Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u horoskop
Da 86 49.71%
Ne 87 50.29%
Glasovatelji: 173. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2008., 23:42   #141
Lightbulb ah....!

Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Šta sa tim postovima želite reći? Da vam je horoskop glup? Ili astrologija? Možda su astrolozi blesavi ljudi što gube vrijeme jer nemaju šta pametnije raditi? Koja je poanta vaših postova? Objasnite!
Postovani/a zvjezdoznanac,

Poanta mojeg posta bila je odgovor na postovljeno pitanje "vjerujete li u horoskop?".
Zao mi je ako ste se nasli uvrijedni i povrijedeni mojim postovima, zaista mi to nije bila namjera, molim Vas primite moju duboku ispriku
Hvala!

S postovanjem,
moja malenkost
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 23:46   #142
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Te dvije bebe, recimo da su rođene istog, dana i sata u istoj bolnici, i istom gradu i nek su čak i istog spola - te dvije bebe biti će odgajane od različitih roditelja i natalne karte tih roditelja biti će različite i različito utjecati na natalne karte tih beba. Uzmi npr. nek obje bebe imaju Mars u Ovnu, i nek kod prve bebe taj Mars od jednog roditelja prima neki harmoničan aspekt, a od druge bebe neharmoničan. Kasnije te dvije bebe kad odrastu prva postane sportaš, a druga agresivac jer roditelj pravoremeno nije usmjerio tu energiju, što Mars u Ovnu zahtjeva.
Dakle, taman da i postoje dva identična horoskopa, utjecaj roditelja i njihovih horoskopa usporedno igra veliku ulogu.
Uzmi s druge strane npr horoskop blizanaca gdje su oba odgajana od istih roditelja. Jednom sam gledala natalne dvojici dječaka, rođenim u razmaku od 10-tak min. Prvi je bio živ i razigran, drugi miran i povučen, tih 10-tak minuta napravilo je razliku gdje je prvi imao planetu u 1.k. a drugi istu u 12.k koja je kuća izolacije i povučenosti. Dakle sve je u natalnoj bilo isto, osim te jedne planete....a to je ogromna razlika.
Dovoljno logično?
e..ovo sad ima logike
no medutim ja evo sad fakat prvi puta cujem da se pri izradi osobnog horoskopa, koriste i podaci vezano uz starce, evo fakat prva informacija
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 01:50   #143
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
e..ovo sad ima logike
no medutim ja evo sad fakat prvi puta cujem da se pri izradi osobnog horoskopa, koriste i podaci vezano uz starce, evo fakat prva informacija
Ma, ne nego sam pisala teoretski ukoliko bi postojala dva ista horoskopa i zašto te dvije osobe imaju različite živote (ali ne mogu biti baš drastično različiti), razlog je što te dvije osobe bivaju odgajane od različitih roditelja, pa ti roditelji onda različito preko svojih različitih natalnih karti utječu na razvoj te dvije osobe. Ne znam ako smo se razumjele?
Dakle, nije potrebno pri izradi osobnog horoskopa koristiti podatke roditelja.

Evo primjer. Imaš dva djeteta rođena npr 1.1.2000. u 12h Zagreb - recimo jedno dijete je rođeno od majke koja je rođena 1.5.1970. , drugo dijete od majke koja je rođena 1.9.1966.. Dakle ta djeca imaju iste natalne karte, ali će biti odgajana od različitih majki koje će svojim natalnim kartama različito utjecati na njihov razvoj. Prva majka pravit će npr. usporedno svojom Venerom opoziciju (neharmoničan aspekt) na djetetovu Veneru, a druga majka svojom Venerom sekstil (harmoničan) na tu istu Veneru kod drugog djeteta.
Dakle jedno dijete, iako se radi o istoj natalnoj karti, imati će sa svojom majkom Venera opozicija Venera, a drugo dijete sa svojom Venera sekstil Venera. Prvo dijete će teže razvijati sebe kao ženu kod odrastanja radi negativnog uticaja majke, iako oba djeteta imaju istu Veneru. Prvo dijete kad odraste iz tog razloga može promijeniti više veza tražeći sebe kroz veze, dok drugo dijete ne, jer neće imati taj problem nastao prilikom odgoja. Kod prvog djeteta kasnije Venera u Strijelcu prolazit će kroz više veza sa intelektualcima, dok se drugo dijete kasnije samo po sebi usmjerava u neka školovanja itd.
Valjda nisam odveć zakomplicirala...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 02:07   #144
dajte,neznam neke stvari su mi bile točne neke ne
mene sve to plaši
cinjenica da je sve određeno mene plaši.
može li mi netko to pobliže objasniti taj pricip slobodne volje,i kako se netko nosi sa saznanjem da zapravo gotovo ništa ne može napraviti?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 09:16   #145
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
dajte,neznam neke stvari su mi bile točne neke ne
mene sve to plaši
cinjenica da je sve određeno mene plaši.
može li mi netko to pobliže objasniti taj pricip slobodne volje,i kako se netko nosi sa saznanjem da zapravo gotovo ništa ne može napraviti?
Kad bi 100% bili sigurni u takvo saznanje, vjerojatno bi ili pukli (mentalno) ili bi živjeli u harmoniji. Ne bi bilo ništa između.
No...zapravo se puno toga može napraviti. Ne možeš, naravno, promijeniti spol, boju kože i roditelje, ali sve ostalo...zašto ne?! Ako ništa drugo, uvijek postoji mogućnost i sloboda izbora za prevazilaženje samoga sebe.

