Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 19:39   #1
Carina na ebay

Pozdrav!
Htio bih nekako izbjeć carinu.
Dal bi upalilo da stvari koje sam narucio s ebaya, posaljem na adresu prijatelja u Americi. On kad ih primi, skine cijenu s proizvoda (negdje oko 200$), i šalje meni na moju kućnu adresu u Hrvatsku.
Znači izgedalo bi kao da mi frend iz Amerike salje neke njegove privatne stvari
Nebi bilo nikakve cijene na koju ovi mogu nabit carinu...
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:51   #2
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Htio bih nekako izbjeć carinu.
Dal bi upalilo da stvari koje sam narucio s ebaya, posaljem na adresu prijatelja u Americi. On kad ih primi, skine cijenu s proizvoda (negdje oko 200$), i šalje meni na moju kućnu adresu u Hrvatsku.
Znači izgedalo bi kao da mi frend iz Amerike salje neke njegove privatne stvari
Nebi bilo nikakve cijene na koju ovi mogu nabit carinu...
Nece ti to proci kod carine. Ja sam stvarno dosta shopingirao po ebayu u zadnje vrijeme i da kucnem u drvo nisu me carinili niti jednom,iako su mi redovito vrsili carinske preglede.Carina ti ima neki kriterij koji je doslovno samo njima razumljiv,prijatelju su dosla dva I-poda,i nije platio carinu,iako je bilo uredno deklarirano o cemu se radi,a poznaniku je naplatilo carinu na neke DVD-ove sa filmovima. Prema mom dosadasnjem iskustvu najbolje je da prodavac napise da se radi o poklonu (GIFT) na deklaraciji. I obvezno neka navede vrijednost od 10-30 $. Neki prodavaci su spremni izdati lazni racun (invoice) ako ih to zamolis. Nedavno sam uzeo sunčane naočale od kojih 130 eura,cijena je bila naveden na obrascu,jer su bile osigurane, račun je bio stavljen u paket,a carina ga uopce nije ni pogledala
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:54   #3
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Htio bih nekako izbjeć carinu.
Dal bi upalilo da stvari koje sam narucio s ebaya, posaljem na adresu prijatelja u Americi. On kad ih primi, skine cijenu s proizvoda (negdje oko 200$), i šalje meni na moju kućnu adresu u Hrvatsku.
Znači izgedalo bi kao da mi frend iz Amerike salje neke njegove privatne stvari
Nebi bilo nikakve cijene na koju ovi mogu nabit carinu...
Sumnjam da bi ti ovo prošlo ako oni krenu gledati što je unutra. Pa nisu blesavi da neće skužiti kako je to novo

