Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Big Brother 2007 (sezona 4)

Big Brother 2007 (sezona 4) Vedran, Tessa, Arsen, Martina, Krešo...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2007., 23:28   #1
Kontrola telefonskog glasovanja

Postoji li način utvrđivanja rezultata telefonskog glasovanja tj. uvid u istinitost prikazanog rezultata? (nije vezano samo za BB, ima veze i sa npr. Plesom sa zvijezdama itd.)

Što ako se neki stanar odluči na tužbu jer sumnja u istinitost rezultata glasovanja na temelju kojeg je ispao? Da li bi operateri ili RTL u tom slučaju dali nekakav ispis primljenih poziva?

Da budem iskren meni rezultat telefonskog glasovanje ne pruža nikakav dokaz... mogu oni reći što hoće... nakon objave rezultata svi se čude i brundaju, ali sve to prođe olako...
đabalebaroš is offline  
Old 20.11.2007., 23:38   #2
svaki od stanara na kada napusti kucu moze da zatrazi listing sa glasovanja
Baya_Rober is offline  
Old 21.11.2007., 02:41   #3
rezultati telef. glasovanja pohranjeni su kod javnog biljeznika - do sada je to bila : alemka gajski iz zagreba...i da , svatko ima pravo na uvid istih
nonlinear is offline  
Old 21.11.2007., 11:17   #4
Quote:
nonlinear kaže: Pogledaj post
rezultati telef. glasovanja pohranjeni su kod javnog biljeznika - do sada je to bila : alemka gajski iz zagreba...i da , svatko ima pravo na uvid istih
Meni neko iz obitelji radi u T - coma i kad je bio onaj show Story super nova music talents i kad se glasovalo preko T - com mreže najviše je glasova ima Saša pa tek onda Rafo...
__________________
ljudi koristite caps losk lol
kokolo:-) is offline  
Old 21.11.2007., 11:32   #5
ma čisto varanje
__________________
pleši samnom...
mini hot is offline  
Old 21.11.2007., 15:53   #6
Quote:
žoan kaže: Pogledaj post
kolike su šanse da je arsenova mater nadređena tom javnom bilježniku i na taj način kontrolira rezultate glasovanja?
imam neke informacije, možda bolje da ih ne iznosim ovdje al eto...
Gukni golube, gukni..
Bundevica is offline  
Old 21.11.2007., 21:02   #7
Quote:
žoan kaže: Pogledaj post
kolike su šanse da je arsenova mater nadređena tom javnom bilježniku i na taj način kontrolira rezultate glasovanja?
imam neke informacije, možda bolje da ih ne iznosim ovdje al eto...
svake se godine pojavi neka osoba koja je zbog vlastite nesposobnosti ili gluposti izgubila posao na RTL-u i onda ovakvim debilnim navlakusama olajava bivsu im firmu...

dragi/a žoan, zbog ovakve izjave kojom sugeriras da je javni biljeznik placen ili ucijenjen ili na bilo koji nacin pod utjecajem clana obitelji nekog od natjecatelja riskiras tuzbu zbog klevete... a ocito je i da nisi dobro upoznat s time koliko ti je indentitet "tajan"

javno-biljeznicki ured alenke gajski vam moze izici u susret... samo da podsjetim, u prvoj sezoni su se i zdravkovi prijetili tuzbama jer su sumnjali u pravovaljnost glasanja ali su uvidom u rezultate i ispise odustali od takva poteza...

i za kokolo:-) : glasanje preko poziva je samo dio glasova, ostaju ti jos glasovi putem sms-a. koji mogu a ne moraju biti u istom omjeru kao i glasovi putem poziva

duboko udahnite i zapitajte se: tko bi zapravo profitirao da bilo tko od ukljucenih u proces glasanja (rtl, t-com, t-mobile, vipnet, tele2, optima, amis, itd) lazira rezultate?
ako mozete doci do suvisla i argumentirana odgovora svaka vam cast...

e, da: NE radim niti u jednoj od navednih tvrtki niti u toj industriji
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Old 21.11.2007., 21:04   #8
Quote:
žoan kaže: Pogledaj post
kolike su šanse da je arsenova mater nadređena tom javnom bilježniku i na taj način kontrolira rezultate glasovanja?
imam neke informacije, možda bolje da ih ne iznosim ovdje al eto...
nitko nije 'nadreden' javnom biljezniku

