Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2018., 21:20   #1
Zaštita šljiva

Unazad dvije godine odmah nakon cvijetanja na šljivi ( Čačanka rodna ) pojavi se na tek oplođenom malom plodu crna točkica. Nakon nekog vremena taj plod pocrni i otpadne. Jasno mi je da je neka buba u pitanju. Ono što ne znam je koji kemijski preparat koristiti da pošpricam šljivu u pola cvatnje kako bi imao nešto plodova.
Vjerojatno ih ima puno pa bih molio da mi kažete jedan koji je najbolji. Imam samo 4 stabla šljive i u zadnje 2 godine na sva 4 stabla nisam imao zrelih 10 šljiva zbog te bube.
Hvala
__________________
Tko bi gore, sad je dole
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:19   #2
Najbolje obaviti zimsku zaštitu plavim ili crvenim uljem.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 23:13   #3
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Najbolje obaviti zimsku zaštitu plavim ili crvenim uljem.
To sam napravio i prošle dvije godine i ove godine. Ne pomaže mi to u toku cvatnje. Na tek zametenom plodu pojavi se crna točkica. Nakon nekog vremena kada otvorim taj plod pronađem crva. Netko mi je prošle godine rekao da trebam špricati kada je otprilike 50 % - 70 % cvijeta već oprašeno. Mene sada zanima s čime ja to moram špricati, naziv kemijskog sredstva.
__________________
Tko bi gore, sad je dole
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 11:10   #4
Najvjerojatnije su u pitanju šljivine osice, žuta i crna osica. Možeš postaviti ljepljive ploče ali bijele boje.
U cvatnji se ne prepručuje nikakvo tretiranje zbog pčela, ali nakon što otpadnu latice obavi zaštitu Confidorom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 00:05   #5
Evo ako nekoga zanima, saznao sam ime preparata. Zove se karate zeon.
__________________
Tko bi gore, sad je dole
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 08:55   #6
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Evo ako nekoga zanima, saznao sam ime preparata. Zove se karate zeon.
mozes tertirati i sa Rotor Super od ChromosAgro - preporuka spricanaja je jednom prije i jednom nakon cvatnje.
Sa time mozes spricati svo voce, to je ujedno i preparat kojiim se suzbija i breskvim savijac
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 10:35   #7
Pošpricao sam odmah nakon cvatnje i 2 tjedna nakon prvog špricanja. Radilo se o štitastom moljcu. Sada ima toliko šljiva da ću morati paziti da mi grane ne popucaju.
__________________
Tko bi gore, sad je dole
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.