Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 19:53   #1
Otočko mače sa slomljenom nogom +

Pronađen kad sam ujutro išla na posao, tj. kod prometne ceste objašnjavala susjedovoj pesici da ne smije dalje za mnom, na taj naš 'razgovor' on panično provirio kod kontejnera i mjaučući brzo koliko je mogao s tom slomljenom nožicom prema meni došepesao. Od kad sam ga podigla u ruke do doma je cijelo vrijeme preo ko navinut..
Komunikacija s lokalnim 'veterinarom' u mjestu:
Ja: vjerojatno mu je slomljena noga
On: a ako je slomljena, šta onda tu možemo
Ja: pa niste vi veterinar?
On: hohoho..

No, srećom vet iz Korčule je išao idući dan kroz mjesto pa je na povratku stao i pogledao ga na autobusnoj stanici gdje sam ga donijela u ruksaku (jer nemam nikakvu opremu ovdje, on je u ruksaku naravno-preo) Vet kad je vidio, odmah ga je uzeo sa sobom.
Nakon pregleda je ustanovljeno: slomljena mu je tetiva u području koljenja, sutra bude operiran.



video hoda i noge:
https://www.youtube.com/watch?v=eQaQ...ature=youtu.be

Malac je dečko, bijele boje, ovo sivo na glavi mu je cement koji nikako nisam uspjela oprati. Buhama je bio krcat, rane i kraste od ugriza, vjerojatno alergijski dermatitis. Šugarci u ušima.
Nisam imala šampon, a ovdje ga nemam gdje ni kupiti, pa sam ga s vodom oprala da bar dio buha likvidiramo dok ne stigne ampula, ostale sam ganjala po njemu pincetom dok je on naravno- preo.



video stanja s buhama:
https://www.youtube.com/watch?v=AJx1Bc-pcBw

Mišić nakon kupanja i frotiranja:

Spavao i preo, a ja ganjala buhe po njemu:


Ne znam točnu cifru operacije, čim ću znati, objavit ću. Ja ću dati koliko mogu, ali neću moći pokriti sve, pretpostavljam (koliko sam vidjela cifre se za takve operacije kreću oko 1500kn?), pa vas molim za pomoć, pogledajte albume – ima svega od igračaka, nakita, kozmetike, knjiga, cd-a, dodat ću i odjeću (cijene su stavljene okvirno, možemo se dogovoriti oko svega)
http://public.fotki.com/firta/

Tu imam 3 dućana i ni u jednom nema ni pijeska za mačji wc tako da mi ga je sestra poslala busom iz Zga s nešto dm konzervi i ampulom.

Mala maza, prede već kad me čuje pred vratima i dokle kod sam s njim, on konstantno prede..


M-1 otočko mače/ firta

skrbim za
a) osobno nađenu životinju

spol i starost životinje
muško, oko 5-6 mj.

skupljam pomoć na PŠ
a) u novcu (za hranu, po potrebi veterinara)
b) u hrani i drugim pripravcima
c) oboje

životinja se nalazi na:
b)neplaćenom smještaju

životinja se nalazi u: Blato, otok Korčula

preferiram udomljenje:
a) u blizini mojeg mjesta boravka

životinja je:
još nije cijepljena

zdravstveno stanje životinje:
slomljena tetiva u području koljena (bit će operiran), vjerojatno alergijski dermatitisi šugarci u ušima

životinja je:
još nije kastrirana

životinju udomljujem:
a) uz ugovor kao pojedinac

Zadnje uređivanje firta : 05.09.2014. at 20:06.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 21:06   #2
https://www.facebook.com/zastitazivo...laluka?fref=ts

pokušaj se njima obratit za postanje slika i pomoć.
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 16:39   #3
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
https://www.facebook.com/zastitazivo...laluka?fref=ts

pokušaj se njima obratit za postanje slika i pomoć.
Jesam, odmah dan kad sam ga našla.

Novosti uz malca nisu dobre:
Trebao je biti operiran u subotu, da bi operacija bila pomaknuta na ponedjeljak, da bi bila pomaknuta na utorak odnosno danas. Danas kad su mu dali narkozu i krenuli s operacijom vidjeli da nije ipak ligament nego puknuta kost koja je krivo zarasla.
Vet veli da je to već tako zaraslo (da lom nije svježi) i da sad postoje dvije opcije:
1) ostaviti ga tako, jer njega kao ništa ne boli, i postoji šansa da će mu se s vremenom hod možda popraviti, a i mlad je pa će još rasti i to se može razviti na bolje(?!). U slučaju da krene na gore, tj. taj hendikep mu može početi stvarati neke druge probleme, uvijek se može napraviti ono drugo, a to je:
2) lomiti kost i složiti ju kako treba biti (jer pošto je lom i ovako sad već star svejedno je hoće li lomiti i ispravljati kost sada ili za mjesec dana jer se kost i ovako već oformila)

