku od "ove" Cordelijine veze jel (kako bi je uopce ozbiljni bracni ljudi nazvali -pubertetskom ili ljubavnickom ili jos nekak drugacije? naime bracni parovi koriste sofisticiranije izraze i imaju puno ozbiljniji pristup zivotnim situacijama od ovih kaj se sam smucaju ne i isfuravaju a nemaju p od papira ). Cordelia oprosti sto sam tebe "iskoristila" u svom ironicnom postu no zaista se jos uvijek uspijem zacuditi toliko obozavanom etiketiranju i laznom moraliziranju.
OT: Ko voli nek izvoli s papirom ili bez papira a Cordelia i Dodo mi se cine da imaju kvalitetnije veze nego vecina brakova kojima sam ja okruzena. Drugi je par rukava oce si netko priznati da mu je brak za ..............



Ma samo ti mene iskoristi.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 14:25   #342
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 02:25   #343
Quote:
snjeska kaže:
to si dobro rekla,sve se da prekinut ako je lose,pa bio to brak ili veza,samo sto ces u braku mozda malo vise razmislit o tome,dok u vezi i ne toliko

zašto bi o rastavi više razmišljala nego o prekidu? pa to je isti čovjek i isti problem imala ti taj papir ili ne...
Vjeruj mi meni je totalno isti filing i sad i prije...
M_a_r_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 03:32   #344
Eto, ja sam svojoj dragoj upravo rekao - "Ja te opće ne bi ženio da nema darova". I pitao dal je to bed. Rekla je da nije.

Eto.
Mislim, mi brijemo imat neki popis darova, pa ko ne donese, ne mora ni dolazit, nek si jebe mater škrtu. To je ideja. A čemu će nam vjenčanje inače? Živimo u hrvatskoj. Jedino brijem prije oženit neku engleskinju da mi djeca budu pravi mali europljani. Al ovu ženim samo radi darova.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 04:37   #345
Quote:
M_a_r_e kaže:
zašto bi o rastavi više razmišljala nego o prekidu? pa to je isti čovjek i isti problem imala ti taj papir ili ne...
Vjeruj mi meni je totalno isti filing i sad i prije...
Ja sam isto na ''kontra brak'' strani, jer papir ne mijenja suštinski odnos dvoje ljudi - ako se kužite bez braka, kužit ćete se i u braku, ako ne štima prije braka, u braku može biti samo gore.
Ali, razlozi zbog kojih se do odluke o rastavi možda teže dođe, nego do odluke o prekidu itekako postoje. Za početak, koliko čujem, za rastavu treba i nešto para - svi administrativni troškovi na kraju dođu circa 5000kn.
Šalu na stranu, rastava implicira nužno uplitanje trećih osoba, državno sponzoriran pokušaj mirenja, povlačenje po sudu, dok prekid rješavate sami u miru. A možda treba uzeti u obzir da postoji proporcija stanovništva kojoj je brak neka vrsta ideala, vjeruju u svetost te ustanove, zavjete, što je uglavnom povezano s vjerom.
r.kubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 05:20   #346
Quote:
r.kubica kaže:
Ja sam isto na ''kontra brak'' strani, jer papir ne mijenja suštinski odnos dvoje ljudi - ako se kužite bez braka, kužit ćete se i u braku, ako ne štima prije braka, u braku može biti samo gore.
A di su pokloni, di je miraz? Nemoj me jebat...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 05:36   #347
Quote:
Drito Konj kaže:
Eto, ja sam svojoj dragoj upravo rekao - "Ja te opće ne bi ženio da nema darova". I pitao dal je to bed. Rekla je da nije.
Paaa, to je u redu, vjerojatno se i ona udaje samo radi darova..
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 09:00   #348
Quote:
dainty kaže:
Paaa, to je u redu, vjerojatno se i ona udaje samo radi darova..
Obostrano ćemo se ženit radi darova. Inače bi nam bilo sasvim dobro ovako. Al ne bi imali besplatan lcd tv, i to sony bravia i još puno stvari...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 09:24   #349
Quote:
Drito Konj kaže:
Obostrano ćemo se ženit radi darova. Inače bi nam bilo sasvim dobro ovako. Al ne bi imali besplatan lcd tv, i to sony bravia i još puno stvari...

Drito živiš u hrvatskoj. Kakav besplatni lcd tv. Dobit ćeš deset tostera, pet miksera, pokoji servis za ručavanje. Eh, da su pokloni malo bolji davno bi se ja već udala Kad se budete rastajali nećete imati što dijeliti. Svatko će moći uzeti svoj toster i mikser
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 09:29   #350
Quote:
r.kubica kaže:
Šalu na stranu, rastava implicira nužno uplitanje trećih osoba, državno sponzoriran pokušaj mirenja, povlačenje po sudu, dok prekid rješavate sami u miru.

