Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 15:20   #1
Život skupa - prava?

Molim odgovor, jer sama ga ne znam...

Živjeli smo zajedno dvije godine, nevjenčano, u njegovoj kući.
Uložila sam novac u uređenje te kuće, imam račune o tome.
Priča je gotova, nismo uspjeli, ja moram van iz kuće - imam li ikakvih prava, kako mogu ostvariti da dobijem uloženo nazad i mogu li uopće?

Hvala
__________________
Abysum abysum invocat (...)
Taormina412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 23:54   #2
Ukoliko je zajednica trajala kraće od 3 godine i prekinuta je, ne smatra se izvanbračnom zajednicom i nemaš po osnovi bračnog prava nikakva prava.
No ako imaš dokaz da si uložila, možeš dignuti tužbu i tražiti povrat uloženog, naravno.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 00:49   #3
Jesi li bila prijavljena na toj adresi? Prijavljeno prebivalište ili boravište je osnovni dokaz da si tamo živjela. Računi od uloženog mogu biti dokaz samo da je ulagano i dokaz o uloženom iznosu, ali uz to bi trebala imati i potvrde uplata/ispis bankovnih transakcija kao dokaz da si ulagala, svjedoke, a s druge strane moraš imati i pokriće za ta ulaganja. Recimo ako imaš prijavljene prihode (plaća i sl.) koji su znatno manji od uložene vrijednosti onda zapravo nemaš pokriće.
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.