"...Uplaši me sjaj milion sveća kad se nebom popali.
Gde je tome kraj? Za kog su tako dubok zdenac kopali?
Zašto se sve to dešava, da l' čovek išta rešava
il' smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama?..."
__________________
prodane duše mogu ... :cerek:
KiDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 11:34   #146
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
dajte,neznam neke stvari su mi bile točne neke ne
mene sve to plaši
cinjenica da je sve određeno mene plaši.
može li mi netko to pobliže objasniti taj pricip slobodne volje,i kako se netko nosi sa saznanjem da zapravo gotovo ništa ne može napraviti?
Odgovor na te nedoumice ti je dala Saradonija onim pojasnjenjem sta znaci razlika od 10 minuta u astrologiji.Da li si sigurna u tacno vrijeme svoga rodjenja?!
Evo ja nisam.
U rodni list se ne mogu pouzdati a zadnje u sto su moji roditelji gledali za vrijeme poroda malog mene(little G.Clooney) je bilo tacno vrijeme i to u minutu.
Druga stvar - razlike medju astolozima su gravidne kao i kod automehanicara primjera radi.Iskusan i sposoban ce ti dijagnosticirati kvar u roku od par minuta dok ce onome manje sposobnijem za to trebati sati i opet ce biti pitanje da li ces se vratiti svome domu na 4 tocka.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 16:27   #147
nisam pitala jesu li sigurni,,ali po riba/djevica kombinaciji,mislim da se slaže,otirač
e sad pricala sam o tome s dečkom,ljudi su navikli na tebe nekakvu i sad kad im ti uskratis pomoć,automatski misle da s tobom nije nesto u redu.ali ti si jednostavno prestao biti nečije potrčkalo i pokazao si se kakav zapravo jesi,zakljucak je da s drugim ljudima se ponašaš onako kao oni žele da se ponašaš a ne kakav jesi,možda je to poanta negativnih aspekata.
ta razlika od 10 minuta kod blizanaca,druga stvar je kad nekom paše da bude miran,a netko ne želi da bude mirane sad radi li se tu o onome sto želimo ili o onome što jesmo,ako me pratite?ne želim ja biti talijanka a hrvatica sam ili crnkinja(iako je sve moguće),ja želim promjene u karakteru,onom koji mi odrđuje sudbinu,ali ako meni aspekt govori da sam ja mirna osoba,a ja ne želim biti ono što karta kaže ili ono što drugi misle,nego ono što ja želim imali sve to smisla?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 17:17   #148
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ja želim promjene u karakteru,onom koji mi odrđuje sudbinu,ali ako meni aspekt govori da sam ja mirna osoba,a ja ne želim biti ono što karta kaže ili ono što drugi misle,nego ono što ja želim imali sve to smisla?
pa ako aspekti određuju karakter, onda i tvoje želje valjda izviru iz tih aspekata.
ne znam hoću li sada biti off topic, ali čitala sam jedan tekst o karmičkim odnosima unutar obitelji. na primjer, kćer/sin si oca i majke alkoholičara koji su također djeca alkoholičara.
u tvojoj natalnoj vjerojatno će postojati neki aspekt koji će ukazati na to da imaš potencijal za razvijanje te bolesti i da tvoj karakter naginje ovisnostima, bijegu od stvarnosti pomoću opijata itd., ali uvijek postoji mogućnost prekidanja karmičkih dugova na način da nećeš vratiti istom mjerom, da nećeš posegnuti za drogom i alkoholom kao starci, nećeš zlostavljati svoju djecu kao što su možda tebe zlostavljali, itd.
kužiš što hoću reći....karakter ne možeš mijenjati, takav si kakav si, ali zato možeš osvijestiti negativne i pozitivne strane svoje osobnosti i pokušati i one negativne osobine izraziti konstruktivno, u pozitivnom smislu.
mislim da je život igra, a mogućnosti igre i igranja su beskonačne.
__________________
prodane duše mogu ... :cerek:
KiDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:03   #149
e sad napr ja želim nešto ,npr ne biti sramežljiva i ja ne mogu nikako prestazti biti sramežljiva pred drugim ljudima npr
znaći li to da sam ja po prirodi sramežljiva,ili me neki aspekt koči u tome da ne budem sramežljiva.kužiš gdje je granica karaktera i naučenog,ili granica karaktera i straha,kako strah može biti nečiji karakter i sl
a npr kod kuće sam sasvim oke
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 11:49   #150
Koliko vjerujete u astrologiju ?

