Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 15:33   #1
Cijene pregleda i ultrazvuka

Vi koje idete kod privatnih doktora ili iz bilo kojeg razloga neke preglede i ultrazvuke plaćate, koliko plaćate?

Kamo idete i koliko što košta? Jel vam se računa posebno pregled, posebni uzv ili sve skupa ima neki cijenu...?

Ja idem u polikliniku Sunce, pregled me košta 250 kuna, što mi se čini puno s obzirom da se pregled sastoji od mjerenja tlaka, vaga pnja - što obavi sestra, i toga da me doktorica raširi sa spekulumom i baci pogled. OK, ona i jednim pogledom može štošta uvtrditi, ali ipak mi se čini puno.
(analizu urina plaćam dodatnih 50 kuna)

E, al uzv me košta isto 250 kuna, što mi se čini povoljno, čini mi se da sam ovdje nailazila i na cifre od 400 kuna...pa valjda se to nekak kompenzira..
Uglavnom, pregled i uzv platim 500 kuna.
Jel to puno il malo?

Pitam čisto informativno jer ne znam kakve bi cijene trebale biti. Doktoricu ne bih mijenjala, ne pitam zato..vjerujem joj i jako sam zadovoljna...

4D će me koštati 500 kuna, btw
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:45   #2
Ja idem u Polikliniku Vili kod dr. Kosa i kompletan trudnički pregled i 3D UZV je 400 kn
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:16   #3
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Ja idem u Polikliniku Vili kod dr. Kosa i kompletan trudnički pregled i 3D UZV je 400 kn
ja sam bila kod njega prošli tjedan samo na 3D uzv-u i koštalo me 550 kn-a.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:39   #4
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
ja sam bila kod njega prošli tjedan samo na 3D uzv-u i koštalo me 550 kn-a.
mislim da nije niti malo fer da razlicitim ljudima razlicito naplacuju po simpaticnosti ili cemu vec...trebalo bi ih sve prijaviti....doktori, a ponasaju se ko da su na trznici

meni je sve to skupo i radje idem u dom zdravlja a novce stavljam sa strane za kupit nesto bebici...svaki put mi izmjere tlak i provjere urin, izvazu, rucni pregled, detaljan razgovor i uzv sa slikom i ne platim ni kune i jako sam zadovoljna svojom doktoricom...pa i ona je zavrsila iste skole ko i privatnici, a jako je ljubazna
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:56   #5
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
mislim da nije niti malo fer da razlicitim ljudima razlicito naplacuju po simpaticnosti ili cemu vec...
Kako ovo?
Pa zar kod tih doktora di idete ne postoji neki cjenik?
Pa jel vam daju račun?

Ja sam trudnoću vodila privatno, a svaki pregled mi je bio 200 kn (svaki pregled je uključivao UZV). Riječ je o privatniku iz Splita.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:33   #6
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
mislim da nije niti malo fer da razlicitim ljudima razlicito naplacuju po simpaticnosti ili cemu vec...trebalo bi ih sve prijaviti....doktori, a ponasaju se ko da su na trznici

meni je sve to skupo i radje idem u dom zdravlja a novce stavljam sa strane za kupit nesto bebici...svaki put mi izmjere tlak i provjere urin, izvazu, rucni pregled, detaljan razgovor i uzv sa slikom i ne platim ni kune i jako sam zadovoljna svojom doktoricom...pa i ona je zavrsila iste skole ko i privatnici, a jako je ljubazna

Gdje ja idem tu trudnice imaju da tako kažem povlaštenu cijenu ako kod njega dolaze redovito. Ja sam prvi pregled platila 350 kn a kasnije 200, meni je to čak i normalno.

Imaš sreće što ti je soc ginić i redu, u mom domu zdravlja trudnice su izlazile plačući šta im je sve ova znala reći. Ja nakon svih tih priča nisam ni htjela pokušati, a priče sam čula od stvarno jako puno njih, sigurno desetak i koja si je god mogla priuštiti otišla je privatniku.
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:38   #7
Ja idem kod moje privatno i pregled+uvz(color doppler) plaćam 200kuna(toliko naplaćuje trudnicama jer su česte inače je više), svako toliko mi ni ne naplati ništa jer sam prilikom komplikacija bila 1 na tjedan pa je rekla da bi to bilo previše...uzorke i briseve plaćam kad joj dođe račun( jer ih šalje u Zg...)
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:20   #8
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
meni je sve to skupo i radje idem u dom zdravlja a novce stavljam sa strane za kupit nesto bebici...svaki put mi izmjere tlak i provjere urin, izvazu, rucni pregled, detaljan razgovor i uzv sa slikom i ne platim ni kune i jako sam zadovoljna svojom doktoricom...pa i ona je zavrsila iste skole ko i privatnici, a jako je ljubazna