Ni to nije više istina. Naime, nakon određenog perioda (nekad je to bilo 5 godina, ali danas je i manje ne znam koliko) zajedničkog življenja izvanbračna zajednica se izjednačava s brakom, pa ako se dvoje rastaje u svađi, a imaju neke vrijednosti za dijeljenje, sud im ne gine ni ako nisu u braku.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 09:34   #351
Quote:
Cordelia kaže:
Drito živiš u hrvatskoj. Kakav besplatni lcd tv. Dobit ćeš deset tostera, pet miksera, pokoji servis za ručavanje. Eh, da su pokloni malo bolji davno bi se ja već udala Kad se budete rastajali nećete imati što dijeliti. Svatko će moći uzeti svoj toster i mikser
Ne kužiš, ko ne donese kaj piše na popisu, ne mora ni dolazit. And we mean it.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 10:29   #352
Quote:
Drito Konj kaže:
Ne kužiš, ko ne donese kaj piše na popisu, ne mora ni dolazit. And we mean it.

Onda ćete se vjerojatno oženiti s dva plaćena svjedoka jer će vam svi prijatelji i potencijalni kumovi imati nekog neodloživog posla baš na dan vašeg vijenčanja
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 10:34   #353
Quote:
Drito Konj kaže:
Ne kužiš, ko ne donese kaj piše na popisu, ne mora ni dolazit. And we mean it.
Moj poklon će ti bit besplatno ustupljen prostor na Vjenčanjima za topic s popisom.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 06:25   #354
Quote:
Cordelia kaže:
Onda ćete se vjerojatno oženiti s dva plaćena svjedoka jer će vam svi prijatelji i potencijalni kumovi imati nekog neodloživog posla baš na dan vašeg vjenčanja
Kaj su svi, baš svi imali tak škrte kumove? Ccc, strašno. Pa ja brijem svom najboljem frendu za vjenčanje recimo minimum kupit takvu telku, da čovek lepo gleda filmove ko car, kad je već filmofil, iako ima malo vremena za to jer puno radi. Al nije da očekujem da svi znaju da i ja to hoću bez da napišem. Osim toga, draga ima neku rodbinu u hercegovini, čini mi se...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 06:26   #355
Quote:
Cats kaže:
Moj poklon će ti bit besplatno ustupljen prostor na Vjenčanjima za topic s popisom.
O, hvala hvala, velikodušno. I ja tebi dam da na ljesu objaviš kad se jebavaš. Svugdje bi mogao objavit popis.
U narodnim novinama...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 00:26   #356
Quote:
Mariette kaže:
Ljubav i postivanje izmedju dvoje ljudi je najbitnije i ako tog ima bit ce sve ok

Sretno
i od mene..sretno
spasimoplanetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:16   #357
hvala . Na ljeto je vjencanje i vec sad imam izljeve srece. Sigurna sam kao nikad dosad u zivotu.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 06:13   #358
Toliko me strah braka za kojeg sam mislila da sam super spremna, da se budim usred noci i razmisljam o svemu. Skupa smo godinu i pol, sve je savršeno, obozavamo se i živimo skupa, ali moji roditelji su imali los brak i moj mozak nikako da se opusti. Jel netko imao sličnih problema?
Hvala dragi ljudi!
Dubrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 07:41   #359
Quote:
Dubrav kaže: Pogledaj post
Toliko me strah braka za kojeg sam mislila da sam super spremna, da se budim usred noci i razmisljam o svemu. Skupa smo godinu i pol, sve je savršeno, obozavamo se i živimo skupa, ali moji roditelji su imali los brak i moj mozak nikako da se opusti. Jel netko imao sličnih problema?
Hvala dragi ljudi!
zašto strah? bili vi u braku il u vezi....ako nećete nakon nekog vremena moć skupa raziđete se. i nije to neka drama. ajd da si u panici zbog zajedničkog života il zajedničkog djeteta al brak sam po sebi ne mijenja puno. dobit ćeš burmu oko prsta i novu osobnu. brini se dal si spremna na dijete. to je prva stepenica oko koje se veze pletu i padaju.
živite skupa i dobro vam je. udala se ti il ne veza će ići svojim tokom...krivim il pravim. ustvari se brineš dal si spremna na dugotrajan život s njim? ako dvojiš onda se nemoj udavati, čisto da ne moraš dvaput ić mijenjat tu osobnu godinu i pol je malo, ja bi savjetovala da se još malo strpiš, niste se još upoznali kak spada.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:26   #360
Ti si prakticno vec u braku samo sto nemas papir. Ako jos nisi spremna da se suocis s tim strahom, zasto ne razgovaras s njim da ne forsirate vjencanje? Mislim, ionako vec zivite.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.