Rekao je da bi ga on sad ovako ostavio pa onda ako kroz mjesec dana primjetim probleme da onda može na lomljenje i slaganje kosti.
Ja nemam iskustva s ovakvim slučajem, vidim je je od udruge Slavonske šapice mačka s istim problemom išla na lomljenje kosti. Ovaj malac stvarno 'gadno' hoda što se i vidi na videu (i sam vet je potvrdio) i nekako je meni logično da ako ga se tako ostavi da će zbog prebacivanja težine drugdje i tog deformiranog hoda to utjecati da dobije probleme s drugim dijelovima tijela (kukovima ili sl.) Kako je još mlad i rasti će, nije li najpametnije srediti nogu, i srediti ju čim prije?

Molim vas za savjete ako ste imali ovakvih slučajeva
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:00   #4
Malac je danas vraćen. Prilikom preuzimanja sam zatražila RTG snimke (da se pošalju u Zg zbog mišljenja) da bi mi vet rekao kako ih nije radio jer on nema RTG uređaj! Udruga koja mi ga je preporučila je rekla da ima, a i kada je vidio nogu i preuzeo malca, bilo bi mi logično da kada je vidio kako izgleda i shvatio da to treba RTG, da odmah kaže kako ga on nema i eventualno veli tko mi je najbliži s RTG-om. Ispada da je prvu dijagnozu (puknuti ligament) radio na temelju pipanja prstima, a drugu (slomljena i srasla kost) kada ga je stavio pod narkozu i obrijao nogu, pa tada kad je bila bez dlake mogao bolje opipati!?
On je krenuo raditi operaciju bez ikakvog prethodnog snimanja!

Tako da smo sad opet na početku. Sreća u nesreći je da malac bolje hoda na tu nogu, više ju koristi i oslanja se više na nju nego prve dane. Dal mu je možda onda lom ipak bio svježiji pa ga je bolilo, a sad je već sraslo pa ga manje boli, ne znam, ali kako je počeo skakati po kupaoni, stanje izgleda bolje. Noga je i dalje svinuta, i drukčije hoda, no razlika je vidljiva u odnosu na prve dane.

Ne mogu ne spomenuti komentar žene s posla kad sam rekla da ću u pauzi ići do busne preuzeti ga- ' aj, ima tu puno mačaka, šta si uzela toga sa slomljenom nogom, trebala si uzeti nekog cijelog, šta ćeš sa ovim polomljenim' i tada još for free predavanje o tome kako ga moram hraniti mlijekom, a ne kupovnom hranom jer im je ta hrana štetna

Sad ćemo se probat povezat s udrugom iz Splita, pošto je to najbliže gdje ima RTG. Malac šalje pozdrave iz svoje kupaonice:

obrijana nožica:


odmaram si nakon svega:


većina cementa s dlake uklonjeno, još malo na uhu ostalo, ali lagano se vidi da je dečko šećer:


ja sam se smjestio i predem 100 na sat:
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:03   #5
Ne znam šta reći na veterinara i na komentare kolegice. Mislim da je maleni imao sreće što je tebe našao. Nadam se da će mu nogica biti dobro, sretno.
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 11:41   #6
Malac je lud ko top. Nožica ga očito više uopće ne boli, jer on toliko juri, skače na stol, dolje sa stola, na prozor, vamo tamo i sad ju već koristi jednako kao i ostale. Toliko je brz i zaigran da ga je teško uloviti pogledom.

Sigurno ima šugarce jer se svako malo čeće po uhu (gura šapu unutra) i trese glavom. Mogu li se Aurizon kapi (ili onaj Oridermyl gel) za šugarce kupiti i bez vet. pregleda?