imaš sreće što imaš super doktoricu u domu zdravlja
ja bih bila najsretnija da ne moram caltat zvaki put

inače, svaki put dbojem račun na kojem je točno specificirano što sam koliko platila
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:40   #9
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
imaš sreće što imaš super doktoricu u domu zdravlja
ja bih bila najsretnija da ne moram caltat zvaki put

inače, svaki put dbojem račun na kojem je točno specificirano što sam koliko platila
ja istina, ne idem bas kod privatnika jer nemam neku placu, al i ono malo puta sto sam bila ne sjecam se da sam dobila racun...a da li se npr.racun za 3d uzv moze staviti u poreznu prijavu?ja mislim da da i bilo bi pametno svaki put trazit racun...meni ga je gin dao, ali nije na njega napisao moje ime i prezime, pa ga ne mogu iskoristit...da sam se sjetila, upozorila bih ga i dobila 100 kn natrag, a sta ces
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:13   #10
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
ja sam bila kod njega prošli tjedan samo na 3D uzv-u i koštalo me 550 kn-a.
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:14   #11
Prije 10 dana: urin, vaganje, šećer u krvi iz prsta, tlak, ctg, UZV, vaginalni pregled i mikroskopski pogled na iscjedak - 700 kn. S tim da je ctg 100.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:47   #12
ja idem kod dr. Jelekovića, pregled me dođe 300 kn, to je ručni pregled, uzv, kontrola urina, mjerenje tlaka, a vagnem se sama kad dam uzorak urina ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:50   #13
ja idem kod privatnog gin. dr. Keretić ali radi preko HZZO-a, pa plaćam samo neke preglede...nažalost nema 3D UZV, ali na UZV sam svaki put kad sam na pregledu...evo u pon. bila na pregledu, vaganje, urin, tlak, pregled, UZV, kratki razgovor...nisam ništa platila, prošli put mi naplatio 100 kn za UZV.

ne piše svaki UZV u knjižicu, pa naplati samo one koje upiše.
ali ima jedan dobar gin. baš privatnik dr. Mamuzić i kod njega je kompletan pregled s 3D uzv cca 350 kn tamo se spremama malo kasnije da vidim bebu na 3D
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:51   #14
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
ja idem kod dr. Jelekovića, pregled me dođe 300 kn, to je ručni pregled, uzv, kontrola urina, mjerenje tlaka, a vagnem se sama kad dam uzorak urina ...

sve to košta 300 kuna?
baš svaki put radiš uzv?
što ako nećeš uzv svaki put, koliko onda platiš?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:52   #15
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sve to košta 300 kuna?
baš svaki put radiš uzv?
što ako nećeš uzv svaki put, koliko onda platiš?
da sve to košta 300 kn, svaki put mi radi uzv, i idem svaka četiri tjedna ....
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:12   #16
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sve to košta 300 kuna?
baš svaki put radiš uzv?
što ako nećeš uzv svaki put, koliko onda platiš?
I ja idem kod Jelekovića (po preporuci Sanje ) isto toliko plaćam, i isto dobijem "ručni" vaginalni pregled. A pošto je meni poseban gušt svaki put vidjeti bebicu (jer sam neopisivo bezrazložno brižna) nisam ni razmišljala o tome da ne radim uzv. Danas sam baš bila, tako da ga mogu pitati tek za 4 tjedna..
E, da na početku mi prvih par puta nije uzimao urin, niti su mi mjerili tlak, pa je pregled koštao 250kn
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:48   #17
kod nas u vtc ...je izgleda najeftinije 170 kn
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:49   #18
ja javim nakon pregleda kak je u ginodermi kod dr. babić! dakle, odgovor navečer ili sutra!
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 16:30   #19
Ja idem kod privatnika, dr. Vlastelića, pregled koji sastoji od mjerenja tlaka, težine, kontrole urina i svaki put ultrazvuka platim 200 kn. A svaki put dobijem i slikicu, imam ih sigurno 20tak Usluga i ljubaznost na nivou, znaju te imenom i prezimenom... i nije mi žao ni lipe
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 16:33   #20
Da i ručni pregled, to sam zaboravila. Za sada svaka 4 tj. S tim da moram ovo spomenuti, na početku trudnoće možda nekih tjedan dana nakon pregleda sam prokrvarila i otišla do njih, kompletno su me pregledali a nisu naplatili ni lipi
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.