Ali, ako imaš nekog bliže, u Europi tipa Njemačka ili Italija - naruči na njihovu adresu pa ako ti nije hitno - neka ti šalju malo pomalo, iako, opet postoji opasnost od carine ili neka ti donesu. Mislim, vidi ako imaš nekog što bliže preko granice. Ili otvori negdje sandučić
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 20:17   #4
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
Prema mom dosadasnjem iskustvu najbolje je da prodavac napise da se radi o poklonu (GIFT) na deklaraciji. I obvezno neka navede vrijednost od 10-30 $.
Kad kažeš gift, jel mislis na ovo http://pages.ebay.com/help/sell/gift_icon.html
Ne kužim o čemu se radi?
Inace da, ova stvarcica koju bi narucio, ima ovu ikonu ( mada mi se ovo čini tipa da mi proizvod zamota kao poklon )
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 20:18   #5
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Kad kažeš gift, jel mislis na ovo http://pages.ebay.com/help/sell/gift_icon.html
Ne kužim o čemu se radi?
Inace da, ova stvarcica koju bi narucio, ima ovu ikonu ( mada mi se ovo čini tipa da mi proizvod zamota kao poklon )
ne to...
kada prodvaca šalje stvari mora ispuniti green slip. To je carinska deklaracija. Na njemu obicno zamolim da napise gift.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:13   #6
Al lik bi prvo ovo poslo mom frendu u Ameriku, posto ne salje u Europu.
Znaci svejedno da ga pitam uslugu gift+cijena (nekih 20$)?
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:20   #7
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Al lik bi prvo ovo poslo mom frendu u Ameriku, posto ne salje u Europu.
Znaci svejedno da ga pitam uslugu gift+cijena (nekih 20$)?
onda ti je svejedno,kad prvo salje u USA.
Al napomeni frendu za ovo sto sam ti rekao,kada on bude slao tebi
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:54   #8
Znaci kad mi frend to bude slao poštom, da mu kazem da, skine bilo kakvu cijenu sa proizvoda, nalijepi neku cijenu od 20$, napiše neku čestitku, ubaci je u paketić i sve to pošalje meni.
Može tako?
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 09:38   #9
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Znaci kad mi frend to bude slao poštom, da mu kazem da, skine bilo kakvu cijenu sa proizvoda, nalijepi neku cijenu od 20$, napiše neku čestitku, ubaci je u paketić i sve to pošalje meni.
Može tako?
Može Iako ni to ne znaci da ce ti paket proci bez carine,jer carina ima svoje kataloge prema kojima odreduje vrijednost,ali barem malo povecava mogucnost
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:09   #10
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
Može Iako ni to ne znaci da ce ti paket proci bez carine,jer carina ima svoje kataloge prema kojima odreduje vrijednost,ali barem malo povecava mogucnost
Pazi nisu ni oni mutavi da neće baš skužit, niti se sa takom situacijom neće susresti prvi put svakako, uostalom kao dar idu razni katalozi i prospekti, reklamni materijal ukupne male vrijednosti.
Stvar je u tome što će vidjeti da se radi o apsolutno novim stvarima, ako procijene veću vrijednost, zahtjevat će račun po kojem će onda ocariniti robu.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:47   #11
Bilo bi ljiepo da ste vi carinici, i da ovo citate i da mi se smijete
Radi se o memoriji za komp, dvije pločice.
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:48   #12
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Radi se o memoriji za komp, dvije pločice.
I ti to misliš provuć bez carine??
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:50   #13
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Bilo bi ljiepo da ste vi carinici, i da ovo citate i da mi se smijete
Radi se o memoriji za komp, dvije pločice.
Jebate,ovolike monade radi dva keksa
Ja sam mislio da kupujes ne znam sto
Moguce je da ce proci bez carine
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:54   #14
Al jedna stvar mi nije jasna?!?!
Šta ako se na robi vidi da je već bila otvorena, znači dala bi dojam da se ne radi o novoj stvari?!
Ma ovo je sve blesavo i glupa nagađanja!
Zelim konkretan odgovor!
"Kako sjebat morone na granici?!"
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:56   #15
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
Jebate,ovolike monade radi dva keksa
Ja sam mislio da kupujes ne znam sto
4 kile kokaina ili


Uzeo bi 4Gb meorije koja kod njih dode 1000 kn,a kod nas 1800kn!
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:57   #16
Quote:
verik kaže: Pogledaj post
I ti to misliš provuć bez carine??
Misliš da nema šanse?
To i mene kopka posto se radi o elektroničkom "uređaju"
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:58   #17
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
"Kako sjebat morone na granici?!"
tako da imas vezu na carini. Da znam kako provuci stvari preko granice bez carine ne bi sada bio ovdje nego bi prodavao stvari sa ebaya.


Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
4 kile kokaina ili


Uzeo bi 4Gb meorije koja kod njih dode 1000 kn,a kod nas 1800kn!
Neka napiše broken computer parts ili tako nesto. Koliko sam mogao primjetiti carina vecinom otvara posiljke koje su malo masivnijeg pakiranja. Npr borše,majice,i takve stvari. Ono sitnijeg sadrzaja mi skoro nikad nije otvaralo
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:05   #18
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Misliš da nema šanse?
To i mene kopka posto se radi o elektroničkom "uređaju"
Evo provjeravam sada u carinskoj tarifi pa ti kažem.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:06   #19
A kolka bi mi i bila carina da me ukebaju?
Jel zna neko?
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:07   #20
Quote:
verik kaže: Pogledaj post
Evo provjeravam sada u carinskoj tarifi pa ti kažem.
Ma čekaj, čekaj...
Nije valjda da si carinik
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.