'bljak, neću te šugarce u ušima, ja sam sad fini dečko' poza
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:52   #7
Za ove kapi ne znam, ali znam da Stronghold riješava šugarac bez problema.
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 17:09   #8
Da, htjela sam s njim riješiti buhe, šugarce i gliste, no kad je sestra išla u Pet centar ko za vraga ga nisu trenutno imali pa mi je poslala 'običnu' ampulu. Sad bi morala čekati 1mj. da mu mogu staviti novu ampulu, a koliko se češe po ušima u mjesec dana će si veće rane napraviti
Vidjet ću s vetom, ako može nešto dobiti bez pregleda da stigne do ovamo i krene liječenje.
Tnx
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 14:45   #9
Quote:
firta kaže: Pogledaj post
Da, htjela sam s njim riješiti buhe, šugarce i gliste, no kad je sestra išla u Pet centar ko za vraga ga nisu trenutno imali pa mi je poslala 'običnu' ampulu. Sad bi morala čekati 1mj. da mu mogu staviti novu ampulu, a koliko se češe po ušima u mjesec dana će si veće rane napraviti
Vidjet ću s vetom, ako može nešto dobiti bez pregleda da stigne do ovamo i krene liječenje.
Tnx
Eh sad, njega ni nema u slobodnoj prodaji nego samo kod veterinara.
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:00   #10
otonazol se više ne proizvodi i u ambulantama ga više nema. pitaj svog veta dal ima otonazol. to mu možeš davati uz ampulu. ampula ne može riješiti jake šugarce kao ni ivermectin, nego se to treba kapati. da se uho očisti i srtedi upala koja ide uz šugarce. ja sam za dambo, persicu s demodexom, kupila kod veta neko novo ili staro, ali navodno djelotvornije sredstvo. zove se otichem plus i 125 ml sam platila 100 kn. pošalji mi hitno adresu tiska ili svoju pa ti pošaljem.
za operaciju bez rtg-a uz odokativnu dijagnozu provincijskog veta koji ima možda 5 operacija sve skupa, nemam riječi. nisam na kraju shvatila dal je rtg napravljen ili ne. savjetujem ti da zamoliš pravu šapu ili sos cat da se preko njih jeftinije operira u zg pa da se skupi lova i nađe smještaj. možda može privremeno biti kod njih. kod sos cat su primili jenu macu na oporavak od kastracije i došli ju uloviti, ne meni. dal su barem buhe sređene?
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:42   #11
Quote:
black leather kaže: Pogledaj post
Eh sad, njega ni nema u slobodnoj prodaji nego samo kod veterinara.
Aha joj, ja mislila na Advocate, on je isto za šugarce a ima ga u Pet centru.

Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
otonazol se više ne proizvodi i u ambulantama ga više nema. pitaj svog veta dal ima otonazol. to mu možeš davati uz ampulu. ampula ne može riješiti jake šugarce kao ni ivermectin, nego se to treba kapati. da se uho očisti i srtedi upala koja ide uz šugarce. ja sam za dambo, persicu s demodexom, kupila kod veta neko novo ili staro, ali navodno djelotvornije sredstvo. zove se otichem plus i 125 ml sam platila 100 kn. pošalji mi hitno adresu tiska ili svoju pa ti pošaljem.
za operaciju bez rtg-a uz odokativnu dijagnozu provincijskog veta koji ima možda 5 operacija sve skupa, nemam riječi. nisam na kraju shvatila dal je rtg napravljen ili ne. savjetujem ti da zamoliš pravu šapu ili sos cat da se preko njih jeftinije operira u zg pa da se skupi lova i nađe smještaj. možda može privremeno biti kod njih. kod sos cat su primili jenu macu na oporavak od kastracije i došli ju uloviti, ne meni. dal su barem buhe sređene?
Ne, rtg nije napravljen, na Korčuli ga (kako je ispalo) nema. Mislila sam se povezati s nekom udrugom iz Splita da tamo ide na rtg, no kako se noga u međuvremenu toliko oporavila da ju u potpunosti opet koristi, operacija izgleda neće biti potrebna (ne bi imalo smisla razbijati kost jer noga mrvu stoji na oks a potpuno je funkcionalna).
Buhe su riješene ampulom.
Sad je ostao još proljev, šugarci i oko koje suzi.
Tnx, šaljem ti pm.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:31   #12
poslala sam ti bočicu od 10 ml. piše na uputstvu da se stavlja samo jednom tjedno. nazvat ću sutra veta i provjeriti. trebalo bi doći za 2 dana. ne znam dal je to jeednom tjedno samo za čišćenje uha ili je dovoljno kad i već imaju šugarce. piše samo to. ukapati malu količinu i izmasirati. to je na bazi ulja nima.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 19:01   #13
Quote:
black leather kaže: Pogledaj post
Mislim da je maleni imao sreće što je tebe našao. Nadam se da će mu nogica biti dobro, sretno.
I ja kažem, super da je nogica proradila, divan je
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:07   #14
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
poslala sam ti bočicu od 10 ml. piše na uputstvu da se stavlja samo jednom tjedno. nazvat ću sutra veta i provjeriti. trebalo bi doći za 2 dana. ne znam dal je to jeednom tjedno samo za čišćenje uha ili je dovoljno kad i već imaju šugarce. piše samo to. ukapati malu količinu i izmasirati. to je na bazi ulja nima.
Puno ti hvala!

Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
I ja kažem, super da je nogica proradila, divan je
Da, velika sreća da se u međuvremenu tako brzo noga oporavila, skače ko lud, ganja loptice, plišani miš koji mu je stigao od doma već drugi dan ostao bez repa
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:50   #15
Quote:
firta kaže: Pogledaj post
Da, velika sreća da se u međuvremenu tako brzo noga oporavila, skače ko lud, ganja loptice, plišani miš koji mu je stigao od doma već drugi dan ostao bez repa
To je super
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:59   #16
Ovaj miš me dočekao pred ulazom. Oči sljepljene, nos pun, kiše, pun buha i mršav. Ne znam od kud se stvorio. Jedan crno bijeli odrasli dolazi jer ga hranim, i samo otvorim vrata kad uz njega i ovaj mališa. Kao da ga je doveo da se najede

Jel može umjesto Tobrexa, Maxitrol?
Susjeda koja je med. sestra mi ga je dala, veli da je sastav isti + 1 antibiotik više, no neću mu to kapati dok ne saznam jel smijem..

E sad opet muke po veterinaru ovdje...


Zadnje uređivanje firta : 23.09.2014. at 16:08.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 11:46   #17
Quote:
firta kaže: Pogledaj post
Jel može umjesto Tobrexa, Maxitrol?
Susjeda koja je med. sestra mi ga je dala, veli da je sastav isti + 1 antibiotik više, no neću mu to kapati dok ne saznam jel smijem..

E sad opet muke po veterinaru ovdje...
Reci susjedi medicinskoj sestri da nema pojma. Sastav uopće nije isti i ne radi se o jednom antibiotiku više u Maxitrolu, već o kortikosteroidu (dexamethason) s kojim se nije za igrati, već treba znati u kojoj količini, koliko dugo i smije li se uopće primijeniti za problem koji mačak ima.

Maxitrol (sastav) - dexamethasonum, neomycinum, polymyxinum B

Tobrex (sastav) - tobramycinum



Nazovi veterinara i pitaj. Ako neće prvi, nazovi drugog. Reci da se radi o napuštenom mačku i vjerujem da će ti vetovi rado odgovoriti.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 11:15   #18
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Reci susjedi medicinskoj sestri da nema pojma. Sastav uopće nije isti i ne radi se o jednom antibiotiku više u Maxitrolu, već o kortikosteroidu (dexamethason) s kojim se nije za igrati, već treba znati u kojoj količini, koliko dugo i smije li se uopće primijeniti za problem koji mačak ima.

Maxitrol (sastav) - dexamethasonum, neomycinum, polymyxinum B

Tobrex (sastav) - tobramycinum



Nazovi veterinara i pitaj. Ako neće prvi, nazovi drugog. Reci da se radi o napuštenom mačku i vjerujem da će ti vetovi rado odgovoriti.
Tnx, nabavila sam Tobrex, kapamo već 3 dana i stanje se super popravlja!

No, da bi nam bilo zabavnije izgleda da je bijeli dobio mikrosporozu. Sutra moram vidjeti jel vet ima lampu pa da ga posvijetli..
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:28   #19
Update o malcima:

Bijeli malac - nogu u potpunosti koristi i problemi s njom su srećom stvar prošlosti. Proljev smo riješili, oko više ne suzi. Šugarce još liječimo.
No, mali je izgleda dobio mikrosporozu. Pojavile su mu se rupe bez dlake na glavi, ušima, među brkovima, na repu. Vet nema lampu da ga posvijetli. Zoniton isto nema, tak da će mi ga slati od doma.






Crno-bijeli malac - nakon par kapanja Tobrexa, stanje se super popravilo i sad je ostalo još malo krmelja, još koji dan i riješeno je. Buhe i gliste riješene. Ovak je velika maza (i skakač!) Čim se sjednem, odmah u krilo, samo gleda kad ću sjesti. A kad mu se mazi, krene se penjati po nogama, ili npr. skoči na veš mašinu i meni na leđa da mi srce stane, rame, glavu..




Za vikend ću ga što bolje pofotkati da krenemo s oglašavanjem.
firta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:19   #20
prijavljujem da taj otichem plus koji sam ti polala nije efikasan za šugarce, iako je tako deklariran. ili je nakon jako duge primjene. imam novog mačića, preuzela ga od susjedine mamice, i kapala sam time 2 tjedna, a i dalje se rade tone crnog u uhu. vet mi je to preporučio kao puno bolje i efikasnije od otonazola. a naročito jeftinije. tako da ne znam čime sad tretirati šugarce osim ampulama, ne znam koliko su efikasne ili ivermectinom. za koji se može desiti da ga lokalni vet nema ili ne zna ispravno dozirati, a jako je toksičan. neki vetovi ga ne žele primjenjivati ne samo na psima nego i na macama.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.