Vjerujete li 100% u astrologiju ili je to za vas samo zabava...?

Sta za vas znaci kad vam astrolog kaze da ce vam se nesto dogoditi ili kada to vidite u natalnoj karti...da li na to gledate sa uzbudjenjem ili vam je to samo jedna razonoda ?
ciao miei amici is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:07   #151
meni je jedna zensla pogledala kartu, prvo sto mi je rekla: dobar s novcima ha ha, onda mi je rekla imao si puno veza, ali niti jedna nije uspjela

ipak vjerujem u horoskop
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 16:08   #152
citala horoskop u novina tek da ubijem vrijeme
ali, jedna mi je astrologinja citala kartu za ovu godinu...nijedna greska...sve tocno
nazalost, sve je i lose bilo
nadam se da ce sljedeca biti bolja...zvijezde nasmijesite mi se!!!
vandea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 21:34   #153
Koliko vam tocno predvide horoskop?
Recimo, kad citam horoskop u novinama ili na nekom internet portalu, dosta rijetko se ostvari bas ono sto pise. Eventualno samo jedan dio napisanog, ali i to je dosta opcenito.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 21:48   #154
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Koliko vam tocno predvide horoskop?
Recimo, kad citam horoskop u novinama ili na nekom internet portalu, dosta rijetko se ostvari bas ono sto pise. Eventualno samo jedan dio napisanog, ali i to je dosta opcenito.
ne vjerujem uopce u te horoskope...ove
dnevne, mjesecne
godisnje mozda...nesto pogode al rijetko...
vise vjerujem ...kad se napravi natalna karta..moze se nesto i saznat...inace ne
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:22   #155
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
ne vjerujem uopce u te horoskope...ove
dnevne, mjesecne
godisnje mozda...nesto pogode al rijetko...
vise vjerujem ...kad se napravi natalna karta..moze se nesto i saznat...inace ne
Također....vjerujem samo kad je u pitanju natalna karta
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 19:46   #156
a moje bezvezno mišljenje

horoskop je (moj subjektivan stav i ne mora bit pravilo) za ljude koji su pomalo naivni i izgubljeni u emotivnom smislu, nemojte se molim vas ljutiti svi vi koji vjerujete u horoskop, pratim svoju sestru koj je zaluđena horoskopom, složena ličnost, proživjela je nekoliko trauma (uostalom kao i ja) i sad se našla u horoskopskim znacima i naravno dijeli sve prema svojem horoskopskom znaku, pašu joj znakovi koje joj je sama astrologija nametnula isto tako nikako nemože sa znakovima koje joj je opet astrologija nametnula, imam raznih primjera kad se tako po tom načelu ponašala i nisam moga vjerovati! zapravo radi se opet o nekoj vrsti diskriminacije ljudi, nemojmo se dijeliti po tim šarlatanskim načelima,trebalo je te šarlatane paliti na lomačama zajedno sa vješticama ali naravno da su opstali jer su i kraljevi i kraljice vjerojatno bile opsjednute tim šta če se desiti u skoroj budućnosti........
ex_mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 20:03   #157
Quote:
ex_mars kaže: Pogledaj post
horoskop je (moj subjektivan stav i ne mora bit pravilo) za ljude koji su pomalo naivni i izgubljeni u emotivnom smislu, nemojte se molim vas ljutiti svi vi koji vjerujete u horoskop, pratim svoju sestru koj je zaluđena horoskopom, složena ličnost, proživjela je nekoliko trauma (uostalom kao i ja) i sad se našla u horoskopskim znacima i naravno dijeli sve prema svojem horoskopskom znaku, pašu joj znakovi koje joj je sama astrologija nametnula isto tako nikako nemože sa znakovima koje joj je opet astrologija nametnula, imam raznih primjera kad se tako po tom načelu ponašala i nisam moga vjerovati! zapravo radi se opet o nekoj vrsti diskriminacije ljudi, nemojmo se dijeliti po tim šarlatanskim načelima,trebalo je te šarlatane paliti na lomačama zajedno sa vješticama ali naravno da su opstali jer su i kraljevi i kraljice vjerojatno bile opsjednute tim šta če se desiti u skoroj budućnosti........
Slažem se s tobom! To su ispraznosti. Znam, jer sam i ja čitala horoskope i ništa mi nisu pogodili.
Tarot, također. Ali čovjek dok je živ uči, pa sam se i ja naučila!
Valerija79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 20:11   #158
Da ste se potrudili pročitati ovu temu znali bi da ne govorimo o 12 horoskopskih znakova već o Astrologiji.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 21:34   #159
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da ste se potrudili pročitati ovu temu znali bi da ne govorimo o 12 horoskopskih znakova već o Astrologiji.

Dobro rečeno
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.