...a vidim ti si pun informacija - ali pazi i za zayebanciju odgovaras za sirenje neistina i cak i na forumu ako bi se ustanovilo da te informacije nisu istinite.....misljene je misljenje i mos imat kakvo oces, uz ogranicenja koja se odnose na pravila foruma lol

ali ti kako znas

* ono kaj mene zanima - koliko zapravo ljudi glasa i dobna skupina
nonlinear is offline  
Old 21.11.2007., 21:22   #9
Quote:
nonlinear kaže: Pogledaj post
...
* ono kaj mene zanima - koliko zapravo ljudi glasa i dobna skupina
to koliko ih glasa mozes saznati jedino ako ugovorima izmedju rtl-a i operatera ne stoji da je to tajni podatak... a kad si zadnji put od t-coma saznala ikakav pouzdani podatak osim ako se ne radi o broju poziva na humanitarne brojeve?

ovo s dobnom skupinom je malo teze za saznati, ali dio odgovora se krije u popisu nagradjenih
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Old 21.11.2007., 21:31   #10
znam ja da je to poslovna tajna - nego rekoh, to me jako zanima,jer nemam uopce predodbu o nekoj brojci
nonlinear is offline  
Old 21.11.2007., 21:37   #11
Broj poziva se vjerojatno tretira kao poslovna tajna, stoga to neće objaviti. Nikad se ne otkriva koliko poziva dobiju, vjerojatno im to ne odgovara iz nekog marketinškog razloga.
Nijedna emisija to ne objavljuje, ni Ples sa zvijezdama, Piramida, Showtime...
ne znam doduše dali se to vani objavljuje, ali je vjerojatno puno transparentnije nego kod nas.

a za dobnu skupinu glasača je teže saznati.
cola3 is offline  
Old 21.11.2007., 21:49   #12
Piramida je objavila kad je bilo u humanitarne svrhe, iako se ne sjecam jesu li objavili iznos ili broj poziva, a vani se objavljuje i broj poziva...
Procjene su da se od glasanja na 061 brojevima po sezonama gledanih projekata koji angaziraju veliki broj glasaca moze uprihodovati (dakle, kad se namiri i drzavu i operatere) izmedju 500.000 i milijun eura!
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Old 21.11.2007., 22:26   #13
Quote:
SrceOdGraffita kaže: Pogledaj post
Piramida je objavila kad je bilo u humanitarne svrhe, iako se ne sjecam jesu li objavili iznos ili broj poziva, a vani se objavljuje i broj poziva...
Procjene su da se od glasanja na 061 brojevima po sezonama gledanih projekata koji angaziraju veliki broj glasaca moze uprihodovati (dakle, kad se namiri i drzavu i operatere) izmedju 500.000 i milijun eura!
wow prilicno
thx, SrceOdGraffita
nonlinear is offline  
Old 21.11.2007., 22:37   #14
Quote:
SrceOdGraffita kaže: Pogledaj post
Procjene su da se od glasanja na 061 brojevima po sezonama gledanih projekata koji angaziraju veliki broj glasaca moze uprihodovati (dakle, kad se namiri i drzavu i operatere) izmedju 500.000 i milijun eura!
Zanimljivo. Di si to čuo/la? Ma ne vjerujem da je baš toliko. Ako primjerice u prosjeku dobiju 50.000 poziva (što ne vjerujem, mislim da puno, puno manje ljudi glasa), a otprilike je 10 nominacija, to bi značilo da zarade otprilike 2 milijuna kn, a još kad se odbije dio koji ide t-comu i državi, čisto sumnjam da se baš cifra kreće oko milijun eura.
Iako, da poberu tu lovu, definitivno. Pitanje je dakle ono što ne znamo: koliko zapravo ljudi glasa i tko su oni?
cola3 is offline  
Old 22.11.2007., 00:59   #15
Radila sam modele za takve stvari: glasanja i prihode... I to nije nemoguce, uopce...
Da su godisnja izvjesca T-coma transparentnija moglo bi se prilicno dobro procijeniti...
Ali razmislite: ako se tijekom par mjeseci humanitarnih akcija moze prikupiti par milijuna kuna, onda se i u ovakvim emisijama moze prikupiti prilicno novca...
Posebno ako imate gledane emisije i kandidate koji motiviraju glasace...
__________________
Bio jednom jedan...
SrceOdGraffita is offline  
Old 22.11.2007., 01:10   #16
Quote:
SrceOdGraffita kaže: Pogledaj post
svake se godine pojavi neka osoba koja je zbog vlastite nesposobnosti ili gluposti izgubila posao na RTL-u i onda ovakvim debilnim navlakusama olajava bivsu im firmu...

dragi/a žoan, zbog ovakve izjave kojom sugeriras da je javni biljeznik placen ili ucijenjen ili na bilo koji nacin pod utjecajem clana obitelji nekog od natjecatelja riskiras tuzbu zbog klevete... a ocito je i da nisi dobro upoznat s time koliko ti je indentitet "tajan"

Oho, znači nije dopušteno sumnjati ni kritizirati BB ili RTL? Jer ako to činiš odmah si bivši otpušteni glupi i nesposobni djelatnik RTL-a? Prilično uvredljiva i bahata tvrdnja.
Tek toliko da znaš ovdje ima ljudi koji nemaju veze s tvojim RTL-om a ne smatraju se ni glupima ni nesposobnima i cijela stvar oko glasanja im se čini neobičnom, da se izrazim najblaže što mogu.

I prestani se prijetiti forumašima i zastrašivati ih tužbom. To je glupost. Ovo je forum i zabava, a ako se ti treseš od straha radi svog posla ili onog što radiš (ili ne radiš ) to je tvoj problem a ne naš.
Bundevica is offline  
Old 22.11.2007., 01:15   #17
Quote:
SrceOdGraffita kaže: Pogledaj post
duboko udahnite i zapitajte se: tko bi zapravo profitirao da bilo tko od ukljucenih u proces glasanja (rtl, t-com, t-mobile, vipnet, tele2, optima, amis, itd) lazira rezultate?
ako mozete doci do suvisla i argumentirana odgovora svaka vam cast...

e, da: NE radim niti u jednoj od navednih tvrtki niti u toj industriji
Profitirao bi onaj za koga glasovi idu u prilog. Glavno pitanje u većini zagonetaka gdje je novac u pitanju je "qui bono?" A to čemo vidjeti na kraju show-a, tj. kad se proglasi pobjednik.

Zašto se javljaš u obranu tih firmi ako ne radiš za njih? Što tebe muči ako netko na nekom forumu sumnja u njihovu ispravnost? I zašto se prijetiš tužbom ako ti je svejedno?
Bundevica is offline  
Old 22.11.2007., 12:43   #18
Ja bi najrađe puka sebe!!

Quote:
žoan kaže: Pogledaj post
kolike su šanse da je arsenova mater nadređena tom javnom bilježniku i na taj način kontrolira rezultate glasovanja?
imam neke informacije, možda bolje da ih ne iznosim ovdje al eto...
Imaš ti jedino informacije o slobodnim krevetima na odjelu patoloških lažaca u Vrapču čini mi se..
gazdazikino kopile is offline  
Old 22.11.2007., 15:43   #19
[QUOTE=SrceOdGraffita;11383857]

duboko udahnite i zapitajte se: tko bi zapravo profitirao da bilo tko od ukljucenih u proces glasanja (rtl, t-com, t-mobile, vipnet, tele2, optima, amis, itd) lazira rezultate?
ako mozete doci do suvisla i argumentirana odgovora svaka vam cast...



rekla bih da niko od nas ne smatra da se laziraju glasovi zarad profita,vec radi manipulacije koncepta showa.
pretpostavka je,da postoji kakav takav scenarij...
aleshenka is offline  
Old 22.11.2007., 16:00   #20
Quote:
SrceOdGraffita kaže: Pogledaj post
svake se godine pojavi neka osoba koja je zbog vlastite nesposobnosti ili gluposti izgubila posao na RTL-u i onda ovakvim debilnim navlakusama olajava bivsu im firmu...

dragi/a žoan, zbog ovakve izjave kojom sugeriras da je javni biljeznik placen ili ucijenjen ili na bilo koji nacin pod utjecajem clana obitelji nekog od natjecatelja riskiras tuzbu zbog klevete... a ocito je i da nisi dobro upoznat s time koliko ti je indentitet "tajan"

javno-biljeznicki ured alenke gajski vam moze izici u susret... samo da podsjetim, u prvoj sezoni su se i zdravkovi prijetili tuzbama jer su sumnjali u pravovaljnost glasanja ali su uvidom u rezultate i ispise odustali od takva poteza...

i za kokolo:-) : glasanje preko poziva je samo dio glasova, ostaju ti jos glasovi putem sms-a. koji mogu a ne moraju biti u istom omjeru kao i glasovi putem poziva

duboko udahnite i zapitajte se: tko bi zapravo profitirao da bilo tko od ukljucenih u proces glasanja (rtl, t-com, t-mobile, vipnet, tele2, optima, amis, itd) lazira rezultate?
ako mozete doci do suvisla i argumentirana odgovora svaka vam cast...

e, da: NE radim niti u jednoj od navednih tvrtki niti u toj industriji
nije tebi lako
franceska is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.